Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
2. jún 2009

panecku mat krv vo stolici , aby ste dostali neocat to je smutne....
boze este dobre ze nie som na slovensku alebo v cechach co sa tyka takychto veci , tu je to velmi dobre...

blandik
2. jún 2009

Eriksadek, a kde jsi? Nase alergolozka riakala, ze nema nikoho, kdo by mel neocate (ta je uplne pase) a na gastru - ti vypadaji pristpne, ale jak jsem psala, neocate spise jen s krvi ve stolici. Jo, jo - je to smutne - hlavne kazde vystavovani alergenu ( i kdyz je allergy care hydrolyzovane tusim z 97 - 99%) navysuje mozny vyskyt alergie v budoucnu. Nejvic me stejne ale stvou na koznim. Ti predepisovali kortikoidy, ATB masti, antimykotika až to měl malý na pusině úplně rozdrbané a už tam nechodím. Jo - ono možná to může být i intolerance laktözy, ono jí je v neocatu nejméně - takže se uvídí.

erikasadek
2. jún 2009

ja som v parizi.. ked ti poviem ze som dnes vytiahla s lekarne 20 krabic neocatu tak mi neuveris na 2 mesiace kedze idem v lete domov tak beriem so sebou 10 krabic...

neocat , je ako jedine mlieko , , vyrobene bez mlieka je na , rastlinnej baze, preto je drahe...

normalne sa dav pre silne alergicke deti, alebo ktore , neznesu, ani klasicke mlieka hydralyzu, ako peptit junior a podobne .... moj po roku sa vysypal aj s takeho mlieka, takze sme presli na neocate po nom bol klud mesiac a potom znova cervena, ana hocico , aj na poskrabanie ma flaky a cervena, lekarka je , uz bezbranna, takze preto ma poslala na imunologicke , v parizi do detskej nemocnice, takze budu mu robit hlbkove vysetrenia, pre nu to uz nie je otazka alergie, ale aj poruchy imunity cosi nie ej v poriadku.. teda nie imunita, na choroby... ale ta imunoalergologicka; proste prehnane reaguje na vsetko/// takze potom dam vediet ako sme dopadli...

co sa tyka kortikoidov , ma zvlastne deti , obe reaguju alergicky , na kortikoidy vnutorne , nie, ale , napriklad mast ma hned bordove lica , ktore horia.. lekarka; kruti hlavou mate vy ale, vynimky.. 😀

ale inak je super moja lekarka nemozem sa stazovat vyhoda je, ze je pediatricka azaroven alergologicka....

inak malemu velmi dobre zaberaju homeopatika.... velmi dobre berie ich teraz dlhodobo takze dufam ze s toho vyrastie///

v neokate nie je vobec laktoza.. 😉 jeho vyhoda.... 😉

tynushqa
6. jún 2009

Ahojte baby,
dnes som pre istotu /laktacna kriza/ kupila v lekarni Nutrilon alergy care, hovorila som lekarnikovi ze som alergik a dal mi toto ale na obale som citala ze je to iba na odporucenie lekara. Myslite ze to mozem dat ako prevenciu, keby nahodou??
Dakujem

masko
6. jún 2009

ahoj,nie je to presne povedane. ja mam malu na tomto mliecku. Lekar ti ho moze dat na predpis pokial si alergik a platis potom cca 7 E,ale inak je volno predajny. Lekarovi staci doniest potvrdenie,ze si alergik. Ja si ho takto nechavam predpisovat

daducha
7. jún 2009

Ahojte,chcela by som sa poradit. Maly ma 4,5 mesiaca a do takeho 3,5 mesiaca kakal ukazkovo-zlto oranzovo.Potom sa to nahle zmenilo a stolica je riedka, zelena akoby s primesou priesvitneho hlienu.Ja som v stravovani nic nezmenila,nejem nic rizikove,pijem iba cistu vodu,caj na kojenie.Po mesiaci mi to nedalo, volala som doktorke a ta mi kazala vysadit z mojej stravy vsetko mliecne a kazala davat kvapkyBio gaia.Uz po 2 dnoch sa farba zmenila na zltu aj ked ten hlien ostal.Da sa z tejto situacie usudzovat ze maly bude alergicky na bielkovinu krav.mlieka? Ako je mozne ze do 3 mesiacov na mlieko v mojej strave takto nereagoval?Inak maly je uplne v poriadku, ziadne bolesti bruska,nafukovanie,proste nic.
Dakujem za odpovede.

erikasadek
8. jún 2009

daducha, moze a nemusi... na tuto otazku ti da odpoved len lekar po vykonani testov.. lenze ako som dobre pochopila na slovensku to dlho trva... tak zatial sa rad radou lekarky ved mimo mliek aexistuju aj ine nahradu, ako kravske mlieko ..... tak to vydrz a aj keby bol , tak alergia mizne, ak sa vysadi vsetko mliecne do 2 rokov..; vo vatsine, takz eto nie je pohroma...

bedrunka
8. jún 2009

Ahoj holky. Nečetla jsem celou tuto diskuzi, ale potřebuji poradit. Dočtu později. Mám 8 měsíční holčičku, která nám už přes měsíc vůbec nepřibírá a je to vpodstatě od té doby co jsme zavedli jogurty a jiné mléčné výrobky. Dokonce ze začátku nám některé vyzvracela, ale nebyli jsme si jisti jestli je to vždy a jestli je to stejný výrobek. Teď jsme došli k podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka, protože jsem se dočetla že nemusí mít žádné jiné přiznaky, než to že dítě nepřibírá. Tak by mě zajímalo jestli s tím máte některá skušenosti, zda je to vůbec možné, protože nemá ani ekzém ani průjmy ani časté zvracení a nic jiného, mléko dostávala klasický nutrilon. Poraďte, třeba i nějaké stránky, kde bych se mohla dočíst více. Už jsme se objednali na gastro vyšetření, ale to nás čeká až za 14dní. Jo ještě mě napadlo holky co jste s dětmi na to vyšetření byly, napiště mi na co se mám připravit, co to obnáší. Díky moc všem.

erikasadek
8. jún 2009

bedrunka vyzera to byt , na priznak.... ale daj si to predsa len potvrdit... a ak mozes vysad uz teraz mliecne...vyrobky..

co s atyk a, vysetreni , neviem ti povedat, zijem v zahranici , je tu iny postup..ale urcite sa najdu iny co ti poradia;.

blandik
9. jún 2009

ahojte,

erikasadek - urcite dej vědět, jak jste dopadli na tom imunologickém vyšetření. Jestli chceš - taky je můj mail a klidně napiš: blankagab@hotmail.com

Já jsem měla štěstí, že jsem narazila na jednu paní po netu (taky v jedné diskuzi) a ona mi radí, co a jak. Takže jsme se z počátku nedopustili chyb - protože než člověk donutí dětskou, aby něco dělala, když se vyrazil ekzém, pak jsme šli na kožní (to byl děs - samá ATB, antimykotická mastička, s kortikoidy - malý vypadal po měsíci léčení zoufale - líčka jen hořela - a vypadá to, že nám taky kortikoidy dělají špatně - stav je do 1 dne mnohem horší). Pak alergo, gastro. Zatím nevyskočily žádné alergie, ale pijem nutrilon allergy care - právě ten hydrolyzát BMK, neocate jsme zkoušeli jen 6 dní a bylo po něm zlepšení (stejně jako předtím, když jsem přešli z klasického nutrilonu na allergy care).
Zatím se ekzém hodně lepší - asi 2 měsíce se střídají lepší a horší období, ale lepší začínají převládat. Joj, ten Neocate u nás stojí 1600 korun. Na gastru právě říkala, že ho předepíše, pokud se do stolice odstane příměs krve, ale myslím, že kdyby se ekzém nějak zásadně zhoršil, že ho napíše taky. Zatím se lepší, klepu.

Bedrunko - s tím zkušenosti nemáme - malý přibírá až moc. Ale určitě bych vysadila vše, co malé vadí - tedy vše z mléka včetně všeho v čem jsou i stopy mléka - pečivo z mléka a podobně. Malá může mít třeba intoleranci laktózy (chybí enzym na štěpení) a nemusí mít aotpii v genech - tudíž ani ekzém. Určitě je dobře, že jdete na gastro. My tam chodíme taky - na první schůzce se nás ptala na kde co a chtěla udělat testy stolice (alergo testy jsme již měli a měli jsme jen mírně sníženou hodnotu IgA - tedy slizniční imunitu). Ekzematické projevy byly zrovna po kortikoidech - takže s námi nic moc nedělali.

erikasadek
9. jún 2009

blandik urcite ti dam... vediet no aspon z eto , ze mate neocat.. super .. drzim palce...

ja ma novinku vcera som volal do labaku uz som to nemohl avydrzat takze josh ma negativne testy na alergiu proteinov mlieka.. som strasne rada.. zaklad je ze nereaguje v krvy..
teraz je problem pretoze , sa mu stalo par krat nestastne kusol do sendvica svojho brata kde bol syr alebo ine a samozrejme bol hned cerveny vsade.. takze je to zahada ktoru na vysvetli ana imunologickom...

no ti ekortikoidy , ako u nas na josha nereaguju a patovy som spravil ataky kusok pred 2 tyzdnami ze sa zato sama fackujem.. natrela som ho telovym mliekom faktor 50+ super sensitivny pre atopicke pokozky, lenz es minuleho roku.. kedze minule leto bolo studene, tak som ho ani nepouzila..
a s talo sa ; vecer pato mal cervene lica a na druhy den, este horsie, nebol aosm si ista ekzem, alebo alergia, on co ma taku nadhernu pokozku od narodenia... no nakopat mi jednu..
atak som mu dal akortikoidny krem na lica... ani ni eza minutu , spuchol, zbordovel no hroza este horsie ako bolo no na zaplakanie...;;

neuverite , ako vzdy zabrala len cita priroda.. vyskusane od josha ked ma alergicke flaky po sebe, na miesto kortikoidovej masti davam cistu levandulovu silicu, hned mizne rychlejsie ako kortikoidy..
a tak som mu umyla tvar a dala, ludia odpuchol ani nie za hodinu a pomaly mu to mizlo pocas par dni..

bola osm u lekarky potvrdila mi , alergi atakze sme mali zakaz pocas niekolkych dni rybu, cokoladu , vajcia ajahody.. pekne mu to zmyzlo ale uznava z emoje deti su , cudne 😀 proste su alergicke aj na kortikoidy..
mame prisny zakaz pouzivat kortikoidnu mast...

takze idem domov na slovensko , a prve co kupujem , je 10 fllasiek levandulovej silice... super vec .. na vel aveci..
🙂

blandik
9. jún 2009

Erikasadku,

asi nedorozumění - Neocate nemáme, asi ho zatím nepotřebujem a snad ani nebudem:o)

Hele - jak máš staré kluky? A oni předtím jedli normálně ryby, čokoládu a bylo vše v pohodě - tedy bez ekzému? Nebo je jedli a měli ekzém? Pak by to vypadalo, že jim ty ryby, čokoláda, vejce a tak vadí pořád. Třeba potřebujete vyloučit ze stravy nějaké potraviny. Ono totiž to, že v krvi není zvýšená hladina IgE protilátek na mléko, vejce, ryby - ještě neznamená, že tyto potraviny nevadí. Může jít o nonIgE alergie - tedy ty jsou neprokazatelné krevními testy ani jinými testy, prostě se ty alergie musí vysledovat z reakce na podávání potraviny. Ono o tom mnoho alergologů ani neví, že existují nonIgE alergie, ale je to tak. Taky mi na Gastru říkala, že krevní testy nebudem dělat, že směrodatné je stejně to, co řeknou maminky, že dětem vadí a ne to, co ukážou testy. Takže základ je v tom ty potraviny vyloučit a dávat jen ty, co bezpečně nevadí - až ekzém zmizí, začít podávat další potraviny a sledovat, co se děje. Opalovací mléko nám kožní zakázala, že je tam příliš mnoho látek, ale Miška je ještě malý a tak se to dá. Nevím, jak se to řeší u starších dětí.

erikasadek
9. jún 2009

blandik prepac ja som citala ze beries 6 dni, apotom uz mi to nedoslo ze ste skoncili.. 😉 😅

no , pato nemal nikdy alergiu na nic.. ten ma 4 roky len ta alergicka reakcia na to , mlieko , stare, po roku s anesmie pouzivat....
a ak je alergicka reakcia, na hocico... aj kd dieta nie je alergik.. tak podl amojej lekarky vtedy treba uplne vylucit aspon na 1à dni hlavne alergeny aby sa telo upokojilo.. aby to bolo bez nasledkov.. inak pato je ok on papa co chce... nikdy nic...

josh je alergikom od 3 meisaca..ale on je uplne iny pripad..

blandik
9. jún 2009

Hele nejsem žádný odborník, jen mám dobrého učitele. Řekla bych, že pokud mají kluci stejného otce, matka jejistá:o), pak je velká šance, že Pato je taky atopik, jen se mu žádná alergie zatím neprojevila a taky se nemusí projevit celý život. Já jsem měla první alergickou reakci ve 22 letech a nejsem žádný těžký alergik dodnes. Já bych řekla, že pokud Josh se po 14 dnech zbavil ekzému poté, co jsi vysadila nějaké potraviny, pak bych mu je zpátky určitě nezaváděla. Ono totiž tělo může na své reakce zapomenout - tedy alergická reakce může vyhasnout, pokud se potravina nepodává dostatečně dlouho (u dětí je to cca 2-3 roky, u dospělých 7 let). Se mi zdá, že Pato může mít ten ekzém proto, že se mu podává nějaká potravina, která ho alergizuje - jak jsem psala, určitě se nedá řídit jen výsledky testů - musí se každá potravina opatrně ozkoušet, a podud už toho hodně baští - pak přejít na nějaký základ - jako rýže, nějaká zelenina, maso ... prostě to, co víš, že je ok a poustpně znova zavádět potraviny a sledovat reakci.

erikasadek
9. jún 2009

blandik pato nikdy nemal ekzem... a josh je alergik potvrdeny..

neboj licka uz ma krasne bez problemov on mal len alergicku reakciu na perimovany , slnecny krem.. mojou sprostostou... ale dakujem.. si zlata.. 🙂

inac ja ich sledujem obidvoch neboj pri josho vy sa trapim dost.. na vsetko davam bacha...

vyhoda ze tu je vela , veci ktore sa dakju nahradit na miesto mlieka , avajec..

blandik
9. jún 2009

To je určitě výhoda - tady toho asi bude méně. Zatím jsem moc nepátrala, je mu zatím 8M (alergie z krve potrvzená zatím na nic - jen ten ekzém na pusince, který naštěstí te'd ustupuje) - má snížené IgA, takže by se alergie mohly rozjet - takže si dáváme bacha na všechno a jak jsem psala, máme moc šikovnou a hodnou maminku, která nám radí a pomáhá. Kdybych se měla spoléhat jen na doktory, tak má nejpíš líčka rozedraná do krve po léčení na kožním, na alergu nám řekli, že podku nebude mít IgE na mléko zvýšené - pak nemusíme dávat nutrilon allergycare ale stačí HA /což je totální nesmysl, vzhledem k tomu, jak zareagoval na změnu mléka z klasiky na allergycare/ a gastro - to je celkem v poho - tam rozhodli alepson o allergy care, že bude na recept. Naše dětská je schopná po dopsání receptu na allergy care nám říct, a't mu dáme jogurt (anebo další případ: poté, co jsem s ní polemizovala, že to odřené místo na tváři, šupinaté a zhrublé může být atopický ekzém, mi řekla a't mu dám ve 4M štávu z pomeranče - no to by tě kleplo/. Tak už nějak dopředu předpokládám, že lidi jsou hůře od lékařů informováni - tak jsem moc ráda, že to není váš případ:o)

erikasadek
9. jún 2009

blandik tak to je hrozne... taka to lekarka.. nohroza..

nie nie , ja mam super pediatricku, ktora je aj alergologicka..
a ver mi , ta ked to nieco povie tak to sedi.. ja som ju odporucila mnohym, a doteraz nikto s anestazuje mnochych vytiahla s vela veci .. co iny vzdavali alebo nevedeli..

je pravdu tu sa nejde ako u nas k pediatrovy.. su drahi........ 😠
inak na ekzem skus tu levandulovu silicu cistu robi zazraky... inak je na suchy ekzem.... mne zabera ako som pisala aj na alergiu u deti, a na slabsie popaleniny, alebo na postipnutie hmyzom.. je dobre ju mat v lakarnicke.. 😉

aha pozeram ze si uz dala fotku.. tesi ma.. 🙂

blandik
9. jún 2009

Taky mě těší:o) To máš supr, že máš dobrou lékařku - to je moc důležité a taků důvěra k lékaři - to dělá divy. Já jsem takový podezíravý typ - potřebuji dostatek informací od lékaře a pokud mi je nedává nebo bagatelizuje, nedejbože ještě mele nesmysly, pak mě to točí. Ještě jsem si vzpoměla, že alergoložka nám řekla, že pokud Miška zareagoval na psa (psí rozotče - jednou po pohlazení tchánem zčervenal a měli psa za dveřmi), tak mu máme dát Fenistil /proti drbání/, když jdem ke tchánům na návštěvu. Za to bych ji fakt dala korunu. Ta levandulová silice - kdo ji vyrábí a jak se to jmenuje/oficiální název/? My mažem ichtyocare pastu - dlouho to měl akutní až subakutní, te'd už zůstavjí sušší ložiska, a jedno má ještě takové pupínkové, takže potřebujem spíše ty pupínky vysušovat.

erikasadek
9. jún 2009

blandik ja kupujem aj ked som v zahranici , od firmi hanus..

http://www.hanus.sk/ tu je ich stranka maju toho vela, pokial je , vlhky ekzem tak je ina silica suchy ekzem....

erikasadek
9. jún 2009

ruzove drevo silica na mokvajuci ekzem.. a

blandik
9. jún 2009

Děkuji za tip. Mrknu na ty stránky.

erikasadek
9. jún 2009

urcite neulutujes inac normalne s adaju kupit aj v lekarni ich produkty neviem ako v cechach... 😉

blandik
9. jún 2009

Děkuji a a't se daří:o)

erikasadek
9. jún 2009

AJ TEBE;;; 😉

pavlinka3
23. jún 2009

ahoj
potřebuji poradit.....Mates má alergii na bílkovinu kravského mléka a na alergologii nám doporučili sojové mléko nebo Nutrilon Allergy Care - sojové mléko mi v lékarně řekli, že je na něm napsáno, že není vhodné pro děti do tří let a ten Nutrilon že prý nemají a koukala na mě jako kdybych si ten název vycucala z prastu (ale na netu jsem ho našla, tak ho kdyžtak objednám tam) - prostě by mě zajímalo, jestli dáváte dětem tohle, nebo prostě co jim dáváte místo mléka
díky moc

lusana
23. jún 2009

ja dávam Nutrilon Alergy Care na odporučenie alergoložky, u nás sa dá kúpiť v každej lekárni, je aj na predpis, vtedy hradí 50% poisťovňa

erikasadek
23. jún 2009

pavlinka sojove mlieko , existuje aj pre novonarodene deticky....... no neviem co mate na trhu presne u vas... 😉

pavlinka3
23. jún 2009

lusana díky - zkusím se optat našeho doktora taky...i když u vás to může být jinak 😔
erikasadek můžeš mi hodit link, které to je sojové mléko? děkuju předem....u nás v lékárně to byla taková krabice se zajícem....

jajka968
23. jún 2009

pavlinka, nutrilon digestive allergy care by ti mala predpísať lekárka - gastroenterologička, neposlala ťa lekárka tam a kde mu zistili tú alergiu na BKM na alergológii?

my máme momentálne alfaré, lebo môjmu drobcovi sa pridružila aj intolerancia laktózy.

pavlinka3
24. jún 2009

jajka u nás je ten nutrilon volně prodejný, tak mi na alergologii řekla, ať si ho v lékárně koupím....no a oni na mě už ve třech lékárnách koukali jak na blázna, že jako nevědí vůbec vo co go 😠 dneska se mi staví tchýně v nemocniční lékárně tak snad uspěje 😔