Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

camilca
15. máj 2012

@luthien.k Dobře, moc díky za rady. K.

modrofuzik11
15. máj 2012

velmi som sa bala, ze kubko bude mat tento problem. niekolko mesiacov mal na tvari ekzem. obcas aj na chrbte, ale to menej. teraz ma 10 mesiacov a ma krasnu tvar. a to som mu uz dala aj biely jogurt. pride mi to tak, ze jeho telo si muselo zvynknut na niektore zlozky jedla. zozaciatku sa z nich vyhadzal vela a potom uz menej a teraz je ok. ked sa obcas malo vyhadze, dame bepanthen. a co som si tiez vsimla, ze mu velmi pomohlo, tak to pobyt na slnku. slniecko mu robi velmi dobre (samozrejme s uv faktorom). drzim vsetkym palce.

anehap
15. máj 2012

@romcovaklarka s pudinkem jsem měla stejnou zkušenost, byl jak omáčka, příště jsem dala víc a bylo to lepší 😉 Já zase nevím, proč mi z reis drinku z DM hrozně řídne kaše - když ji udělám, je krásně hustá, ale cca během tří minut je z ní omáčka 😝 Takže když krmí manžel, jen kleje 😀 A když jsem zkoušela rýžové mléko ze zdravé výživy(jenže mnohem dražší) - jinou značku - tak se to nestalo,kaše bylo pořád hustá, tak nevím 😒 Tak to dělám tak, že na pití má malá reis drink z DM a kaše dělám z ovesného z DM, to je taky OK a neřídne 😨

monapink
16. máj 2012

Dnes jsem byla s dcerkou na gastru,Neocate mi napsala,ale jen dve krabice a mam s nima vyjit na delsi dobu,pry ho mam davat uz jen jednou denne,při pestré stravě se obejde i bez UM to mi dr rekla take 😉 @luthien.k
a jako bonbonek dodala,ze ji nedavno nekdo tvrdil,ze zacal davat mleko kobyli,ze je k sehnani snad i tady nekde u nas v CR,ze mam zacit patrat,aby dcerka bez mleka pry netrpela 😀 A ze nove studie prokazali,ze z tohoto mleka nedojde ke zkrizene reakci.. 😲

fifca
17. máj 2012

Ahoj, mám prosbu o radu. Malá mi nechce jíst, přibírá málo, tak max 100g za týden, kojím, nevypije za den to co by měla. Hodně ublinkává i hodinu po jídle, je hodně neklidná a usíná v podstatě jen na mě. Teď jsem zkusila dát příkrm (Nutrilon), nejdřív mi ho vůbec z ničeho nechtěla a teď si ho vezme jen hned po prsu z flašky Lovi a na boku vleže, jinak u toho řve jak tur. Pak to hodně ublinkne, tak nevim, jestli to není zbytečný. Pořád jí z pusinky vytéká slina s mlékem, tak mám pocit, že se jí to vrací. A je taková jako zahleněná, když brečí, tak jako chrčí...doktorka mi na to nic neřekne, v podstatě, že počkáme.Aspoň očkování jsme odložili. Mě napadlo, jestli nemůže bý alergie na mléčnou bílkovinu nebo ta nesnášenlivost. Poradíte mi? Prosím 🙂

luthien.k
17. máj 2012

@monapink já myslím, že na Neocate už opravdu nemáte nárok, s ohledem na to, že nemá vícečetné alergie a může jinak pestrou stravu. O kobylím mléce by to musela být nějaká novinka, nevím o tom, nicméně jsem celkem proti - k čemu dávat kobylí mléko - dá se to pořešit zcela bez mléka...

luthien.k
17. máj 2012

@fifca jediná rada - vysaď při kojení vše mléčné a malé na dokrm dej Nutrilon alergy care. To alespoň na 14 dní, aby byl vidět případný efekt. Žádné testy Ti to totiž spolehlivěji neřeknou, zda BKM vadí.

fifca
17. máj 2012

@luthien.k zkusím, děkuju 🙂

monapink
17. máj 2012

@luthien.k Dekuji Ti,jen diky Tobe vim jak to poresit i bez UM 😉 No moje otazka dr vykolejila,ona nevi jak to poresit jinak nez UM nebo mlekem,proto ta jeji odpoved!

tymothy
17. máj 2012

Ahoj, tak po delší odmlce mířím zase k vám. 🙂 A prosím o názor. Zkoušeli jste někdo podat při alergii na BKM svému děcku sirup Aerius? Pomohlo to? Dneska nám ho naše dr. doporučila, ať ho vyzkoušíme, že je škoda ochudit dítě o kysané mléčné výrobky. Že je možná v kombinaci s tímto sirupem snese.
Sirup jsem si teda vyzvedla v lékárně, ale teď váhám - zdá se mi zbytečné cpát do dítěte dlouhodobě další chemii jen kvůli tomu, abych mu mohla dát po obědě jogurt. Pokud by to bylo před těmi skoro 3 lety, kdy jsem byla ještě v nemléčné dietě nezaběhlá a masírovaná z okolí tím, že dítě mléko prostě potřebuje, asi bych dlouho neotálela. Ale dnes si opravdu nejsem jistá, jestli to bude přínosné.

luthien.k
18. máj 2012

@tymothy no to je slušný nesmysl podle mého názoru. Antihistaminika pouze tlumí účinky histaminu, nic víc, nijak nepozměňují alergickou reakci. Malým dětem se preventivně u potr. alergií mohou dávat kromony, ale to je něco naprosto jiného, ty blokují cestu toho alergenu ve střevech a mohou pomoct potraviny lépe tolerovat. Aerius nikoli.

tymothy
18. máj 2012

Luth, mě to nejprve přišlo taky jako blbost (po přečtení příbalového letáku - měla jsem dojem, že se používá jen na sennou rýmu....). Ale zas na netu jsem našla na některých stránkách radu od lékaře ten Aerius podat i při potravinové alergii...to mě trochu zmátlo. Ale vím, že na internet samozřejmně může přispívat úplně každý, bohužel... ☹

luthien.k
18. máj 2012

@tymothy ale jo, ono se to může, mírní to ty důsledky, ale preventivní, jakože to zabrání reakci, to ne... Leda mám málo nastudování 🙂 Já se ještě na ty antihistaminika té nejvyšší generace podívám (patří sem právě Aerius a Xyzal).

tymothy
18. máj 2012

Moc moc děkuju. 😉
A ještě jsem se chtěla zeptat, co je pravdy na tom, že pokud člověk s ABKM nedodržuje dietu, odumírají mu důsledkem toho buňky produkující inzulín....slyšela jsem to totiž pouze jednou a neověřeného zdroje. Ale vrtá mi to hlavou.... 🙂

luthien.k
18. máj 2012

@tymothy tak to slyším prvně... Když se nedrží dieta při potr. alergii u dítěte, tak to zvyšuje riziko vzplanutí jiných alerg. chorob (inhalační alergie, astma) v budoucnu, nehledě na to, že dítě má potíže... 😉

tymothy
18. máj 2012

Tak tos mě uklidnila. 🙂 Známá to prý totiž četla v Době jedové - ale tu knížku teda osobně neznám. Tak jsem se trošku vyděsila. Sice dietu dodržujeme, ale prostě se občas stane (hlavně na návštěvě) nějaká ta nehoda, kdy prostě včas nezareaguju, nebo když se pozdě dozvím, že ta buchta pro nás speciálně pečená sice mléko neobsahuje, ale místo toho je v ní máslo... 😒

natty53
19. máj 2012

Ahojte,mozem sa vas opytat ci tie co ste vylucili mlieko sa deticky "uklidnili" myslim psychicky,ze boli menej umrncane,placlive a unavene? Lebo my sme vysadili na mesiac,mierne sa polepsilo spravanie,ekzem vymizol a teraz po 3 dnoch sa opat skrabe a je zas taka unavena aj dve hodinky po tom co rano vstane. Moze to mat s tym suvis? dakujem..Alergia nam nevysla v teste 🙂 ´, klasika,ale mesiac po dobrati ATB sa jej tak rozbabrali creva,ze 3 tyzdne mala hnacky a hlieny,preto sme vysadili,dakujem za odpovede.

luthien.k
19. máj 2012

@natty53 v jakém testě nevyšla? Jestli v jiném, než eliminačně expozičním, tak bych to vůbec nebrala jako směrodatné, testy (na kůži, z krve) jsou velmi nespolehlivé, důležitá je reálná reakce.
A ano, že nemusí dělat konzumace BKM (mimo jiné) na psychiku, to řeší například tzv GFCF dieta, používáná pro autistické děti a děti s jinými poruchami chování. Zkus pogooglit.

natty53
19. máj 2012

@luthien.k ano,z krvi na gastre..dakujem,pozriem si o tom nieco . Eliminacna ako pises,tak to vidim vysledky,jak ekzem,tak spravanie.

katyxq
19. máj 2012

@luthien.k Tak manžel zase dneska exceloval (po poslední přednášce jsem si myslela, že už to chápe), byl s malou asi hodinu na návštěvě u jeho rodičů a dali jí blíznout bramborové kaše, prostě ani jeden nepoužili mozek, že je v tom mlíko a máslo 😠.
Doma jsem jí hned dala Fenistil kapky, nic lepšího mě nenapadlo 😒.

luthien.k
19. máj 2012

@katyxq buď ráda, že ji s tím rovnou nenakrmili 😅 Ach jo. My máme doma pro urgentní případy Rectodelt.

katyxq
19. máj 2012

@luthien.k Snad bude zítra líp, teď usnula, ale předtím se tu docela svíjela a plakala 😢, břicho ji bolelo strašně, teď je utlumená asi po tom Fenistilu, nic jiného vhodného než ten Fenistil doma nemáme, jsem si řekla, že lepší jak nic.
Nakrmit ji by si nedovolili (aspoň v to doufám), manžel je jinak inteligentní víc než dostatečně, ale v tomle fakt úlet. To zas bude týden ☹, než se jí dá bŕíško jakžtakž dokupy. Těch pár pupínků, co jí zítra, pozítří naskočí je to poslední, co mě trápí, zas bude mít hleny v kakání, pokud se neobjeví nitky krve, tak budu moc ráda.

lojzina
19. máj 2012

ahojte....letmo sme docetla a nedalo si nevzpomenout na podonbnou prihodu,jako u @katyxq -tchyne nechala malyho naladovat 8 kinder cokoladkama,blil jak amina celou noc 😕

michamicha
19. máj 2012

@tymothy náš Vojta bere Aerius, ale jen kvůli tomu, aby se neškrábal když ho svědí kůže 🙂 když sní něco co obsahuje BKM, tak má reakci (osype se, oteče mu buď obličej nebo celé tělo, atd.) a ani Aerius mu nepomůže ☹

tymothy
19. máj 2012

Tak to vidím tak, že náš Aerius půjde z domu...snad najdu někoho, komu se hodí. 😉

katyxq
21. máj 2012

@luthien.k Tak se zdá, že bramborová kaše způsobila "jen" obrovské bolení bříška, hlenů ve stolici jen málo a žádné nitky krve 🙂. Buď za to vděčíme Fenistilu nebo ve vodě rozvařeným vločkám (aby si malá zvykla na něco jiného než mlíko, lepkové zkusím za pár dní).

luthien.k
21. máj 2012

@katyxq tak ještě že tak 🙂

luthien.k
21. máj 2012

Mám tu pro bezmléčné dietáře tipy na pomazánky, kam nepřijde tvaroh ani sýr... Vlastně ani vejce 🙂 Ne vše je vhodně pro širší hypoalergenní dietu (nebo jen upraveně), ale je to fajn inspirace: http://www.nulajedna.cz/boo/pomazanky.html

michamicha
21. máj 2012

@luthien.k tak já to prolítla a zkusím lilkovou a avokádovou, ostatní v našem případě bohužel, je tam všude cizrna nebo rajčata nebo fazole ☹ i když u něčeho by se to dalo vypustit, no uvidím co z toho vznikne 😅

katyxq
21. máj 2012

Tak jsem si dneska koupila v Lidlu zmrzlinu bez mléka - ovocný sorbet, mají jahodový, lesní ovoce, citrón a banán. Složení celkem ujde, je to fakt z ovoce 🙂.