Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
20. sep 2008

zabudla som povedat moze sa pouzit na aj ine ovocie ako hruska jablko , baracka

erikasadek
20. sep 2008

Mliecna Ryza OD 12 mesiaca

2 l kavove lyzicky ryze
200ml vody
6 lyzic mlieka
cukor podla chuti

Uvarit ryzu vo vode az do makka
nechat jemne ochladit
nasypat mlieko na ryzu a dobre vymiesat a pridat cukor podla chuti.

mlieko sa nevary kvoli tomu sa pridava vzdy na konci preparacie

erikasadek
20. sep 2008

PALACINKY OD 12 mESIACA

5 lyzic polievkovych muky
200ml vody
12 lyzic mlieka
2 lyzicz polievkove oleja

rozmiesat mlieko vo vlaznej vode
dobre premiesat
dat do misky muku s troskou soli, a pridat mlieko
pripravit hladke cesto
zohrizt panvicu dat olej a davat po troske na panvicu opekat do zlata na oboch stranach

erikasadek
20. sep 2008

tak vecer vam pridam slane jedla je toho vela

llucinka
25. sep 2008

Ahoj Eriko, moc díky za recepty, koukla jsem na to a určitě něco vyzkoušíme. Jinak malý dneska měl poprvé to mléko, resp, udělala jsem mu z toho krupicovou kaši a do toho banán a snědl celý talířek. No jestli to tak půjde i nadále, tak budu šťastná. Ale první pití z láhve ještě nezkoušel, tak počítám, že to bude kámen úrazu. Když tak mu do toho dám banán.

Jestli bys měla ještě nějaké receptíky, písni prosím, budu moc ráda... 😉

erikasadek
25. sep 2008

ahoj tak som rada , no samozrejme je ich vela, dam teraz dam aj slane jedla , no bez soli,

takze

FLAN SO SUNKOU od 12 mesiaca

1 vajicko
30g sunky
1Og maizeny (1 velka polievkova lyzicka)
90ml vody
3 naberacky mlieka

rozpustit vo vode 3 naberacky mlieka to nam da 100ml mlieka
vyslahat vajicko ako na omeletu a pridat maizenu a potom aj mlieko, pridat nakrajanu sunku na malicke kusky, so stipkou soli
dobre premizsat a dat do malych dvoch nadob
piect vo vodnej podlozke(bain-marie) pocas 20 min. pri stupni 6
podavat teple so zeleninou

http://www.enfamil.fr/html/Dejeuner-et-diner-Fl...

a takto to vyzera

erikasadek
25. sep 2008

http://www.enfamil.fr/html/Dejeuner-et-diner-Gn...
takze GNOCCIS S POLENTY A SO SUNKOU

60g polenty ( to je kukuricna krupica)
350ml vody
7 naberaciek mlieka
60g sunky
15g margarinu , bez mlieka
a stipka muskatoveho oriesku

dat vriet vodu a pridat polenta do vriacej vody a varit 5 min.
medzitym neprestat miesat
vybrat z ohna a pridat margarin muskatovy oriech ( nastruhany) a pomaly jednu za jednou naberacku mlieka a vsetko spolu premiesat
dobre nakrajat alebo vymixovat sunku a pridat do hmoty
vypracovat placku a dat na plech a potom druhu
dat pod grill pocas 10 minut
podavat teple zo zeleninou

andy.a
26. sep 2008

Erika,tie naberačky-myslíš odmerky ?? 😕 😅

ale nie je odmerka ako odmerka 😕 v UM Neocate je teda dosť veľká s veľkým objemom/ked to porovnám napr.s Nutrilonovou maličkou odmerkou 😕 😕 😕 /..

erikasadek
26. sep 2008

ano andy a ostatne odmerka vasho mlieka, ktoru mate v krabicke , ja viem kazda znacka ma inu, na mnozstvo vody, ale vysledok je ten isty 😉

tazko sa mi prekladalo, ja uz zabudam urcite slova prepacte mi 🙂

neskor hodim dalsie recepty ak mate zaujem aj s fotkami tak aspon vidite vysledny produkt

andy.a
26. sep 2008

jasné,Erika,ak môžeš nahoď ešte nejaké recepty 🙂 😉
díky 😉 🙂

erikasadek
26. sep 2008

samozrejme ale neskor 😉

erikasadek
26. sep 2008

http://www.enfamil.fr/html/Dejeuner-et-diner-Ga...

zemiakove placky

200ml uz pripraveneho mlieka dojcenskeho
75ml vody
45g muky
2 zemiaky strednej velkosti
olej slnecnicovy vnat petrzlenua cesnak nasekane
PRE 4 DETI

cize pomiesat 180ml vody s 6 naberackami mlieka odmerkami
zmiesat do misky mukua po malych davakch pomaly pridat mlieko a miesat aby neboli hulky
nastruhat zemiaky na tenucko a pridat do cesta
zohriat troska oleja v panvici a pridat cesto a piect na strednom ohni 3 min z kazdej strany
zopakovat proces az do vyprazdnenia cesta

erikasadek
26. sep 2008

http://www.enfamil.fr/html/Dejeuner-et-diner-Co...

PLNENE ZUCCINY

400g zuccin strednej velkosti
60g sunky
150ml vody
5 odmeriek mlieka
15 g maizeny a stipka muskatoveho orieska

olupat zucciny a prekriat po dlzke
vydlabat stred a odlozit si ho na neskor
do hrnca dat 150ml vody a rozmiesat maizenu a nechat zhustnut na slabom ohni
mimo ohna pridat 5 odberiek mlieka jednu po jednej dobre rozmiesat
pridat sunku na jemno nakrajanu
a stipku muskatoveho orieska
dobre premiesat a pridat zvysny stred ktory sme si odlozili na zaciatku
dobre este raz premiesat a navrstvit do zuccin
vsetko dat na plech anetreba zabudnut dat trochu vody na plech pred pecenim dat do rury na 40 min na stupen 7
podavat horuce no teple

erikasadek
26. sep 2008

zajtra pridam dalsie 😉

erikasadek
27. sep 2008

tak co ako sa vam pacia recepty , mam este pizzu , lasgne a samozrejme aj mucniky tak mi dajte vediet , ci mate zaujem

llucinka
29. sep 2008

Ahojky Eriko, tak mám všechny recepty zkopírované a vytisknuté, tak z toho něco vyzkouším... Jinak malý mě ten Nutrilon Pepti nepije (jako klasicky z flašky), takže dělám jen kaši, tu si vezme a ani nemrkne. 😉 V té kaši to ani není tak hnusné... 😝 Ale doktorka říkala, že ho nemám nutit, dávat mu pestrou stravu a i když vypije jen 150-200 toho mléka, že to stačí. Tak snad to bude dobrý... A moc děkuju za ty recepty! 😉

erikasadek
29. sep 2008

tak to som rada, ja som vcera robila aj kolac jablkovy strasne chutnal, mas pravdu netreba nutit, dam ti viac tych receptov aj jedla aby mal pestru stravu .
a ty budes spokojna ze ma aj dostatocnu davku mlieka dennu..
tak ja ti ich hodim este dnes alebo zajtra.

llucinka
29. sep 2008

eriko: jasně, jak budeš mít čas, my to stejně musíme dodržovat rok, takže času na vyzkoušení budu mít dost... 😅 Takže až Ti to vyjde, zase něco přidej. A s Tvými recepty to bude pohoda 😀

erikasadek
29. sep 2008

no hlavne , vies ze nie su z mojej hlavy , ale priamo od vyrobcu, takze vyskusane...
hodim ti lasagne?

erikasadek
29. sep 2008

nehodim , predstav si zasranci sa mi hrali s tou knizkou a teraz ju nemozem najst tak neskor , pozri sa zajtra urcite tam najdes znova niekolko receptov, je mi to luto... 😒

llucinka
2. okt 2008

Ahoj Eriko, dělala jsem včera malému ty palačinky, jak jsi posílala recept, a málem mi snědl i talířek, moc mu chutnalo, takže moc díky za recept a zase něco vyzkoušíme! 😵 😵 😵

erikasadek
2. okt 2008

nemas zaco , ja zatial nemopzem najst tu poondianu knizku, niekde mi ju dobre zapatrosili drobci ach jaj..
ked najdem tak dam znova niekolko 😉

llucinka
5. okt 2008

eriko: jasně, na netu jsem taky ještě něco našla a zatím se to celkem dá. Ty obědy přizpůsobuju tomu, co máme my, vyhýbám se mléku i vajíčkům v jakékoliv podobě, a i když jsem ze začátku chtěla dávat sem tam jogurt, už ho nedávám vůbec. Celkem se to dá, ale čekám, kdy začnou malému jít krkem přesnídávky apod., protože je to furt dokola. Ráno chlebík nebo rohlík s marmeládou nebo ho jí samotný, v poledne ten obídek jak kdy, odpolko většinou ta přesnídávka nebo ovoce. Moc toho nesní, přijde mi, že má nějaké období a skoro nemá hlad. Tak to nehrotím, nenutím a prostě dávám jídlo tehdy, když má hlad. I když nějaký režim se taky snažím dodržet, ráno snídaně, mezitím jí jak kdy, oběd kolem jedné, potom je to taky různé a večer má ten nutroš s kaší. No, doufám, že mi nedojde inspirace... 😝 😀 😀 😀

macaeliska
5. okt 2008

kocky, a pokial ste kojili a male malo alergiu na BKM, co ste jedli?

llucinka
5. okt 2008

macaeliska: Nám to zjistili jenom z krve, takže když jsem kojila, vůbec jsem o tom nevěděla. Vím to teprve necelé tři týdny a předtím byl malý měsíc a 14 dní na Beba. Teď pijeme Nutrilon Pepti. Takže asi moc neporadím... 😒

annag
5. okt 2008

macaeliska, ak je podozrenie na alergiu BKM pri plne dojčenom bábetku, tak stačí , aby mamička vyradila všetko mliečne - mlieko i mliečne výrobky. Niekedy však mliečne výrobky nemusia spôsobovať problémy, lebo tam je už KB adaptovaná. Alergény KM sú prvé, s ktorými sa bábo stretáva, môžu sa mu totiž dostať do MM zo stravy mamičky. Ich hladina sa v mliečku postupne zvyšuje, preto sa u bábetka nemusia problémy prejaviť hneď. Tu je najdôležitejšie dojčiť čo najdlhšie a aj pri príkrmoch zaradiť všetky mliečne výrobky až po prvom roku. Najlepšia prevencia je aby sa bábo s BKM stretlo čo najneskôr, čím je staršie, tým lepšie sa s ňou vysporiada a ani sa nakoniec nemusí žiadna alergia u neho vyvinúť.

jankax
5. okt 2008

ahojte, my teda alergii ani intoleranci potvrzenou zatim nemame, cekame na testy, ale zatim mam prikazano nedavat malemu mlecne vyrobky. Tak by me zajimalo, jestli mu staci kojeni jako jediny zdroj mlika, kojim 3x denne. Ted jsem zacala zase odsavat mliko 😖 takze jeste dostane 50ml vecer v kasi, kterou mu jinak delam s vodou.
Bohuzel tady nejsou volne k dostani UM bez laktozy nebo kravskeho mlika, takze to jaksi odpada, navic tusim ze by to malemu ani nejelo 😒

jankax
5. okt 2008

annag - malemu zatim vubec nevadilo, ze ja jim mlecne vyrobky a nevadi mu to ani ted. Ale jak jsem v 8 mesici zavedla jogurt , tak asi do 2 - 3 tydnu zacaly prujmy atd. ☹
Tak ted nevim jestli je mam taky vysadit nebo ne, kdyz mu to nevadi.....

annag
5. okt 2008

jankax, mal by vypiť cca 500 ml mliečka denne, čiže by to mohlo stačiť, lebo kojením si bábo vytiahne viac, než odsaješ. Ak sa Ti zdá, že vyťahá menej, tak zatiaľ zaraď ešte ďalšie kojenie.