Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

kbusova87
2. mar 2015

tiez su tam ale odobrate vsetky alergeny.

danka_ba
2. mar 2015

@gooobi ved to 😀 - zatial som nikde nezohnala :( - este chcem pozrieet v rakusku

danka_ba
2. mar 2015

@demo ryzove ma trochu inu chut a veru dcera ho tam citi a nechce. Ale verim ze postupne ked nebude mat vôbec ziadne normalne mlieko ani mliecne vyrobky zvykne si 🙂
Robila som jej doma mandlove mlieko a vypila - trosku som ju oklamala a zmixovala s jahodami .)

nika1988
2. mar 2015

Dobrý den chcem sa svami poradit neviete niečo o tom že by bol niaky príspevok na stravu ked má dieta intoleranciu a alergiu živ.mlieka a skrížené so sojov a sojovými výrobkami? Niečo také ako majú celiatici???

e_z
2. mar 2015
gooobi
2. mar 2015

@danka_ba v podunajskych sa da kupit jogurt aj tvaroh pohankovy https://www.modrykonik.sk/blog/tweetinka.co/alb...
tvaroh som mala a bol chutovo super.

danka_ba
2. mar 2015

@gooobi myslis v obchode levandula?

gooobi
2. mar 2015

@danka_ba prepac, toto som myslela http://www.bezmlieka.sk/pohankovy-tvaroh.html neviem v akom obchode, ja som len na veganskych hodoch kupovala

danka_ba
3. mar 2015

@gooobi ano, ten obchod je dobry 🙂

emili31
9. mar 2015

Ahojte, chcem sa spytat ked mam ja alergiu na BKM..aka je sanca ze aj babo to bude mat?nemate niekto podobnu skusenost?ci to malo babo od narodenia a nebudem moct kojit alebo to dostane neskor...,ako to bolo u vas...?dakujem

demo
9. mar 2015

@emili31 podľa mňa je pravdepodobnosť vcelku vysoká. Ale prečo by si nemohla kojit? Veď materské mlieko neobsahuje bielkoviny kravského mlieka a v tvojom pripade tam nebudú ani zanedbateľné stopy. keďže mlieko nekonzumujes.
Kým budeš výlučne kojit, nie je čo riešiť a keď začneš prikrmovať, malá by si byt opatrná - to znamená všímať si reakcie na mliečne jedlá a reakcie aj na minimálne mnoztva mlieka (ako napr po konzumácii chleba a pod). Vsimavost je prvé opatrenie. A možno by som aj v prípade, že reakcie nebudú, preverovala zakysane výrobky a obmedzila ja 1-2 týždenne. A tvaroh by som zaradila až po troch rokoch (ak vôbec)

demo
9. mar 2015

@emili31 preverovala = preferovala

mariadarina
9. mar 2015

@emili31 Ahoj. My s manzelom mame obaja intoleranciu mliecnej bielkoviny a okrem toho obe nase starsie dcery maju zistenu intoleranciu laktozy. Nasu najmladsiu 10-mesacnu dceru stale kojim, nemala zatial ziadne ani umele ani kravske ani rastlinne mlieko. Len raz som jej skusala dat kravsky jogurt (pred koncom siedmeho mesiaca vramci imunologickeho okna). Prvy den bola ok, po druhom dni mala taku riedsiu stolicu, a odvtedy som si netrufla jej dat nic mliecne. Neviem, ako to bude dalej, ale kedze to mame obaja rodicia, tak je vraj ta pravdepodobnost dost vysoka, ze aj dieta bude mat problem s mliekom. Avsak tie statistiky su skor o klasickych alergiach, pri potravinovych intoleranciach to este nie je tak preskumane. Takze tajne dufam, ze by to tu nasu malu mohlo obist🙂

emili31
10. mar 2015

@mariadarina dakujem , tiez mam aj uplny deficit laktazy cize babo ked sa narodi asi ma v crievku nejaku laktazu bude mat ked mozes kojit.... lebo materske mlieko uz laktozu ma ze.... manzel je uplne ok...no skor ako k testovaniu ze ci jogurt nieco spravi dam malej hned urobit testy... ja to mam takou formou ze dam si npr kusok syra len sa o dva dni vyhadzem na cele... cize tie prejavy su rozne a bojim sa ze by som ich neodhadla- nezbadala... ked dokojim hned pojde na testy.... inac je to hrozne ze v nasej kulture sa to mlieko vsade pcha ale ze vsade :( btw ja som si dala urobit aj geneticke testy a vyslo mi ze mam vadny nejaky chromozon a bude to do konca zivota :(

emili31
10. mar 2015

@demo dakujem ;)

dana_l
10. mar 2015

mate niektora skusenost, ze dieta ma alergiu ale sa prejavuje na kozi? uvediem priklad. ked nase dvojicky boli male a zavadzala som prikrmy tak po jedeni jogurtu im zostali na kozi, kde mali jogurt, cervene flaky. casom to ustupilo. teraz mozu jogurt zjest na kg a nic na tvari-kozi nemaju.
maly zrazu chcel pit kupovane zarobene kakao. na druhy den som si vsimla, ze tam, kde mu ostali "fuziky" tak tam mal nad perou vsetko cervene.
mlieko ako take nepije ale jedava rano cerealie s mliekom. a nikdy som nevidela, zeby mal potom cervene flaky na tvari.
mate niektora skusenosti s takymto prejavom alergie?

dana_l
10. mar 2015

podla toho co tu citam sme milk allergy a nie milk intolerance http://www.foodreactions.org/allergy/milk.html#...

nika1988
10. mar 2015

@e_z ano dakujem už si to vybavujem

nika1988
10. mar 2015

@emili31 ked budeš dodržiavat dietu na BKM tak bábo by nemalo mat problémy ale je to velká pravdepodobnost že to bude mat aj bábo moja švagriná mala dve deti a dostali to od nej čiže zdedená alergia

mariadarina
10. mar 2015

@emili31 tak s tym suhlasim,niekedy sa ani neviem dopatrat zlozenia a niekedy mam problem sa z neho vysomadit.ale najhorsie skusenosti mam s ludmi.Ked sa opytam na zlozenie v restike,pekarni,tak tie reakcie stoja zato.Parkrat ma div neukamenovali,ze co zaparam. Raz som sa pytala na zlozenie vianocky,ci reku neobsahuje nieco mliecne a predavacka spoza pulta mi svato-svate tvrdila ze nie a pritom ked som ju uz kupila a dala mi ju konecne do ruk, na stitku bolo uvedene susene mlieko😒 Alebo ked som chlapikovi povedala,aby mi do salatu nedaval syr,lebo ho nemozem,a on mi ten salat bez syra prelial syrovou omackou...

emili31
11. mar 2015

@mariadarina poznam to;( tiez namna kukaju jak na debila ze co sa furt vypytujem;(

viva13
14. mar 2015

Prosím poradte mi, mám problém s mliečnymi výrobkami. Takto som mala naposledy pred 3/4rokom bola som na gastre brali mi vzorku z čreva všetko ok, na alergologii tak isto.
Zistila som, že zo sladkých mliečny výrobkov ma rozbolí hlava a z kýslých výrobkov,smotany,mlieka mám silné krče v bruchu a vracanie. Teraz mi to dosť vadí, som tehotná zaberá mi espumisan. Poradíte mi niekto čo by to mohlo byť, ked mám všetko ok?

demo
14. mar 2015

@viva13 testy na potravinové alergeny sú veľmi často falošne negatívne. Test intolerancie laktozy je naopak celkom presný. Ak ti vyšlo, že nemáš alergiu na mliečne bielkoviny, tak aj tak ju mať môžeš.

viva13
14. mar 2015

@demo nemám ani alergiu,ani intoleranciu u alergologičky mi robila všetko na gastre len krv a vzorku z čreva

demo
14. mar 2015

@viva13 ak ti vyšlo, že intoleranciu laktozy nemáš, tak ju nemáš. Ale testy na potravinové alergie sú veľmi nepresné. To znamená, že môžeš mať alergiu na bielkoviny kravského mlieka a pritom testy na alergiu na bielkoviny KM ti vyšli negatívne.

viva13
14. mar 2015

@demo no mala som vyšše pol roka pokoj a teraz to prišlo zase

demo
14. mar 2015

@viva13 v tehotenstve sa alergie vzdy zhoršujú. Úplne vysad všetko mliečne a uvidíš, či ti to pomoze. Dôležitejšie ako testy na alergiu je sledovanie reakcií po podozrivom jedle.

viva13
14. mar 2015

@demo no bavila som sa o tom s mojim gynekologoch, hovoril mi, že s tých čo robia zle skúsiť prejť na kysle ale aj tie robia zle tak beriem vápnik dufam,že nebudem mať problém so zubmi a tak 😒

demo
14. mar 2015

@viva13 prechod na kyslé by pomohol, keby to bola laktozova intolerancia. Pri alergii na BKM sa nesmú ani kyslé mliečne výrobky. Sú celé národy, ktoré vôbec nejedavaju mlieko ani nič mliečne a majú kosti aj zuby 😀. Pozri sa na thajsku, čínsku, vietnamsku kuchyňu.

ika84
14. mar 2015

ako zistit ci ma syn alergiu na bielkovinu mlieka alebo na laktozu?