Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
11. jún 2010

Štěpená mléka zabarvují stolici, to je pravda 😉

modra1
11. jún 2010

daducha - napíšeš mi, prosím, názov toho ovseného mlieka z DM? Nech idem na isto, nechcem sa dlho zdržiavať v klimatizovaných priestoroch. Ďakujem.

luthien.k
11. jún 2010

@modra1, snad nebude vadit, když odpovím já, když tu jsem: jmenuje se Hafer Drink Natur od výrobce Alnatura, je to oranžovo-zelený tetrapak a mají ho obvykle hned vedle Reis Drinku u nápojů 😉

luthien.k
11. jún 2010

Nicméně pro nemléčnou dietu doporučuju minimálně kombinovat s Reis Drink Calcium, kvůli doplnění vápníku... Pro děti ten rýžomilk s vápníkem opatrně, maximálně dvě deci denně, kvůli obsahu jódu (v mořských řasách, které jsou tam kvůli tomu vápníku).

rybecka
11. jún 2010

Zeny ja som v soku ja neviem ci to fakt mame taku vaznu alergiu lebo ona je dokonca gastro lekarka tak si myslim ze vie co hovori 😅
Teraz neviem co mam robit dakujem za vsetky odpovede lebo on ked vypije mlieko jemu nic nie je len sme raz skoncili v nemocnici lebo mal stazene dychanie a mysleli si ze ma zapal pluc a nakoniec vysli vysledky ze mliecna bielkovina ho zahlienuje a nema v sebe latku co by ju stiepila aspon tak som to mala vysvetlene 😅 😕 ja neviem ci tomu vobec rozumiem.
no asi mu obmedzim mlieko ale tie jogurty mu davat budem ved nie sme na tom az tak zle.
a ako sa vam vlastne prejavu ta alergia ake su priznaky? 😕 aby som vedela to zistit aj ja dakujem kocky 😉

luthien.k
11. jún 2010

@rybecka, tak to je nějaké zamotané... Alergie na BKM se může projevovat i dýchacími potížemi, to je pravda. Že mléko zahleňuje, to je taky fakt (ale nijak to přímo nesouvisí s alergií). Podle vysvětlení na gastru, že mu chybí látka, co by štěpila mléko, to zase ukazuje na intoleranci laktózy, což není alergie, ale jak jsem tu vysvětlovala někomu jinému, jde o to, že tělo neumí díky chybějícímu enzymu štěpit mléčný cukr, laktózu.

luthien.k
11. jún 2010

@rybecka, já si tedy myslím, že by ses hlavně měla pořádně zeptat, co vám vlastně je 😉

erikasadek
11. jún 2010

@luthien.k sa pridavam vy mate asi intoleranciu preto ti poradila kysle jogurty a podobne...... Ale radsej sa spytaj este raz..
Ale neverim ze mate bkm a poeadila ti pit mliecne kysle to moze rovno zahodit svoj cerveny diplom..... 😀

erikasadek
11. jún 2010

teda pridavam k tebe co sa tyka rybecky 🙂

rybecka
11. jún 2010

Zienky presne tak mame intoleracnciu laktozy uz som volala doktorke ze som to nejak nepochopila 😅
tak aj tak vam dakujem za zaujem takze do vasej temy nepatrim tak padame prec 😀 😝

luthien.k
11. jún 2010

@rybecka, tak jsem ráda, že se to vysvětlilo, v tom případě samozřejmě bezlaktózové produkty, jako jogurty, můžete 😉

beruska24.9.
11. jún 2010

Ještě jednou se k vám připojím 😉 Co zařadit jako 3.příkrm, když zatím nemůžeme bkm?? Máme ha mlíčko a máme dávat do roka (pokud ho bude malá pít). Na oběd dávám zeleninu+maso+těstoviny (pohanka), na sváču ovoce (ovocnou přesnídávku). Během dne rohlík, kukuřičné křupky (občas, moc je nechce). Kaše malá nechce vůbec, tak zařadit další ovocnou svačinku?? Děkuji!

erikasadek
11. jún 2010

@beruska24.9. A co tak polievky creamove?? mnam mnam.

luthien.k
11. jún 2010

Nebo co zkusit "puding"? Když ale nechce kaše, tak nevím nevím... Nám to jedno jídlo "zaplácne" kašička.

150ml ovocné šťávy (meruňková HIPP, jablečnohroznová HIPP, hrušková HIPP, atd.), 2 lžíce kukuřičného škrobu (Gustin, Maizena, atd.), 1-2 lžíce instantní kaše (rýžová HIPP), kojenecká voda.

Zahřejeme ovocnou šťávu a přidáme kukuřičný škrob rozmíchaný ve vodě. Vaříme cca 3 minuty do zhoustnutí (pokud to máme moc řídké, chce to napříště přidat více kukuř.škrobu). Necháme 15 min odpočinout. Přidáme instantní kaši a důkladně promícháme.

@erikasadek, a jak děláš krémové polévky?

beruska24.9.
11. jún 2010

erikasadek - ty polévky by mě také zajímaly 😉 Nejsem moc dobrá kuchařka, spíš vůbec nejsem dobrá kuchařka 😀

beruska24.9.
11. jún 2010

luthein.k - právě proto jsem plánovala jogurt a Dr. řekla, že mlíčko dávat až do roka. Kaše jsem zkoušela už asi 3x (samozřejmě s určitým odstupem). Zeleninu od 5m., ovoce od 6m. a kaše jsem zkoušela v 7m., pak za dalších 14dní-3týdny a pak zase asi po 14 dnech. Prostě kaši nechtěla, tak jsem jí nenutila a dala mlíčko. A to vypila. Takže hladeček měla 😉
Jo a rýži nemůžeme, tak jsem zkoušela jáhlovou instantní a kukuřičnou instantní kaši (koupeno ve zdravé výživě). Ještě mám doma pohankovou instantní, ale tu jsem nezkoušela, jelikož ani pohankové vločky v masozeleninovém obědě moc nemusí (těstoviny jsou lepší 😀 😉 ), ale přeci jen alespoň něco sní.

luthien.k
11. jún 2010

No a co do té kaše zamíchat přesnídávku? Já to tak dělám, nebo rozmačkám banám, samotnou kaši, ať už s vodou nebo s Nutrilonem taky nedá...

beruska24.9.
11. jún 2010

luthein - to jsem také zkoušela. Prostě kaši ne a ne a ne.
Kaši rozdělanou s vodou a přimíchat přesnídávku, kaši rozdělanou do připraveného sunaru a kaši rozdělanou do připraveného sunaru a přidat přesnídávku.
Jiná varianta mě nenapadla.
Dřív mi nechtěla jíst bramboru - prostě brambora byla fuj 😝 😀 ať jsem jí zamíchala do čehokoliv. Nedávno jsem vařila brambory pro nás a nedopatřením je neosolila. Tak malá dostala kousek do ruky a cpala se, jako by týden nejedla 😀 A od té doby bramboru v příkrmu sní 😉 Ale kaši do ruky prostě připravit neumím 😖 😀

beruska24.9.
11. jún 2010

Takže asi dám druhou ovocnou svačinku a nebo zkusím tu polévku, pokud sem erikasadek dá recept.

lily1983
11. jún 2010

luthien.k - dakujem velmi pekne za odpoved, hladam kde by mohol byt problem, ale uz je to lepsie, dnes mala krásnu hnedú stolicu..uvidime ako to bude dalej..dakujem a pekny večer 🙂

uankab
11. jún 2010

beruska, to este len budes mat problem ked budes zavadzat stvrty prikrm 😉... ja som v 8-mich mesiacoch davala rano ovocko, na obed zelenina/masko, a na veceru zeleninu alebo kasicku zarobenu v MM a ovocie 😉 ... a teraz by som mala pridat dalsie jedlo a tiez veru netusim co, zatial jej davam cerstve ovocie na olovrant a na ranajky sa snazim dat kasicku...
inak ked moze papat pecivo, tak preco jej nedas roztek na ranajky? pripadne roztek rozrobeny v mliecku atd..

a na tu polievocku som zvedava aj ja, ja totiz ziadne nedavam... to ich deticky potom piju ci ako? lebo krmenie musi byt katastrofa, ci nie? Magdalenka totiz vzdy pri papani rozhadzuje rucickami a ked mam na lyzicke nieco tekutejsie, tak hned je to vyliate...

erikasadek
11. jún 2010

jaj baby jednoduche zeleninove polievocky alebo kuracie zajtra vam dam typ zle sa mi pise cez mobil...
Ceamove su lebo su pekne vylixovane hladucke na noc tu davaju polievky+ mlieko takze zmiesate vase mliecko do toho zasyti super lepsie ako kase kombinacie vam hodim....

erikasadek
11. jún 2010

ked su drobci pit cez flasu ako mliecko ked uz su starsi tak klasika lyzicka

luthien.k
12. jún 2010

@unkaub, to právě taky nevím, jak by náš malej drak zvládnul tekutou polévku 🙂 Ale @erikasadek, na kombinace (předpokládám, že HA 😉) jsem moc zvědavá. Myslím, že to skutečně může být dobrá varianta k večeři. Já dávám mezi šestou/sedmou masozeleninu nebo zeleninu a před spaním mlíčko...

beruska24.9.
12. jún 2010

uankab - takhle má malá dost často mlíčko a i přesto ho máme něco přes půl litru za den (v 5m., když jsem začala s příkrmy,pila litr mlíčka za den). Pije totiž malé dávky, měla by vypít z 240ml vody a vypije max. ze 150ml, někdy jen ze 120ml a někdy z 90ml. Je spokojená, tak snad to nevadí, že má jen půl litru. Někdy má mlíčko i v noci, někdy ne. Budí se, ale někdy znovu usne i bez mlíčka, když jí dám dudáka a uspím. Takže rozhodně nespí celou noc, jak některé maminky píšou. Tak i proto dávám ráno jen mlíčko. A pak, když vidí snídat mě, tak jí dám do ručky rohlík. Něco sní, něco rozdrobí kolem.
Kaše nechce. Zeleninu něco sní, ale žádná sláva. Ovoce má ráda. Takže když dám teď druhou dávku ovoce a za měsíc bych dala další papání (třeba další zeleninové jídlo, tak budu ráda, když vypije čtvrt litru mlíčka za den. A to se mi zdá moc málo, když nebude mít nic dalšího mléčného.
| když, ještě min. týden počkám. Rostou další zoubky a dnes toho moc nesnědla. Tak nemá smysl zkoušet něco víc, když do všeho jen dloubne.

luthien.k
12. jún 2010

@beruska24.9., ještě po roce věku by měl mít prcek půl litru mléčné stravy, takže jestli se malá nerozpapá, tak to bude asi trošku problém 😅 Ale ono se to u nich dost mění, třeba jí masozelenina víc zachutná, uvidíš a když jednou za čas zkusíš tu kaši, tak za to nic nedáš. Náš například miluje jakoukoli nemléčnou kaši s rozmačkaným banánem 🙂
@erikasadek, čekáme na ty tipy na polévky 😉

beruska24.9.
12. jún 2010

luthein - už měla období, že začala papat pěkně i ten masozeleninový příkrm. Tedy né jak se uvádí 200-250g, ale těch 150g snědla a ovoce nebo přesnídávky snědla klidně i těch 200g. Teď to bude asi těmi zoubky. Pořádně nás trápí.
Mlíčka dřív pila ze 150-180ml vody (tj. 170-200ml) a hodně přibrala. Takže v půl roce měla vyšší váhu, než by měla na svou výšku mít. A postupně sama od sebe začala toho mlíčka pít míň a míň, takže jak jsem psala, max. těch 150ml (tedy 170ml mlíčka). Na poradnu máme jít až v 10m., tak to příp. budu muset probrat s Dr. Kdyby pila mlíčko jen 2x denně, tak jsme na poloviční dávce a né na půl litru.

uankab
13. jún 2010

beruska, jasne ze mliecko potrebuje a nemyslela som zrusenie rannej davky mliecka... ja teda neviem ako casto papate, ale napr. magdalenku kojim stale este pomerne casto, kolko mliecka si vytiahne to netusim.. skratka po prebudeni (vstavame medzi 5-6 dostane mliecko a potom ma ranajky o 8)... viac menej striedam mliecko a papanie 😉 ... a my spapame toho ovela menej, na obed okolo 100ml, ranajky a vecera cca 80ml... malokedy spapa viac, pripadne aj ked spapa viac na obed, tak potom menej na veceru... okrem toho spapa cez den par kukuricnych chrumiek, trosku ovocia...

erikasadek
13. jún 2010

@luthien.k tazko sa pisu recepty s mobilu.. 😀

luthien.k
14. jún 2010

@erikasadek, ach jo, pořád na mobilu...? 😀