Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

vinifera
10. máj 2010

Tak čo som už kadekde prečítala tak je to taký istý alergén ako BKM. Môj malý má alergiu aj na BKM aj na sóju. Takže by som to ako náhradu nedávala.

tygrous
10. máj 2010

jijitka: ja meltu normalne piju, i kdyz teda ne kazdy den, a myslim, ze nam problem nedela.

tygrous
10. máj 2010

Jinak ted jsme se vratili od homeopatky. Nafasoval nejake leky na procisteni telicka po mych antiobioticich, co sjem brala pred 2 mesici, a horciku, co jsem brala v tehu, a pak neco na zlepseni ekzemu a neco na podporu bunecne imunity. Pry i to, ze se mu spatne hoji jizva po TBC, s tim souvisi. Takze ted jen zvladnout ty pocatky, kdy se to zhorsi, a verim, ze to zmaknem. Nastesti jsme to pry zacali resit relativne vcas (ma ekzem zatim jen na tvarickach a za usima)
Na ABKM mi rekla, ze zrovna byla na nejakem seminari a rika se tomu taky kolika kojeneho ditete... Pry jsem opravdu jedla moc mlecnych vyrobku, ale ze vysazovat uplne nemusim, ze mam zkusit "jednu" davku mlec.vyr.denne, treba jogurt a uvidim, co mu to bude delat. Kazdopadne to pry zmizi, az prestanu kojit

jijitka
10. máj 2010

tygrous: tak melta povolená je, aspoň něco, co mi nahradí občasnou kávičku. Tys taky držela tu šílenou dietu, kdy skoro nic nesmíš, že? A teď už jíš normálně, tedy kromě mléčných výrobků?

maly_prcek
10. máj 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat - syn měl exém a tak jsme vysadili BKM a vejce a teď týden testujem (resp. já testuju přes MM), jestli mu to BKM dělá zle nebo ne. Exém je teda o hodně lepší, ale vyskakují mu takové červené flíčky, vypadá to jako štípanec.... Občas to mívá, ale teď co testujem mu to dělává vic... Má to v řádech desítek minut, pak to zmizí. Je to taky projev alerigie? Teď nevím, jestli mu to dělá zle nebo ne, jestli vynechat nebo si můžu občas něco dát... Poraďte prosím... Díky. 😉

Které másla se můžou při dietě bez BKM?

jijitka
10. máj 2010

maly prcek - másla můžeš např. Perlu s vitamíny, Floru light, Alfa vital - čti složení, některá (i když rostlinná) obsahují syrovátku (např. Rama), tak ty nee.

daducha
10. máj 2010

maly prcek - ak chces,skus si zohnat Alsan, je to maslo z palmoveho oleja, vyborne chuti,nema ziadne ecka, konzervanty a pod.,a neupcha ti cievy ako klasicke chemicke margariny.Kupujem to v Bio obchode, u nas to stoji 2,50 EUR za 250g.Je to drahe ale fakt to za tu chut stoji.

daducha
10. máj 2010

tak so natrafila na knihu : Pravda o mléce ...Tesim sa ked dorazi a nastudujem ju.MOja detska lekarka uz davno povazuje mlieko za biely jed, ja podobne , u nas doma by ste mlieko a mliecne vyrobky marne hladali 😉 :Vsetci ma povazuju za blazna, no mne je to jedno, no svojim detom nic mliecne nedavam.Skoda, ze skôlka starsieho syna mliekom nadaja kvalitne 😠 Aspon, ze sa mi podarilo zakazat davat mu pit mlieko, v jedle sa mu bohuzial nevyhneme.Ja aj mladsi syn mame alergiu na BKM,starsi odkedy prestal jest v co najväcsej miere mliecne veci, prestal byt chory 😵 ...

bianka234
11. máj 2010

daducha, ja sa tiež snažím vyhýbať mliečnemu ale zbožnujeme syry, mlieko už nekupujem vôbec, ale ako potom nahrádzaš jogurty, syry a vápnik vôbec. Ono sa hovorí že dodáš ho v zelenine... ale tam kde je najviac vápnika: mak, to malému nemôžem dať, šošovicu nemôže, a už v ostatných potravinách je ten pomer dosť zanedbateľný. Po skoro 3 mesačnej absencii mliečnych výrobkov sa naozaj bojím že som malému ublížila.

tygrous
11. máj 2010

jijitka: Ja tu silenou dietu drzim asi mesic a je fakt, ze prestal mit nitky krve ve stolici a i min hlenu. Ekzem se lepsi az ted, co ho mazu atodermem. Ted si zkusim zaradit obcas syr nebo jogurt a uvidime. Ale jinak to budu drzet dal (radsi bez vajec, koreni a rizikove zeleniny a ovoce...), dokud mu to homepatie neda do poradku, a pak budeme postupne zarazovat. Za mesic stejne zaciname s prikrmy, tak to uvidim na nem hned, na co reaguje. Pres to mliko je to tezke, i kdyz si pisu, co jim, tak jsem v tom nejakou provazanost se zhorsenim ekzemu nenasla 😒

luthien.k
11. máj 2010

bianka, tak mu zkus dát rýžové mléko s kalciem, jak psala kam.zyk, dvě deci denně můžou i děti zhruba po roce věku, na doplnění vápníku, a vyhneš se kravskému mléku úplně...

luthien.k
11. máj 2010

daducha, tak jsme na to m podobně, na mě taky rodina i ostatní koukají jako na potrhlou 😀 , že nejím mléčné (nebo jen sporadicky) a že je nechci dávat ani malému, ačkoli ABKM zřejmě nemá...

luthien.k
11. máj 2010

Ještě dobrý tuk na mazání je Bio Vive, u nás ho mají například v Bille, také tam nejsou žádná éčka, je v bio kvalitě a za 250 g stojí 39,- Kč tuším, takže nějakých 1,75 Euro...

luthien.k
11. máj 2010

maly_prcek, škoda, že tu není kam.zyk, tak by věděla... Jeslti se mu to vyrazí po podání potenciálního alergenu a pak to zase zmizí, já bych to jako projev alergie viděla...

luthien.k
11. máj 2010

maly_prcek, škoda, že tu není kam.zyk, ta by věděla... Jeslti se mu to vyrazí po podání potenciálního alergenu a pak to zase zmizí, já bych to jako projev alergie viděla...

daducha
11. máj 2010

bianca,

to ze mlieko je najväcsim zdrojom vapnika pre ludi je jeden velikansky omyl.Vstrebe sa iba minimum a to zdaleka nestaci.Je jasne ze tolko zelenej stravy ako ine cicavce,napr. slon nedokazeme prijat,ale da sa v pohode nahradit napr. mladym jacmenom,alebo mi uzivame vapnik od Finclubu.
Ono ked sa nad tym clovek trosku zamysli, nepoznam ziadneho cicavca okrem cloveka, ktory by mal osteoporozu 😀 😀 😀 .Slon nic ine ako zelenu potravu v dospelosti neje a jeho kly su jednym z najtvrdsich materialov na svete 😉 .
Dnes som si uvedomila, co robi mlieko so starsim synom. Vcera mali na obed v skôlke rezance z tvarohom a od vecera a hlavne dnes rano nadherne hlienovito kasle.Nie je ani prechladeny ani nijak inak chory.Slak ma ide trafit z toho, kolko otho mlieka da nich v tej skôlke trepu 😠
luthien.k o tom ze sa vyhybame mlieku radsej uz nikomu nehovorim ☹ ,aj mama ma povazuje za sialenca .Skoda, ze tak malo ludi a lekarov chce o tom pocut , mnoho deti by nepotrebovalo lieky a navstevy u alergologov .

adricc
11. máj 2010

ahoj holky tak po dlouhe dobe opet pisu 🙂 normalne jsem se nastvala na tu nasi doktorku s gastra a ktera nechtela testovat adamka tak jsem napsala meila na alergologii do pisku a pan doktor mi napsal ze muzeme se objednat a ze ho otestuje na jaky potraviny chci kdy mam aspon podezreni protozee minulej tejden jsem mu dala zloutek a zvracel a prujem a pani doktorka s gastra to nechtela resit a i si myslim ze jednou navsteva za pul roku je docela dlouho jsem rada ze se taky nekdo nasel kdo ma na to jinej nazor 🙂 no chci ted koupit ten sinlac a pridavat mu to do jidla 🙂

maly_prcek
11. máj 2010

Díky holky...
Asi to nějaký alergický projev bude, ty červené pupínky... Ale je fakt, že ono mu sem tam vyskočilo i při té dietě...
Mlíko a jogurty apod. mi taky nějak moc nechybí, spíš takové ty sušenky, sýr, pečivo...

maly_prcek
11. máj 2010

adricc - ten sinlac si nejdřív vyzkoušej, obsahuje to tu karobovou močku, která taky docela alergizuje... 😒 My na ni asi reagujem (už ju dojedl manžel 🙂 ) A co mě na něm štve nejvíc je, že je slazený! Hlavně že z něho doporučují dělat i zeleninové placičky a hustit polívky... Brrr, to musí být hnusné... 😖

desszi
11. máj 2010

daducha tak ta kniha ta bude sokovat.
my sme dlhe roky nepili mlieko, ani ho neplanujem v buducnosti pit, hoci teraz ako su mliecne automaty, tak si sem tam dame do ovsenej alebo inej kase. A takisto nebudem mlieko davat malemu. Nech ma aj za to odsudzuju.

adricc
11. máj 2010

aha tak to jsem nevedela no zkusim a tri dny pockam jako u vseho 😉

tygrous
11. máj 2010

Holky, furt pisete, jak vam mliko nechybi... Mne taky mliko jako takove nechybi, nepotrebuju vypit denne hrnek apod, do kafe snesu ovesne v prasku a do kolacu jsem ho taky vynechala a nic se nedeje. Ale chybi mi veci, ktere jsem z mlika delala - puding, krupicova kase nebo tvaroh, zakysana smetana,syry a tak...ja tohle proste miluju. Je mi jedno, ze se z toho vapnik spatne vstrebava, mne to proste chutna a kdyz jsem to zkousela nahradit, tak ta chut je uplne nekde jinde a mne to do pusy moc nejede 😒 . Ale jasne ze maleho kdyz naucim na tu "jinou" chut, tak mu to asi pak chybet nebude...
Jen nechapu, ze kdyz jsme byli mali, tak tyhle problemy nebyly (nebo byly asi min a nevedelo se o nich). Chapu alergii na kdejakou chemii, ktere je dnes vsude plno, ale tu ABKM nechapu 😅

luthien.k
11. máj 2010

tp://www.darius.cz/archeus/ZP_mleko.html

Tady je něco pro pochopení, proč je ABKM. Komu se to nechce louskat, tak hodně zjednodušeně bych to shrnula, že čeho se nadužívá, tak z toho koukají problémy, ať už je to BKM nebo třeba bílá mouka nebo bílý cukr (o alkoholu a drogách ani nemluvím
😝 ).
Když alergie není, chce to všechno s mírou a nenechat se zválcovat tím šíleným marketingem kolem mléka, který člověku neustále cpe, že není nic zdravějšího než mléčné výrobky 😝 Navíc mlíkařská lobby je dneska hodně silná, vydupou si šílené dotace na to svoje mlíko, které už vlastně ani nikdo nechce 🙄 A ta jeho "výroba", to se od průmuslu už fakt moc neliší a kravičky byly tím degradovány na pouhé stroje na mléko, podobně jako slepice a vejce. Obojí se snažím (když už) kupovat v bio kvalitě, hlavně taky kvůli těm zvířatům, které by v takových chovech měli mít lepší život. Navíc když si vezmete, čím jsou ty kravičky krmené, plesnivým silem a tak, to všechno do toho mléka (i masa) jde 😖

luthien.k
11. máj 2010

To jsem se rozjela 😅 Jen zkrátka jsem chtěla říct, že je víc důvodů, proč BKM omezit, než jen ABKM...

tygrous, máš pravdu, i já mám ráda ty věci, co popisuješ a nahrazují se dost těžko. Ale co by člověk pro zdraví svých dětí i to své neudělal 😉 Navíc když ABKM není (nebo vymizí, což je běžné), tak se s opatrností sem tam něco dát může, za odměnu 😉

desszi
11. máj 2010

tygrous, ja si myslim, ze mnoho ludi ma problemy aj kvoli latkam, ktore sa do mlieka pridavaju. normalne mlieko predsa nevydrzi pol roka, tam musi byt nieco pridane. Za sociku boli 2 druhy mliek a vydrzali 2-3 dni. Ja som bola 2 roky v Anglicku a pila som mlieko a nic mi nebolo. Kamarat bol v Amerike a takisto mohol pit mlieko, hoci tu mu robilo problemy.

tygrous
11. máj 2010

luthien: tak ten odkaz si rada prectu, dik. A poslu ho moji mamce, ktera je velkym zastancem mleka (dokonce mi radila, kdyz me videla pit vodu, abych nepila vodu,ale mliko, kdyz kojim😀 Ale asi je fakt, ze jsem to s temi mlec.vyr.prehnala, ale mne to nic nedelalo, tak me ani nenapadlo, ze to malemu muze ublizit.

bianka234
11. máj 2010

tygrous, ja ked som bola s malým v nemocnici a mal dva týždne, tak som sa strašne snažila vypiť aj 2 litre, teraz si tak nadávam, keby som vedela, tak radšej vyschnem

luthien.k
12. máj 2010

desszi, myslím, že do mléka se nic nepřidává, ale ta technologie, díky níž mléko vydrží toho půl roku (UHT) s ním asi dělá divy, slyšela jsem, že to zahřátí na vysokou teplotu a prudké schlazení narušuje ty bílkoviny, které se pak mění a jsou ještě hůř stravitelné, víc alergizující atd. Co je na tom pravdy z vědeckého hlediska nevím, ale zní mi to celkem logicky...

S mlékem je to jako se vším, co je velký byznys - šikovný markteting, úderná reklama, propojení s lékaři a člověk je zblbnutý natotata! Myslím si, že v minulosti skutečně lidé právem považovali mléko za zdravé, protože masa moc neměli, tak jim částečně vynahrazovalo chybějící bílkoviny ve stravě. Jenže těch my máme z masa požehnaně, takže ke konzumaci mléka nemáme žádný racionální důvod (ale to zase berte jako můj osobní názor, nemám na to podklady 😉 😀 )

dvojka
12. máj 2010

Ahoj holky
My už teda spadáme do batolat,ale mohla by mi některá poradit.
Dneska jsem byla u homeopatky a mám hlavu jak dýni....Máme prý dodržovat dva týdny dietu-kvůli zahlenění.Nemám podávat dceři ani sunar.Prý můžu kozí mléko,nutrilon soya,ale našla jsem že se dělá jen jednička...
Dále,na netu jsem našla bio sušené kozí mléko větší gramáž (100g)zanějakých 40kč-jenže se tam nikde nepíše od kolika let se smí podávat dětem
Pak jsem našla i malou gramáž (20g)ta se už smí podávat malým dětem,jen si teda nedovedu představit jak bych to finančně utáhla.
Nebo myslíte,že bych mohla podávat i HA mlíčka?

erikasadek
12. máj 2010

dvojka mate alergiu??????? Na bkm???