Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luly13
6. okt 2014

@andy1909 z vlastnej skusenosti,skus vydrzat co najdlhsie bez kravskej bielkoviiny v tvojej strave. Neskusaj,ci,ak... My sme na tom boli uplne rovnako. Krv v stolici,hrozitanske place...gastro nam nic nepomohlo. Zobrali krv,vysledky neg. Odporucili mi stale drzat eliminacnu dietu,ktoru mam dodnes (krpec ma uz dva roky).mne reagoval dokonca aj na mlieko v pecive,keksik,zmrzku...i taketo minimum mu preslo cez mm. Tak odporucam ,citat vsetly etikety,pytat sa v restike,co jes....viem,je to na prasky,no skus min mesiac vydrzat. Na dr by som sa urcite nespoliehala. Pri talychto malych detoch len krcia ramenami 😒 ja som napr odmietla robit malemu opakovany odber krvi po roku...na co???noc by sa pre nas nezmenili vi by ig vysli pozitiv ci negativ.tie somv roku a pol odmietla kontaktne testy...
Drzim palce. Chce to silnu psychiku...

hamca
23. okt 2014

Ahojte mamicky, chcem sa poradit. Mam podozrenie, ze 9 mes. Dcerka je tiez alergicka na bkm. Od narodenia mala koliky, ktore presli asi po polroku. Od narodenia v podstate dozeraz ma problem so stolicou, raz hnackuje, hned nato vobec nekaka. Doktorka jej robila viac krat odber stolice, ma premnozene bakterie, ale len tie dobre. Taktiez ma atopicky ekzem, ktory sa jej po prikrmoch (pravdepodobne po mliecnej kasi) tak hrozne zhorsil, ze doktorka mi kazala vysadit kompletne prikrmy, takze mala v 9 mesiacoch je v podstate opat hlavne kojena. A ja netusim, co jej mozem zaradit do jedalnicka. Rano ma banan (ine ovocie odmieta) na obed ma zemiak s mrkvou ( ryzu, cuketu, tekvicu odmieta, po karfiole a brokolici ma ekzem) a tym sme skoncili. Rada by som jej dala nieco na veceru, nejaku kasu, ale neviem, co by mohla. Moje mlieko jej uz prestava stacit, natahuje sa po jedle. A co takym malym detickam mozem dat na chlebik?

luba41
23. okt 2014

@hamca tu je tabulka http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...
exem a alergia na BKM úzko súvisia..pozri si diskusiu a rady v nej od začiatku roka
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/
https://www.modrykonik.sk/atopicky-ekzem/ aj tu je kopa odkazov, treba naštudovať..
a kedže kojíš, potrebuješ pravdepodobne vylúčiť aj Ty potraviny zo stravy ktoré škodia dieťaťu

hamca
24. okt 2014

@luba41 dakujem, musim to preluskat.
Ja uz cca pol roka nejem mliecne vyrobky. Jednu dobu som dokonca podstivo sledovala aj zlozenie vsetkych vyrobkov a nic co obsahovalo mlieko som nejedla, ale prisla som na to, ze to nie je potrebne. Staci ked vylucim mlieko a vyrobky z neho.

organiqo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipka3
30. okt 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

moja mala mala tiez velky problem so stravenim mlieka.. od narodenia. najskor sme to nevedeli.. to boli koliky. a plac.. akrce.. chvalabohu ze sme sa stahovali. a zmenili lekarku.. ta hned odhalila alrgiu na mlieko.. nasadila kvapky Coliprev s enzynom laktazy a malej sa postupne hned ulavilo...

katpetdo
6. nov 2014

ahojte,
chcem sa opytat ako je to s bezlaktozovym mliekom. U syna sme si vsimli traviace problemy po konzumacii mlieka a mliecnych vyrobkov (hnacka, zapalena a vysypana ritka, kym este nosil plienky). Mliecne vyrobky sme zo stravy vylucili. Kedze nastupoval do skolky, potrebovali sme potvrdenie z gastra, ze ma problem aby mi dovolili nosit vlastne jedlo, ked bolo nieco s mliekom.

Vysetrenie na gastre vsak nic nepotgvrdili, ale lekar stale odporucil eliminacnu dietu, lebo syn velmi pri dychovom teste na int. laktozy nespolupracoval. Kupujem mu obvykle rastlinne "mlieka", ale pred par dnami som mu skusila dat bezlaktozove mlieko, lebo rastlinne sa nam minulo. Maly sa zacal stazovat na bolesti brucha, vecer ma vriace brucho, teplotu pod pazuchou ma 37,3 a na bruchu 38,5, zimnicu, stolica viac ako 10x za den. Moze to byt sposobene tym bezlaktozovym mliekom? Alergia na BKM sa nepotvrdila, ani ziadna ina potravina.

demo
6. nov 2014

@katpetdo aj keď sa alergia na bielkoviny kravskeho mlieka nepotvrdila, môže ju mať. Preto vám lekár odporučil eliminacnu diétu, lebo len tá dokáže alebo vyvráti podozrenie na alergiu. Testy sú veľmi nespolahlive, dôležitejšie je pozorovanie reakcii. A k týmto konkrétnym príznakom - to skôr vyzerá na akútnu virózu.

demo
6. nov 2014

@katpetdo čítam, že tepplota 37,3 - to v podstate nie je teplota. Zrejme to bude alergicka reakcia, zavolaj na pohotovosť, môžu pribudnúť ťažkosti s dýchaním.
Mlieko mu už nedavaj, dajte si niekolkomesacnu pauzu a potom vyskúšaj veľmi malé množstvo bieleho jogurtu ( musí to byť jogurt) iba potriet okolo úst.

svetlusska
6. nov 2014

ahoj baby..chcela by som vas poprosit o radu, vasu skusenost...moze sa alergia na mlieko prejavit aj ked ma dieta uz 2,5 roka?maly sa mi zacal v poslednej dobe stazovat ze ho boli bruska a vacsinou to bolo potom ako spapal nieco vyrobene z mlieka..pred vyse mesiacom sme mali problem ze ho par dni bolelo brusko a nekakal (mozno to bolo aj z toho) uzivali sme teda simplex a bio gaju, preslo to (dovtedy sa mi na brusko nestazoval vobec, a vyrobky z mlieka papal z casu na cas tiez)...teda som si to aspon myslela ale tak po tyzdni ked sme ich uzivat prestali bolo vsetko ok ale len dovtedy ked po dlhsej dobe nespapal kasu, zas sa zacal stazovat na brusko...o par dni spapal troska bieleho jogurtu s bananom a zas to iste ale ho aj prehnalo...obmedzila, resp. vylucila som teda mliecne vyrobky a zatial sa na brusko nestazoval...po inych jedla sa mi na brusko nestazuje, vyslovene len vtedy ked spapa nieco mliecne..ja sa velmi tejto problematike nerozumiem, citala som aj clanky na tuto temu ale tak zaujimaju ma aj vase nazory skusenosti...popripade ak ste mali rovnaky alebo podbny problem..dakujem velmi pekne.

kaja73
7. nov 2014

@svetlusska skor to bude intolerancia laktozy-teda mliecneho cukru-ta sa moze objavit hocikedy-aj u dospeleho cloveka zrazu. V tomto pripade nejde o alergiu, ale len o intoleranciu-neznasanlivost-telo nevie stiepit mliecny cukor.
Tento problem sa moze objavit hocikedy- najcastejsie po dakom crevnom infekte- a moze to byt len prechodny jav.
Alergia sa vsak tyka mliecnej bielkoviny-to je menej pravdepodobne uz v tomto veku,ale tiez mozne.
Osobne by som skor vsadila na tu laktozu-skus davat mlieko bez laktozy aj take je dostata a uvidis.
Ak to nepomoze tak sa moze jednat o alergiu na bielkovinu-potom nebude moct ziadne mlieko ani vyrobky z neho-ani tie bezlaktozove.

mamadana2
7. nov 2014
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

dlho sa riesi povod zatial co deti trpia :(...
my sme na koliky brali kvapky coliprev a som rada ye je to uy ya nami!!! 😎

majka4309
13. nov 2014

dcere zistili ABKM a alergiu na kazein,ma takmer 3 roky a alergologicka mi odporucila davat sojove mlieko a acidofilne vyrobky...myslite ze acido vyrobky jej nevadia tiez obasahuju mlieko...dakujem

demo
13. nov 2014

@majka4309 samozrejme.že jej vadia aj acidofilne a jogurty. Fermentaciou sa mliečne bielkoviny vôbec nijako neoslabuju. A navyše, sojove mlieko a vôbec soja je pri alergii na BKM takisto nevhodná. Orientuj sa na iné rastlinné mlieka.

majka4309
14. nov 2014

@demo tiez som si myslela prislo mi cudne ze kazala vysadit mlieko a pritom jej davat acidka a sojove mlieko.dakujem

adamko16
29. nov 2014

ahojte je mi hrozne zistila som že moja mala ma alergiu na mlieko a je mi z toho zle chuda moje ale neviem apsolutne nič čim jej mam nahradit mlieko ma 12 mes. a pije ho 3 krat. dene doktorka sa ani moc s mami nebavila len povedala vilučte všetko mlieko a daku dieto ale aku ? neviete mi poradit čo jej mam davat jest a čo miesto mlieka ?Od narodenia som bola u doktorky každe dva tyzdne čo malej vždy dačo bolo a nikdy nam nič nedala lebo vraj je zdrava čo furt niečo mam, až teraz ked dostala egzem a afty a 4 tyzdnove sople tak zistila alergiu je mi stoho zle lebo clovek sa moze snazit ako chce aj tak je zly len on.

luba41
29. nov 2014

@adamko16 pozri napr. odkazy čo som tu v téme pridávala 23.10...

adamko16
29. nov 2014

Vdaka ,a nevies cim sa da nahradit hlavne mlieko v noci ona bez neho nespi dalej a caju vypije 2 flase v noci ja fakt neviem ani som nic nenasla asi to sojove?

luba41
29. nov 2014

@adamko16 no pokial dieťa nie je dojčené, tak to mlieko v noci asi moc dobré nie je, ani čaj... ked tak skús presvedčiť na vodu..a soja tiež nie..najskôr si prečítaj tie odkazy, je tam fakt kopa užitočných info, ktoré Ti ani lekár nepovie..

2tamy2
10. jan 2015

Ahojte mam 2 rocneho synceka a zistili nam alergiu na kravske mlieko.. Okrem ineho..:( doktor povedal ze moze kyslomliecne vyrobky .. Mam v tom este gulas kedze je to pre mna nove.. Ale hlavne sa chcem spytat na liek ktory mu predpisali Rupafin.. Nechcem ho zbytocne napchavat liekmi a hlavne pri tych vedlajsich ucinkoch a je to liek od 6 rokov nad 25 kil a my mame 2 roky a 12 kil..!!!! Uzivate niekto tento liek? Ake mate skusenosti? Nestaci len vynechat to mlieko?dakujem za odpovede..

demo
10. jan 2015

@2tamy2 ak má alerigiu na KM, tak žiadne mliečne veci, ani kyslomliecne. Ak má laktozovu intoleranciu, tak kyomliecne môže tolerovať. Má vyložene alergiu? Ten liek mu dal čisto kvôli tejto alergii? Ak iba kvôli tomu, tak by som to nedavala. Diétou, ale naozaj striktnou, sa môže z tejto alergie dostať. Má iba dva roky, nasad diétu, studuj zloženie výrobkov, mlieko je napr aj v chlebe (srvatka), keksikoch, sušených sojovych a pod mliekach (kazein). Skrýva sa tam pod rôznymi názvami. Do škôlky už možno pôjde bez alergie. stava sa to, keď sa začne s prísnou diétou včas. Ak nie, nastúpi alergicka nádcha, astma, ekzem. Preto treba začať čo najskôr a aj potom, keď alergia odoznie, treba s mliekom opatrne, naozaj nie denne. Čím menej mliečnych výrobkov dostane v predškolskom veku, tým lepšia prognóza.

2tamy2
10. jan 2015

Je akergicky na viac veci.. Strukoviny hrach sosovica hrasok cibula paradjka bielok.. No je toho dost.. To mlieko sme si my vobec nevsimli.. Strasne nas to prekvapilo nemal ziadne priznaky ani vyrazky ani nic.. Z tych ostatnych veci sa mi stale vyhadzal tak kvoli tomu sme isli na testy.. Ja som sa presne toto pytala lekarov ci musim vsetko vynechat ale povedal mi aj alergolog aj obvodna ze kyslomliecne jogurty moze aj zahustovat mizem kyslou smotanou a ze moze aj keksiky, chlieb vsetko len nam uplne vynechat kravske mlieko.. Ale ze ma alergiu na mlieko nie na laktozu.. 2.trieda pozitivna nam vysla , na hrasok ma uz 3. Triedu.. Som z toho fost nestastna lebo miluje kakao jazdy vecer zvykol pit a jogurty zboznuje tiez.. Preto ma potesilo aspon to ze jogurty mi povedali ze moze.. Tak teraz nwm ..len ten liek sa mi zda zbytocny a hlavne silny prenho.. Az teraz som to vybrala z lekarne a citala papier k tomu.. Tak som nemala moznost este volat doktorovy preto som chcela vediet skusenosti s tym liekom..

salome123
12. jan 2015

@2tamy2 co znamena 2.trieda, 3.trieda? este som sa s tym nestretla...
rupafin je antihistaminikum... aj nam nieco podobne predpisala alergologicka, ale ja jej nic pravidelne nedavam, podla mna to nema zmysel, maximalne jej dam niekedy sirup Aerius, alebo feinistil, ked ma silnu reakciu na jedlo.

chcem sa ta spytat, ako pozeram mame alergicke deti v rovnakom veku, ako budes riesit skolku? budes mu nosit jedlo, alebo si to este neriesila?

salome123
12. jan 2015

@2tamy2 jo a pripajam sa k @demo .... vylucit vsetko mlieko z jedalnicka.

2tamy2
12. jan 2015

@salome123 ahoj vysledky od doktora co mi dal tak tam bolo napisane 2. Trieda mlieko, strukoviny.. 1.trieda cibula..,3. Trieda hrasok nwm kolko tried existuje ale su to asi nejake stupne alergie netusim fakt tiez som to prvykrat videla.. Aj ja mu zvyknem davat fenistil ked sa mi vyhadze.. Vy mate tiez alergiu na mlieko? Aj sa ti vyhadzal po niecom z mlieka? Akurat dnes som sa bola informovat v jednej skolke ze ako sa to riesi.. Maju vypisane dopredu jedalnicek takze si to mozme aj my odsledovat ja som to chcela vediet .. Lebo zas chapem ze nemozu kontrolovat kazdy den pri tolkych detoch prave to moje.. Takto si to budem ja sledovat a viem ich upozornit ze dnes toto a toto nemoze.. A pocula som aj take ze jedna mala ma celiakiu a ze jej doma varili a v skolke jej to len prihrievali..

palomka
12. jan 2015

ahojte. moja dcera ma laktozovu intoleranciu od narodenia a mala aj potvrdenu alergiu na BKM z ktorej sme vyrastli po vyluceni mliecnych vyrobkov na dlhu dobu. Plus mame histaminovu intoleranciu. v skolke to akceptovali, dali sme papier od lekara, ze nemoze tvaroh, jogurt, mlieko....vsetko sa ked skolka chce prisposobit. Miesto mlieka jej daju caj, odoberu jej jedlo pred pridanim mlieka, nahradia tvaroh niecim inym atd.... takze my do skolky bez problemov 🙂

salome123
12. jan 2015

@2tamy2 nam na mlieko nevysla ani alergia ani intolerancia, ale cca 12hodin po poziti mlieka sa zacne skrabat, ma hnacku.... cize moj "tip" je, ze ide o intoleranciu nejakej casti mlieka (Ale nie laktozy, tu moze).
vy mate tych alergii viac a ked napisu, ze budu mat povedzme kuracie na srbsky sposob, tak budes kukat recepty ci tam nie je nahodou hrasok alebo cibula? neviem si to predstavit.
nasa ma problem s vacsinou zeleniny (ta jej nevysla sice v alergo testoch, cize ide o nejaku intoleranciu), v podstate nam vysla len alergia na bielok a arasidy, ale neviem si prestavit, ze by sa jej mali v skolke prisposobovat, kedze ma problem napr. aj s rascou, ktora sa bezne pridava do tmaveho chleba, takze ja som nastavena tak, ze jej budem nosit jedlo z domu.

@palomka ked ma tvoje dieta HIT tak predpokladam, ze nie vo vsetkom jej vedia vyhoviet... ci? ako to riesis?

2tamy2
12. jan 2015

@salome123 s tou cibulou a s bielkom to nie je take hrozne.. Ked je uvarena tak neni problem.. Bezne varim na cibulo a nic mu neni len tie strukoviny su horsie z toho sa mi vyhadzuje.. Ale ked sa to nebude dat inac tak mu budem nosit jedlo z domu.. Co uz.. Este by som sa chcela spytat co davate na chlebik rano namiesto masla, syra??

salome123
12. jan 2015

@2tamy2 rastlinne maslo, sunku, uhorku, redkovku, pazitku. nic viac.

2tamy2
12. jan 2015

@salome123 a ake rastlinne maslo? Znacku mozem poprosit?a s cim teda zahustujete jedla?nakupila som ovsene a ryzove mlieko ale neskusala som to este na varenie.. Vsetky rady su vitane lebo fakt je to pre mna este spanielska dedina..dakujem