Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

michamicha
21. máj 2012

@katyxq fakt? to se taky podívám 😉

katyxq
21. máj 2012

@michamicha Na můj vkus celkem sladký (ale to mi přijdou skoro všechny kupované zmrzliny), ale když člověk nemá zmrzlinovač, tak si vystačím i s nima 😉.
Jsou to takový kulatý kelímky, ani ne půllitrový, stojí kolem 50,-Kč.

luthien.k
21. máj 2012

@katyxq do Lidlu běžně nechodím, ono s těma dvěma jít někam jen pro zmzku je na hlavu 😀 Ale věřím, že ovocná dřeň bude i jinde, pamatuju, jak jsme jídávali takovou tou dřevěnou špachtlí z kelímku 🙂

katyxq
21. máj 2012

@luthien.k No jo, jenže dřeň mají jinde obvykle jen jahodovou a tu já zrovna nemusím. My máme Lidl kousek, malou nahodím do šátku a vyrazíme, kupuju tam krůtí a vepřovou šunku (96% masa), mražený filety z lososa a to je většina mých nákupů tam 😀.
Jsem tuhle koupila bezéčkovou biošunku ze Sasova (složení jsem četla až doma), jenže jako nosič koření používají sušené mléko ☹, tak se manžel měl, ta šunka je fakt výborná (a drahá, děsně), škoda toho mlíka v ní.

luthien.k
21. máj 2012

@katyxq o té šunce vím, to jsem už slyšela, že tam mají. Lososa mají také dobrého?

katyxq
21. máj 2012

@luthien.k Přijde mi dost slušný, mají farmového i z volného lovu (prý trvale udržitelným způsobem), ten farmový bývá snad i o něco dražší.

monapink
21. máj 2012

Moc by mne zajimalo,zda mam davat dceri denne Amunacek a nebo ji davat tento jogurt jen obcas na zpestreni jidelnicku..Vezme si z toho telo neco dobreho,napadlo mne davat ji to treba na snidani s ovesnyma vlockama..je to dobry napad?

martinka05
25. máj 2012

Ahojte, včerajšie výsledky z alergo: IGG negatívne na všetky potraviny, na ktoré ju testovali (samozrejme, že aj na kravské mlieko), podľa dr. to nie je alergia, ale len dočasná intoleracia. Zatiaľ ostávame na diéte a berieme nizoral, pretože máme plesne. Dnes sme boli na odber krvi na gastre na genetiku na celiakiu a CF, o mesiac budú výsledky a potom uvidíme.

romcovaklarka
25. máj 2012

Ahoj holky, nevíte, jestli se dá udělat pudink z kokosového mléka - ne sušeného, ale takového toho v plechovce? např. http://www.hamka.cz/index.php?option=com_virtue... Díky

luthien.k
25. máj 2012

@romcovaklarka samozřejmě 🙂 Dělám ho hlavně do krému na dort.

luthien.k
25. máj 2012

@monapink je to hodně sacharidů, já ho dávám spíš občas jako pamlsek. Na snídani se určitě hodí, snídaně má být sacharidová 🙂

luthien.k
25. máj 2012

@martinka05 IgE o alergiích nevypovídají... 😉 Intolerance mléka neexistuje, teda podle mých zdrojů (dr. Fuchs, dr. Frühauf...), existuje jen intolerance (enzymatická nedostatečnost) laktózy.

romcovaklarka
25. máj 2012

@luthien.k Díky, a poměr jako u norm. mléka?

luthien.k
25. máj 2012

@romcovaklarka já u rostlinných mlíček dávám vždy více škrobu, spíš ale odhadem.

sanym
26. máj 2012

Ahojte. O mesiac bude mať Maroško narodky a netuším akú tortu upiecť. Nemôže mlieko ani vajce. Nemáte niektorá vyskúšaný nejaký receptík na korpus aj plnku? Na nete sú nejaké recepty, ale s pečením podľa neoverených receptov nemám veľmi dobré skúsenosti.

fram
26. máj 2012

@sanym koukni sem, dávala jsem tam recept na dort bez mléka, bez lepku a pokud nepotřeš jogurtem i bez BKM
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jaky-dor...

sanym
26. máj 2012

@fram prosím ťa čo sú jáhla? 😀

fram
26. máj 2012

@sanym jáhly jsou loupané proso, koupíš v každé zdravé výživě a nejspíš i v obchoďáku. A jsou bezlepkové 😉

ziarcanka
26. máj 2012

Ahojte maminky, prejavovala sa niektorému dieťatku alergia na BKM ako senná nádcha? (slzenie očí a riedke soplíky) Vďaka.

katyxq
26. máj 2012

@sanym Jáhly jsou slovensky pšeno 😉.

fram
26. máj 2012

@katyxq jéé, to jsem ani netušila 😀

katyxq
26. máj 2012

@fram Google překladač (a ověřeno hledáním obrázku k výrazu pšeno 😉), mimochodem hledání obrázku podle cizojazyčného slova funguje trochu jako slovník, když překladač nahodí víc možností nebo se vůbec nechytne 😀.

olusenka
30. máj 2012

Prosím, mám dotaz. jak jste zjistili, že má vaše dítě aBKM? Tedy pokud jste na to nepřišli díky testu u dr. Zajímá mě, zda jen EET nebo tou šílenou HA dietou, kde se doporučuje jíst jen rýži, oliv.olej a králičí nebo jehněčí maso, vápník a sůl asi 4 týdny (potravinova-alergie.info), a pak postupně zavádět ostatní potraviny? Našemu malému se zas ekzém malinko zhoršil, objevil se mu pod bradou a na zápěstí, tak to asi vyzkouším. A zítra jdeme k dr. , tak se na to zeptám. Posledně při návštěvě dr. to ještě na těle neměl.

luthien.k
30. máj 2012

@olusenka EET obvykle stačí, nebo dieta dle Věrky Zíkové, najdeš na www.proalergiky. cz, drží se 2 - 3 týdny. Dieta dle Cardiho a Rezzy (rýže, broko, králík...) absolutně není u vás nutná.

olusenka
30. máj 2012

@luthien.k Myslíte, že není? To mi spadl kámen ze srdce, i takhle to pro mě bude těžké. Ale co bych pro malého neudělala. Nechci čekat, kam až to povede. Jsou mu 4,5 měsíce, zatím má ložiska v barvě, pod koleny lehce červené, občas, teď zrovna ano (to jsme se bavily už o tom zinku), nově pupínky pod bradou a dnes na zápěstích. Zatím to asi nesvědí, zatím spí dobře (ťuk ťuk), ale posledních pár dní ho trápí víc nadýmání, kakání. Zítra konzultace u dr., tak uvidíme, dosud mi tvrdil, že to AE není, neměl to po těle, teď už má.
Já Vás nemít....taky to pročtu. Díky.

luthien.k
31. máj 2012

@olusenka konzultace u dr.-co se AE týče, tak jedině u kožního. S pediatrem bych kožní potíže neřešila, to většinou nikam nevede - diagnózu jedině od kožního. Svědět AE nemusí a u takových mimin ani obvykle nesvědí, spíš až časem. Pokud jsou i trávicí potíže, je vysazení BKM na místě.

katka37
31. máj 2012

holky ,alergie na BKM může se projevit jako časté prdíky ,malý po Nutrilonu děsně prdí..... 😖

luthien.k
31. máj 2012

@katka37 a jiné potíže nemá? Alergie, astma, atopický ekzém v rodině máte?

natalia3
31. máj 2012

Ahoj holky, chci Vam vsem zlepsit naladu. U meho kluciny byly v pul roce zjistena silna alergie na BKM. Takze do roka jsme kojily a pak dostal jeste mlicko Neocat. Projevovalo se to tak,ze mu otekl cely oblicej, takze fakt silna alergie. Dneska jsou mu 4 roky. Pred mesicem jsme byli na alergickych testech + provokacni testy. A bylo zjisteno, ze alergie uz je pryc, takze uz zaciname papat jogurty, dorty, zmrzlinky atd. proste vsechno co to te doby nemel. V nemocnici rikaly, ze alergie na BKM se u 90 % deti ztrati do 5 let - takze hlavu vzhuru a jesti mate nejake dotazy tak napiste - rada vsem odepisu...Paa Nat

olusenka
31. máj 2012

@luthien.k tak je to fakt. Řekl, že to asi bude AE po mě, ale EET nedělat (ha ha, stejně to zkusím), starám se prý dobře, až nad rámec, což nemyslím, příkrmy nám posunul až po 6.měs., jinak on všechny nechává na 5.měsíci začínat. Jinak mazat a kortikoidy občas. 😠