Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
25. júl 2012

@usiko tak to je skoro na jistotu, dítě dvou atopiků, narozené sekcí a nekojené...

luthien.k
25. júl 2012

@balis jogurtová kultura jsou probiotické bakterie a to nevadí. Nicméně sójový jogurt, mléko atd. bych nedávala, při alergii na BKM je velké riziko, že naskočí reakce a i kdyby nenaskočila, pro děti nepovažuju sóju za nic zdravého, do dalšího příspěvku nakopíruju, co jsem už psala jinde...

luthien.k
25. júl 2012

Se sójou bych byla u alergiků na BKM velmi opatrná (častý souběh těchto alergií), taktéž obecně u dětí ji příliš nedoporučuji, v žádném případě na denní konzumaci, a to ani ve formě doma vyrobeného mléka. Má estrogenní účinek, studie na dětech na sójové náhradě mléka ukázaly, že holčičky dříve vyspívají, u chlapečků mohou být potlačeny mužské rysy. Sója má také tu vlastnost, že v těle umí vázat různé minerální látky a nedovolí se jim vstřebat. Je to jedna z nejvíce geneticky modifikovaných potravin, což také nepovažuji za nic dobrého. Když už zařadit sóju, tak ve formě tradičního fermentovaného výrobku, jako je tempeh nebo poctivé sójové omáčky, miso či natto. Informace mám zejména od své kamarádky výživové poradkyně, která se věnuje problematice opravdu dlouho...

luthien.k
25. júl 2012

@katyxq ahoj, vy se máte, já bych taky někam jela 🙂 No a rybu - dala bych stejný druh. Věřím, že to bude OK, u nás zase tolik alergiků na ryby není, horší je to v přímořských státech... Každopádně bych nejprve syrovým kouskem, pokud budeš mít možnost, natřela kousek kůže na předloktí nebo na tvář, aby se vyloučila silná reakce.

katyxq
25. júl 2012

@luthien.k Dík, syrovou rybu nebo skoro syrovou bych snad zvládla obstarat (kupovat ji nebudu, není kde ji uvařit, ale tuňák medium rare to jistí 😀, mňam).
Manžel pod vlivem oceánu začal jíst ryby 😉 (předtím tvrdil, že jsou hnusné), tak se prostřídáme s treskou a malé vždycky kousek zprostředka filetu uloupnu a přidám do zeleninového nebo ovocnozeleninového příkrmu, už jsme otestovali jablka, hrušky a avokádo (to stejně jako já miluje).

balis
25. júl 2012

@luthien.k dakujem pekne ale ake mu mam dat jogurty ??ma starsieho brata a tie ryzove mu nechutia ???poznate nieco ,dakujem xenia

luthien.k
25. júl 2012

@balis já osobně nedávám svým alergikům žádné, rýžové jim také nechutnají, takže spíš dělám různé dezerty sama (pudinky z obilného mléka, rozvařené zahuštěné ovoce s pudinkem, ovocné dezerty s agarem... v blogu mám u článku o stravě - inspirace pro zdravější jídelníček - odkazy na pár stránek, kde se dají zajímavé bezmléčné dezerty, reps. recepty, najít).

luthien.k
25. júl 2012

@katyxq my jsme teď taky nějak ulítlí na ryby, kluci je milujou a zaplaťpánbůh jim ryby nevadí. Nevadí jim ani ořechy, reps. zatím máme vyzkoušené mandle, což také velmi obohatí jídelníček 🙂 Zato zatím trvale je problém s jakoukoli obilovinou s lepkem (kromě ovsa).

katyxq
25. júl 2012

@luthien.k Tak jsem to riskla, dala malé kousíček lososa a uvidíme 😉.

inka070707
26. júl 2012

dievcata, pred nejakym casom sa tu rozoberalo ockovanie mmr vs. alergia na vajecny bielok...nasa pediatricka mi tvrdi, ze syna kludne mozem dat zaockovat, tak teraz neviem 😒 existuje k tomu nejaka dostupna literatura, informacie? Asi najskor Luthien bude vediet poradit 🙂

jonas17
26. júl 2012

@inka070707 akurát sa to rozoberá v téme Nesúhlas s povinným očkovaní, asi sedem strán dozadu.ja by som ho neočkovala, to je jasné, táto alergia vzniká už po prvej hexe...v tej téme máš všetky linky, ktoré ťa zaujímajú 😉

jonas17
26. júl 2012

@luthien.k orechy sú aj slnečnica, ľanové semená, sezamové? teda, či to patrí tiež k alergénom...

luthien.k
27. júl 2012

@jonas17 semínka - alergizovat mohou, jako vše, nicméně lněné semínko, slunečnicové i dýňové jsou relativně bezpečné, sezamové naopak, sezam je častý alergen.

luthien.k
27. júl 2012

@inka070707 oficiálně je dle příbal. letáku kontraindikací pouze reakce na vaj. bílek, která má charakter anafylaxe. Alternativou je vakcína Trivivac. Můj názor je ten, neočkovat atopika na MMR vůbec.

luthien.k
27. júl 2012

@jonas17 tato alergie vzniká bohužel i bez hexy, ono ne za vše může očkování 😉

inka070707
27. júl 2012

@luthien.k vdaka a vies mi pls poradit, ako by som mohla argumentovat pediatricke? dost sa toho bojim
@jonas17 syn dostal alergiu uz pred ockovanim na hexu... vdaka za informacie, mrknem sa na to

jonas17
27. júl 2012

@inka070707 hmmm...ani bcg?
@luthien.k schválne, poznáš neočkované dieťa s takou alergiou?

erikasadek
27. júl 2012

@inka070707 urcite nedaj ockovat alergia na vajecny bielko je kontraindikacia!!!!!! priamo v letaku ziaden normalny lekar ti ju nemoze nanutit ani dat; ak ak by musel tak v nemocnicnom prostredi, za podpory lekarskeho personalu pripraveneho ak by nastal kolaps!!!!!!!!!!! co je caste u tychto deti!!! 😉
@jonas17 ak myslis neockovane dieta na MMR alebo hexu tak moj syn nema... a vdaka bohu uz do tejto temy urcity cas nepatrime sme s najhorsieho von a to sme mali velmi silnu elergiu na BKM od 3 mesiaca aod roka aj na vajciko ci bielok alebo zltko.. ked oviem silnu treba zazit ak najdem foto hodim... od 3 roka normalne pijeme mliecne a aja vajecne, vdaka systemu tu a vdaka ich sposobu ako na vec.... 😉
@luthien.k tymto ta pozdravujem.. 🙂

luthien.k
27. júl 2012

@jonas17 ano, to svoje, než dostal první hexu, tak reagoval na BKM i vejce (přes MM).

jonas17
27. júl 2012

@erikasadek
@luthien.k ale nemyslím len hexu, ved pred ňou je bcg...len sa pýtam, zaujíma ma to 😉

luthien.k
27. júl 2012

@erikasadek kéž by to tak bylo, že se nesmí žádný alergik na vejce očkovat Priorixem, cituju:

Vakcína PRIORIX nesmí být aplikována jedincům s anafylaktickou reakcí na vaječnou bílkovinu v anamnéze, ani jedincům se známou přecitlivělostí na účinnou látku nebo na kteroukoliv jinou složku vakcíny, zvláště na neomycin (viz 4.4). Výskyt kontaktní dermatitidy po neomycinu v anamnéze však není kontraindikací.
...
I když se viry spalniček a příušnic získávají reprodukcí v kulturách kuřecích embryí, neobsahuje trivakcína PRIORIX vaječné proteiny v množství, které by mohlo vyvolat vážné hypersenzitivní reakce. Očkování jedinců alergických na vaječné proteiny je po zvážení možné v případě, že se v anamnéze nevyskytují anafylaktické reakce.

PRIORIX se má podávat s opatrností u jedinců, v jejichž osobní nebo rodinné anamnéze se vyskytují alergické reakce nebo konvulzivní stavy. V případě náchylnosti k febrilním křečím se mají před očkováním preventivně podat léky snižující teplotu.

luthien.k
27. júl 2012

@jonas17 můj mladší syn nemá bcg. Je nesmysl spojovat alergie pouze s očkováním, znám hodně malých atopiků a dost z nich má těžké atop. projevy na základě potr. alergie, aniž by byli očkováni. Očkování tomu nepřispívá, to se nepřu, ale není to (jediná) příčina. Pro hlubší pochopení, proč (zřejmě také) vznikají alergie, doporučuju výbornou knihu Syndrom trávenia a psychológie od dr. Campbell-McBride.

luthien.k
27. júl 2012

@inka070707 http://www.farmaceutika.info/priorix

Celý leták k Priorixu. Jinak tedy já bych své dítě alergické na vejce zaočkovat v žádném případě nenechala (a také nenechám) s tím, že pro mě je to riziko reakce (ačkoli neměla v minulosti charakter anafylaxe) nepřijatelné. Tečka.

erikasadek
27. júl 2012

@jonas17 ale ved bcg sa uz neockuje.. 😉

luthien.k
27. júl 2012

@erikasadek a přesto malí atopici, kteří ještě nestihli ani mít hexu, rostou jako houby po dešti, bohužel... 😖

kaja73
27. júl 2012

@erikasadek ale neockuje sa len pol rok-aspon teda na SK. preto sa asi jonas na to pyta.

erikasadek
27. júl 2012

@luthien.k nechcem byt zla, jasne ze raztu ved geneticku davku dostavaju od rodicov a prostredie tiez do toho nedava velku sancu detom, klasicke plomby v ustach nasich generacie pomaly jed v telach ktore predavju nasim detom; nie len vakciny ale ine faktory su vinnikmi.. 😉
zober si ze od kedy nastala priemyslena revolucia skoro viac ako 150 rokv tak prostredie sa znecistilo a pomalysa ukladalo v telach nasich predkov apredavali to pomaly dalej, ako taka pyramida!!!!! 😠

luthien.k
27. júl 2012

@erikasadek přesně, té chemie, co je všude a co naši předci neznali, těch léků, co nikdy nebrali...

helulicek
27. júl 2012

@jonas17 můj mladší syn je na dietě od cca 3 měsíce a očkovaný není dodnes..... 😉

jonas17
27. júl 2012

@helulicek hmmm...ale tak určite, ked má dieťa gen.predpoklady, tak očkovanie je spúšťač...a verím, že deti, ktoré nie sú očkované, z toho rýchlejšie vyjdu...