Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

demo
27. apr 2015

@mirreckall to špeciálne mlieko jej zrejme ani nebude chutiť, možno zbytočne bojujes. Pokiaľ viem, je veľmi horke. Malé babetka, výlučne na mliecnej strave si na neho zvyknú, ale staršie ho nechcú.

nikina17
27. apr 2015

Baby, nám dnes detská povedala, že máme vylúčiť všetko mlieko, mliečne výrobky, syry, bryndzu, výrobky s obsahom mlieka. Rožky sa vraj môžu, tam vraj mlieko nie je.Pozerala som dnes v Jednote zloženie rožkov a mlieko tam nebolo. Akurát bolo napísané, že môže obsahovať stopy mlieka.
Inak nechápem tomu, že nám dala stopku na mlieko a vzápätí povedala, že môžeme kyslo mliečne výrobky. Nechápem, však to je tiež z kravského mlieka. Som z toho jeleň. A na alergiológiu nás nechce poslať.

nikol315
28. apr 2015

ahojte ja viem že tu hovoríte hlavne o maličkých detičkách ale moja dcéra má 15 rokov a stále mala ťažkosti s bruchom bola stále chorá a mala hnačky po všeliakých vyšetreniach jej doktor zobral krv na celiakiu tá sa nepotvrdila ale pri tom jej spravili testy aj na protilátky proti kravskému mlieku a výsledky mala zlé
to IgM mala 20,1 pozitívne IgA 34,5 pozitívne IgG 100 pozitívne. Decký lekár nám zakázal mlieko a výrobky, bola som na alergológii a tam doktorka povedala že v jej veku by to bola rarita keby mala alergiu na kravské mlieko a vraj tieto testy sa v čechách už ani neuznávajú a že nevie prečo ich ešte u nás robia. Neviem teraz ako to myslela že niesu smerodajné alebo čo veď z niečoho to musí mať zvýšené nie. A vraj je to blbosť aby úplne vylúčila mlieko ale jej je lepšie ako ho neje. Potom som jej navrhla aby jej spravila testy ona tak nás objednala tak som zvedavá lebo už ozaj neviem čo mám teraz robiť.

demo
28. apr 2015

@nikol315 tie testy sa neuznavaju preto,lebo su nepresne. Ked su negativne, este vzdy moze mat alergiu na BKM. Ale ked su pozitivne tak ju skratka ma 😕 .Preco lekari takto zavadzaju????? Vobec to nie je raritne a nijako to nesuvisi s vekom. Ked mlieko nevyluci, bude musiet dozivotne sa krmit liekmi na znizovanie alergickej reakcie. Fakt nechcem konspirovat, ale o toto im ide? Nevyhybat sa potravine a tlacit sa liekmi?? Ma to vyznam a velky. Nech rychlo mlieko vyluci zo stravy.

demo
28. apr 2015

@nikina17 pri alergii na mliecnu bielkovinu sa nesmie NIC mliecne, dokonca ani kozie, ovcie, ani sojove
Pri laktozovej intolerancii sa mozu zakysane mliecne vyrobky

demo
28. apr 2015

@nikol315 som ohromena. Lekar odporuca konzumovat nadalej potravinu, na ktoru je dcera alergicka 😕 . Som naozaj ohromena. Co chce, aby sa jej rozvinulo zapalove ochorenie creva, inhalacne alergie, astmu atd.??

07022007
28. apr 2015

nesúhlasím, pri alergii na kravskú mliečnu bielkovinu sa môže ovčie, kozie atď....

demo
28. apr 2015

@07022007 neodporuca sa ziadne mlieko od ziadnych cicavcov (okrem materskeho) a dokonca ani sojove. Treba si pozriet problematiku skrizenych alergii.

kaktusik007
28. apr 2015

@nikol315 akoze ved v 15tich uz vie sama aj odsledovat, a ak jej to mlieko vadi, tak nech ho proste zo stravy uplene vyluci....
Mne nikdy testy na BKM nerobili, ale od mala po vypiti mlieka mi bolo zle, tak som ho pit proste prestala, ani tearz si nemozem dat kavu s mliekom, lebo skoncim v bolestiach... syry mi nevadia, palacinky rovnako nie - a pritom aj tam je mlieko... Gastroenterlogicka mi na to povedala, ze ide o upravu mlieka - proste v tych palacinkach ho moje telo toleruje, rovnako aj v syroch...ale samotne mi proste vadi, aj smotana...

a mam 35 - takze rarita mat v 15 alergiu na BKM mi pride absurdna, skor je to o tom, ze v tom veku uz malokto ide za lekarom prave preto, ze to mlieko vie proste si obmedzit aj sam a lekara k tomu fakt nepotrebuje...

ale jediny suhlas s tou tvojou alergologickou mam - toto je jedina alergia, kde z toho clovek vyrastie - resp. vekom sa to fakt zlepsuje. Maly to mal od narodenia, teraz mal 5 a uz je to OK, co je super.

07022007
28. apr 2015

@demo nejdem sa tu hádať ja vyjadrujem len svoj názor lebo sama mám alergiu už viac ako 20 rokov po konzultáciách s xy doktormi mi bolo jasne povedané že môžem a aj jem a nemám žiaden problém .....

nikol315
28. apr 2015

Ja som už tiež s toho zmätená jeden mi hovorí tak a druhý zase inak neviem koho mám počúvať. Asi si to budeme musieť metódou skúšania vyradiť samé že čo bude môcť a čo nie ale je fakt že ako ho prestala jesť je jej lepšie prestala dokonca aj kašlať čo kašlala už vyše pol roka. Ďakujem za názory niekde som čítala že u alergológa sa to potvrdiť nemusí tak som zvedavá ako dopadnú testy a čo ak to ona nepotvrdí mám ju poslúchať alebo nie ja už neviem.

kaja73
28. apr 2015

@07022007 pri alergii na kravske mlieko je rizikom kazde zivocisne mlieko..to ze nemas ty problem je len tvoja vyhoda a stastie 🙂 ...nemozes ale hovorit, ze ak ty problem nemas ze ho nebude mat niekto iny.....vzdy treba byt velmi opatrny v tomto a otestovat sa sam.....clovek musi vediet ze tam to riziko proste je 😉 a nebrat automaticky ze ine zivoc.mlieko bude OK a hotovo.

demo
28. apr 2015

@nikol315 počúvaj vlastný sedliacky rozum. Ak škodí, vylúčiť a nepytat sa doktorov. Z tejto alergie môže dieťa vyrásť. A dokonca môže odozniet aj u veľkých detí či dospelých - za predpokladu, že dodrzuju dlhodobú prísnu diétu. Je dobré doplniť a probiotika. Roky konzumovania mlieka sa na stave alergika na BKM prejavia rozhodenim mikroflory a zapalovymi procesmi - tieto následne ďalej zhoršujú znášanlivosť mlieka a časom aj ďalších potravín.

nikol315
28. apr 2015

Ďakujem za všetky názory asi sa ozaj budem riadiť svojím úsudkom.

mirreckall
28. apr 2015

my tiež vysadzuje sami a skúšame, keďže žiadny doktor sa k tomu vyjadriť nechce a snažia sa z toho vyvliecť a posunúť nás inde, tí druhí zase k obvoďáčke, už som rezignovala 🙂 a nám teda robí zle aj bryndza, ovčí jogurt aj sójové mlieko, sme si to odsledovali...a ideme malú odúčať od tých drahých mliek na predpis, aj keď jej chutia ale už nemám nervy chodiť každý týžden za detskou dr.aby nám predpísala 1 balenie... a varíme už bežne z ryžového aj kokosového... ešte ju to naučím piť a bude ok, inak som robila aj bešamel z ryžového mlieka, tak už zvládnem všetko :D a ešte sme si našli aj náhrady syra, takže keď chceme pizzu, nemusíme malej hovoriť, to nesmieš tam je syr a ten je z mlieka 🙂
a k tým alergiám, tiež som bola ťažký alergik, na mlieko mi nikdy testy nerobili ale ovocie, zelenina, peľ, orechy, roztoče a čo ja viem čo ešte a keď som tie veci na asi 5 rokov vyradila a postupne zase zavádzala a keď si dám napr. jednu broskyňu už to tolerujem úplne v pohode...takže si doprajem všetko s mierou...okrem lieskových orechov, tie nemám odvahu ani ochutnať, keďže som sa skoro zadusila....

demo
28. apr 2015

@07022007 moze byt. ale napr so sojou je to tak, ze casom a pravidelnim jedenim sa na nu moze u alergika na BKM vyvinut senzitivita. U deti ide hlavne o to, aby sa napr mnozstvo kravskeho mlieka, ktore dieta denne vypilo, nevymenilo za ine zivocisne mlieko.Mozno sem-tam, ako spestrenie su ovcie a kozie produkty ok, ale na pravidelne jedenie urcite nie. Navyse, ty si uz 20 rokov disciplinovana, ale clovek, ktory ma plno problemov z kravskeho mlieka skratka urobi lepsie, ked si da striktnu bezmliecnu dietu a casom, ked sa stav popravi,moze prilezitostne tolerovat nielen kozie a ovcie,ale mozno aj kravske produkty. OBCAS. A je to vzdy prisne individualne samozrejme.

nikina17
28. apr 2015

Prosím ťa, keď máme alergiu na BKM tak by sme mohli kozie mlueko aj kozí syr? Lebo mám kamaráta, bývalého suseda z dediny kde som bývalá a on má kozy. Predáva domáce mlieko a už sa ma pýtal či nechcem pre deti. Robí aj kozí syr. Myslíš, že by to malá mohla.

angela1
28. apr 2015

@nikina17 Našej malej keď diagnostikovali BKM tak vtom čase pila už cca 3 mesiace iba kozie mlieko, alergologička mi to vysvetlila tým že väčšinou keď je alergia na BKM tak je na všetky živočišne mlieka čiže aj kozie ☹

nikina17
29. apr 2015

@angela1 Ďakujem za info

papricka33
29. apr 2015

Tak mi napadlo ze to tu prihodim. Kolacik s kremovou plnkou bez mlieka 🙂

katkuz
29. apr 2015

aj receptik by bol? vdaka 🙂

luly13
29. apr 2015

@papricka33 ten vyzera super! Aj ja by som poprosila recept.
Inak u nas nie je problem s pecenim. Vo vsetko nahradzam mlieko rastlinnym, slahucku stuhnutym kokosovym mliekom, ktore sa normalne vyslaha a jogurt s ovsenou smotanou. Cez vikend som robila aj pudingos. Puding z kokosoveho alebo mandloveho mlieka. Vsetci sa zalizovali a nik nepocitil rozdiel.
A to este nepouzivame ani kalsicke psenicne muky 😉

luly13
29. apr 2015

@nikina17 nas krpec napr kozie maslo moze

katkavv
29. apr 2015

mate niektora dieta s alergiou na BKM a alergiu na lepok? (nie celiakiu!) ja to prave riesim so 7 mesacnym babom ... ake su prosim predpoklady vyliecenia? dik za info

nikol315
30. apr 2015

@mirreckall aké sú prosím Vás tie náhrady syra dcéra zbožňuje pizzu ďakujem

nikol315
30. apr 2015

a kde kupujete to kokosové a mandlové mlieko a ovsenú smotanu a kokosové mlieko sa dá vyšľahať?

mariadarina
30. apr 2015

@luly13 Tu slahacku ako presne robis? Mozem poprosit presny postup, ako sa mi to podari? Vopred vdaka🙂

luly13
30. apr 2015

@nikol315 v bio obchodoch 😉
@mariadarina kupis kokosove mlieko v plechovke(nie dm)musi mat trosku stabilizatori.das min na 12hodin do chladnicky(aj viac). Potom do plechovky spravis dieru nozom,nechas odtiect tekutu cast(malo by ist ozaj malo a to mozes vypit).otvoris plechovku a slahac ako slahacku s cim chces(vanilka,cukor a pod).ked to robim do torty ci ako podklad pod zelatinu,tak davam aj smetafix.
Len napr s nekupuj alnatura kokosove mlieko. S tym sa to vraj nedari.
Inak pozri blog www.veganotic.cz baba tam ma uzasne veganske recepty.na inspiraciu super!

papricka33
30. apr 2015

@katkuz
@luly13 v podstate len nahradene mlieko 🙂 ale ten krem je trochu taky speci. Cesto si mozete urobit ako ste zvyknute (piskota). Krem: z 30g masla, a 30g hladkej muky urobime svetlu zaprazku, len do spenenia, zalejeme poharom "mlieka", uvarime hustu kasicku, miesame do vychladnutia. V miske vyslahame 100g cukru, 100g masla, 1zltko, 40g kakaa. Vychladnutu kasicku vymiesame s touto zmesou. Ja som namiesto kakaa dala deci silnejsej kavy Caro. Bol akoze kavovy 🙂 Na vyssi krem odporucam 2 davky.

katkuz
30. apr 2015

@papricka33 Dakujem 🙂 mnam, hned by som si dala 😀