Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

modra1
28. jan 2011

@luthien.k no jo, jak cez kopirák 😀, kto nás to asi naučil ?

luthien.k
28. jan 2011

@modra1, je prostě vidět škola kam.zyk 😀

blandik
28. jan 2011

@lucia32 - nevím, jestli to pomůže - a taky jsme jiný stát - ale u nás může dětská doktorka předepsat max 3 kusy na jeden recepis allergy care; na gastroenterologii nám předepisují 15 ks na jeden recepis. Dětská by asi vydala i více receptů na měsíc, ale ne v jeden den. POtřebovala ode mě zprávu z gastra, že máme opravdu potíže, že malý má dostávat nutrilon allergy care a pak už s tím neměla potíže, s předepisováním...

katkavfr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miselar
28. jan 2011

modra1 no krv jej brali a tam mala zvysene to IGE mala je chora od 3.3 najprv angina teraz zapal priedusiek od zajtra bude brat druhe antibiotika probiotika jej davam davam jej aj cebion robili vyter vo stvrtok budu az vysledky a dnes jej brali znovu krv na mykoplazmy a chlamidie a tie budu v pondelok tak neviem este skoro nic ziadnu dietu mi nehovorili ani alergologicka ked som sa jej pytala ze pokial neni vyhadzana tak moze to co doteraz papala tak ja neviem

luthien.k vysetrenie robili preto ci mala nema v tele zapal niaky a z toho to zistili lebo mala anginu a hned na to zapal prieduiek vysetrenie robila obvodna lekarka ,prejavy mala ziadne nema je uplne normalna tak ja neviem mala pije Ha nutrilon od 3tyzdna a dostava aktiviu vanilkovu inac nic ine ked jej robim omacku brokolicovu atd davam jej do toho jej mliecko ten nutrilon ha

valentinuska
28. jan 2011

@luthien.k ještě vás tady čtu a většina maminek byla na gastru ... tak mě napadá, jestli bychom se tam nějak neměli vnutit také, když nám krevní testy vyšli úplně bez alergií :-/
nějak mi vadí, že to nikdo z těch doktorů neřeší ... alergoložka prostě konstatovala, že jsme bez alergie a říká ať jím sýry a jogurty normálně, tak jsem to nyní zkusila zase malinko sýra a ona se zase osypala ☹ takže na to kašlu, ale chtěla bych být pod dohledem nějakého doktora, který mi bude věřit a nějak se to s námi pokusí usměrnit ...
nevím, jestli můžu jen tak zajít k tomu, co jsi ho tu ty doporučovala?

miselar
28. jan 2011

modra1,luthien.k babi uz som vam odpisala potom
lebo som dlho nebola na fore a zabudla som skopirovat vase prezyvky tak aby ste si to precitali

janka
28. jan 2011

@valentinuska presno to same mi rikala nase alergolozka. 😠 Taky testy negat... (IgE) Ale pak se to hodne rozjelo, objednaly sme se na gastro, ale cekaci dobry jsou sileny cca 3 mesice.
Neznate prosim v Praze dobreho detskeho alergologa?

luthien.k
28. jan 2011

@miselar, opakované infekce horních cest dýchacích patří mezi klinické příznaky ABKM, spíš tedy u dospělých, ale dětem se toto také zcela nevyhýbá. Mně se ta souvislost s BKM zdá zřejmá. Neplatí 100%, že pokud dítě nemá atopický ekzém, nemá ani alergii na BKM! Takže: dle mého názoru by měla malá přejít na plně štěpené mléko, Nutrilon alergy care, vynechat prozatím jogurty (dají se vařit třeba pudinky do rýžového mléka, které seženeš v DM drogerii nebo ve zdravé výživě, jako náhrada) a počkat si na další vyšetření. Jedna věc je jistá - když toto uděláš, ublížit jí tím nemůžeš, jen získat. Ten plně štěpený Nutrilon navíc chutná snad ještě lépe než HA mléko (ještě se dělá plně štěpené Nestlé Althera).

luthien.k
28. jan 2011

@valentinuska, myslím, že být za každou cenu pod dohledem nějakého doktora, když si už umíš dost dobře poradit sama 😉, není nezbytné, přesto jsem Ti poslala do IP tip na dobrého gastroenterologa v Praze. Zkus mu zavolat a uvidíš, co Ti řekne, my k němu měli jít s vleklými problémy s trávením malého (bez ohledu na ABKM), ale nakonec jsme nešli, spravilo se to nakonec během pár dní samo, nejspíš změnou probiotik a dneska ťuk ťuk dobrý 🙂

luthien.k
28. jan 2011

Jinak abyste si nemysleli, že jsem proti doktorům!, často jsou konzultace s nimi, specializovaná vyšetření atd. nezbytná, ale pokud jde o nonIgE alergie, tak obvykle (ale neznamená to vždy) nepomůžou - tam je to hodně o zkoušení (eliminačně expozičním testu) a ten je zdlouhavý, namáhavý na spolupráci matky atd. a nevím o moc doktorech, kteří by se jím zabývali.

janka
28. jan 2011

@luthien.k no to co rikas mi zatim sedi, jenom gastroenterolog se konecne zajimal. ☹
Jinak jak je to s predepisovanim Neocate u pediatricky? Jsme 3 mesice na diete, nemuzeme zadne maso, a kdyz jsem doktorce rikala, ze teda mame multiproteinovou alergii (telefon. konzultace s gastro) a ze asi bychom meli zkusit nejaky hydrolyzat, tak se me zeptala, jestli to mam na papiru. Ne, protoze jdeme na gastro az pristi tyden. Jinak bilkoviny dostava tak, ze ji hooodne kojim. Ale ja taky nejim maso, mleko... takze uz toho zacinam mit taky dost. Vim, ze u pripadu jako je nas, se doporucuje, aby alespon matka pila ty mleka...

adricc
28. jan 2011

ahoj holky
@luthien.k no presne takovej mam ted problem adam ma asi tu nonige alergii a kdyz jsem to rekla na alergologii jestli by to nemohlo bejt tohle tak ze urcite ne a byl nastvanej uz se semnou normalne nebavil furt mel nejakej problem a taky jakto ze bez jeho dovoleni jsem presla s pepti na alergi care ja koukala jako blazen my od zacatku mame ac jsem stoho uz nestastna detska katastrofa usmiva se jak strelena proste neveri ze adam je alergik dokonce rekla buhvi jestli je alergik kdyz to nema prokazany ja bych jako vy ostatni dala rada svymu diteti vsechno 😒 jsem stoho uz uplne hotova nakonec rekl ze je adam tezkej pripad a ze nas prenda k fuchsovi do Prahy to uz jsem se v duchu smala jen tak pro zajimavost adam reaguje na mliko a vejce vzdy 3-4 den prujem zvraceni ted zkousime vejce kvuli ockovani priorixem tak zacina uz i vyrazka no myslim si ze tezkej pripad nejsme 😅 😅 😕

no nic zase jsem tak akorat nastvana kdyz si na to vzpomenu 😀 😀 😀 😉

valentinuska
28. jan 2011

@luthien.k díky moc, zkusím tedy ještě počkat 🙂 je pravda že pro tu dietu doktora nepotřebuju ...
kdybych třeba musela přejít na UM, tak to začnu víc řešit 🙂
a díky i za typ na gastro!

luthien.k
28. jan 2011

@janka, Neocate musí posvětit na alergologii nebo gastru, pediatr ho, pokud vím, v ČR předepsat nemůže. A jestli nejíte ani jedna maso a máte další omezení, tak by bylo velmi vhodné, abys nějaký hydrolyzát pila, bez předpisu je dostupný i Nutrilon alergy care nebo Nestle Althera.

rencalm
28. jan 2011

Ahojte mamicky, necítala som celú túto diskusiu, tak prepácte, ak to tu uz bolo spomínané, ale chcem sa opýtat, hlavne tých z vás, ktoré máte poistovnu Dovera, ci ste mali so schválením predpisovania Allergy Care2 problém. Nám na alergo vysli testy negatívne, takze asi sa u nás jedná o nonIgE alergiu, ale po zavedení Nutrilonu AC sa stav ekzému výrazne zlepsil, takze ho pijeme uz asi 5 mesiac, ale kupujeme ho za plnú sumu. Na alergo, ani pediatricka nám nenavrhli, zeby ho mohli predpísat, hoci vedia, ze ho pijeme a pomáha, ja som kdesi cítala, ze detom starsím ako 1,5 roka to uz poistovne nechcú hradit, ale teraz sa dozvedám, ze áno. Len neviem, ci musí byt alergia aj potvrdená testami, ci stací na to len odporúcanie lekára....

luthien.k
28. jan 2011

@adricc, no, nejsem ráda, že takhle potrvrzuješ, co jsem psala, ale bohužel to není jen Tvoje zkušenost, že s alergií, která se neprokáže z krve, se někteří lékaři odmítají zabývat. Těžký případ fakt nejste, když sama už víš, jak na to, tak se bez doktora celkem i obejdeš 😉 Stejně jako @valentinuska - co se týče těch UM, on ten příspěvek od pojišťovny není zase taková bomba, cenově úplně nastejno vyjde, když si UM pro alergiky na BKM koupíš z Polsku pod názvem Bebilon Pepti - dá se objednat přes Mimibazar (což mi připomíná, že nějak nechápu, @adricc, za co vám doktor vynadal, pepti byl starý název Nutrilonu alergy care...).

rencalm
28. jan 2011

Ahoj @luthien.k , ja práve zhánam to mliecko kadekde a pýtala som sa aj jednej pani na ceskom MMB, ktorá ho predávala, ale uz ho nepredáva, lebo tiez ho vozila z Polska a vraj je tam uz tiez na predpis, takze nie je mozné sa k nemu len tak dostat.

luthien.k
28. jan 2011

@rencalm, aha, já měla doma docela zásobu, takže jsem ho neobjednávala pár měsíců, takže se přiznám, že aktuální stav neznám. On tam byl ale na předpis vždy, jenže když byly dobré kontakty s nějakou lékárnou, tak se k němu ty maminy, co obchodují na MMB, dostaly... No schválně zkusím.

adricc
28. jan 2011

@luthien.k no prave to vim od zacatku kdyz jsem dostala od detske recept na pepti ze jsem musela pro novej recept na ac jinak mi ho v lekarne nechteli dat a tenkrat jsme mu to rikali a ted na me byl hnusne kdyz jsem mu rekla ze je to prejmenovany dohadoval se semnou a ja mu rekla ze jsme na nic neprechazeli ze jsme od 5.mes. na AC 😅 😅 😅no blazen ted v utery budu volat na vysledky tak jsem zvedava bral mu krev po pul roce

hrozne se divil ze reaguje 3-4 den ze to neni mozny

jo a taky se chci zeptat zkousim ted to vejce dam mu to vzdy jeden den 5lzic v polivce rozkvedlany vejce kdyz to mel po 1.4den se pozvracel a pak prujem 2.po podani mu okamzite zrudli tvare asi za 3 minutky a tak 3 den trochu prujem a ted po 3. 3den trochu prujem a osypanej na brichu a zadech tak uz fakt nevim 😕 😅 😅 😅 😅 😅 pokazdy jiny reakce to je divny co? takze ted chci v pond.ut.tr.dat po sobe zase 5lzic a uvidime a pokud bude reakce koncim a nebudu uz ho testovat a trapit 😒

uankab
28. jan 2011

@adricc, u nas su tiez reakcie rozne, napr na psenicu najskor reagovala tak ze sa po par minutkach zacala velmi skrabat na krku, ked som testovala 2-krat, tak sa jej vyhodili cervene fliaciky ako keby stipance od komara po celej tvaricke... vysad, skus za 3-6 mesiacov a mozno to bude lepsie 😉

baby, chcem sa pochvalit, po viac ako roku bezmliecnej diety som opat zaviedla syry, dnes je uz 5-ty den a Magduska je zatial v pohode 😵 😵 😵 .. zajtra si chcem dat jogurt, tak som zvedava ako to zvladne! ale tesim sa velmi!... potom vyskusam este vajicko a snad aspon ja budem moct viac menej normalne jest...

@luthien.k , uau ved ty uz zachvilku rodis!! ako sa citis, vsetko zatial ok?

modra1
28. jan 2011

@uankab _ to je super, že je lepšie. Ja som už tiež po testovačke, diéta 10 mesiacov a malá v pohode, na BKM v mojej strave nereagovala, akurát mne už bolo blivno z tých jogurtov, 7. deň som sa to už neprinútila zjesť. Prirodzene som sa vrátila k diéte s tým, že občas si dám tvrdý syr, aby som nastoľovala toleranciu, u malej ešte skúšať nechcem, načo. Vajíčko som jej už odskúšala, cez MM nereagovala nikdy, napriamo tiež v pohode, aj bielok a chutí jej.
Tak nech je už len lepšie, zaslúžite si to.

adricc
28. jan 2011

@uankab no ja bych mozna ani netestovala ale kvuli ockovani jsem to musela zkusit takze jeste jednou a konec a treba za pul roku zkusim znovu jinak ho proste ockovat nenecham at se treba vsichni stavi na hlavu 😀 😉

drzim pesti at to dobre dopadne 🙂

blandik
28. jan 2011

@luthien.k - u nás se právě pouze na gastru zabývali nonIgE alergií - šla jsem tam z důvodu, že alergoložka neviděla potřebu, aby malý pil N allergy Care ačkoliv jsem ji doložila fotky, jak vypadal při klasickém nutrilonu a při AC (a jak po Neocate)...přestože malý měl 5 měsíců a krevní testy nemusí být vůbec směrodatné - celkové sIgE v normě, a stejně tak i ostatních pět hlavních alergenů a tak jsme nakonec šli na gastro /protože jsem o nonIgE alergiích věděla/ - tam nám bez potíží N Allergy Care začali psát...ale jinak nemůžu říct, že by krom lékařské zprávy něco dělali, zabývali se...- naštěstí jsme neměli žádné výrazné potíže.

luthien.k
29. jan 2011

@adricc, tak bych řekla, že pan doktor neví, která bije, když neví, jak se aktuálně jmenuje UM, které předepisuje 😝 Jinak ty 3 - 4 dny jsou méně obvyklé, to je pravda, ale možné to je. Jestli bude stále takhle na vejce reagovat, je ještě možnost dát vakcínu MMR takovou, kde se ta složka nepěstuje na kuřecích embryích, ale na psích ledvinách. Pozeptej se pediatra...

@uankab, to je bezva, že už je to u vás takhle lepší 🙂 Jinak díky za optání, vše je v pohodě, je to břicho už mi trochu vadí, hlavně procházky s malým moc nezvládám, protože mi utíká, válí se pořád ve sněhu, takže ho neustále zvedat a vláčet je docela záhul.

@blandik, chce to s těmi lékaři mít asi trochu štěstí taky, vy jste ho koukám měli a to je dobře 🙂

adricc
30. jan 2011

@luthien.k dekuju no jsem na to zvedava jak to dopadne stim ockovanim

nam alergolog mlika nepise tak mozna proto to nevi ale myslim si ze stejne by to mel vedet a taky jsme mu to rikali pred pul rokem 😕 😉

uankab
30. jan 2011

@modra1
@luthien.k , dakujem, ja sa tiez velmi tesim... pri zvysenych mnozstvach BKM ma vyhadzane licka ale neda sa to porovnat s tym co to bolo predtym... joj a to musi byt uz slusna vaha dvihat ho, este aj ked je naobliekany... inak zvladas v pohode? toho sa ja trosku obavam, ze ak zostanem tehu, kto bude okolo naseho sidla stale behat 🙂

@adricc , nasa mala reaguje na vajecny zltok aj cez MM, k testovaniu bielka som sa vlastne nikdy nedostala.. kazdopadne MMR ma uz za sebou, 3dni pred ockovanim a 2 dni po ockovani som jej davala Fenistil... podla mna ak ti nereaguje sokom (co nereaguje), tak by som to neriesila, v tej vakcine sa nachadzaju fakt len nanogramy, ak vobec nieco... a inak testovala by som separatne zltko (1 den osminku, 2 den stvrtinku atd) a az potom bielok...

luthien.k
30. jan 2011

@uankab, no běhat okolo šídla budeš pořád Ty 😀 Navíc, kdybys otěhotněla, tak už bude malá o něco starší, než je náš prcek, každý měsíc je znát (pokud s tím novým měsícem nepřijde zrovna to odbobí lehání si na zem a odmítání chodit aneb "nemám nožičky" 😀)

kaktusik007
31. jan 2011

ahojte, aby som bola v obraze... aj na nutrilon allergy care treba suhlas revizneho lekara???? nie len na neocate???
mam v tom c haos.... 😒
@luthien.k jejda, sak budes mat skoro dva roky rozdiel - to je celkom slusne.... apropo, bavila som sa s porodnikom, ked mas ty termin ja budem na 99% tiez rodit 😀 😀 😀

kaselka
31. jan 2011

@rencalm reagujem na Tvoj príspevok, možno Ti zatiaľ troška finančne pomôže aj info, že Nutrilon AC máš ako poistenec Dôvery v lekárňach Dr. Max so zľavou 12% (ca 1,5 € / 1 plechovka) ak máš VšZp. tak 10% zľava. Myslím, že poteší 🙂 i keď je to aj tak poriadne drahé!