Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
25. jún 2012

@gangulienka aha, ono totiž o alergiích IgG protilátky, co dělávají na gastru, nevypovídají nic 😅 Ale to je na dlouhé povídání. Nicméně jedno je jisté - nejlepší cesta, jak zjistit, co dítěti vadí, je vysadit danou podezřelou potraivnu (nejlépe jejich skupinu, když toho vadí víc a vysadí se jen jedna věc, tak to nepřináší efekt). Nejlepší zkušenosti jsou u podezření na potr. alergii s touto tabulkou:

http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

kaselka
25. jún 2012

To aj mne, už som sa tešila, že bude pokoj. Takže tak odporúča náš p. Fuchs 😀. Zarážajúce u nás v SR je to, že ak Ti aj poisťovňa mlieko schváli čo trvá cca 1 mesiac, tak len na 3 mesiace. Pritom musia dobre vedieť, že 3 m na vyradenie z jedálnička proste nestačí. Škoda sa asi rozčuľovať, veď to nie je 1. vec čo je ako v Kocúrkove - to sa u nás tak hovorí.... Tak budem optimista a tešiť sa, že si za vlastné nemusím kupovať Neocate...

luthien.k
25. jún 2012

@kaselka přesně tak, to říká Fuchs i zkušenosti, že to minimálně ten půlrok chce. To schvalování UM je hrůza, ale nenaděláš nic ☹

natty53
25. jún 2012

Ahojte,prosim viete mi poradit, pri tejto alergii je uplne potreba vyradit soju po cely cas alebo mozem skusit po case a akom? Lebo vsade je este aj sojovy lecitin 😒 . Moze sa prejavit ze po maku mala dcerka v stolici hlien?

luthien.k
26. jún 2012

@natty53 doporuručuje se vysadit zcela sóju. Sójový lecitin obvykle nevadí, neměl by obsahovat sójovou bílkovinu. Hlen ve stolici může být po máku, mák je celkem častý alergen.

natty53
26. jún 2012

@luthien.k dakujem,takze sa mam zamerat na oznacenie ako take skor soja,ano? No ten mak som netusila,ze je alergen,vyhybala som sa hlavne orechom 🙂

natty53
26. jún 2012

@luthien.k este ma napadla jedna vec,po akej dobe najskor sa moze prejavit prejav alergie ako svrbenie koze alebo sopliky,hoc aj nie tecuce,ale len ako svrbenie nosa,taky miernejsi prejav mi to pride,ze uz netecu sople,len pyta vyfukat nos parkrat za den a koniec

luthien.k
26. jún 2012

@natty53 teď tomu moc nerozumím, po jaké době od čeho? Od konzumace alergenu nebo obecně, kdy se objevují inhalační alergie?

natty53
26. jún 2012

@luthien.k prepac,som pisala narychlo pri malej,ano po konzumaci alergenu 🙂

luthien.k
26. jún 2012

@natty53 záleží na typu alergie, řádově minuty až dva, tři dny, výjimečně i déle, ale to není obvyklé.

michamicha
26. jún 2012

@luthien.k ahoj, tak mi odepsala paní z firmy, která je distributorem těch laktobacílků baby od SWISSu pro ČR...

...děkujeme za důvěru a doufáme, že jste s naším výrobkem Swiss Laktobacílky baby byla dosud spokojená. Chápeme Vaše obavy o zdraví
Vašeho dítěte, určitě to nemáte jednoduché s touto nemocí a pokusíme se Vám s tím nějak pomoci.
Co se týká Vašeho dotazu, chtěla bych Vás ujistit, že v souvislosti s novou etiketou nedošlo ke změně složení produktu. Ke změně
došlo pouze z důvodu schválení produktu Českou pediatrickou společností pro děti již od narození, na původní etiketě bylo
schválení produktu pro děti od ukončeného 1.měsíce.
Ke sdělení "může obsahovat mléčné složky" zatím nemůžeme nic přesnějšího sdělit, vycházíme pouze z dat výrobce Swiss Herbal
Remedies, Kanada. Při tvorbě etiket samozřejmě dodržujeme sdělení podle platné legislativy EU.
Nevíme přesně, o jaké mléčné složky by se eventuelně mohlo jednat, pokusíme se zjistit podrobnější informace. Na druhou stranu
máte produkt již vyzkoušený, píšete, že ho synovi dáváte již rok a půl. Což je určitě dobře, složení tohoto produktu je skutečně
unikátní, všechny bakterie, které jsou zde obsaženy, jsou dlouhodobými testy vyzkoušené a osvědčené. Posilují imunitu a příznivě
ovlivňují trávení. Držím palce, aby se Váš syn uzdravil.

Každopádně odešleme dotaz se žádostí o upřesnění přímo k výrobci do Kanady a pak Vám v nejbližším možném termínu dáme vědět.

s pozdravem

Ing. Michaela Borková
Sales Development Manager

natty53
26. jún 2012

Maminky,vynechavate aj potraviny kde je napisane,ze moze obsahovat stopy mlieka?

@luthien.k ano,tak som si myslela spravne,lebo napr taky mak reagoval do hodinky

michamicha
26. jún 2012

@natty53 já je vynechávala, ale chce to vyzkoušet, mě se třeba osvědčil toustový chleba z alberta, malej na něj nijak nereagoval, tak asi dobrý 🙂

natty53
26. jún 2012

@michamicha no budem skusat dalej,zatial je to pre mna cerstve,druhy mesiac bez mlieka, tak stale ma nieco napadne...Lebo zas sa skrabala,ale ja uz neviem z coho to bolo,lebo mam viac moznosti co to mohlo byt 🙂

caterine
26. jún 2012

Ahojte.... nemam momentalne čas čitat celu temu, ale ak sa tu najde dobra duša čo by mi vedela poradit aka je najlepšia nahrada kravskeho mlieka. Aky nazor mate na ovsene mlieko alebo ryžove to z dmky? A ešte ma zaujíma dcerka ma velmi rada kremove polievky ale kedže smotanu ani mlieko tam nemožem dat čim je najlepšie nahradit, aby to malo aspom podobnu chut. Mala začala mavat laryngitidy a teraz sa jej dost často opakuju, testy na alergiu vyšli negativne, ale predsa chcem skusit či jej to mlieko nerobi šarapatu

romcovaklarka
27. jún 2012

@caterine Ovesné a rýžové z DM moc rádi používáme. S tou smetanou bohužel nevím, když někdy dělám malému omáčky, tak tu zeleninku rozmixuju právě s tím rýžovým mlíčkem třeba, ale u tebe je horší, že už je malá zvyklá na tu chuť 😕 Snad někdo poradí líp.

evcafrank
27. jún 2012
didulka85
27. jún 2012

@caterine v bio obchodoch maju policku s tymi obilninovymi smotankami. Ale je to rozdiel oproti smotane z kravskeho mlieka.
Mne osobne najviac chuti ryzove mlieko, nema taku obilninovu pachut. Kupujem to s vapnikom. V DM-ke sa oplati cenovo najviac.
Ovsenu smotanu si nekupuj, lacnejsie ta bude stat, ked si ovsene vlocky namocis a bud trosku vyzmykas, alebo rovno cele pomixujes a nalejes do polievky. Ale pozor, lebo to dost zahustuje.
Vysadenim mlieka jej urcite pomozes. Ale musis byt dosledna, takze ani ziadne keksiky, piskotky a podobne veci.

katyxq
27. jún 2012

@caterine A taky nejlépe nedávat hovězí a telecí maso a taky sóju, aby bylo z možno vliv diety vysledovat, je potřeba důsledně vynechat vše z kravského, kozího a ovčího mléka (včetně másla), to znamená sledovat složení všech potravin (včetně pečiva, uzenin, margarínů, atd).
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... (platí i pro jiné příznaky alergie než je ekzém, prostuduj hlavně díly 5 a 9).
Jinak rýžové mléko z DM je asi nejlevnější a taky mi nejvíc chutná, jejich ovesné mi moc nejede, to kupuju jinou značku - Oatly ve zdravé výživě, kupuj ta obohacená vápníkem. Pokud nevadí ořechy, tak se dá sehnat pro zpestření i vápníkem obohacené mandlové mléko.

caterine
27. jún 2012

Kočky dakujem že ste mi poradili, vidim, že ste v tom dost zbehle... malej robili testy na alergologii, alergia na mlieko nevyšla, ma na ličkach take drobne vyražky a taku suchšiu pokožku, ale najviac ma trapia tie laryngitidy. Skusim vysadit to mlieko, maslo by sa dalo ako najlepšie nahradit, ona ani teraz jogurty moc nelubi, len to mlieko to musi mat rano a večer, dúfam že sa na to ryžove chyti. To ovsene sa da normlane pridavat aj do polievok alebo do jedla čo by som varila aj pre nas? @katyxq ak by si si nahodou našla čas, nemohla by si mi poslat prosim ta nejake recepty do IP, nech aspom na začiatok viem približne ako varit. Mam jej varit zvlast alebo sa to da nejako prisposobit našej strave

katyxq
27. jún 2012

@caterine Jojo, z toho rýžového, ovesného i jiných se dá normálně vařit, jen v případě pudinku je potřeba dát 1,5-2x víc prášku na objem mlíka.
Místo másla margarín (s vhodným složením) nebo radši pomazánky - zkouším teď hledat různé recepty bez BKM, pár jsem jich našla (z červené čočky, z lilku, z cizrny, avokáda), místo jogurtu se dají koupit rýžové dezerty (Amunáček, Naturgreen).
Jinak mám několik receptů od @luthien.k , ale bylo to v rámci zplaceného dietního "plánu" 😉, takže logicky je šířít dál nemůžu, něco má taky v albu @michamicha . Jelikož kojím, tak jsem na dietě a pro manžele extra nevařím 😀, však hovězí maso a smetanové omáčky si může dát k obědu v práci a nebo si občas objedná pizzu.

caterine
27. jún 2012

@katyxq dakujem za info, idem aj ja popozerat na nete. Ty aky margarin konkretne použivaš, aby som zas nedala nejaky čo sa nemože. mala strašne lubi syry, na tie možem asi zabudnut, že?

katyxq
27. jún 2012

@caterine Sýry nedávat. Já používám BioVive (tady ho mají v Bille, ale na Slonevensku prý ne) nebo ze zdravé výživy Alsan, ale snažím se ho používat co nejmíň.

mimi21mimi
27. jún 2012

Baby, ake mlieko je chutovo v "mliecnych" polievkach a omackach najpodobnejsie kravskemu prosim?

kaselka
27. jún 2012

@luthien.k Katka ešte otázka, máš skúsenosť ako dlho po vysadení BKM sa ešte môže prejavovať dusivý kašeľ??? Malá nepije klasické UM od nedele večera (u lekára ako som písala bolo vš. ok, ekzém začal ustupovať, upravuje sa aj stolica, nemá horúčku, nezdá sa mi, že by bola zachrípnutá) a stále dusivo kašle. Hlavne v noci a aj počas popoludňajšieho spánku. Brala Stoptusin no po užití sa jej do 5 min. objavili v kútikoch pier ostré červené fľaky veľkosti 50 centov, tak som jej ho po konzultácii s dr. zamenila za Stodal - homeopatický sirup. Tak teraz neviem, či je to len hlúpa časová náhoda a kašeľ má príčinu niekde inde, alebo to môže byť aj z BKM.... Dík

tymothy
27. jún 2012

@natty53 Výrobky, které mohou obsahovat stopy mléka normálně kupuju - nikdy z toho holky žádné potíže neměly (buďto to tu stopu mléka neobsahovalo, a nebo ta stopa byla tak malá, že mi na to ani nezareagovaly) 😉

tinki
30. jún 2012

@jandl
@luthien.k
alebo kto má skúsenosť, ideme s malou na krvné kontrolné testy ohľadom alergie BKM, vajec a tiež jej budú testovať či nemá celiakiu. A zabudla som sa spýtať či musíme prísť na lačno....

luthien.k
30. jún 2012

@tinki nemusí být na lačno.
@kaselka může trvat, než se dá sliznice dých. cest do pořádku, jak dlouho, neodvážím se odhadovat, ale dle dr. Fuchse mohou o efektu bezmléčné diety rozhodnout až tři měsíce. Podle mých zkušeností jsou to spíše tři týdny.

bekulkamama
30. jún 2012

holky nemáte zkušennosti s aloe vera u dětí s abkm a alergií na laktozy?

verbalinka
3. júl 2012

@luthien.k ahoj, promiň, že otravuju - vím, že toho máš hodně. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli máš zkušenosti s domácím testem na potraviny. Našla jsem to na netu a přemýšlím o koupi (spíš pro sebe a zkusila bych i pro Willa). Znáš někoho, kdo se takto testoval?
http://www.prozdravi.cz/food-detective-samodiag...
Moc děkuju za odpověď 😉
P.S. Tehdy ta Lauřina vyrážka nebyl atopák. Radši ji sleduju, ale už to zmizelo a nic nového se neobjevilo. Zpětně děkuju.