Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

lusil2005
30. mar 2008

chudatko male ☹ my mame tiez alergiu na krav. mlieko ale zistili nam to az teraz a malej sa to prejavovalo "len" exemikom. no a ked som jej dva krat skusila dat mliecnu kasu (inac pouzivame nemliecne) tak sa uplne strasne povrackala. ale ked som jej skusila dat jogurtik do vyzivy na ranajky, tak to do padlo dobre. ale nakoniec nam imunologicka zakazala aj ten 😒

veverica
30. mar 2008

ahojte na zaklade coho vam urobili tie testy a ako dlho to trvalo? My sme objednany na gastro az na september a na imuno alergo na jul takze do vtedy to mame akoze vydrzat? Malemu nasli v crevach aj mykozu tak sa akurat preliecoval a v pondelok mam odniest vzorku stolice neviem ci ho to mohlo az tak velmi otravovat, ale preventivne mu davam Nutrilon Pepti.

cazadora
30. mar 2008

Ahoj holky tak my jdem na testy na alergii na gastro teď ve středu, naše beruška měla pořád dost děsnou stoličku, a když tak čtu příspěvěk srnkamt tak malá prořvala prvních 6týdnů prý taky koliky ale když já nejedla mléčné výr bylo to lepší ale ne dobré. pak bylo vše ok a teď už měsíc má divnou stolici. moc se modlím aby se alergie nepotvrdila.
jo a naše beruška špatně papá děsim se učení na nějaké spešl mlíčko:-/

lusil2005
30. mar 2008

veverica nas na testy poslala kozna lebo od prveho mesiaca mame atopicky exem. no a kedze sa mi povrackala z tych mliecnych kasi, tak jej robili testy aj na mlieko. inac - dokina mi vravela ze tieto alergie detske zvyknu do toho roka - dvoch zmiznut, len treba velmi prisnu dietu drzat... na druhej strane - druha doktorka sa divila ze robili malej testy takto skoro, lebo vraj do jedneho roka zvyknu vyst falosne alergie na vselico mozne. no neviem. ja som rada ze nam ich spravili, radsej budeme dietovat keby jej to pomohlo... 😠

kili
30. mar 2008

Adamkovi zistili tiež teraz bkm, problémy začali asi minulý október, plakal pri kŕmení a zvracal, ale všetci len hovorili, že je to reflux, ale nám sa to nezdalo, lebo ho tak napínalo a akokoľvek sme mu mlieko zahustili, tak ho napínalo aj tak a pritom predtým mu stačilo zahustiť úplne minimálne. Ale bohužiaľ nechce jesť sojové mlieko ani nič, všetko sa do neho dáva pracne, ideme vyskúšať ten pepti, čo nám dá lusil, tak dúfam, že zaberie.

junovka
30. mar 2008

baby, hlavu hore 🙂 🙂 🙂 Timeika mala tiez alergiu od narodenia na krav.mlieko, zial zistili jej to az v 3 rokoch, v 4 a pol rokoch sa jej alergeny zminimalizovali a ked vybrali jej nos.mandle na 5 rokov, alergia na mlieko zmizla, ost.alergeny sa zminimalizovali.Vyrastla z toho.Deti z toho vyrastu, tak vravela alergicka. 😉

reva
30. mar 2008

ahojte zistovali vam tu alergiu len z KRVY ???

reva
30. mar 2008

My papame kasu Sinlac ..ma strasny uspech ..dala nam ju gastroentrologicka

junovka
30. mar 2008

alergia na krav.mlieko sa zistuje. len z krvi 😉

reva
30. mar 2008

Ok tak to nam robili...nam nieco vravela este aj na gastre ale ze na to treba hospitalizovat

srnkamt
autor
30. mar 2008

...nam to zistovala z krvi,ale nemusi to byt len tak,vraj sa dava na skusku nutrilon pepti co mame teraz my a ak to dietatko dobre znasa tak ho rovno predpisuju...to mliecko je horke a smrdi preto ho niektore deticky odmietaju...my ten problem chvalabohu nemame...aspon zatial...som zvedava ked zacneme s prikrmom....

lusil2005
30. mar 2008

ja som chutnala jednotku pepti a ta bola horkasta. ale mangel vravel ked ju ochutnal ze jemu sa to zda normalne. dvojku som este nechutnala - ta by mala byt lepsia... dufam 😀

lusil2005
30. mar 2008

reva akurat som niekde pisala ze som sinlac dnes kupila. tak som zvedava. sa mi paci ze sa zaraba s vodou... ked nenaodsavam dost, dam sinlac 😀

kim
30. mar 2008

Holky trochu si myslím, že tu hovoříte o dvou různých věcech!!!!
Alergie na kravskou bílkovinu je něco úplně jiného než intolerance laktozy!!!!!
Srnkamt: co z těchto dvou věcí tedy máte???Asi nesnášenlivost té laktozy, jak jsem tak pochopila, že???Jestli ano, tak my jí také máme, zjistili jsme to asi před týdnem.Samozřejmě od malička trpíme na koliky, prdy a šílené kroucení po jídle a na Velikonoce dostal Daník průjem s krví...na pohotovosti, že je to prý viroza a že mám koupit Nutrilon Low lactose...průjem přešel, výtěry u naší Dr.v pohodě, tak jsem nasadila zpět nutrilon HA a opět kroucení, prdy, průjem s krví..takže jsme s Dr.obě usoudili, že bude problém v té laktoze, takže jsme zpět na tom Nutri low lactose a dobrý, akoát má zase po tom zácpu, ach jo ☹
Jinak intolerance laktozy není alergie, ale ve střevě chybí enzym, který štěpí laktozu = mléčný cukr a tak se chová ve střevech jako cizorodá látka a proto ty neplechy, bolení, průjmy...

lusil2005
30. mar 2008

kim jaaaaj 😕 no ale - moze to byt aj jedno aj druhe? ked mi mala tu mliecnu kasicku vzdy vyvratila a z krvnych testov jej zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka?

medvedik21
30. mar 2008

tak dievcence my sme boli vizc v nemocnici ako doma prve 4 mesiace,zevraj kolika!!!...nakoniec nam dali pepty a mame udajne alergiu na BKM....tak exzem zmizol,koliky ties...ale v praxi to znamena to ze maly mi z celeho hnusneho pepty polovicu vyvracka aked som sa stazovala na gastre tak s tym pani doktorka nemieni nic robit....takze papame mliecne kase,jogurty/raz za 2 tyzdne/ a aj KRAVSKE mliecko a viete co?....NEVRACKAME!!!....takze ako to teda je?
my sme 8 mesiacov nic nepapkali....a ked som hladala pomoc u gastrodoktorky nebola ochotna mi pomoct napriek tomu ze malemu to pepty robilo zle 😖

lusil2005
30. mar 2008

ja uz nemam na niektorych lekarov slov...

kim
31. mar 2008

lusil: to nevím, já mám nastudovanou jen tu nesnášenlivost laktozy, ale u alergie na ml.bílkovinu mají snad jen krvavé nitky ve stoličce 😕 při té laktoze mají průjem, zvracejí, mají kroucení a nechutenství....no hlavně ta laktoza nelze zjistit z krve, to musejí odebrat kus střeva a udělat rozbor, takže je to složitější na zjištění 😢

susika
6. apr 2008

baby, na základe čoho vám zisťovali , že bábo je alergickéo na laktozu? "iba" to že vracali? aleob aj iné problémy, teda okrem tej koliky. može to by aj z materskéh mlieka? mne sa zdá, že malá mi dosť málo priberá, od kedy je "čisto" len na UM.teda už aj prikrmujeme.
má také vyrážky na tváričke, ale len na líčkach.vidí sa mi, že do rána je to pekné a ráno, ked ju nakrmim, tak sa jej zvýraznia.tak neviem, či je to len tým, že mám ráno ešte zlepené oči, alebo čo. tak radte. 😒

kili
6. apr 2008

susi, to čo popisuješ by mohlo byť ono, povedz to svojej doktorke, teda dr malej. V MM je síce bielkovina, ale sú tam aj enzímy, ktoré to pomôžu rozložiť a preto môže mať dieťa neznášanlivosť na bkm, ale ešte to nie je alergia.

susika
6. apr 2008

takže stačí ked je vyhádzaná "len" na líčkach?nemusí byť aj na telíčku? lebo ešte asi nikdy tváričku nemala takú krásnu bábätkovo hladučkú.iné problémy nemá.gckanie prestalo ako mávnutím prútika ako som prestala kojiť. a na tie vyrážky pomáha Imazol kempasta.ete otestujem na ako dlho.
lebo dokyna povedala, že ked jej ide váhová krivka hore, tak sa nejako nevzrušovala.

janina77
6. apr 2008

Nas maly ma tiez na tvaricke vkuse take drobne vyrazky. A rano ich tiez tak nevidno, ja myslim, ze je to skor tym, ze ked je silnejsie svetlo, tak to vidiet viac. Ked zasvieti slniecko, tak len pozeram, ze zas cela tvaricka vyhadzana. Ale na tele nic. A nemyslim si, ze ma alergiu na bkm.

kili
6. apr 2008

susi, tak ak ich mala aj predtým, tak to tým asi nebude. A ono sa priberanie časom spomalí, to je normálka.

susika
6. apr 2008

OK, ale aj tk som rada, že som tu tú tému našla.spomeniem to dokine a uvidíme.zatím sa nejdem stresovať a pokračujeme dalej v živote🙂)a killi, ďakujem🙂)

katkaburgerka
7. apr 2008

baby ja to este nemam potvrdene, ale som si ista, ze Elenka (8.mes.) ma alergiu na BKM. Najprv to bolo, ze iba reflux, ale zacala som davat pred kojenim Nutrilon AR, najprv zabral super a potom uz nic, zacali sme hnackovat. Potom som to vysadila, davam teraz Nutriton, bol pokoj. Ale minuly tyzden som jej dala mliecnu kasu a hnackovali sme, este aj take krvave vlakna som nasla v stolici. Presli sme na Sinlac, vyzera, ze sa to ukludnilo. V stredu ideme na gastro, brat krv, tak potom napisem. Inac nema niekto s tym skusenosti, ze stolica (ako alergicka reakcia) skoro vobec nesmrdi, alebo smrdi tak divne, umelo, ako nejaky liek? Este kojim, momentalne som vysadila vsetko, co obsahuje kravske mieko. Koji niekto z vas dlhodobo aj pri tejto alergii? Diky

nattereri
7. apr 2008

ahojte, my sa pasujeme s diagnozou intolerance tiez 🙂
... synovi na to prisli, ked mu v alergo-imunologickej amb. robili odbery kvoli atopickemu ekzemu. bol neustale na kortikoidoch, nic nezaberalo, len mu zvysovali davky.
po odberoch nam kazali vsetky mliecne vyrobky, aj kysane, vylucit... a aby nebolo malo, nesmieme ani vajce a niektore druhy korenovej zeleniny, paradajky, z ovocia len jablko, hrusku, banan.... o mesiac ideme na kontrolne odbery, tak som zvedava, ako dopadneme 🙂 ... pozitivne na tom je, ze sa nam zazivacie (tiez diagnostikovane ako koliky 🙂 ) i kozne problemy stratili, iba velmi zriedkavo sa syn vyhadze, ale v pohode to vieme ustrazit a nemusime brat lieky 🙂 ... namiesto mlieka davam sojove, pohankove, alebo ovsene... nastastie mu to chuti... peciem pecivo a sladke sama, takze sa aj takto vyhneme mlieku a vajcu... tiez dufam, ze z toho vyrastie, ta sanca je velka 🙂

lusil2005
7. apr 2008

no moja mala je okrem BKM a vajca alergicka este aj na psenicnu muku 😀 tak si to viete predstavit... este stale kojim takze na tejto diete som teraz aj ja. budu to dva tyzdne. tiez peciem doma chlebik, pijem ryzove mlieko, a kupujem ryzove alebo kukuricne cestoviny. nattereri ako dlho po vysadeni alergenov sa vam to upravilo? myslim ten exemik.

nattereri
14. apr 2008

ahoj lusil2005, prajem vela zdravicka malickej, dufam, ze z toho coskoro vyrastiete 😀 ... s tou mukou to mas narocne...
... filipkovi sa ekzem upravil velmi rychlo, do dvoch tyzdnov, s postupnym vynechavanim kortikoidov... natierali sme ho uz len kazdy druhy den, po troch dnoch kazdy treti den a nakoniec sme prestali uplne... teraz len premastujeme rano a vecer modrou indulonou 🙂 ... na to, ze musel byt potierany tymi strasnymi mastami az 2x denne!, je to neuveritelne... bol cely cerveny a mal kozu ako smirgel, same vodnate pluzgieriky, no hroza ☹
... niekedy stane, ze ma obcas male lozisko na lytku, take suchsie koliesko asi v priemere 0,5cm, ale ked na to dam ichtiol, rychlo mu to ustupi...
... zvacsa sa mu to vyhodi, ak vynimocne pouzijem HIPP-ku, pri cestovani (aj to kupujem len "morcacie s ryzou", kde by podla nazvu a obsahu nemalo byt nic pridane, ale zrejme tam cosi je... na to, co ktory vyrobok obsahuje si musim davat veliky pozor, casto je tam aj cosi navyse, nez uvadzaju v nazve) ... no od diagnostikovania alergie a vylucenia istych veci sa to zachytilo, tak sme radi a dufam, ze z toho tiez vyrastieme 😀

natalia3
14. apr 2008

Ahoj, Tak u Tobiho byla v 6 mesicich taky zjistena alergie na kr. mleko a navic mame taky ekzem. Nevite nahodou jestli se tato alergie muze stratit??? V roce ho chteji lekari znovu testovat tak jsem fakt zvedava jak to dopadne. Jinak od te doby co prikrmujem se ekzem trosku zlepsil.. Mejte se holky moc fajn cau Nat

junovka
14. apr 2008

NATY, mojej Timke alergi na mlieko zistili az v 3 rokoch, dovtedy mala atopak, potom atopak sa zminimalizoval, ked jej zistili alergiu na mlieko a ostatne alergeny.Atopak sa stratila si na 4 roky a uplne alergia na krav.mlieko, tiez taj daja k po 4 roku a uplne jej vymizla na 5 rokov, kedy jej vybrali nos.mandlu, vtedy sa jej zminimalizovali aj ostat.alergeny. 😉
V prikrmoch bud opatrna.Ake mliecko papate? 😉