Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

zuza.m
2. feb 2009

no praveže nechcem pečivo,nechcem mu davat lepok aby nahodou nebola reakcia aj na ten ,preto som chcela niečo čo by mu neuškodilo.čo davate aj druhe maminy,ale radčej nebudem pokušat.mrkva mu moc nechuti ani varena.a ked ešte nema zuby si to ani neviem predstavit.inak ani on nemal nejaku reakciu že by vrackal alebo tak na tu bielkovinu.maval iba vetry a bolave bruško a tak ho radčej poslala na vyšetrenie..iank som si všimla že ked mu davam nejaku zeleninku tak dost často kaka ale pevne a su tam vidiet aj kusky napriklad mrkvy alebo zemiaku.alko keby to cezneho len preleti.neviem či to je dobre.alebo to tak može byt???

erikasadek
2. feb 2009

mrkva mu len masiruje dasna... ale ty sa sama rozhodni... to bol len napad, stary ako ludstvo... 😉

jasne ze sa to stave to nie je problem neboj..... 😉

zuza.m
2. feb 2009

a tie kukurične chrumky by sommohla podla teba??niekto tu hore mi to spominal že by som mohla

erikasadek
2. feb 2009

mohla , ja neviem, no mne sa zdaju byt v takom veku dost nebezpecne oni sa lepia a alebo krusia, no aby sa nezaseklo v hrdle...
no neviem ja ich nepouzivam vobec ja osm drobcovy davala, bagetu, alebo specialne , biscuity, pre babatka, ale bez mlieka a ine, takze pbez problemov, teraz uz je alergicky aj na vajicko tak mu kupujem keksi , od , bjorgu, bez vajick aa mlieka, ana baze cistych prirodnych surovyn, prirodny cuko a vanilka prirodna, no len to stoj 3 krat viac...

anke
2. feb 2009

erikasadek: mohla bys mi prosim napsat, co je to presne za susenky? ja nemuzu najit zadne, ve kterych by nebylo mleko nebo vejce 😅

anke
2. feb 2009

ale krupky davame a v pohode - ale asi az od 8. mesice teda

chilli
2. feb 2009

ahojte kocky , nemam este babatko , ale uz sa pripravujeme.... no som bezlepkarka a aj mam alergiu na mlieko....
bezlepkarka som vybuchla ako 25 rocna a mlieko mi zistili iba pred rokom... no vlecie sa to so mnou uz od detstva len az teraz mi zistili co mi je..... a viem ze moje deticky mozu definitivne zabudnut na mliecko a na chlebik si budu musiet pockat kym budu mat dva roky......no vdaka tomu vam viem trosicku poradit - pozrite si www.valpiform.com najdete tam rozne buchticky, kolaciky, aj cestoviny ktore neobsahuju mliecko a niektore ani laktozu ... a potom to uz treba iba hladat po nasich lekarnach ci specializovanych predajnach, na tejto srtanke sa to da aj objednat len neviem ako to je s dodanim.... bohuzial stranka je vo francuzstine a nenasla som kde by sa mohol dat jazyk zmenit.....

okrem toho som nasla na dalsich mojich potravinach www.schaer.com - mate to tam aj v anglictine alebo nemcine, taliancine ci spanielcine..... ale je tam cely obrovsky zoznam kde ich potraviny kupite na slovensku....

myslim si ze ak skutocne najdete nieco pre vas vhodne.... obchodne domy by mohli objednat z ich produktov to co budete potrebovat , aspon tu u nas to tak pre mna spravili... i ked ja som vo Svajciarsku...

vacsinu ide o celiaticke teda bezlepkove produkty ale kedze tato alergia je casto prepojena s laktozovou , ich vyrobky su casto bez oboch .....

ale ak mate niekoho v cudzine, mozno by tato osoba mohla zohnat vam veci potrebne ak by sa ti nasi nezmohli....

dufam ze vam to aspon trosku pomoze.... a drzim palceky..... verte choroby to nie su strasne, asi najhorsie je to pre male deticky.... lebo tie z toho boli brusko, my starsi mame skor bolesti halvy, vacsna unavost...a pod...
a horsie sa to zistuje inak alergiu na mlieko dospelim robia vdaka takemu dychaciemu strojceku, meraju to z dychu nie krvy....

inak na vasom mieste rodicov by som si dala spravit testy, moj otec kvoli tomu umrel na rakovinu, ani netusil ze bol chory..... a neliecena celiakia je zarucena rakovina.... a s celiakoiu je ta laktozova alergia ruka v ruke.... na 85%

usmev kocky..... da sa to prezit....

erikasadek
2. feb 2009

http://www.bjorg.fr/-Cote-sucre-.html

anke ja kupujem od nich len neviem ci je to dostat aj na slovesnku, tu je to dstat v supermarkete..
ja mu davam, prirodne biscuity.. je tam... completna muka, cukor prirodny canne, palmovy olej, olej repkovy, prasok do peciva sol, prirodna aroma vanilka, a arom a, rozmarinu... malemu to chutna a vyzera to ako normalne klasicke a nakoniec je to aj zdrave..
ja ich mama rada pretoze robia a j kvalitne mlieka sojove, gastanove, mandlove, oriieskove, aj sojovu smotanu,ktoru pouzivam u drobca, ako normalnu smotanu...
budem rada ak mi date vediet ci dostat aj na slovensku , v lete idem domov, ak by ste boli , take dobre...

kosicanka1
2. feb 2009

tak ak mozem poradit, ja som dlhorocny celiatik aj a alergiou na BKM.
pecivo, chlebik kupujem z pekarne Jordans v nitrianskych sucanoch, posielaju na dobierku, 500g stoji cca 45 sk, maju aj bez laktozy aj bez vajicka chlebik, aj kolaciky.
muku a polotovary na pecenie do domacej pekarne si davam predpisovat u mudr. doplacam napr. za tmavy chlebik v sacku do pekarne 11sk, je od firmy labeta.
dobra sprava je, ze na predpis sa da napisat aj skoro kompletny sortiment vyrobkov schar, je o polovicu lacnejsi, aj vakuove chlebiky, rozky, pecivko, muky.
ak nemate alergiu na BKM, ale iba laktozovu intoleranciu, odporucam vyrobky MinusL, dostat v Bille, su to mliecne vyrobky kde je laktoza vystiepena, 1l mlieka cca 55sk, maju maslo, syry, jogurty.
dost vyrobkov je dostat aj v dm drogerie a bio potravinach, sladkosti mi najviac chutia rada CeliHope z Liptovskeho Hradku, obycajna bezlepkova horalka za 12 sk, maju aj piskoty bezlepkove a bezmliecne za 40sk.

kosicanka1
2. feb 2009

a take prirodne biskity ako pise erikasadek dostat aj u nas, volaju sa Jiŕinky alebo Karobky, cca 40 sk, mala zboznuje Jirinky. u nas v ke ich maju v biopotravinach, su v biokvalite, bez lepku, bez cukru, bez laktozy, bez vajicka, chutia super

andy.a
2. feb 2009

Erika,to prvý az počujem,že mlieka gaštanové,mandlové,orieškové..ale orechy sú tiež dosť silné alergény ☹ na SK som také niečo nevidela 😕 😕 😕

nezávidím,vám kočky,čo ste ešte aj na bezlepkovej diete 😔

výrobky Minus SL som videla aj v Tescu,ale iba jogurty a mlieka..a v DM-ku je toho dosť,ako píše Košičanka,ja som tam zvykla kupovať sójové,ryžové a ešte tuším ovsené mlieka 😉 ajobohatené kalciom mäjú 😉

detto v Biopotravinách,ale raz tak drahé 😖 plus kopec iných výrobkov,pudingy sójové,ryžové a sójové "dezerty"..sójové mávajú aj napr.v Kauflande,napr.značka Ala,ak si dobre spomínam 😉

ryžové sú "Siváček" 😉

všetko sa tu už ale preberalo 🙂

erikasadek
2. feb 2009

andy to gastanove je vyborne pre alergokov, len vela stoji, teda okolo 4 euro jeden liter... potom mas ryzove, a ovsene, a ine, ani neviem slovensky vyraz..
samozrejm eorieskove teda lieskovy oriesok by som nedala detom, ale gastanove je prave pre alergokov uz oddavna, potom to ryzove je chutne, teda pre take 3 rocne a viac... da sa vela.. naozaj sa da..

jaj tak to je dobre ze su, budem na slovensku 6 tyzdnov tak si neviem predstavit vsetko doniest zo sebou... tak mi davajte typy co vsetko mozem kupit a kde , pre drobca...

mlieko si donesiem zo sebou..

mimom
5. feb 2009

tie susienky pre deti dostat v dm od schaer,volaju sa milly friends,su bez mlieka,lepku,vajicka,su tam aj cestoviny,chlebik,rozteky,len treba citat zlozenie,co komu vyhovuje,dalej je tam velky vyber sladkosti celi hope aj bezmliecne sa najdu,aj piskoty,len tie obsahuju vajce.no a ako pisu kocky,vo vsetkych hypermarketoch su vytvorene kutiky s bio a dietnymi potravinami,takze kaufland,tesco,billa su dobre zasobene,aj sunky,parky od druget,berger,vellness,len citat vyhovujuce zlozenie.

katty137
6. feb 2009

Baby, prepáčte, ja tu nemám čo robiť, len kamoška má menší problém... Mala malú alergickú na MBKM, už však musí prejsť na Nutrilon Pepti 3 a zostali jej dve krabice Nutrilonu Pepti 2.

Nechceli by ste niektoré odkúpiť 1 krabica = 120 Sk??? ak by ste náhodou mali záujem, prosím, napíšte mi IP...

Prepáčte, že som sa vám sem tak votrela, akurát nepoznám nikoho, kto by to potreboval, tak ma nič iné nenapadlo a chuďato kamoška je už zúfalá, čo nevie, čo s tým...

Ďakujem a nehnevajte sa, nenechajte sa rušiť...

Prajem skoré vyliečenie z alergie, nebojte, aj vám sa to podarí... Držím palčeky... 🙂

martina236
6. feb 2009

nemam ziadne info, ze by bol na trhu nutrilon pepti 3 😕 . idem mrknut na nete.

martina236
6. feb 2009

momentalne ma nutricia na trhu nutrilon allergy care 1 a 2 a viem ze ani pred tym, ked bol este pepti, trojka nebola. a myslim, ze nie je problem, ak starsie dietatko vypije namiesto 2ky 3ku.

erikasadek
6. feb 2009

mimom, dakujem ti za ionformacie, aspon nepojdem velmi nabalena na slovensko zoberiem si len mlieko a jogurty sojove pre neho....

super potesili ste ma... 😉

katty137
6. feb 2009

baby, ale jej malá už alergiu nemá a chce prejsť na Nutrilon HA 3, prepáčte, urobila som chybu, vidíte, ako sa v tom vyznám??? 😀 Nehnevajte sa

denisocka
6. feb 2009

no tak ako som si myslela ,že maly ma škarede líčka z jablka tak som ostala v šoku,že pokial jedol teraz týžden jogurty tak ich mal katasrofalne, už 2 dni ich nela a líčka su celkom pekne,tak ma ide poraziť,nakoniec to bude a.BKM,som sice aj rada,v podstate by to aj vysvetlovalo to,že pokial bol čisto kojeny,tak kakal často zelene hlienove - nie?

erikasadek
6. feb 2009

deni , ahoj, no tak vidis sama prichadzas na kamen urazu... 😉

denisocka
10. mar 2009

ahioj,kde nik tu nik 😅

my sme jogurty nasadili ale iba AKTIVIE biele-sladke,tie mame bez reakcie, ale skušala som minuly týžden Km v jedle,a kakame često a do zelena? - tak sa chcem opýtať,zajtra ideme na to gastro na reflux a odbery BKM, može aj 15mes. dokyna predpíať nejake HA mliečko,či už po roku nemôže? lebo zjavne MM nestači a nalievať ho čajom cely večer a noc nie je normálne

erikasadek
10. mar 2009

deni ahoj.. 😉

denisocka
10. mar 2009

😅

kate77
11. mar 2009

Ahoj,aké máte prosím tipy na olovrant u 8m bába?Zatial máme 2 príkrmy,doobedu ovocie,obed masozel.príkrm.Budeme mat o 4 dni 8mesiacov a to už maminy dávajú na olovrant kadejaké jogurtiky...A je tu prosím niekto,kto sa ,,z toho vyliečil,,?My to máme od narodenia...a ja dávam občas piškotku do ruky..tam mlieko nie je..myslíte,že sa to nemá,len tak preventívne?

majdiska
11. mar 2009

ahoj,
potrebovala by som poradiť 😉 .. malého tak pred dvomi týždnami očkovali - 15 mesačné očkovanie, do tých 10 dní mal i reakciu a teraz neviem čo sa robí. či je to následok očkovania, alebo je to len prechodné.. večer, v noci a raz cez den ešte kojím. na ráno mu dávam Nutrilon a cez den pekne spapá jogurt alebo termix. no teraz sa mi začína zdať, že čosi nie je v poriadku. v posledné dni pozorujem, že vždy ked zje niečo s mliekom je zahlienený, kašle tak hlienovito, a dnes ked papal zemiaky na kyslo - čo má veľmi rad, tak ich kvôli kašlu vyvrátil ☹ neviem, či to bolo vajíčkom, ktoré bolo v nich, alebo je to zúbkami... na líčku sa mu znovu objavil exém... dakujem za rady..

denisocka
11. mar 2009

ak je zahlieneny,tak ho asi len atiahlo a pozvracal sa,ale inač mlieko zahlienuje,tak skus teraz vynechať ...

kate77
12. mar 2009

Tak som hladala nejaké sušienky bez mlieka,nič som nenašla...bola som v biopotr a v DM a vy hypernove..tie čo ste tu písali ani chýru ani slychu...žeby v Prahe také nemali 😒 😉

theresa
19. mar 2009

Holky, já mám alergii na kravské mlíko, chtěla bych dát malému jogurt, myslíte, že můžu?

zuza.m
19. mar 2009

no mna by o tych jogurtoch tieš niečo zaujimalo.k doktorke mame ist až v aprili a do v tedy si mam info zbierat neviem kde. 😠 .v troch mesiacoch predpisala mlieko a od vtedy nič ,neviem či to nam ma stačit až do 8mes. 😠
inak počula som že sa nesmie davat napriklad jogurt lebo že mu može robit zle na bruško bez viditelny priznakov a až tak že mu poriadne naruši tu črevnu floru.ale neviem čo je na tom pravdy a od kedy a či vlastne sa možu davat jogurty.

junovka
19. mar 2009

theresa, pokial mas ty alergiu na KM, to nezanamena, ze aj tvoje dieta ju musi mat.Ale, ak chces prevenciu, tak jogurty zacni davat okolo 9-10 mesiaca.
Ak zacnete davat detom jogurty, tak jedine slovenske, napr.Zvolensky, Sabi jogurt...a biele, ziadne ako napr.Danone, Zott.....nakolko tie vraj maju najviac alergenov v sebe. 😉