Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
6. nov 2010

@peya104 j akupujem take huste ale vies mala krabicka vyjde na 80 cts....
aa kokosovy orech na 2 € 😀 tu ..
takze skus ale neverim ze s cisteho kokosoveho sa da.. ale skus;. 😉

peya104
6. nov 2010

@erikasadek to kde stoji kokos orech 2 e? tu praveze krabičky stoja skoro 2 a kokosík 30 centof. mna to mlieko naučila robit svokra ( na srí lanke) u nich je to každodenná záležitost,lebo je to základ ich varenia. tak sa stal sučaťou aj tu. našou. je to zázračný plod 😵

erikasadek
6. nov 2010

@peya104 no vies ja nebyvam na slovensku taze zelenina ovocie je drahe 😀 😀 😀 😀

peya104
6. nov 2010

@erikasadek no to je škoda že to naj je drahe. kde ste usa?

bettynka222
6. nov 2010

@luthien.k som chvíľu rozmyslala čo je to stolička 😀 u nás je stolicka to,na com sedis pri stole 😀 tu activiu mi radila hematologicka, tá o tom asi moc nevie 😀 ale ona mi na to prišla z krvnych testov, na gastre som nikdy nebola. a neboj, s mliecnymi produktami sa určite ponáhľať nebudem 😉 prvé dva mesiace som ich aj sama obmedzovala, možno aj preto malicky netrpel kolikou 😵 ale ostatne mamičky stazujuce sa na koliku neveria, že by problémy mohlo sposobovat kravske mlieko. doslova sa s ním zalievaju, lebo si myslia že sa im tak bude tvoriť viac mliecka 😕 😀

erikasadek
6. nov 2010

@peya104 nie v parizi.. 😀 😀

luthien.k
7. nov 2010

@nanul1108, je moc dobře, že máte dřívější termín a gastru! Bydlíš normálně na Slovensku? Tam by se ten Nutrilon, co jsme doporučili, měl jmenovat Nutrilon alergy digestive care, N. pepti je starý název pro N. alergy care a N. pepti MTC je Nutrilon alergy digestive care. Určitě ten digestive, problém by mohla dělat i laktóza a vůbec ten digestive je šetrnější ke trávení. Nicméně pokud by malá měla silnou alergii, nepomůže ani jedno, pak jedině Neocate, ale ten je bez předpisu díky ceně téměř nedostupný (ale koupit se dá, nevím, kolik vyjde na Slovensku, u nás stojí cca 1.700,- Kč krabice). Tak napiš, jak to vypadá teď, já moc doufám, že je to lepší. Ono by se to mělo při změně mlíka projevit brzy, kdyby mělo to mléko opravdu pomoct. U ekzému to trvá déle, než se vyčistí, ale trávicí potíže by měly přestat s mlékem, které neobsahuje tu problematickou věc (BKM nebo laktózu) téměř hned.

luthien.k
7. nov 2010

@nanula1108, spletla jsem nick, tak ještě jednou 🙂

luthien.k
7. nov 2010

@bettynka222, to je přesně ono, maminy se nalévají mlékem a pak si myslí, že je to dobré na tvorbu mléka - to je prostě blbost jako hrom! Jenom zbytečně zatěžují svým dětem trávení BKM a i když nejsou děti alergické, stačí jen když mají citlivé zažívání (jakože mají takhle malé skoro všechny, hlavně dokud ho nemají správně osídlené střevní mikroflórou), tak to prostě dělá problémy. Měly by si dát tam maximálně dva jogurty týdně, k tomu nějaký tvrdý sýr, když už a hlavně probiotika.

peya104
7. nov 2010

@erikasadek no to by bolo nádherneé keby tu take mlieko bolo, ale teoreticky mame asi šancu v rakusku .neobsahuje vobec ani soju, je to čistá ryža?a chut?

erikasadek
7. nov 2010

@peya104 ake mlieko myslis teraz to modilac riz..?? co som dala odkaz.. 😉 ??

ak to je to tak tak ano je ciste ryzove bez soje.. 😉 chut vyborna;. 😉 🙂
existuje pre deti od naordenia 1 a od 6 mesiaca 2 normalne kojenecke mlieko. 😉

peya104
7. nov 2010

@erikasadek ano to som myslela, budem ponom pátrať vedla mesta 🙂vdaka za typ.
l

erikasadek
7. nov 2010

@peya104 vyraba sa v 15 krajinach.. 😉

peya104
7. nov 2010

ako je to s jogurtovačom , možem tam použit hociake mlieko alebo sa to líši? mate dobre skusenosti maminy? chcu to detičky papkat?

nanula1108
7. nov 2010

@luthien.k ahoj, no to som tu uz pochopila ze pepti a Allergy digestive care je cosi ine. mne ta doktorka kazala dotial kupit pepti. ale vobec sa mi nezda, zeby sa cosi moc zmenila. dokonca, teraz dva krat po sebe asi po hodine po jedle v kresielku dostala stikutku aj jej "vytieklo" pritom trocha mlieka. ja fakt uz neviem, tak som dufala, ze nam to mliecko odlahci to brusko..., ale mozno to este pride, davam este aj biogaiu.uvidime teraz vecer a v noci. ano som zo slovenska, okr. nove mesto nad vahom

erikasadek
7. nov 2010

@peya104 ja pouzivam , normlane mlieko a sojove moji zboznuju;. 🙂

bettynka222
7. nov 2010

@luthien.k veď preto som jedla aj tu activiu-kvôli probiotikam, ale potom som radšej brala laktobacily. a každá ktorej poradim aby vynechala mliecne keď má bábo koliku, tak na mna pozerá ako na martana - veď predsa z mlieka bude viac mlieka. no ale pokial viem, kravy ani iné zvery mlieko predsa nepiju 😀
inak imunolog odporučil našej pediatricke pre malého hydrolyzovanu liečbu - takze nie nutrilon HA ale čo potom? Ten neocate čo ho tu všetky spomínate? či to alergy care? A od akého výrobcu?
Ešte raz ti veľmi pekne ďakujem za odpovede, si zlata že máš trpezlivosť keď sa toľko vypytujem 🙂

luthien.k
7. nov 2010

@bettynka222, to hydrolyzované mléko je například Nutrilon alergy care nebo Nestle Alfare nebo Neocate, tam je to až na aminokyseliny a je to nejlepší mléko, ale bez předpisu si ho dovolí jen milionář... Pediatr ho ale předepsat nemůže, jen gastroenterolog nebo alergolog, alespoň tedy u nás.
A jinak nemáš vůbec zač, mě to prostě baví 😀

luthien.k
7. nov 2010

P.S.: Hydrolyzované je i HA mléko, ale jen částečně, takže těžko říct, co tím chtěl básník alias imunolog říci... Snad to pro pediatra napsal poněkud přesněji, jestli plně nebo částečně štěpené mléko. Tím plně štěpeným se samozřejmě nic nezkazí 😉

bettynka222
7. nov 2010

@luthien.k no básnik alias imuno to napísal presne takto 😝 dr sa mi chystala predpísať HA, ale skúsim sa jej spýtať na ten neocate. alebo ju poprosim nech nám zistí z krvi či to maly nezdedil a potom by nám predsa mohol niekto predpísať aj ten neocate ak by sa to potvrdilo... a viem že HA obsahuje blbiny... vyraba sa tuším aj zo srvatky 😝

luthien.k
7. nov 2010

@bettynka222, no zkus, ale z krve se to zjistit nemusí, jak jsem tu psala mockrát, 40% dětí s ABKM nereaguje v krvi... HA mlíko se vyrábí podobně jako AC mlíko (tj. z kravského mléka), ale hydrolýza prostě není dokonalá a zůstávají zbytkové BKM. Ale pokud dosud nemá prcek potíže a pokud ses s mléčným už moc neomezovala, tak si myslím, že HA mlíko byste mohli, zezačátku po troškách, zkusit a pokud by se cokoli objevilo, tak nasadit AC nebo Neocate. Já se obávám, že Neocate vám jako "prevenci" prostě nedají... 😖 To už spíš to AC mlíko. No jsem zvědavá, jak to vyřešíte, dej vědět!

nanula1108
8. nov 2010

@luthien.k otazka ten nutrolon AC moze napisat aj alergolog?? lebo akoze ten nas skvely pediater je aj imunoalergolog.mohol mi ho uz teraz on predpisat?? inak situacia rovnaka, stale nam tam cosi beha po brusku, bolia prdiky ☹

luthien.k
8. nov 2010

@nanula1108, určitě může, ale jak jsem psala, raději ten ADC. Ale můžeš si ho koupit i sama a vyzkoušet ho. Dělali vám také výtěr ze zadečku? Ale malá nemá asi změněnou stoličku nebo ano? Co dáváš za probiotika? Promiň, že se možná ptám na to samé, ale je toho nějak moc, tak docela zapomínám... 😅

nanula1108
8. nov 2010

@luthien.k probiotika biogaiu, vyter negativny, krvny obraz ze v poriadku. teraz som kupila 4 krabice AC, lebo to mi kazala dat cez telefon ta dokyna na gastre, a kazala dat prec to sojove, co mi kazal kupit ten blbec. ho zahlusim, to mi to nemohol predpisat???

bettynka222
8. nov 2010

@luthien.k no len keď tu alergiu mám ja, možno ak ju má maly, bola by vidieť aj v krvi - to má len tak napadlo. A to AC mlieko je lepšie ako HA alebo to je jedno? V com tam je vlastne rozdiel? Prepac ak si to už pisala 😅 a v tom neocate je akože tá BKM úplne rozlozena a preto nesposobuje problémy? A deti z toho môžu aj vyrásť alebo to zostava tak ako u mna?

luthien.k
8. nov 2010

@bettynka222, jestli Ti vám ten odběr udělají (do 6 měsíců to dělají neradi, leda z vážných důvodů, což myslím u vás není, to by byl spíš preventivní odběr krve)ú, tak si tu hodnotu IgE nechte zjistit, ale jestli nic nevyjde, ještě to neznamená, že a) alergii na BKM nemá ani b) že ji v budoucnu mít nebude. Pokud vyjde pozitivně, tak to také není 100%, že alergii má, protože výsledky, obzvlášť u tak malých dětí, vycházejí i falešně pozitivní, tj. z krve to vypadá na alergii a přitom při dlouhodobém požívání BKM nejsou klinické příznaky. Prostě je to celé takové orientační...
Mezi HA a AC mlékem je rozdíl podstatný, HA mléko je určeno dětem, které by díky genetické zátěži mohly být alergiky (obecně, na cokoli, ne jen na BKM), podává se i přímo alergikům (ale ne těm na BKM, při prokázané alergii na BKM se podávat nesmí!) jako prevence vzniku dalších alergií. BKM v něm obsažená je štěpená částečně, je šetrnější k trávení. Trávení = střeva = centrum imunity (proto jsou tak důležitá probiotika u alergiků).
AC mléko je speciálně určené pro alergiky na BKM, BKM je zde štěpená zcela, nicméně velmi silní alergici na BKM ho také nesnesou (proč, to už se mě neptej, zas tak dobrá nejsem 😅) a pro takové je určen Neocate, laicky řečeno "super naštěpené mléko" 😉
Z ABKM většina dětí vyroste s vyzráním imunity někdy kolem třetího roku života (plus mínus), jen malé procento si ABKM nese do dospělosti. Vliv na to má to, jaký typ alergie to je (IgE nebo nonIgE - lepší proznóz) a zda byla dodržována dieta (kdo dodržuje, má větší šanci se z toho dostat).

luthien.k
8. nov 2010

@nanula1108, co na to říct... Mě to nepřekvapuje, jak lékaři někdy perlí. Tak vydržte do toho patnáctého s tím, co máte a pak vám snad na gastru pomohou. Ona by to klidně mohla být i nějaká dysmikrobie střev, kdy jen samotná probiotika nepomůžou, ale na to jsem bohužel krátká a kamarádka, která by uměla poradit, nemůže, má momentálně hodně svých starostí ☹

z.u.z.k.a.
8. nov 2010

ahojte kocky

dnes som upiekla fajn kolac, velmi rychly a snad vas potesi,tak ako mna 🙂

2 salky polohrubej muky
1 salka ryzoveho,alebo ineho rastlineho mlieka
1/2 salky oleja
2 polievkove lyzice skrobu
1 prasok do peciva

vsetko som zmiesala, vyliala na vymasteny a mukou vysypany stredny plech, naukladala ovocie(dala som banany a susene slivky ) a upecene pokvapkala cokoladovou polevou z cery a horkej cokolady 🙂

z.u.z.k.a.
9. nov 2010

zabudla som este : salka cukru

bettynka222
9. nov 2010

@luthien.k taaakze, ja mam anti milk IGG a IGA. volala som aj pediatrickou a povedala, ze sice ma malych pacientov na neocate, ale ze nas pripad to zda sa nebude, kedze maly mal posledne tri tyzdne pol dna N.HA a poldna moje mlieko - ze by sa to uz prejavilo. odber mu nechce robit, lebo v poslendom case sme ho dost trapili s branim krvi kedze bojkotoval to kojenie, tak sme sledovali jeho celkovy stav (ci naozaj bojkotuje kvoli ms) a nakoniec este aj ochorel 😠
inak by ma zaujimalo, naco vyrabaju tri mlieka a nenastiepia to rovno raz a poriadne v jednom mlieku 😕 mozno by potom nebol neocate taky drahy...cize po polroku by som mu mohla dat skontrolovat tu alergiu? a to moze aj pediater, ci musim za imunologom?
dakujeeeeeeeeeeeem 🙂