Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

melanche
11. apr 2014

@mizulienka este co sa tyka vasich krvnych testov-dobre by bolo keby si precitas diskusia par stran dozadu, je to tu spominane, ze krvne testy su nepresne. ja som toho zivym prikladom. mam od puberty ekzem a v posl.case mam vsetky priznaky alergie na mlieko. dala som sa pretestovat a nic mi nevyso, iba uplne malinko zvysene hodnoty. napriek tomu som lekarom neverila a mlieko som vysadila a vyrazne sa mi polepsilo. teraz ked zhresim a dam si nieco mliecne, tak sa bud zasoplim na par dni, alebo sa vyhadzem. vy nepozerajte veci kde je napisane ze bez laktozy, lebo to casto obsahuje mlieko. musite sledovat uplne zlozenie, mlieko byva vselijak zamaskovane. ja nakupujem uz len v dmku alebo v bio obchode. tam mas velky vyber. v jedalni sa im to urcite nepacilo a pravdepodobne si mysleli ze som cvok ze takto riesim veci ktore neriesil nikto predo mnou. ale mne to je jedno, dolezite je zdravie mojich deti. viaceri mi ale hovorili nech nemam nadeje, ze urcite sa stane ze sa v skolke pomylia a daju jej nieco co nemoze. ale to uz s tym chodi. nemozem ich mat ale stale doma. napriklad uz s pecivom som nespekulovala radsej, to uz risknem radsej, dufam im to nebude skodit, ja domov kupujem len chlieb a rohliky bez mlieka, ale nemozem to tam do skolky nosit kazdy den :(

mimi21mimi
11. apr 2014

@melanche Mne to diagnostikovali az v dospelosti a malej na to prisli, ked mala uz viac ako dva roky... a taha sa to stale. A ty aj nosis babam stravu do skolky?

melanche
11. apr 2014

@mimi21mimi zatial nam vychadzaju v ustrety, no ked bude chodit do skoly tak neviem ako to tam je, ci sa da bezmliecna dieta aj tam, ale asi nie, nakolko je alergia na mlieko po 6.roku dost ojedinela. a stahujeme sa a mladsia bude chodit do inej skolky a tam nevaria dietne, takze tam budem musiet nosit a aj to bude lepsie, lebo potom nebudu taketo nedorozumenia ako s natierkami. inac ked mi veduce oboch jedalni ukazovali tie rastlinne natierky, nechapali ze co riesim, ukazovali mi zlozenie ze ved tam nie je mlieko. a v oboch uplne svietilo ciernym ze cmar a na druhej plnotucne mlieko a maslo. preto je najlepsie ist osobne tam a dohodnut sa lebo oni aj ked chcu pomoct, v tomto sa moc nevyznaju, nakolko sa ich to osobne netyka 😒

mimi21mimi
11. apr 2014

@melanche No ja nosim malej vsetko... u nas dietne nevaria. Tak sa snazim vzdy varit to, co maju prave v skolke. Tiez mi najskor povedali, ze ved ona mlieko aj tak nelubi (vzdy pila v skolke len cistu vodu), ze nemusim nosit stravu... ale potom som vysvetlila. 🙂

katyxq
11. apr 2014

@mizulienka bezlaktózové mléčné výrobky BKM samozřejmě obsahují, v nezměněném množství jako klasické (obsahující laktózu)

luly13
11. apr 2014

Baby, alsan davate aj na chlieb namiesto masla? Ja zatial len do kolacov, pripadne "plniek"

katyxq
11. apr 2014

@luly13 dá se i na chleba, ale spíš neź margarín se snažím jít přírodnější cestou - sádlo, rozmačkané avokádo, mazací kešu "sýr", pomázánky a nebo nic.

cincolina
11. apr 2014

ahoj, prosím o radu - může to být alergie na BKM? Dcera 4 měsíční plně kojená má asi týden zelenou stolici - po noci (kojení co 2 hodiny) je klasicky oranžovo-žlutá míchaná vejce a během dne (kaká třeba 8x za den) mění barvu na zelenou. Dnes jsem dokonce objevila i pár nitek krve. Bolení břicha zdá se nemá, v noci se často budí (ale to bylo i předtím než začala kakat zeleně...) díky

luly13
11. apr 2014

Ano, to my tiez. Avokado je top. Mladsi je s tym ok, ale aj u starsieho mame podozrenie, ze reaguje na bkm. Viackrat za den kasovita stolica, z casu na cas sa postazuje na bolesti bruska a chce ho pomasirovat. U nas sa mlieko vobec nepije, no minule si ho doslova vyprosil, tak som v obchode kupila a vypil dve salky. Potom zacal skucat od bolesti a brusko mal viditelne nafuknute az tak, ze som sa zlakla. Inak my doma varime bez bkm. No on ma ranajkovy ritual holandiu jogurt. Ako sme to vyradili, tak mame kazdy den vysvetlovacky.... Na chlieb si tiez daval maslo klasicke ci lucinu.natierky uuuplne odmieta. Je to tazke d takym starsim deckom.
Btw minule som dostala tip, chvliku hodit olivovy olej do mrazaku, aby stuhol a tak to potom natierat na chleba
@katyxq

milankowa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milankowa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucy56
15. apr 2014

ahojte baby tak bohuzial sa musim pridat aj ja,malemu vyslo z testou asi alergia na mlieko, to je len moj zaver po prezreti vysledkov krvi, k alergologicke ideme buduci tyzden, a potrebovala by som radu cim nahradit mlieko, maly ma 2 a pol roka a rano este pije flasku ,teraz davam sinlac, na radu homeopatky, ale netusim cim nahradit maslo, syry, v ktorom pecive byva mlieko, v ktorom nie, ci je chlieb napr toustovy ok, maly dost tazko reaguje na nove potraviny tak to bude asi boj u nas

jaja26
21. apr 2014

Ahojte, prosim Vas ma niektora z vas skusenost, ze by sa alergia na BKM prejavovala riedkou az kasovitou, kyslo pachnutou stolicou? malicka ma take stolice uz 6 mesiacov a Mudr. to neriesi.. dostali sme sa k alergologicke kvoli kaslu, kasle mala uz asi 2 mesiace... kazala nam skusit vylucit vsetko mliecne, ja trocha kojim, tak aj ja mam vylucit vsetko.. a ze ked malej nedam 4 dni ziadne mlieko, tak ze po 4 dnoch by sme uz mali vidiet vysledok... mala sa aj v noci casto budi... co si o tom myslite? dakujem za vas nazor...

katyxq
21. apr 2014

@jaja26 může to být tím i nemusí - jediny spolehlivý způsob je eliminačně-expoziční test (jak navrhuje doktorka) - https://www.modrykonik.cz/potravinova-alergie

jaja26
21. apr 2014

@katyxq dakujem velmi pekne

luly13
21. apr 2014

@jaja26 nas maly to tak mal. Stasne riedka stolica xkrat za den, uplne svetlo zltej farby. Lekarka to nazvala "fosforeskujuca" a tiez s kyslastym zapachom. A tiez uplne vystipana ritka, pretoze bola velmi agresivna. Az sa mu vytvorila ragada. A dospeli sme az ku krvi v stolici. A to vsetko len cez bkm prijatu materskym mliekom.

Teraz reaguje aj na bielok, ale len na priamo prijaty. Je mozne, ze cez mm nan nereaguje a priamo hej?(bolesit bruska, krutenie sa, meteorizmus..)

katyxq
21. apr 2014

@luly13 do mateřského mléka procházejí jen nanogramy alergenů - takže spousta děti přes MM nereaguje (nebo alepoń nereaguje néjak viditelně) a napřímo alergická reakce je

jaja26
22. apr 2014

@katyxq prosim o radu, ci tu nie je nejaka tema, kde si radia mamicky, co davaju papat detom a aj co ony jedia... ja som davala malej vianocku v nadeji, ze tam nie je mllieko ani srvatka a pritom obsahuje kazeinat vapenaty, takze to tiez nemozem davat, vsak? DAKUJEM

katyxq
22. apr 2014
mizulienka
24. apr 2014

ahojte dievcata, prosim vas, ktory margarin je vhodny....je to perla tip alebo perla s vitaminami? dakujem

nelinka79
25. apr 2014

Ahojte .. potrebovala by som poradit .. mame bezlaktozovu dietu a bolesti bruska sa nam od tej doby co je asi rok vytratili. dcerka nemoze ani minusL veci lebo ju potom boli brusko.. len by som potrebovala pordit este s inymi prejavmi a nejak neviem k comu to pripisat.. na rukach ma take biele pupacik ako krupicu ci ako by som to nazvala. raz viac raz menej ale uplne nevymizli. mala ich aj na stehnach ale po vysadeni mlieka jej to zmizlo. robia sa jej aj take suche flaky len neviem ci je to ekzem alebo nie. je to vzdy väcsie vyzera to ako lisaj ci ako sa to nazyva a robia sa tam chrasticky.. boze dufam ze ste moj opis pochopili .. uz si neviem rady co este vysadit aby sme si s tym poradili .. dakujem

upam
9. máj 2014

Mala ma 3 mesiace, zelene kaky a po jedeni sople, vnoci chrci vraj reflux ale teraz jej zistili z krvi alergiu na BKMa dostali sme Nutrilon alergy care. Je vylucne len to a problemy sa nezlepsuju dokonca sa mi zda ze jej pribudli bolestive prdiky. Po akom case to znova riesit lebo viem ze prechod na ine mlieko moze chvilu trvat ale cakala som to v tomto pripade skor kedze tam uz ta bielkovina je taka zeby problemy mali ustupovat? Mate skusenost s prechodom z obycajneho UM na mliecko pre alergikov?

asturia26
13. máj 2014

Ahojte mamicky 🙂 mam v hlave trosku chaos a chcela by som si nieco objasnit.Mojej rocnej dcerke bola diagnostikovana celiakia,boli jej robene aj testy na bielkovinu kravskeho mlieka,tie vysli negativne,lenze po troch mesiacoch mi mala zacala z nicoho nic enormne grckavat a mam taky pocit,ze je to z mlieka klasickeho. Ak dobre neznasa mlieko,tak je zjavne alergicka na laktozu.takze nemala by jest mliecne vyrobky a vyhybat sa treba mlieku. Ja jej davam este Sunar, ten moze,nie? Striedam sunar s bezlaktozovym mliekom,je to v pohode? Dakujem za radu 🙂

upam
10. jún 2014

@jaja26 nema aj reflux? nasa ma alergiu na BKM a vnoci chrciavala nedavno zacala kaslat hoci nie je podla mna nachladnuta kasle hlavne rano a po najedeni myslim ze je to podrazdenym pazerakom od kyseliny lebo mame tichy reflx tj nevracia ale prehlta nazad 🙂

jaja26
11. jún 2014

@upam mame aj mierny reflux.. tiez som nad tym rozmyslala ci je to tym.. ale uz sme mali aj zapal priedusiek a bolo to teda narocne a stresujuce pre mna...

jamelia
18. jún 2014

@nelinka79 ahoj, skus kuknut https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/ ale podla mna to je ekzem. Moj mladsi syn ma tiez pupupienky a ma to atopicky ekzem. Na zistenie alergenu v potrave je najlepsie vyskusat eliminacnu dietu - http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/elimin..., ale ja sama som sa na nu este neodhodlala, kedze kojim a musela by som ju drzat aj ja. Ja som vysadila mlieko, ale akosi to u nas nepomohlo, stale to ma rovnake. Tak neviem, asi by som mala tu dietu tiez vyskusat. Lebo alergo testy su u malych deti nesmerodatne, skreslene, ani ich mojmu synovi nechceli urobit, hoci mal v krvi vysoku hodnotu IgE. Jediny sposob ako zistit na co reaguje je tato dieta. Drzim palce, az sa toho skoro zbavite 🙂

pobiska1
8. júl 2014

@medvedik21 ahoj my sme tiez riesili tieto veci. gastroenterologicka nas odpinkala slovami, ze ona nevie co to nase decko bude jest. pediatricka je vdaka bohu skusena a mali bol od siesteho alebo piateho mesiaca na kozacom mlieku. berieme stopercentne susene mlieko.kupujeme ho priamo z farmy v Podvysokej. krpec ma uz styri roky ale upravilo mi to aj reflux . bohuzial kazdy chce len prachy a vsetky nutrilony,pepta, beba a ine z telky su len pharma biznis

michaela1182
8. júl 2014

@asturia26 V Sunari je tiež mliecna laktoza, precitaj si informácie na obale. Ak si myslíš, že má inotolerancie treba špeciálne mlieko napr Beba al 110, alebo iné so znizenou laktozou na minmum

demo
10. júl 2014

@asturia26 co znamena, ze je zjavne alergicka na laktozu? alergia na laktozu neexistuje. iba ak neznasanlivost laktozy. potom este existuje aj alergia na bielkoviny kravskeho mlieka. To je dokonca castejsi problem ako neznasanlivost laktozy. Testy na neznasanlivost laktozy sa robia u lekara a su pomerne presne. Testy na alergiu na bielkoviny KM sa sice tiez robia u lekara,ale su nepresne - dolezitejsie je tvoje sledovanie. Takze, ak problemy nevymiznu ani po doslednom vyluceni laktozy (to znamena pit iba BEZLAKTOZOVE UM), tak treba vyskusat mlieba s upravenymi mliecnymi bielkovinami (tie su na predpis)

salome123
11. júl 2014

@demo demo, nevies do akeho veku dietata mi bude pediater predpisovat nutrilon allergy care? zmeni sa casom aj mnozstvo predpisovaneho mlieka?