Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

katuuska
10. okt 2011

@luthien.k dakujem 😉 uz mame altheru doma a ideme skusat 😉 pekny dnik

fifipierko
12. okt 2011

Mile maminy, mojej dcerke som radsej hned od zaciatku davala um bebu ha. Nemohla som dojcit. Umele mlieko bolo jedinou volbou. Moj muz ma ekzem. Obavala som sa, ze mala by mohla tiez nieco taketo zazivat. Chcela som predist alergii. Po rozpravani sa s doktorkou prislo toto umele mliecko ako najvhodnejsia alternativa.

luthien.k
13. okt 2011

@fifipierko to ano, jako prevence, pokud se již alergie projeví, tak HA mléko se nesmí, zde je BKM jen částečně štěpená a nastupují plně štěpená UM.

monapink
15. okt 2011

Sezenu nekde kobyli mleko? Pry je to dobra alternativa 😲 Pro nas v ČR asi nedostupne,ze?a cenove se nejspis pohybuje take jinde,googlila jsem,ale moc jsem toho nenasla,krom toho jak moc je zdrave,pro atopiky a deti s BKM je moc prospesne..a alergicka reakce je malokdy,dobre snasene,podobne materskemu mleku 😉

luthien.k
15. okt 2011

@monapink , není to pravda, kobylí mléko podle dr. Fuchse může způsobit zkříženou reakci stejně jako kozí, ovčí atd. Při ABKM se nedoporučuje žádné savčí mléko, bohužel, navíc pochybuji, že bys ho sehnala, leda v Mongolsku 🙂

monapink
16. okt 2011

@luthien.k aha,tohle mi doporucila doktorka v gastro poradne,pry at se po nem kouknu,ne tady u nas,ale rikala ze mozna v Nemecku na nejakych farmach,nebyla si jista,ale slysela snad o tom..
Jine savci samozrejmne nedavat,ale o kobylim a taky velbloudim mluvila..je mi jasny,ze to zde u nas nesezenu 😀 a ted i diky Tobe Kato-verim Ti,vim,ze podavat bych ho stejne nemohla,ze bych dceri jen uskodila 😉 Ale byla jsem nadsena z tech informacich o kobylim mlece,jak posiluje imunitu atd.

luthien.k
16. okt 2011

@monapink , žádné savčí mléko není ideální pro člověka, jak by taky mohlo, když je určeno jako výživa pro mládě jiného živočišného druhu 😉 Pro imunitu máš lepší probiotika, která jsou tělu vlastní 😉

monapink
18. okt 2011

@luthien.k Chapu,zadne savci mleko..vsak my se bez nej obejdeme docela dobre 😉

monapink
25. okt 2011

@luthien.k Muzu dat dceri teleci maso?ted jsem na nejake strance tady vycetla,ze je v nem trochu BKM..vim,ze nemuze hovezi,ale teleci jsem parkrat uz dala,,A jak mam otestovat bilek,jeste jsem nedala,teda asi dvakrat mela detsky piskot,jinak nic..

skolara
25. okt 2011

kocky hovadzie sa nemoze?
@monapink to som nevedela ze aj v mase je bkm 😨 😨 to faaaaaakt?
Ja sa vyhybam vsetkemu mlieku aj skrytemu v potravinach dcere sa zle dycha dycha ustami tak nam poradili uplne vyradit mlieko.

lulu73
25. okt 2011

Ahojte maminky, moja dcerka ma tiez na rucickach a nohach ekzem, najskor som si myslela ze ide o atop.ekzem ale cim viac citam o alergiach a intoleranciach na mlieko, mam pocit ze patrime skor do tejto skupiny. Od narodenia odmietala akekolvek UM ako vacsia aj kravske. Dnes je 5 den co drzime dietu a vyhybame sa vsetkemu co obsahuje mlieko. Dnes sa jej rucicky znovu vyhadzali. Pisem si co vsetko zjedla a vypila. Zda sa mi ze jej asi nerobia dobre aj vajcia a jablkovy dzus, kakao. Na krv sa chystame, mozeme ist v podstate kedykolvek rano, nasa dr. jej urobi vysetrenia na cokolvek. Neviem ci je ok ist na krv ked drzime dietu, niekde som citala ze su potom skreslene vysledky. Som uplny laik, vsetko sa len ucim, mam z toho hlavu v smutku a velky zmatok.
Prosim vas o nejake recepty na kolaciky. Ci slane, alebo sladke. Dakujem velmi pekne..

monapink
25. okt 2011

@skolara vim,ze je v hovezim,v uzeninach,v uzenem mase a v salamech,vyjimka sunkoveho..BKM je ve spouste vecich,ve kterych bych to drive ani nehledala,casem si clovek zvykne a veci,kde neznam slozeni nekupuju..odpovedi prodavacek asi to tam neni,mne dokaze pekne otravit 😝 Verim svemu domacimu vareni 😉
Dnes jsem nahodou narazila na prispevek,kde kam.zyk pise,ze je trochu BKM i v telecim,nevim zda jsem to spravne pochopila,pred tim jsem si nedala dohromady,ze kdyz nemuze hovezi,ze nemuze i teleci,tak proto se ptam luthien.k,ta o tom vsem vi dost a zna odpovedi na hromadu mych otazek a ze ja jich mam,Kato predem dekuji 😀

monapink
25. okt 2011

@lulu73 Ja pecu normalne,nejake specialni recepty nemam,jen mleko nahrazuju Reis drinkem Calcium nebo pro malou Calcium Natur,az od roka calcium..Misto tuku pouzivam trochu oleje..A pokud vadi vajicka,tak ty se daji nahradit pridanim kukuricnyho skrobu,a pri zapekani rozdelanym ve vode nebo prave v tom Reis drinku-ten se koupi v DM drogerii..
Jo a dietu drzet muzete,vysledky to neovlivni 😉 Kazdopadne nevim,ale myslim,ze ani ve vasem veku ta krev nemusi nic prokazat,nejlepe se to zjisti eliminacnim testem..coz je drzet dietu a cekat,zda dorazi zlepseni,pak je vysledek jasny..
Az v sesti letech je alergolog schopny zjistit z krve alergie,myslim.

lulu73
25. okt 2011

@monapink dakujem za odpoved
ved to, ci vobec ist na krv....o eliminacnom teste a jeho najspolahlivejsom vysledku ma uz oboznamila jedna mila kocka z inej diskusie, sme s malou na zaciatku ale som smutna ze stale ma ekzem aj ked mlieko neberieme...cize mam hned od zajtra vynechat aj vajcia, lebo mozno su to vajcia? (aj ich jedla za posledne dni)
a ked to 2-3 tyzdnov nepride zmena, tak mame akoze atop.ekzem? moje otazky su mozno na urovni slabomyselnych, ale tak co uz so mnou 🙂 fakt je ze mam aj syna a s nim som taketo veci absolutne neriesila a asi som ani nevedela ze nieco take existuje...
kukuricny skrob? to sa kde predava prosim ta? to je nieco ako Solamyl?

luthien.k
26. okt 2011

@monapink telecí maso je na tom úplně stejně jako hovězí, obsahuje hovězí sérový albumin, což je jedna z alergizujících složek mléka.

denisa1111
26. okt 2011

Ahojte mamicky,nam nedavno zistili tuto alergiu,drzime dietu,ale je to dost obmedzujuce...nasmu drobcovi sa to prejavovalo nechutenstvom,teraz sme na bebe HA MLIEKU,a celkom dobre myslim,nemate nejake tipy na papanicko,napr jogurty,keksiky co drobcom chutia,dakujem

luthien.k
26. okt 2011

@denisa1111 pokud má skutečně alergii na BKM, tak HA mléko je špatně nasazené UM, je to přímo i na krabici napsané, že je při alergii na BKM kontraindikováno. Pro alergiky na BKM je určeno plně štěpené mléko, jako je Nestlé althera nebo Nutrilon alergy care. Jogurty se nesmí žádné. Sušenky bez mléčné složky se dají najít hlavně ve zdravých výživách nebo v DM drogerii - chce to studovat etikety.

denisa1111
26. okt 2011

@luthien.k dakujem za prispevok,dr na gastre nad doporucila Ha,asi sama nevie,na krabici nic nepisu,viem ze su aj ine mlieka,ale sama neviem,ci nepostaci toto,bo nema velmi zvysene protilatky,neviem fakt ci nasadit az to alergy care,ked ani dr nevie tak som z toho nadcena

luthien.k
26. okt 2011

@denisa1111 aha, takže gastro.... Tam jistě testovali IgG protilátky, které o alergii nevypovídají bohužel nic, alergologové (někteří) už na to podle nových poznatků přistoupili, gastroenterologové obvykle nikoli a je to chyba.
Víš co, pojmi to jako test - pokud opravdu chceš zjistit, zda synovy potíže souvisí s bílkovinou kravského mléka, vysaď mléčné výrobky zcela, a to na 2 - 3 týdny, místo HA mléka alergy care (nebo althera), žádné jiné mléčné výrobky ani sójové nedávat (ani kozí, ani ovčí), místo jogurtů existují rýžové dezerty ve zdravé výživě, do kaší, pudinků i na pití je výborný reis drink calcium z DM drogerie.

denisa1111
26. okt 2011

@luthien.k no u nas to je tak,ze maly problem nema ziadny,len v krvi mu to zistili,jedina zmena je ze mu trochu viac chuti papat,ale to mohlo byt aj zubami,teraz sme na tom ha a sojovych vyrobkoch a nic nebadam,ako aj pred tym ked papal vsetko,tak sama neviem ci staci,ze je to z krvi potvrdene,keby nam zbytocne nerobia tie testy tak nic nezistia a vse by bolo tak isto ok a vy mate ake priznaky,dakujem

monapink
26. okt 2011

@lulu73 ano kukuricny skrob(Gustin, Maizena)-koupis ve zdrave vyzive je podobny bramborovemu skrobu..
Atopicky ekzem byva casto projevem alergie,obcas je to porucha kuze a nebo psychicka zalezitost..to vse nejlepe zjistis vysazenim BKM uplne a striktne dodrzovat,zadne vyjimky a vysledky by se meli dostavit,ekzem by mel ustupovat,take to chce spravnou kosmetiku..Pokud mas pocit,ze i vejce delaji zle vysad,az se stav ustali vyzkousej a otestuj..
Jinak pokud chces jit na krev,tak ne k pediatricce,ale nechejte se objednat na alergologii,tam to ma aspon nejaky smysl..

monapink
26. okt 2011

@denisa1111 Ahoj,z te krve to mohlo vyjit falesne pozitivne..Ale i tak byt Tebou sla bych do toho testu,jeden z
priznaku ABKM je prave nechutenstvi,takze pokud nebastil a spatne prospival,za test na 2-3 tydny nic nedas,tak jak radi luthien.k 😉 Verim,ze se Ti do toho nechce,ale neni to tak slozite jak se zda,staci prostudovat etikety,uvarit bez mleka a bez smetany,atd.
Promin,ze se do toho montuju,ale vim v jakem se nachazis rozpolozeni,ja na tom byla taky spatne,nic jsem o tom netusila a ted vim,ze se to zvladnout da v pohode,co bysme pro ty sve mala zlaticka neudelaly a nevydrzely 😵

denisa1111
26. okt 2011

@monapink dakujem za prispevok,my uz tu dietu drzime dlhsie,nerobi mi to problem,len neviem ci to ma opodstatnenie,nieje papac,nikdy nebol,ani ked som ho len kojila,prospieva dobre akurat vravela,ze je aj dost buclaty a zmenu vidim len v tom ze papa trosku viac,inak nic tak neviem a tie protilatky nam robili dvakrat a druhykrat vysli este viac tak uvidime opat o pol roka

luthien.k
26. okt 2011

@denisa1111 chtělo by to vědět, které přesně protilátky to byly, jestli to nebyly IgE (které jediné jsou, když už, o alergii vypovídající), tak je to opravdu nanic, je to tristní, že to lékaři nevědí, ale je to bohužel tak. Nechutenství může mít i jiné příčiny a pokud by jím byla BKM, tak po nasazení HA mléka se to z principu nemůže spravit - HA mléko BKM obsahuje (na českých krabicích to je, že se nesmí při alergii na BKM? například u Nutrilonu se to člověk dočte v odstavci, kde je podívání o tom mléku, tj. k čemu je určeno: http://www.nutrilon.cz/cs/alergie-a-pece-pri-al...)
Takže suma sumárum - přijde mi celkem zbytečné, abyste drželi bezmléčnou dietu... Někdo v rodině je na něco alergický (cokoli, potraviny, pyly, zvířata atd.), má astma nebo ekzémy?

denisa1111
27. okt 2011

@luthien.k pozerala som vysledky,iga ma 57,norma max 14 a igg ma 93,norma max 20,tak takto sme dopadli posledne

luthien.k
27. okt 2011

@denisa1111 , tak to je přesně, jak jsem si myslela, hodnoty nevypovídající o alergii na BKM nic... Dřív si to lékaři mysleli, ale je to překonaná představa a nemá kvůli těmto výsledkům smysl držet dietu, leda by v reálu pomáhala od potíží, což je ve vašem případě diskutabilní, navíc ji ani nedržíte, když HA mléko není dietní ve smyslu bez BKM...

denisa1111
27. okt 2011

@luthien.k dakujem za radu,uvidime o pol roka,to hackove mliecko mu chuti tak mu ho uz ponecham a uvidime a o com vlastne vypovedaju tie igg protilatky,to su tie antimilk igg,nevies poradit nejaky clanok o tom?

luthien.k
27. okt 2011

@denisa1111 články Ti nepovím (hodně z nich právě IgG protilátky vidí jako relevantní), já mám tyto informace zprostředkované mojí kamarádkou, která konzultuje se špičkou české alergologie, co se potravinových alergií u dětí týče, dr. Fuchsem (kamarádka má své články a poradnu zde: http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/)

delfinyka
29. okt 2011

kupim neocate, prosim interna posta, alebo aspon pozicat, cakame vynimku z poistovne, vdaka, pridem aj osobne alebo postou

tinki
31. okt 2011

@monapink
@luthien.k
ahojte mám otázku, moja 4 ročná, ktorá má bezmliečnu diétu, je momentálne závislá na vajíčkach. Nemá na nich alergiu, nespôsobujú jej žiadne problémy. Ale ona chce vajíčko každý deň a všade kde prídeme si pýta vajíčko. Normálne mám strach, nemôže sa nejako skrížiť alergia? Myslíte, že vajíčko obsahuje nejaké bielkoviny, ktoré jej telíčku chýbajú?