Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

kaselka
26. sep 2011

@kaja73 ahoj, naša malá má tiež ABKM a testy z krvi boli OK už 2x.... Pije Nutrilon AC. Keďže už mala 1 r nestačí len odporúčanie alergololgičky. Musela písať žiadosť na ZP o výnimku. Schválili ju, ale len na 3 m po 5 balení. Nakoľko som čítala, že Tvoj malý pije Neocate a tiež máte Non-IgE a tiež ste si prešli týmto "procesom", chcela som sa Ťa spýtať či chcú vždy pri opätovnej žiadosti brať dieťaťu krv, alebo je to len o papierovaní lekár - ZP. Inak tá cena Neocate to je fakt "tichý úžas" 😝 ja mám z toho tiež taký pocit, že to ZP naťahujú s tým schválením mlieka naschvál u nás to trvalo 25 dní... a to je len hore uvedený Nutrilon... Ď. za odpoveď vopred. 🙂

luthien.k
26. sep 2011

@mayem , rýžové mléko z DMka je daleko lepší, než Zajíc (obsahuje sójový olej a lecitin - mohou vadit aneb riziko zkřížené alergie)! Reis drink calcium má tolik vápníku, jako normální kravské mléko, ale lépe vstřebatelný (z mořských řas). Dá se i míchat s Neocate, kdyby zachutnal. Jinak natur reis drink lze od uk. 6. měsíce (optimálně od 9.) a ten calcium od roka.

mayem
26. sep 2011

@luthien.k díky moc, prodává se i jinde než v DM, mám ji celkem z ruky? Třeba ve zdravé výživě?

michamicha
26. sep 2011

@mayem já kupuju buď to z DMka nebo od Provamelu a to mají i v Globusu, nebo se dá objednat v obchůdcích zdravé výživy na netu 😉 akorát v tom od Provamelu není přidaný Calcium, takže kvůli němu kupuju ještě ovesné mléko od Oatly, jmenuje se Hafer+ http://www.countrylife.cz/napoj-ovesny-natural-...

michamicha
26. sep 2011

tady čtu jak každýmu dítku nechutná neocate a ten náš mlíkomil by ho pil od rána do večera 😅

mayem
26. sep 2011

@michamicha děkuji moc, zítra se dostanu do zdravé výživy, tak se optám, DM mám daleko, taky se tam občas dostanu, ale ne zrovna v nejbližší době. Je chuťově dobré to ovesné mléko?

mayem
26. sep 2011

@michamicha to ho obdivuji, já ho ochutnala a nic horšího neznám, navíc mi vadil i ten čuch. Z lahve jsem to dlouho cítila. Někdo mi povídal, pokud dítě má ABKM, tak to vypije a kdo ne, tak ne, ale jestli to je pravda???

michamicha
26. sep 2011

@mayem to ovesné od oatly je výborné, taky si ho dávám, dělají i čokoládové a vanilkové, ale ta ochucená mi moc nechutnala 😝 rýžové od provamelu je vynikající, když to srovnám s těmi z DMka, tak v DMku je to takové vodové, řídké... provamel a oatly jsou konzistencí blíž normálnímu mléku... a ještě jsem zkoušela ovesnou smetanu od oatly a ta byla do omáčky výborná 😉

mayem
26. sep 2011

@michamicha moc děkuji, zítra uvidím, co ulovím 🙂 Přeji dobrou noc

happy8051
26. sep 2011

kocky poradte mi prosim... dcerka nema alergiu na kravsku bielkovinu, ale nechcem jej davat mliecne vyrobky... ake nahrady davate detickam? dakujem

michamicha
26. sep 2011

@mayem jediná nevýhoda provamelu a oatly je cena, v DMku stojí litr 34,-Kč/litr a provamel i oatly je kolem 59,-Kč/litr ☹

luthien.k
27. sep 2011

@mayem , jak píše @michamicha, jde o ten vápník, pokud je DMko z ruky, taktéž doporučuju ovesný bio qualty, ty sušené nápoje ho nemají (resp. mají ho jen malinko), , ale na pití je kvalitnější přímo to obilné mléko tekuté (s ohledem na složení). Ve zdravé výživě mají ještě značku Bio Isola.

luthien.k
27. sep 2011

@happy8051 , je toho hodně, co se dá dávat, viz. IP.

kaja73
27. sep 2011

@kaselka Moj pil neocate od 8m do cca 15,predtym pil 2m alergy care a od 15m potom sme presli znovu na alergy care-skusila som ho opat ,prave pre tie prietahy s reviznym lekarom.
Už ho nastastie toleroval,tak sme s neocatom skoncili.
Nam ho poistovna preplacala od maleho 10m-do 16m-ale ten jeden mesiac som už testovala alergy care,tak mi aj neocate nakoniec ostal-už som ho predala.
Prve 2 m sme si ho platili sami 😒 😠 😝 ,až po ustupe ekzemu sa s nami vobec zacali bavit,kedze to nemal potvrdene v krvi.
Odbery nam na gastre ani nerobili stačil ten od alergologa-ta nam ho vobec nechcel predpisat ani po ustupe ekzemu-že take este nikdy nepredpisovala a ani nevie ako na to 😒 ,tak to slo potom cez gastro-aj ked trav.problemy ani nemal 😕 po 3m sa to schalovalo znovu-bez odberov,ale to sme využili len 2 mesiace.
Riskli sme to a vyplatilo sa.
Alergy care nam nikdy nik nepredisoval-to sme zvladli kupovat sami nech idu do riti s tymto systemom.
Neskor som otestovala kozie mlieko-aj to toleroval a dnes sme už na klasickom UM a mliečnych vyrobkoch. 🙂

matula00
27. sep 2011

@luthien.k dakujem velmi pekne za rady ...skusim odskusat a uvidim co z toho vznikne

kaselka
27. sep 2011

@kaja73 Dík za rýchlu odpoveď. Tak mám rozhodnutie doma a v 11/2011 zasa na krv 😝 . Ja som už z tých rozhodnutí lekárov resp. ZP nejaká zmätená... Neviem, či ju mám opäť stresovať s odberom, veď keď to nevyšlo 2x tak prečo by malo tretí?! Ešte sa Ťa chcem spýtať u Vás ten ekzém zmizol pri Neocate úplne a nezjavil sa ani keď išli napr. zúbky, alebo bol malý nachladnutý?

kaja73
27. sep 2011

@kaselka Zmizol uplne-ked mu idu zubky, tak ma obcas vyrazky okolo ust,alebo taku krupicku na chrbte-ale to nie je ekzem.
To bolo ine kafe-kravcajuce kolenne jamky,laktove jamky, kravacajuci krk, plus suche cervene flaky po celom tele-stehna ako v ohni,ramena ,lytka, zosupane cervene prsty na rukach atd.

kaselka
27. sep 2011

Dievčatá ja som objavila aj tieto instatné obilné nápoje s prídavkom vápnika: http://www.ekotrendmyjava.sk/sk/produkty/napoje... už ich mám doma, len zatiaľ neviem ako chutia 😉

kaselka
27. sep 2011

@kaja73 Tak to verím. Malá to našťastie nikdy až takéto nemala. Suché a červené to áno, ale nie krvácajúce... Tak super, že ste to zvládli 🙂

luthien.k
27. sep 2011

@kaselka , to vypadá dobře! Jenže u nás jsem zatím nenašla... 😒

kaselka
27. sep 2011

@luthien.k Hľadať, to je asi údel všetkých mamičiek, ktorých deti majú diagnózu ABKM. Ja som chcela zasa kúpiť to rastlinné maslo Alsan a Bio Vive ale zatiaľ som ho neobjavila v žiadnom kamennom obchode ☹ len na nete a čo ja viem obj. maslo cez net v akom stave by asi tak prišlo?!

zuzan_ka29
27. sep 2011

ahojte, a tie testy sa robia normálne na alergologii alebo u všeobecnej doktorky podľa odberu krvi? ďakujem za info🙂

kaselka
27. sep 2011

@zuzan_ka29 ahoj, na alergológii vezmú krv a lekár určí čo všetko sa bude testovať je tam limit tuším na 10-12 vecí naraz. Výsledky sú tak o 3 týždne. 🙂

zuzan_ka29
27. sep 2011

@kaselka ďakujem ti za rýchlu odpoveď 🙂

kaselka
27. sep 2011

@zuzan_ka29 nemáš za čo 😉

luthien.k
28. sep 2011

@zuzan_ka29 , je to tak, jak píše @kaselka, nicméně testy nejsou u malých dětí moc vypovídající, důležitá je reakce v reálu. Pár podobných mýtů, jako že alergie se 100% určí z krve, jsem sepsala ve svém fotoblogu:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/luthien.k/cl...

kytykenka
28. sep 2011

prosim poradte mi co stoji neocate na predpid? nam ho predpisali ale mi alergiu nemame tak neviem

luthien.k
28. sep 2011

@kytykenka a z jakého důvodu vám ho předepsali? Jinak jistě nějaká slovenská maminka odpoví na tu cenu, u nás se doplácí zhruba do ceny normálního UM.

kytykenka
28. sep 2011

@luthien.k boli sme u gastro a ta hned ze zmenu mlieko na ten NEOCATE ze lepsie sa trávi ale my mame bebu a myslim ze to je v poriadku tak neviem co spravit.

luthien.k
28. sep 2011

@kytykenka a chlapci měli nějaké problémy, že jste šli na gastro? Jako Neocate je moc dobré mléko, nic proti němu, jen se to snažím pochopit, protože naopak většina mamin, co by ho jejich děti potřebovaly, mají problém ho z lékařů dostat.