Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
3. nov 2010

Holky, já našla ty jogurtové kultury na různých stránkách agropodniků, které prodávají třeba i syřidla do sýrů, třeba tady:

http://www.driml-napajecky.cz/?p=zbozi&id=3317

Tak věřím, že i na Slovensku by se to dalo koupit na netu...

luthien.k
3. nov 2010

A psaly jste, že z rýžového mléka by to asi nešlo, co...?

erikasadek
3. nov 2010

@luthien.k nevieml neskusala som.. 😉 len sojove... 😉 a dne idem na neocta tak mi drzte palce.. 😉

luthien.k
3. nov 2010

@erikasadek, a jaké má to sójové poměr živin? Z toho by se dalo usoudit, zda by se povedlo i z toho rýžového, jestli je to podobné... Taky o tom začínám uvažovat, ale mm bude určitě proti, ani pekárnu nechtěl, jako že další krám do domácnosti 😖 Ale vzpomínám si, že jsme u našich jogurtovač měli, tak jestli ho nevyhodili, tak tam snad bude, nepoužíváný, dodnes 🙂

erikasadek
3. nov 2010

@luthien.k to neviem ja kupuje carrefour soove vanilkove mlieko. 😉 😅
skus sa pozriet jogurtovat staci aj ten najlacnejsi to je v teplote a nie v znacke; 😉

ivarei
3. nov 2010

Ahojky, moc prosím o radu - naše holčička má pravděpodobně alergii na BKM, byla na nutrilonu allergy digestive care, ale bohužel bez efektu. Nyní máme skoro týden mléko neocate - máte s ním, prosím, nějaké zkušenosti? Za jak dlouho se projevilo jeho užívání? My totiž máme průjem i nadále a při krmení pláčeme snad i více než dřív.
Mějte se prima a ať jsou děti zdravé.
I.

modra1
3. nov 2010

@erikasadek_ Ďakujem 🙂, pozriem v obchode aj sa opýtam v lekárni.

erikasadek
3. nov 2010

@ivarei no je to to najlepsie mlieko . 🙂
ublizit nemoze...
a to z eTi place pri krmeni tak to bude asi tym ze nie je chutovo dobre.. 😀 😉
neboj zvykne si , cim su strasie tym horsie taketo mlieko prijmaju.. 😉

tak neocat jogurt je v jogurtovaci tak zajtra dam vediet necham 12 hodin.. 😉 a hodim foto.. 😉

mukky
3. nov 2010

@luthien.k ahoj,ja som hladala to "maslo" bio vive u nás v najvacšej Bille a vraj ho ani este nemali ☹ ,tak neviem kde inde by sa ešte dal kupiť.../alebo teta predavačka to presne nevedela 🤐/

mohla by si mi prosím ta napísat este nejaké margariny bio ktoré by sme mohli a prípadne kde ich asi mozem kupiť?Zatial máme len perlu vitamíny no ale radšej by som malému kupila niečo lepšie....aj s tým margarínom som dost dlho bojovala a až pred 2 týzdnami som mu ho nakoniec kupila..už som nemohla pozerať na to ako stále papá suchý chlebík alebo chlebík vzdy len s olivovým olejom...

luthien.k
3. nov 2010

@mukky, tak to je fakt nahouby.. A co jiný velký supermarket? Já ho viděla u nás i v Hyperalbertu, ale jinam nechodím, tak nevím. Ve zdravé výživě je ještě k dostání Alsan u nás, je také čistě rostlinný a bio. Snad poradí nějaká slovenská maminka.

P.S.: Můj malý omítá jakkoli namazaný chlebík, takže ho jí stejně suchý 😀

uankab
3. nov 2010

@luthien.k , ja som citala na webe, ze ryzove mliecko ma malo proteinov a preto to z toho nejde, ovsenne neviem lebo to nemozme... ale neocate ich ma zase vela, cize ak to pojde z toho, tak ho asi kupime a budeme experimentovat 🙂 .. mozno ak namiesam koncentraciu ryzoveho s neocatom, tak by to mohlo by ono, hlavne by som to mohla aj ja jest, pretoze samotny neocate chuti fakt hnusne 😝

@erikasadek , tak som zvedava ako to dopadne, velka vdaka !!! tu sa daju tie kultury objednat z webu, normalne v ochodoch to zial nemaju...

luthien.k
3. nov 2010

@uankab, to máš pravdu, rýžové mléko nemá bílkoviny skoro žádné. Sóju nemůžu, tak mrknu na složení ovesného mléka, ale obávám se, že to bude to samé jako u rýžového... Takže leda z Nutrilonu, třeba taky nějak smíchat s rýžovým mlékem, uvidíme. Nebo z nějakého bio kravského nebo kozího aspoň pro manžela a sem tam pro mě. Když to tu čtu, tak je škoda, aby ten jogurtovač u našich jen tak ležel 😀

@ivarei, a jak se jí ta domnělá alergie projevuje? Dělali vám nějaké testy (i když jsou spíš jen orientační...)? A je pouze na Neocate? Za týden by se už mohlo něco projevit, ale dala bych tomu ještě čas, alespoň 14 dní, kdyby zlepšení nenastalo, myslím, že bude problém ještě někde jinde. Dáváte probiotika? U alergiků je to naprostá nutnost, Bio Gaia nebo Infants Dophilus.

erikasadek
3. nov 2010

@uankab tak len objednaj ono jeden sacok pouzijes na 10 krat . staci ze nechas vzdy jednu sklenicku a znoav ju pridas do mlieka.. 😉

@luthien.k tak len sup sup k vasim po jogurtovas..
skus aj ine mlieko.. 🙂 ako mandlove... 😉 a ine;.

luthien.k
3. nov 2010

@erikasadek, na mandle jsem taky alergická... 😖 Bojím se, že kromě sóji stejně žádné rostlinné mléko mít ty bílkoviny nebude.

erikasadek
3. nov 2010

@luthien.k a co tak ovsene..
alebo ako s arobi pri klasickom jogurte do ryzoveho pridat kojencke mlieko susene.. 😉 aby bolo take v 😉 lacne;..
vyskusama dam Ti vediet.... 😉 co povies..?? 😉 zlata cesta.. 🙂

luthien.k
3. nov 2010

@erikasadek, Ty jsi zlatá 🙂 To by mohlo být fajn, přidat do rýžového kojenecké, i když máme ten nahořklý Nutrilon, ale já ho po malém klidně dopíjím, mně to neva 🙂 Budeme experimentovat, už se těším.

erikasadek
3. nov 2010

@luthien.k ze sme nato nemyslei skor ze??? jasne nato tu som nie?? 🙂
ja idem tak dobru noc ide mentalist v telke... 🙂

z.u.z.k.a.
3. nov 2010

ahojte, chcem sa vas spytat, ci by ste davali radsej mlieko neocate alebo alfare( nutrilon AC) pokial by neboj rozdiel v cene?

luthien.k
3. nov 2010

@z.u.z.k.a., určitě Neocate, je to to nejlepší, co může malý alergik dostat 😉

z.u.z.k.a.
3. nov 2010

aj v pripade ze alfare nesposobuje zatial nejake viditelne problemy? aj ked neviem, za aku dobu by som mohla pozorovat priznaky. najhorsie je,ze nam sa prejavuje alergia nepokojom a nafukovanim a velmi tazko sa zistuje z coho je... uz mi z toho obcas pekne prepina mam pocit.

luthien.k
3. nov 2010

A Ty máš možnost mít Neocate na předpis? Jestli jo, tak neváhej, fakt je to nejlepší mlíčko. Jak dlouho jste na alfare?

z.u.z.k.a.
3. nov 2010

nie nemam, ale som ochotna ho kupovat pokial budem vediet ze tie peniaze za to stoja, v rakusku mi ho vie jedna kocka zohnat za 40 eur. ono je to tak, ze ja stale kojim,ale mlieka mam malo,tak sa snazim malu naucit na toto mlieko,mala som kupeny jeden neocate, tak som jej ho pomalicky pridavala do kasicky az si nan zvykla ako tak a vypije mi ho, ked jej dam do flasky aj trosku sinlac kase. neocate sa mi minul a tak som skusila alfare a to mi nepije, proste si uz asi zvykla na neocate... neviem co spravit, nerozumiem preco je taky problem spredpisovanim tohoto mlieka pre deticky ktore nemaju na vyber a fetakom sa veselo preplaca liecba a odvykacia kura a im nikto drogy nekazal brat ☹ 😠

ivarei
3. nov 2010

@luthien.k Díky moc, domnělá alergie se projevuje průjmem s hlenem (bez nitek krve), odmítáním krmení, pláčem při krmení. Ve fotoblogu kdyžtak mám článek... Máme potvrzený reflux, ale vzhledem k tomu, že Adámek (dvojče) má reflux silnější a problémy jako Anička nemá (ten "jen" zvrací), předpokládá se, že jde o alergii na BKM v kombinací s masivním refluxem. Bio Gaia dáváme, teď k tomu ještě Bifiform + Helicid a Gastrotuss kvůli refluxu a Lefax na prdíky.

luthien.k
3. nov 2010

@ivarei, četla jsem ten článek, když jsou ty problémy takhle v kombinaci, tak je to vždy o hodně složitější... Na to jsem fakt krátká a jste podle všeho v dobrých lékařských rukou. Obávám se ale, že k papání nic lepšího než Neocate neseženete. Je na houby, že holčina, co by to dokázala zhodnotit 100x lépe, než já, má teď také sama velké problémy, ale zkus jí napsat mail, zkopíruj tam váš příběh a třeba něco poradí, je fatk úžasná - je to @kam.zyk

luthien.k
3. nov 2010

@z.u.z.k.a., no, to je trochu pech... Tak zkus koupit jednu pixlu Neocate a míchat to s tím Alfare a ubírat Neocate až do čistého Alfare.
A jinak máš pravdu, ty miliardy, co stojí léčba kuřáků a feťáků aj. nezodpovědných živlů a napsat za pár tisíc něco pro dítě je problém, úplně jsem se tu u toho rozčílila, jak jsi to psala 😠

erikasadek
3. nov 2010

takze jogurt s neocate dopadol katasrofalne. 😀 😀
na miesto bieleho jogurtu je ta hneda tekutina. 😠 😀
takze vysledok s neoacatu sa neda. 😉

na buduce test ryzove mlieko.. 😉

luthien.k
4. nov 2010

@erikasadek, Ty jsi úžasná, že to kvůli nám testuješ, děkujeme 🙂

ivarei
4. nov 2010

@luthien.k Mockrát díky 😉 , zkusím jí napsat.

nanula1108
4. nov 2010

ahojte! potrebujem poradit, mozno by som si tu v teme nasla aj radu sama, ale bohuzial tolko casu nemam dopriateho. mame 3-mes dcerku, ktora ma velke bolesti bruska, az krce. zacalo to ked som prisla o mlieko(operacia zlcnika). najskor nam pan doktor kazal, ze zmente mlieko, davali sme subsimplex, espumisan, infacol, na striedacku. najskor laktobacilky, teraz biogaju. nakoniec nam konecne spravil odbery a dosli nam pozityvne na kravske mlieko. dnes nam bral dalsiu krvicku, aby sa presne zistilo, na ktore to ige presne mame alergiu. a ze mame ist na gastro. no ok, ale tam nam dali termin ze na 10.12.!!! a ze musime pockat na tie dalsie ige vysledky, co je zhruba tiez okolo 4tyzdnov!!! a dotial sa mam akoze pozerat, ako sa mi mala zadusa placom. lebo ma krce??ani jeden spanok mi neprespinka je jedno ci je vonku v kocary alebo doma. ked ju to chyti, to je hroza, navecer, to jedno krmenie je uz taka ubolena ze sa nevie ulozit, do toho krce, a place az krici a ja jej neviem pomoct ☹ . povedal nam, ze dotial mozeme skusit sojove, ze mozno zaberie, tak som hned kupila v lekarni nutrilon soja, ine nemali. neviete mi poradit, nejake ine mliecko co by som jej davala a dostala kupit aj bez predpisu??? alebo ze co dotial, kym pojdeme na to gastro, ked uz jej to vyslo pozityvne?? on povedal ze cakat, ale to si ja uz neviem predstavit ... dakujem.

kaja73
4. nov 2010

@nanula1108 Alergy care dostanes aj bez predpisu,len zaplatiš tu vyššiu sumu.Soja ma často skriženu reakciu s mliekom,tu by som nedavala.