Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

andreah25
18. dec 2013

@matkamirko Skús variť úplne štandardné jedlá, iba mlieko/smotanu a syry vymeníš za ryžové alebo ovčie mlieko a syry a miesto smotany dám do varenia buď sójovú smotanu ak mám, ak nie tak ryžové mlieko zmiešané s ryžovou múkou - efekt zahustenia ten istý ako so smotanou 🙂.
Ja varím denno denne malému do škôlky a keďže sa snažím tak, aby mal kvázi to isté čo majú deti v škôlke, tak idem podľa receptov, iba vymieňam suroviny.

A v tých Hami keksoch nie je sušené mlieko???? Mne sa zdá že je... Ono treba vylúčiť takéto všetko. My keksy malému buď robím doma, ale mu kupujem také pohánkové, ryžové a kadejaké iné v extra obchodoch a sú bez mlieka i vajec.

A kakao aké robí problémy? Myslíš Granko keď mu dáš? Ak áno, to môže mať stopy mlieka. Ak mu ale urobíš kakao s klasických kakaom, tak by to nemal byť problém.

@katyxq tak o tom karobe som to netušila ☹. Kupujem mu karobové sušienky, tak s tým budem musieť prestať. Zatiaľ mu ale problém nerobili

andreah25
18. dec 2013

@katyxq a ešte, hovädzie normálne robievam a nemám pocit, že by mu robilo zle. Nevyšlo nám ani v testoch. Síce ani to bravčové sa nám v testoch nepotvrdilo, ale mám to odsledované po jeho konzumácii, tak preto sme ho vylúčili.

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomba
11. jan 2014

Poprosím o radu, o pár dní ideme na kontrolné testy po roku /BKM/, sestrička kázala prísť nalačno, resp. že nemá papať dve hodiny pred odberom, mám si doniesť mliečko, a až potom ju nakŕmiť. Len teraz neviem, či jej môžem dať tie dve hodiny pred tiež mliečko? Alebo skôr niečo lahšie, napr. chlebík?

lauricka
12. jan 2014

ahojte, nedavno sme zacali hladat alternativy k UM, kedze nam lekarka poradila vysadit kravske mlieko (jasne, ze aj ostatne veci, ktore sa nemaju pri ABKM prijimat sa snazime). Tak som zasla do DM a kupila ryzove s kalciom, mandlove (drahe, nie?), ovsene, spaldove. Skusame. Kupili sme aj Nutrilon Allergy Care. Lenze uz maju dva roky a uz im ta horkejsia chut asi trochu vadi. Mam pocit, ze deti tychto nahrad vypiju pomenej, dcera niekedy aj odmietne pit, co predtym nerobila. Napr. rano po zobudeni si rada dala mlieko. Teraz si vypyta, ale ked dostane toto nahradne, nechce. Aj ked sa mi zda dobre a prve dni ho este ako tak pila. Mandlove je velmi dobre, len drahe. Kokosove sme este neskusali, to som v DM ke nevidela. Pozerala som, ci je ponuka v eshopoch. Dnes muz kupil pohankoveho Zajica. Lenze tam je kazeinat a to by nemali, nie? Moja otazka na Vas je, ktore z tychto vselijakych mliek sa Vam osvedcili pre deti? Ktore su najvyzivnejsie? A hlavne, kde ich kupujete najvyhodnejsie? Lebo neviem, kde hladat, kde kupovat. A tiez, ako doplnate kalcium a ostatne latky, teda, ak nejake chybaju, pokial deti prestanu pit UM? Ja viem, ze sa to nachadza aj v inych potravinach, ale male dieta zje vsetkeho trochu a mne sa to tazko rata, aby som vedela, ci prijalo dost v nejakom spenate, a pod., ak chapete, co myslim... Dakujem!!!

lauricka
12. jan 2014

@andreah25 lenze pri ABKM sa nema ani ine mlieko, teda ani ovcie, ani kozie a tiez ani soja, lebo to moze tak isto sposobovat problemy ako mlieko...

demo
12. jan 2014

@lauricka navyhodnejsie su tieto napoje v DM a tieto mlieka su asi aj najlepsie. Mandlove z DM ma inu chut ako to, co kupujem v bio obchode - EcoMil - to je uplne super chutne. Ale este drahsie ako v DM. Postupne zacinam mat pocit, ze tie ovsene, ryzove a spaldove su nie vhodne na pravidelnu konzumaciu. Su to predsalen sacharidy a asi by ich v strave nemalo byt prilis vela. Nehovoriac o tom, ze je to vlastne vyplachane obile a ryza 🙂 Navyse mam pocit, ze okrem toho, ze su obohatene organickym vapnikom, ani nie su velmi hodnotne. Uplne najlepsie a najhodnotnejsie je urcite mandlove a doma urobene. Pri takomto napoji by som nemala vobec ziadne pochybnosti, ze je vhodny na kazdodennu konzumaciu - az na tu cenu 😕. Vyborny zdroj vapniku je mak - na sebe som to vyskusala a deficit vapniku sa vyrovnal. Lenze napr.moj dvojrocny ho nema rad. Da sa robit aj mlieko, aj ho sem tam robievam, ale denne sa to vyrabat neda. Asi najlepsie je vapnik teda doplnat prirodzene - vsetko zelene, mak, mandle.
Tie susene Zajjic a pod. maju plno pridavnych a zlepsujucich latok. Uz si nepametam ktore, ale su aj bez toho kazeinatu. Treba popozerat zlozenie, ale na pravidelnu konzumaciu urcite nie.

lauricka
12. jan 2014

@demo dakujem 🙂

tinki
12. jan 2014

@tomba tiež jej môžeš dať mlieko..

cherryblossomgirl
12. jan 2014

@lauricka nevedela som, ze pri ABKM sa nesmie jest soja 😕 mas k tomu aj viac info? dakujem

lauricka
12. jan 2014

@cherryblossomgirl no mozno nie kazdy, ale je vysoka pravdepodobnost, ze ak neznasa mlieko ma problem aj so sojou, nejako sa to krizi, urcite o tom lahko najdes info

katyxq
13. jan 2014

@lauricka co se pije u nás doma https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/album/sar... - a klidně se pod fotkama ptej, pokud tam nenajdeš potřebné informace 😉
A k vápníku http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan... a www.margit.cz/vitamin-k2

kaja73
13. jan 2014

@lauricka ak si kupis balenie mandli napr toto http://www.webareal.sk/helpful/eshop/7-1-VSETKO... tak za tuto cenu mas cca 4 litre mandloveho mlieka a to sa uz da.
Ja si vzdy robim na dva dni dopredu,ochutim medom a je to ozaj dobre.
Na liter mlieka ide cca 100g mandli-den vopred namocis potrebne mnozstvo mandli do vody,na druhy den vodu zlejes,odmerias mnozstvo vody ake potrebujes na to mnozstvo mandli,vymixujes to spolu-cca 2 min- a scedis cez satku,ktoru vlozis do vacsieho sitka-aspon mne to takto ide najlepsie a najrychlejsie.

andreah25
13. jan 2014

@lauricka to je síce možné, boli sme o tom informovaní, no porobili nám všetky testy a tieto dve mlieka môžme + samozrejme kupujeme aj ryžové, špaldové, ovsené z DM. Ryžové hlavne do varenia.

tinara23
27. jan 2014

ahojte, chcela by som sa opýtať, či neviete po akej dobe by bolo vidieť účinok mliečka, keď je malá vyhádzaná na tváričke ? Alergia na bielkovinu sa nám nepotrvrdila, ale medzitým sme prekonali ťažkú salmonelu cca dva mesiace a od hospitalizácie cca už dva mesiace riešime vyrážky na líčkach, ktoré nechcú ústúpiť. Kožná mi povedala, že vyrážky na líčkach sú obrazom žalúdka, resp. trávenia. Tak som bola kúpiť nutrilon allergy digestive a od včera pijeme. Ja si myslím, že to bude mliečkom, lebo vyrážky boli aj pred príkrmami, a tie mi veľmi nechce papať, cca dve lyžičky.A takto nejak to vyzerá, niekedy to vyzerá ako keby ustupovalo, hlavne ráno a k večeru horšie.

veriiii
27. jan 2014

@tinara23 treba ist na gastro, kozna vam neodporucala?ak ona mysli,ze je to travenim..ma aj hnacky, nafukovanie?probiotika beriete?alebo kratku kuru s hylak?mliecnych bielkovin je niekolko typov, aku vam robili?mozno alergo by to chcelo tiez..

veriiii
27. jan 2014

@tinara23 ked sa to meni,moze to byt urtikaria,a ma to len tam na lickach?urtikaria byva aj na tele vacsinou..na spodku licok mi to skor pripada ako potnicky..ale na vrchu ako po prhlave-teda na urticariu to vyzera..skuste na tu imunologou a gastro sa popytat..

tinara23
27. jan 2014

@veriiii kožná nám zatiaľ dala len masticky. Na gastre sme boli, malá mala hnačky 16 krát denne, vtedy jej brali krv na alergiu na bielkovinu krav. mlieka ale nepotvrdila sa, ale aj tak nám predpisala nutrilon allergy, len to sme netušili, že malá ma už mesiac salmonelu, neulazala sa zo stolice. Zistili to v nemocnici, dostali sme sa tam pre vracanie a hnačky. Vyrážky zacali v nemocnici, tam jej nasadili low lactose a antibiotika. To su už dva mesiace. Akurát si vybavujem vyšetrenie znovu na gastre, lebo hnačky ustúpili, ale to trávenie sa mi nezdá, strsne grga, par razy vracala prúdom, pred salmonelou krásne papala príkrmy, teraz ledva jednu lyzicku. Berieme bio gaiu. Dala som aj infant dophilus, ale toho mam pocit, že ju zapekalo.

veriiii
27. jan 2014

@tinara23 fuuha, chudatko, presla si vselicim☹ u mojej bolo tiez podzrenie na alergiu na mliecnu bielkovinu,detska je brala krv,ale nic tam nevyskakovalo, vsetko v norme aj krvny obraz, zelezo, biochemia..aj na celiakiu robila, nic zvlasnte sa neukazalo, i ked to musi byt spec,vysetrenie, z krvy sa to nemusi ukazat..a ani laktoza sa nejavila zle..no snad vam pomozu na gastre,ked tak vracieva a grga, to moze byt kyselina alebo ..alebo nejake pozostatky zo salmonely v zmysle zapalu alebo podrazdenia..,neviem ci aj pre tak male deticky byvamu nejake specialne diety ,viem,ze dospelaci maju po salm.inf.dietu..a ta salmonela, to sa vam zacalo prejavovat hnackami a zvracanim?mala aj teploty?

tinara23
27. jan 2014

@veriiii začali sme hnačkami, tak 4 krát denne. Po týždni teplota 39, isli sme na pohotovosť a rovno na infekčné. Zobrali nám krv, stolicu nič sa neukazalo tak nasadili dietu mrkvovu, hnačky ustupili a pustili nas domov. Do 24 hod zase hnačky a to sme davalii mlieko low lactose. Doktorka, ze výsledky boli ok, tak diéta, ale hnačky boli stále, až keď 16 krát kakala, tak to gastro a potom to vracanie a nemocnica. A aby sme nevyšli z cviku, tak dnes sme boli na pohotovosti teplota, v plienke po cikani ako hnis,yslela som so že zuby, talebo bola strasne umrnkana, ale dnes revala hadam tri hod vkuse, ju pozreli a zajtra k doktorke. My sme do stvrteho mesiaca nevedeli co je choroba a teraz to je o nervy.

veriiii
27. jan 2014

chudatko☹ ked sa to zacne sypat, nema to konca kraja☹a co vam povedali na ten hnis, nema mocove cesty zapalene?

bessy21
27. jan 2014

Ahojte chcem sa opytat na Vas nazor dnes nam na gastre zistili intoleranciu laktozy a aj alergiu na bielkovinu KM.(bez toho aby zobrala krv..)Mali sme Nutrilon HA a mala /2m/zacala hnackovat aj 14x za den,tak som nasadila ryzovy vyvar a davala kvapky Coliprev ktore pomahaju stiepit laktazu.Tak sa to upravilo.No dnes nam dala Neocate a mala ma zas krce,kazala nadalej davat coliprev ale nerozumiem preco ked neocate neobsahuje laktozu?Predtym som davala espumisan tak uź fakt neviem co jej mam teraz dat a ci aj Neocate sposobuje krce či su to plyny v crevach?a to je problem?Dik

katyxq
27. jan 2014

@bessy21 a probiotika bere?

bessy21
28. jan 2014

Ano berie ,infants dophilus.akurat som jej dala neocate,pila aj 120 nutrilonu teraz ledva 60ml a kruti sa a nechce ho:( a už ju boli bruško a plače:( tak fakt neviem čo jej idem dať papať:(

katyxq
28. jan 2014

@bessy21 a Hylak asi půl hodiny před probiotikama jsi zkoušela? (a dost se divím rýžovému odvaru u takhle malého dítěte)

demo
28. jan 2014

@tinara23 kazde hnacky rozhodia prirodzene prostredie traviaceho traktu, nehovoriac o takych tazkych, ako ste absolvovali vy. To znamena, ze robis dobre, ze jej davas Infant dophilus - velmi to potrebuje. Neviem ako je stara, ale kedze pises, ze uz prikrmujete, mozes jej dat aj Lepicol pre deti. To su mikrovlakniny, ktore su potrebne na to, aby sa tie probioticke kultury v crevach uchytili a dobre sa rozmnozili. zrejme to bude nejaky cas trvat, ale napravi sa to - len to chce trpezlivost. Okrem toho, som sa nedavno dozvedela, ze uspesne mnozenie probiotickych kultur podpori aj Hylak forte. V prikrmoch rozhodne preferuj cerstve jedlo, doma navarene a surove jablcka - kvoli traviacim enzymom - co tiez podpori rozmnozenie a zabyvanie sa probiotik v crevach. Vasa dr. ma asi pravdu, ze vysyp na lickach moze suviesiet s travenim - tymto ho das do poriadku.

betkabl
28. jan 2014

mojmu synatorovi zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka ked mal 2 mesiace..presli sme na hypoalergenne mlieko a vsetko sa dalo doporiadku, no neskor prisiel atopicky ekzem a s nim sme sa trapili, teda obcas sa trapime aj po 11 rokoch, ale len miestami...ked nastupil do skolky, zacal byt casto chory, tak sme zacali navstevovat srobarov ustav v dolnom smokovci...ked mal 7 rokov boli sme pri mori a vsetky trapenia a tazkosti sa vytracaju pomaly ale isto...som za to aby sa deti nemuseli koli alergiam a ekzemom zbytocne pucit chemiou..jasne ze su situacie kedy je to nevyhnutne, ale my sme sa nastastie z toho dostali, aspon na teraz.....no podla seba viem, ze atopicky ekzem a ostatne formy alergii sa casom prejavia urcite niekde inde...ale vsetko sa da preliecit...cim menej liekov deti, ale aj dospely uziva, tym skor mu zaberu ked ich bude naozaj potrebovat... 😉

bessy21
28. jan 2014

Mna najviac stve to ze clovek ide k odbornikovi a poriadne ju ani nevysetria a stanovia diagnozu 😎 Kedze som alergicka, davali sme Nutrilon HA,pri synovi mi to ani nik nedoporucil.ma 5r a od 3r astmu...a ma tiez intoleranciu laktozy ktora mu tiez zacala od 3r.takze odvtedy co mliecne varim jeme aj my,bezlaktozovo tak asi mala to zdedila.Mohla jej dat na gastre nutrilon low lactose a nie hned neocate,ked neni jasne ake alergie este ma.Lícka ma cervene aj preto,ze spi s plienkou na hlave a šucha si tie licka.ale beznymi detskymi kremami ked jej to natriem tak to do pol dna zmizne.Teraz mi nespi lebo je hladna,tak som volala nasej detskej mudr.tak to mam davat ako doteraz nutrilon ha,ryz.vyvar je bezlepkovy a davam len30ml a tie kavpky coliprev,len čo mi povie na gastre netuším, ale takto by mi zacala opat chudnut a nemienim ist do nemocnice nachytat este kadeake ine virusy 🤐 Potom skusim ten bezlaktozovy nutrilon.mohla som kojiť mala som tolko mlieka,ale do toho som dostala zapal trojklanneho nervu,beriem lieky a injekcie ale ani to sa mi nelepsí a musim mlieko vylievat ☹ A ani mne uz doktori nevedia pomoct tak idem skusit liecitela,uz sa mi taha 3m ☹ Ja odkedy davam malemu imunoglukan nemal antibiotika uz skoro 2r.a to chodi do skolky.A astma je v zime na ustupe ale ako nahle ma sopliky dam aerius a tie mu za den ustupia.Inak segra chytila v Šrobarovom ustave kiahne 🤐 A maly dostal prvy astmaticky zachvat prave pri mori 🙄 tak nas tam brala zachranka..

demo
28. jan 2014

@bessy21 ak ma alergiu na BKM tak bezlaktozove mlieko nestaci. Ak je diagnoza spravna, tak neocate by mal poriesit aj tie traviace problemy. Ja by som ho na vasom mieste urcite skusila. Navyse taketo male deti mavaju laktozovu intoleranciu len velmi velmi zriedkavo - bolo by to v zasade proti prirode, ved MM obsahuje vela laktozy. Mozno z toho dr. usudila, ze pravdepodobnejsia je alergia na kravsku bielkovinu. Okrem toho mlieko patri spolu s psenicou k absolutne najcastejsim potravinam, ktore skodia a kedze mala je na 100 percentnej mliecnej strave, tak lekarka na to ide myslim spravne.
Neocate je udajne horkej chuti, mozno ti poradi niektora mamicka, ktora s tym ma skusenosti nejaku inu znacku, ktora obsahuje nastiepenu mliecnu bielkovinu a mozno je chutnejsia.

bessy21
28. jan 2014

@demo ano,viem,aj na nutrilone HA je napisane,ze bielkovina je už upravena ale že pri preukazaní alergie toto mlieko nestačí,idem hladať na nete,či je ina značka ako neocate.Ďakujem.Vieš ide o to že ked upravim nas nutrilon coliprevom čo upravuje laktozu tak už nehnačkuje tak asi ma na obe zlozky alergiu,nechcem ju trapit ale bola by som spokojnejšia keby jej aspon nejake testy urobili,nech takto nehádam ...