Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luciperka
27. feb 2012

@inka070707 diky. A prosimte ty alergeny, co vam zjistili, to bylo z te odebrane krve od pediatricky nebo i alergologie? Protoze pediatricka mi tvrdi ze ona ty imuno testy udelat nemuze, ze bych je musela zaplatit. Uz jsem vycerpana, resime to 2 mesice a vysledek zadnej :(

lucia81
27. feb 2012

ahojte dievčatá, chcela som sa opýtať, či ste začali sami zavádzať mliečne výrobky do stravy, alebo až keď vám to dr. doporučila. Môj malý je rok na diéte, nemá AE, býval "len" zahlienený. Posledné testy boli robené v septembri 2011 a neviem kedy budú ďalšie, najskôr asi až v apríli. Myslíte, že môžem začať, alebo radšej čakať?
@luciperka tieto testy nám robila alergologičky, a tiež nám povedala, že pediatri nemôžu tieto špecifické, neviem ako je to u vás. Držím palce

luthien.k
27. feb 2012

@luciperka pediatrička má pravdu, pediatři testy na potr. alergie (specifické IgE protilátky) dělat nemohou. Protože nejsou u vás trávicí potíže, řešila bych s alergologem, viz IP.

inka070707
28. feb 2012

@luciperka tie testy mi robila alergologicka, a tiez svoje odobrala aj gastroeneterologicka (oni su v jednom stredisku a su kamaratky, tak si nas posielali jedna k druhej 😀 ) .. vypracovali mi cely elaborat, asi styri strany A4 - vsetky mozne potraviny, zvierata, pele, travy, vsetko co sa da asi 🙂 neviem preco, ale niektori lekari sa tvaria, ze deti sa liecia na alergiu az od 3 rokov, akoby dovtedy neexistovala 🙂 tak popros pediatricku, nech ti da kontakt na nejakeho dobreho alergologa a sup do toho, ved je to uplne jednoduche, nemozte sa takto trapit! drzim palce 😉

luciperka
28. feb 2012

@luthien.k MOc díky, za mailika. Jak bude čas, tak odepíšu

naninka26
28. feb 2012

Ahojte baby chcela by som sa spytat. My mame tiez alergiu na BKM od narodenia ale zistili to az tera zzmenila som pediatra a aj alergiu na vajicko. Testy z krvi boli na BKM negativne takze sme dostali Nutrilon alergy care na mesiac aby sa to potvrdilo.Maly má 9 mesiacov a od narodenia bol skoro stale vysypany po celom tele nikto nevedel preco chodili sme od doktora k doktorovi uz som bola zufala teraz sa to upravilo.Chcelaby som sa spytat ze ci existuje nieco ako sojova smotana alebo vobec nejaka smotana chcela by som mu varit aj polievocky atyk co vlastne jedavaju vasi drobcovia ked nemozu ani jogurty ani nic podobne.Krupicu robim zo sojoveho mlieka to mu chuti aj puding ale uz mi dochadzaju napady lebo to blbe mlieko a vajcia su skoro vo vsetkom.Poradte mi prosim vas.............

luthien.k
28. feb 2012

@naninka26 na sójové mléko pozor, při alergii na BKM je vysoká pravděpodobnost, že bude reagovat i na sóju, je častý souběh těchto alergií a pokud nereaguje hned, může začít časem, bohužel takových případů znám dost. Takže sóju určitě za mě ne, stejně jako jiná mléka od savců (ovčí, kozí) a pozor i na hovězí a kuřecí, to se také kvůli riziku zkřížené alergie nesmí.

naninka26
28. feb 2012

@luthien.k boze a to co mu mam datjestchuda moje zmaska papame prave kueacie a morcacie a ake mliecko by mohol ja ich vela nepoznam len ryzove a pohankove este ale sme ho neskusali Nutrilon alergy care mu velmi nechuti tak by som to aspon cez den chcela niecim nahradit ake davas ty? ake maso teda?

luthien.k
28. feb 2012

@naninka26 maso krůtí, králičí, jehněčí, výjimečně libové vepřové. Mléko rýžové, náš mladší je na Neocate.

naninka26
28. feb 2012

@luthien.k Este sa ta spytam to mlieko je tiez na predpis a malemu chuti lebo Nutrilon u nas nema uspech

naninka26
28. feb 2012

@luthien.k a este som zabudla z toho ryzoveho sada aj varitpiecta podobne?

pillinka
28. feb 2012

@naninka26 mne tiez povedali na gastre, ze nic zo soje nemam davat, malej pritom vysla soja negativna, inac mame mlieko a vajcia pozitivne

naninka26
28. feb 2012

@pillinka a aké davaš mlieko ked mi to čo davam nechce mne na gastre nespomínala že sojove nie tak neviem asi každy doktor inak hovorí apotom vyber si...

pillinka
28. feb 2012

@naninka26 zatial len kojim...

naninka26
28. feb 2012

@pillinka tak to je dobre že kojíš my sme od 4 mesiaca na UM tak musí hladat nieco co mu bude chutit ale dakujem 🙂

pillinka
28. feb 2012

@naninka26 ale spominala mi ze ked uz nebudem moct kojit tak skusime nutrilon allergy care...

naninka26
28. feb 2012

@luthien.k no tak to myslíš váže, že chceš 12 eur za to,že niekomu poradíš?Ďakujem za pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Si charakter.....

luthien.k
28. feb 2012

@naninka26 zkus si pročíst diskuzi zpětně a pak můžeš soudit něčí charakter, je to už opravdu hodně maminek, co díky mým zkušenostem a ochotě je sdílet (ať už zadarmo nebo ne ) nemuselo měsíce shánět informace, které ve své komplexnosti - budeš se divit - chybí i na celém slavném internetu a jeho diskuzích. Když si necháš udělat plán od výživového poradce, který o alergiích obvykle neví téměř nic, jako náhradu za mléčné výrobky, tak nejen že za to zaplatíš několikanásobně víc, ale navíc Ti tam s velkou pravděpodobností nacpe sóju a jiné věci, co tam být nemají.

kaja73
28. feb 2012

@naninka26 Tu na MK najdes jej rady na takmer kazdej stranke o alergii na BKM a zadarmo. 😉
Aj po narodeni ml.syna tu hned pomahala a radila-nezistne.
A ak sa niekto v niecom vyzna a chce si tym aj privirobit nevidim na tom nic zle.
Ja jej drzim palce nech sa jej stranka rozbehne. 😉
Tolko prachov co som ja osobne vyhodila oknom...... a potom som tu nasla jednoduche rady-zadarmo- aj od nej aj od kamzyk-ktora ma už tiež svoje forum-ja to tym babam prajem-kto sa vyzna nech aj zaraba. 😉 radsej dam prachy za dobru radu,ako za kortikoid,ktory mi dieta dodrbe .

fram
28. feb 2012

@naninka26 kdyby jsi trošku zabrouzdala v diskuzi, všimla by sis, že luthien tady radí maminkám a trpělivě odpovídá pořád dokola na podobné dotazy, aby maminky nemusely informace vyhledávat. A za to bychom jí měli poděkovat. A pokud po tobě chce pár korun za dietní plán, který nesestavila přes noc, tak bys měla být ráda. Já ho mám a peněz rozhodně nelituju.

modra1
28. feb 2012

@naninka26 ALebo si jednoducho prečítaj celú túto diskusiu, sú v nej všetky potrebné informácie 😉. Stojím za @luthien.k., nezaslúži si takéto osočovanie.

luthien.k
29. feb 2012

Děvčata, děkuju, kdo mě zná, tak ví, že jsem strávila a trávím opravdu hodně svého času tím, že informace získané od báječné Věry, samostudiem a svými zkušenosti šířím dál, ale jsou věci, u kterých už to prostě takto nejde.
Já si udělala také názor na někoho, kdo ve veřejné diskuzi bez optání zveřejní informaci určenou pouze a jen adresátovi 😉

kaselka
29. feb 2012

@naninka26 Tiež sa prikláňam k názoru že @luthien.k si také niečo nezaslúži. Veľa radí nezištne čo je pri tom, že sama má 2 malé deti a teda času nie nazvyš priam pozoruhodné. Skús si "vygugliť" koľko stojí odborná literatúra na túto tému. Čo myslíš odkiaľ asi čerpá informácie.... Je jednoduché kritizovať... Ja jej ďakujem a určite nie som jediná 😉

lojzina
1. mar 2012

Jak pisou holky tady na diskuzi-Katka radi nezistne a ochotne,od ni vim co me nikdy zadny dr nerekl a nevysvetlil,tak muzem byt za ni jen rady,a to my jsme 😵 .a kdyz s eto nekomu nelibi,at si radi sam.

petroska
2. mar 2012

Ahoj holky potřebuju znát názor.Filípek je od malička na umělém mléku.nikdy neměl problémy se zažíváním,se zvracením nebo s prujmama.do 3 měsícu měl sem tam prdíky ale nic hrozného.nasadili sme bio gaia a byl klid.prostě vše bez problému.od 8 měsíce baštil jogurtíky,sýry,sem tam měl i pomazankový maslo a ted v roce a pul sem mu nasla na nožkách 2 malé flíčky.Myslela sem že se jedná třeba o atop.exém tak sem šla raději k doktorovi a dla mastičku že je to opruzeninka.Další den se osypal na celém tělíčku,hlavně na tvářích a krčku-něco jako kopřivka.znovu sem šla k mudře a tam řekla že to muže být alergie na bílkovinu kravského mléka,že i z toho muže mít ekzémek na nožkách a být osypaný ,že raději vezme krev .dnes došli vysledky a prý všechny testy jsou pozitivní a prý je alergie na BKM.že nemám dávat nic kde je mléko.Pošle nás prý ještě na alergologii a udělají testy ještě nějaké.když sem čekala těch 14 dní na vyslekdy tak sem hned jak se osypal vysadila vše mléčné a osypání bylo do 5 dnu fuč a ekzémek na nožkách se sklidnil .Jenda nožka téměř bez náznaku a druhá jen lehounký flíček.Před 3 dny měl mléčnou sušenku a včera kousek buchty tvarohové a nic to s ním neudělo i stolice vše okjao vždy a dnes mudra volá s výsledkama na alergii.Pořebuju poradit,muže se alergie na BKM projevit až ted po roce a pul i když neměl nikdy žádný problém,vše jedl a jen ted se mi osypal a udělal se mu ten ekzémek jen na nožkách?nemužou byt testy falešné?děkuju.všude hledám brouzdám co muže jíst a nemuže a nikde nic tak hledám radu tady.

vojtisek2007
2. mar 2012

@naninka26 a fuj, styď se, @luthien.k tady pomohla tolika maminkách a pořád pomáhá, radí - základní rady, která mnohokrát ani od dr. nedostaneš, postřehy jiných maminek, její vlastní zkušenosti - a to vše nezištně, a to, že pro někoho udělá na míru sestavený jídelní plán, tak to je asi o něčem jiným.....stačí projít diskuzi.....jenom na okraj, jsem účetní a pokud tady holky potřebují poradit, kolik je sleva na poplatníka nebo jak s mateřskou apod, taky jim ráda pomůžu, pokud mě někdo osloví a chce udělat daňový přiznání pro sebe, taky nedělám zadarmo....je to můj čas (vědomosti,školení...), co to mu věnuju, a pokud nechce člověk dát pár korun, nemusí.....ale v určtiých mezích a ne tady psát cosi o charakteru luthien.k. 😠 😠 😠

luthien.k
2. mar 2012

@lojzina
@vojtisek2007
Děkuji za podporu 🙂

luthien.k
2. mar 2012

@petroska ale trpí na nemoci dýchacích cest, že? A to mohl být ten nerozpoznaný příznak alergie na BKM.

lucinta21
2. mar 2012

@naninka26
určite nedavaj nič sojove, soja sa často križi s alergiou na BKM.. radsej var s allergy care -u..
hlavne sa neboj a bud trpezliva u vacsiny babatiek tato alergia vymizne do 1 roku max do 2 rokov zivota iba v extremnych pripadoch pretrvava do predskolskeho veku

majushkab
8. mar 2012

Ahojte aj ja mám synčeka ,ktorý má asi alergiu na BKM.Píšem ,,asi,, preto ,lebo z krvi na to IGe mu to nevyšlo celkom jednoznačne,ale po vysadení mlieka a vlastne všetkého čo mlieko obsahuje sa mu stav asi po dvoch týždňoch oveľa zlepšil a potom vlastne už bol synček v poriadku.No ale teraz mame problém opäť dr.mu zaviedla po polroku mliečne výrobky mlieko zatiaľ nie,hovorila nám niečo o postupnom expozičnom teste alebo také niečo,a problémy sa nám vrátili takmer všetky len ekzém našťastie nemáme.povedala nám že nech mu to teda dávam tak po lyžičkách ako sme to postupne začali zavadzať späť do jedálnička,lebo že tak či tak nejaká dlhodobá dieta by na to nemala už význam.A preto sa chcem opýtať,aké skúsenosti mate vy? 🙂