Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

peya104
31. okt 2010

@luthien.k ..to je strašne potešive žekolem 3 roky alergie uhasinaju, neviem sa toho dokat .. 😵 ale mojmu nylinkovi robili krvne testy a vyšli mu už vo veku necelych dvoch rokou aj vysoke hodnoty na plesne, roztoče,stromy, pele ,trávy..teraz neviem či aj z toho deti vyrastaju..ak z potravinových ano.

luthien.k
31. okt 2010

@peya104, a jak probíhá testování ovčího sýra? 😉 Jinak obvykle v tom období, jak jsem psala, vyhasínají ty potravinové alergie, s těmi ostatními to tak bohužel moc neplatí... Nicméně alergie jsou nevyzpytatelné, takže vše je možné, například mojí mamině se alergie objevila až kolem třiceti let (ale fest, na jaře měla pořád oči plné hnisu, prý hrůza, a obzvlášť tenkrát v té době, kdy se to až tak neumělo tlumit, jako dneska), trápila ji cca 15 let (kolísavě) a dneska, co prodělala několikrát léčbu alergenovými vakcínami (alergen se podává pravidelně podle přesného rozpisu mimo pylovou sezónu ve zvyšující se koncentraci a tak si tělo nastoluje na něj toleranci) má od alergie téměř pokoj. Je to prostě něco, ty alergie... Ale jak říká kam.zyk, jednou bude v populaci samý atopik (správné označení je atopik, to zahrnuje jak ekzematiky, tak pylové inhalační alergiky, astmatiky atd.- to vše je projevem atopie).

adamala
31. okt 2010

@luthien.k No mas pravdu, tak len musim dufat aby nam to vyhaslo do 3r a ak by aj nie tak ze to bude tak alergia na peli 🙂 nie na zvieratka,ja milujem psikov 🙂)) aj teraz mame takeho maleho psa 3kg , to by som sa jej musela vzdat .

Akurat som dneska kukala na prazdnu skatulu od ryzoveho mlieka ktoru so sla vyhodit a islo mi to oci preklat, je tam napisane ze nevhodne pre deti az do 5r lebo to obsahuje calcium a B vitamin tusim,nepamatam si uz co tam okrem calcia bolo a je to ochutene vanilkou 🙂 takze je mi to jasne uz.
Ale maju aj take co je upne ciste ryzove ,ziadne pridavky to nema,ale to neni moc chutne ale iste ked sa s tym urobia kasicky tak to vobec necitis.

Mam aj ten dophilus pre batolata a deti, je to prasok ,ma sa to skladovat v chladnicke a je to pre miminka rovnako ako pre deti,neobsahuje to ani soyu ani mlieko....doplnok stravy sa tam pise a ma sa dat ze polka cajovej lyzicky bude do umeleho mlieka ,vody ci caju, dzus ( samozrejme ked su deti vacsie to myslia),alebo posypat jedlo tym. Len ma prekvapilo ze taka ista daka je pre mimina ako pre deti,nemam mu dajt len stvrtku tej cajovej lyzicky?? mam mu dat len trosicku na zaciatok??uz mam strach zo vsetkeho noveho mu podavat,ale toto by malo byt bezpcne.. Vola sa to ABC dophilus powder od firmy Solgar, je to stara znacka z USA vyrabaju vitaminy na prirodnej baze uz od roku 1947. v sklenenej doze to je.

a aj to calcium som zohnala z nejakych mineralov a je to najlepsie stravitelne, lekarnik vravel ze nemaju z vajecnich skrupiniek, mali tam z hocicoho,koralov , z vytazok zo zeleniny....ale vsetko obsahovalo soyu,jedine tento s mineralov tam vyslovene uvadza ze bez pridavku castych alergenov ako kukurica, soya, psenica, mlieko, laktoza...tak som tento kupila a 2tabletky obsahuju 500g, plus beriem raz denne ten osterocare, kde je 400g ...staci to ??? ale vraj si mozem dat aj viacej ak chcem ze 2000g je max denna davka mi tvrdil v lekarni.

luthien.k
31. okt 2010

@adamala, 3 kg pejska, není to už kočka? 😀 Jenom není moc dobré, aby pejsci u potenciálních alergiků spali s nimi v jedné ložnici, mít doma pejska klidně, malej aťsi s ním hraje, to je všechno OK, jen to spaní odděleně 😉

To rýžové mléko - a to druhé je sušené nebo v tekuté formě? Tady je právě pro dětičky dobré to tekuté, kde nemusejí být ty různý protispékavý látky apod., co bývá v těch sušených (u nás jsou sušená od 3 roků...).

Dávkování dophilusu je OK, na tom mém je to samé 🙂 Mimochodem, používám ho chvíli, nějak jsem s Bio Gaia (ač reference na ně jsou skvělé) nebyla spokojená, na zažívání malého neměly moc vliv, jak se mi delší dobu zdálo, ale dophilus mnohem lepší 🙂

Myslím, že to dávkování vápníku je v pořádku, potřeba kojící matky je cca 1250 mg denně, jak ses jistě dočetla v tom odkazu onehdá, takže máš 900 mg a zbytek dohoníš stravou v pohodě (rýžové mlíčko, brokolice atd., viz. ten seznam 🙂)

adricc
31. okt 2010

ahoj holky

po dlouhe dobe se opet hlasim 😉 ted jsme zacali zkouset h.a nutrilon po 5ml zatim reakce zadna mel to zatim jednou tak uvidime budu mu to asi davat obden nejak se toho bojim 😒 vysledky nam vysli negativne no uvidme co bude dal

holky jen se chci zeptat adamkovi davam jen laktobacilky ted tady pisete o dophilusu to je jako co?slysim prvne hlavne se bojim aby mel vsechno nesmim davam ryby to je jasny ale nebude mu chybet jod zatim mliko nutrilon ac pije tak 600ml za 24hod.ma staci mu to?

nejhorsi je ze si uz zacina uvedomovat a koukat co vyndvam co ji starsy syn ja pred nim uz nejim nebo potaaji je to hrozny je mi ho hrozne lito a bude hur az prijde navsteva da detem neco do ruky a adamek bude chtit taky hrozne se toho bojim no nic ☹ ☹ 😕 😵

luthien.k
31. okt 2010

@adricc, ahoj 🙂

Určitě zkoušej každý den to mlíčko, to chce, aby byla vidět případná reakce a zhruba tak zdvojnásobuj množství 😉 A neboj 🙂

Laktobacilky jsou jen jiná varianta probiotik, pokud vám vyhovují, není důvod je měnit, já mám jen od kam.zyk ověřené a dopourčené jako nejlepší Bio Gaia kapičky nebo Infants Dophilus - probiotika v prášku - tak to šířím dál 🙂

Myslím, že o jód nemusíš mít strach, už je mu přes rok, tak můžeš lehounce začít se solí, nejlépe mořskou, kde jód je také 😉 600 ml mlíka za 24 hodin je super! V roce mají pít asi půl litru, takže to se neboj, to je dobrý. Když se Ti podaří propašovat do jídla (kaše, pudink) navíc cca 2 dcl rýžového mléka s vápníkem (z DM drogerie), tak to bude úplně super, ale i ten Nutrilon by stačil 😉

No jo, s jídlem, co nesmí, je to horší, ale proti tomu se musíš prostě obrnit, s tím se nic nedá dělat 😉

adricc
31. okt 2010

@luthien.k dekuju koupila jsem i sinlac kasi tak neco stoho zkousim nebo jen pridam do jidla na to mliko s DM musim kouknout uz jsem ho hledala a nenasla tak mozna jen ho nemeli 🙂 🙂 🙂 a furt hledam nejaky recepty 😨 🙂

jen koukam kolik deticek to ma takovou alergii je to v prde.... ☹ ☹

dekuju 🙂

adamala
1. nov 2010

@luthien.k Ok tak mu ten dophilus dam ako sa pise, som zvedava ci mu to pomoze ,lebo ma stale problem s plynmi a to som uz aj na diete a nejem voec veci ktore by ho mohli nafukovat.

No on sa s nou este nehra, nevnima ju moc,teda uz ano ale nechyta ju ani nedovolujem ,je malicky a vecer myslis spanie v posteli?? tak to nespi ,maly spi v kociku 🙂))) potom prelozim do jeho postielky a pes spi vacsinou v obyvacke ale obcas dojde a spi na zemi v izbe , to neni dobre ?? a preco vnoci???cez den to je ok?

to ryzove mlieko je tekute, a jedno je ochutene a obohatene o vitaminy,druhe ciste bez nicoho tak na to kuknem co je napisane od kolkych rokov sa to moze zmiesavat s kasickami.

tymothy
1. nov 2010

Ahoj, sice už nejsme kojenci, ale jdu k vám pro radu. 😉 Řešíte nějak příjem vápníku u dětí alergických na BKM? Dokud jsem kojila,nijak jsem to neřešila. Jenže v 15 měsících se mi dcera odstavila a teď si nevím rady.
Nutrilon ji přestal chutnat, takže žádné mléčné kaše mi nepozře. Čas od času ji koupím kozí sýr (přestože vím, že by se to správně nemělo) a čas od času dostane malé množství jogurtu - pokud je to v malém množství, žádné viditelné potíže z toho nemá...
Když se ptám jakéhokoliv odborníka, tak se každý tak nějak zamyslí, jakože "to je vlastně pravda, že by jí vápník mohl chybět, je ještě malá a mléčné výrobky potřebuje". Narovinu mi řekne, že umělé dopňky bych jí dávat neměla, ale jak je nahradit, nebo jestli ji vlastně příjímané množství stačí, mi nikdo není schopný říct.
Jak jste na tom vy?

erikasadek
1. nov 2010

@tymothy osobne som to nikdy neriesila asi preto ze moj syn pil a pije doteraz neocat...;

ale.. jednu vec si myslim .... ze pozor na reci typu ak nepije mlieko tak nema dostatok vapnika!!!
su krajiny kde sa nepije mlieko a vysledok zeny tam netrpia osteoporozou, ; zvlasntne ze?? najviac je v krajinah kde je najvatcia spotreba mlieka, USA FRAncuzko, nemecko...

vapnik s aprirodne nachdza aj v zelenine, a inych potravinach ak sa stravujes zdravo teda primerane... tak nebudes mat nedostatok vapnika;..
s coho mi vyplyva ze priroda je stedra.;: a mlieko nie je jediny zdroj vapnika;. 🙂

takze zober si list zeleniny a strukovin, a ovocia.... + orechy . a davaj rozmanito.. 😉
co s atyka umelych... no nemalo by sa ale ruku na srdce vsetky detske mlieka, su nadotovane umelymi, vitaminnmi a mineralmi.. 😉
takze ak najdes detske vitaminy v sirupe + mineral.. tak nevahaj raz za cas hlav 😉 ne v zimnom a jarnom case nemoze ub 😉 lizit vsetko s mierou. 😉
to je moj osobny nazor.... 😉

kaja73
1. nov 2010

@tymothy Ja budem onedlho tiež riešit tento problem ,pretože mame neocate zatial schvaleny len do roka a potom to asi bude problem, takže si už zistujem ,čo a ako s vapnikom.Zistila som, že Biomin h je prirodny produkt vyrobeny z vaječnych škrupin ,takže ho možno budem použivat a tiež je vela vapnika v maku.V DM ku zas možeš kupit ryžove mlieko ,maju 2 druhy jeden je natur -bez vapnika a druhy je s vapnikom.Teraz už občas krpec pije ten obyčajny a potom skusime prejst ne ten druhy. 🙂

peya104
1. nov 2010

@erikasadek detske mlieka su nielen s rukou na srdce nadotovane umelými miner.či vitamínmi ale taktiež z kráv ktore su chované v neskutočne drastických podmienkach, o hormonoch a antibiotikach asi ani nemusim hovorit, ale aj UMelo Pretrlačane na trh, pretože velke spoločnsti su sučastou doležiteho ekonom.reťazca a peníze vedu. tam nikoho zdravie dietata nezaujíma. PRESnE ako hovoriš erika, príroda je plná roznorodá, vápnik je všade a práve krajiny s vyoskou spotrebou mlieka maju štatistiky najviac obyvatelou s osteroporozou, pretoze mlieko je preproteinovana surovina,telu nieje prirozdený tak prísun bielkovin, čiže stavebných prvkov, nevie 😵 😵 😵 😵 spracuvavat to, odkladá a tým sa tvoria nábaly na kostiach a klboch. zdroje vápnika maminky. nebojte sa vápniku je kopec.. http://eutrofia.sk/?q=node/198..

tymothy
1. nov 2010

Eriko, tak tím se taky uklidňuju, ale samozřejmně to ve mě hlodá...

erikasadek
1. nov 2010

@peya104 som rada ze si ma podporila uz som sa bala ze dostanem. 😀
@tymothy

jasne ze hloda ktora matka je spokojna.. nikdy nebudeme spokojne vzdy bude v nas driemat ta otazka ci vsetko co robime pre nase deti je spravne a dostacujuce. 😉

peya104
1. nov 2010

@tymothy no to je presne to..doktori su totalne neupdatovaný a vlastne ani nepoznaju zdroje žívín v prirode..su ako reklama. treba vela mliečnych vyrobkov..lebo sami su lenivy to riešit..na euforii.sk si nájdeš zdroj všetkeho čo telo potrebuje a je kopa aj inych stranoch..neboj. 😵 😵 😵 😵 😵

peya104
1. nov 2010

@erikasadek 😵 😵 😵 dostanes !! jednotku za vedmosti!! ja mam už olietaných tolko dialogov 😵 som 17 rokov vegetarianka a vlastne s minimom konzumácie mlieč.vyrobkov.to som sa ja napočuvala zo začiatku zo všetkých stran. ...ale až teraz vlastne po rokoch všetci vidia výsledok, nielen vonkajší ale hlavne vnutorny..🙂 a tak sa vytvorila rada pokračovatelov zdraveho jedenia .haha..každý jak si povie tak má.. 😵

peya104
1. nov 2010

@ luthien.k ahojy. no myslim že po tom ovčom syre sa mu nič neprejavio, ale však nasadili sme aloe vera gel na upravu traveni a teda aj imunity a vyhadzal sa riadne na tvári, hlavne oklo očí. vraj je to normálne ked sa po aloe vyhádze lebo ho to čistí..ale týchto NORMALNE som zažila už tolko že neviem.som mu to radšej vysadila a počkam.

uankab
1. nov 2010

@erikasadek , ahoj vratim sa este k tym jogurtom... neskusala si ho nahodou robit z Neocat-u? citala som na webe diskusiu, ze ryzove mlieko nema dostatok proteino a jogurt sa z neho nespravi... tak rozmyslam ze ci by s to dalo keby som to napr mixla dokopy... nechcem totiz kupit dalsi kram do domacnosti pokial to nebude fungovat... soju totiz tiez nemozme, skusila som jej dat lyzicku cisteho sojoveho jogurtu a po par minutach mala cervene flaky po tvaricke 😖

erikasadek
1. nov 2010

@uankab kvoi tebe ho dnes spravim a dam Ti vediet. 😉

erikasadek
1. nov 2010

@peya104 dakujem.. 🙂

uankab
1. nov 2010

@erikasadek , si velmi zlata, dakujem 😵 ... a prepac ze ta tolko otravujem 😉

luthien.k
1. nov 2010

Ještě dám dva linky na ten vápník, aby bylo z čeho vybírat 🙂 Už jsem je sice dávala, ale opakování je matkou moudrosti 😀
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/vapn...
http://www.osteoporoza.cz/vapnik-v-potravinach

@peya104, to se teda podle mě nečistí, když to má kolem očí, to je alergická reakce jak hrom, honem vysadit! Na upravení trávení jsou daleko lepší a bezpečnější probiotika.

peya104
1. nov 2010

@luthien.k ..probiotika mu nič nerobia.teda vela biogaye vybral a nič. teraz som sa práve dozvedela o dakych enzymovych doplnkoch z usa.tak skusim objednat .tu aloe som mu vysadila , jasne sa mi to nezdalo.diki

luthien.k
1. nov 2010

@peya104, já taky nejsem z Bio Gaia nijak nadšená zrovna, ale co dávám Infants Dophilus, tak se mi to zdá o hodně lepší. A co má za problémy s trávením?

erikasadek
2. nov 2010

@uankab nesmies s ahnevat ale vsera som urobila liter neocatu , ale chyba.. nemam uz prasok na jogurt a dnes na nakupe hadaj zabudla osm ho kupit ja hlva derava; 😀 😀 😀 😀
takze este vydrz.. 😉

uankab
2. nov 2010

@erikasadek , jasne nevadi... 😉 ... a kde kupujes tie prasky na jogurt, myslis tym jogurtove kultury, nie?

erikasadek
2. nov 2010

@uankab hej jogurtove kultury.. no kupujem v carrefoure ale vies ako to je ked robis nakup s dvoma detmi 3 hodniny tak je jasne ze zabudnes nieco 😀 😀 😀

modra1
2. nov 2010

@erikasadek _mohla by si to viac popísať prípadne nafotiť sáčok? Možno by sa to dalo kúpiť aj tu v carrefoure, ale nemá cenu sa niekoho pýtať, tam nikto nič nevie a ja sa v tom obchode neviem orientovať. Skúsila by som zarobiť do ovseného mlieka, možno motyka vystrelí. Dík

erikasadek
3. nov 2010

@modra1 nic ti nelubujem ze najdes tuto nzcku v carrefoure na slovensku . skus v lekarni.... tam by mali mat jourtove kultury ak by nahodou.. 😉
ak nie tak mi dajte vediet poslem vam... 😉
idem ti hodit foto..

erikasadek
3. nov 2010

@modra1
takto to vyzera...