Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

koule
22. apr 2009

Holky, malé je 16 měsíců, v podstatě nebyla kojená vůbec, mléko jsem měla pouze 3 týdny ☹ . Díky moc, jste mě aspon trochu uklidnily baby, jen se ještě zeptám, jak reagovaly vaše děti na ty sojové pudingy, byly ok?

andy.a
22. apr 2009

Koule,moja dcérka úplne bez problémov..ale ona nemala žiadne príznaky ani pri tej alergii na BKM 😕

siminks
22. apr 2009

Ahojte nám dnes zistili tiež alergiu na mlieko tak máme pol roka upraviť stravu ale predtým ešte pôjdeme a gastro tak uvidím čo povedia,aké ste mali hodnoty? my sme mali 2,7 zabudla som sa opýtať či sú to vysoké alebo v norme

erikasadek
22. apr 2009

ahojte andy , ahoj dakujem za opytanie, mame sa teraz super odkedy je na tom novom mlieku co som hodila link tak super.. uzasne mlieko.. i ked to nie je mlieko je na baze rastlinnych enzymov..no nezalezi , ziadna reakcia...

no , som sklamana ze toho je malo n aslovensku musim , zobrat asi velku zasobu , so sebou na slovensko.. ze?? 😒

inak robila som v nedelu sisky , uzasny recept namiesto mliek asom dal amandlove mleiko na kvasok a ana miesto vajicok kedze je toez alergicky ten , cesky vyrobok , vajahit..

baby boli uzasne, teda bola som rada pretoze mohol jest nieco , co doteraz nemohol .; ani nahodou...
odporucam.; takze budem robit aj typ dikatove buchticky a podobne.. same dobroty ani nebude citit , ze je alergik...

som s toho vsetkeho smutna. je jedn avec ze zmena mliek apomohla, kezde ani peptit juniur , uz nemohol no hroza ako sa hned po nom vysypal..

a musim povedat zlmenili sme aj homeopatiu , ktora tiez super zabera..
inak prisla som na super vec, na miesto kremu kortikoidneho , ked bol uplne cerveny som vyskusal a, levandulovu silicu. kedze je , aj na ekzemy tak som skusila..
a co sa stalo , hned mizli cervene flaky po tvary a tele, no boli s sme s manzelom hotovi.. nadseny..
takze super...

andy a vy ako sa mate??? 🙂

geegee
23. apr 2009

Pridavam sa do klubu. Aj mojmu mladsiemu synovi potvrdili alegriu. Ma vsak nizke hodnoty protilatok, lebo je este stale na MM, ktore odsavam a papa z flase. Parkrat som mu skusila dat UM a vzdy z neho strasne zvracal. O 2 tyzdne ideme na gastro, tak som zvedava, co mi tam povedia 😎

andy.a
23. apr 2009

Erika,my sme už dávno bez diety a OK,až na to že malá je hrozný nejedák 😝 😕 😒 ale to bola vždy 😝

Siminks,aj my sme boli presne pol roka na diete,potom cca 3 mesiace sme mohli kyslomliečne výrobky a potom už aj KM 😝

erikasadek
23. apr 2009

andy no to si spominala minule som starasne rada;; nech vam to aj ostane;;;
neboj mala sa rozpapa... 😉

zuza.m
23. apr 2009

ahojte boli sme s malym na kontrole a vysledky sa mu zlepšili pod kriticku hodnotu .tak že nam dala recept na ine mliečko čo je už len bez laktozove.chcela som si ho vybrat v lekarni a je nejaky problem že už ho nikde na nejaky čas nemaju.nestle al100neviem kolko.nekupujete ho niekto???
dietu mame dalej dodržiavat a že po 11mes.možeme naš prvy jogurtik,tak sa tešim.ale ešte si počkame. 😖

siminks
23. apr 2009

Ahojte tak my sme sa dnes objednali na to gastro tak uvidíme čo povedia,nes som jej kúpila sojový jogurt,ale inšie som nenašla nejaké pudingy alebo také, budem musieť niečo nájsť,pretože ona lúbi mo miláčiky a jogurty,

a kaše dávate nemliečne?

zuza.m
23. apr 2009

kaše davame nemliečne ale maly ich už odmieta už mi idu ušami von. ☹

erikasadek
23. apr 2009

Ahojte zuzi tak to su len dobre spravy.. 😉

j anedavm ziadne, len jeho mlieko.... a noc staci mu... 😉

majsan
23. apr 2009

ahojte moj starsi syn bol tiez alergicky na kravske mlieko mal az 5 stupen.museli sme davat sojove.

tinaka
24. apr 2009

Dievcata, som v tejto teme nova - potrebovala by som sa poradit.

Po problemoch s hnackami (vo veku 3 mesiace - strava UM, Beba HA) ked vylucili bakterie a virusy nam pediatricka odporucala prejst na mliecko Althera a vyskusat ci problem prestane. Tipovala, ze sa moze jednat o alergiu na BKM. Testy nam odmietla robit, ze do pol roka veku su tak ci tak nedoveryhodne vysledky. Kedze problem prestal na Althere sme ostali. Ked sme boli na gastro vysetreni, tiez nam odporucali ostat na Althere a dali nam odporucanie pre pediatra aby nam to mohla predpisat. Lenze tu nastava problem - moja pediatricka mi mliecko predpisovat nechce. Zatial som od nej dostala recept len dvakrat a s neprijemnym komentarom, ze umela vyziva je zodpovednost rodica. Ake su vase skusenosti, predpisuju vam tieto specialne umele mlieka pediatri alebo si to cele hradite sami? Od narodenia sme prikrmovali Bebou HA, ktoru som si taktiez hradila sama, lebo mi ju odmietla predpisat.

Krvne testy robili malej len teraz ked mala pol roka - co uz vlastne dva mesiace pije Altheru. Gastroenterologicka mi povedala dopredu, ze budu negativne, kedze mala uz nema styk s alergenom. No nasa pediatricka na zaklade tychto vysledkov uz usudzuje, ze sa nebude jednat o alergiu na BKM ale o intoleranciu laktozy. To sa mi vsak nezda, ved aj Althera obsahuje laktozu a hnacky nemavame. Pediatricka chce aby sme presli na mliecko AL110. Vraj ked problem nebude tak nam vadi "len" laktoza. Priznavam, som miestami uz frustrovana samostudiom po nete a hladanim argumentov na "odbornost" pediatra. Ake su vase skusenosti? Tiez ste presli tymto vahanim ci alergia BKM ci intolerancia laktozy? Skusat ci to radsej nepokusat a ostat na Althere ked pri nej mala nema problemy?

erikasadek
24. apr 2009

tinak aahoj, no ja ti velmi nepomozem, nie som ,na slovensku, ale mozem ti povedat , ze mojmu robili len kozny test, ako 3 mesacnemu, a su na 100% spolahlive a nebolia babetko.. to je jedna vec..

tvoja lekarka je krava prepac ked to tak poviem...
ano umela vyziva je , na rodicoch, ale nie ked je lekarsky podlozena... to je ina vec....
nie je to tvoja vina... a nai dietata..

nemas velky vyber takze taketo specialne mlieko musis davat takemotu dietatu...a po druhe tieto mlieka su Dvakrat drahsie ako normalne klasicke mlieka....!!!!!!!!!!

je to ich vyrobov.. takze nemozem suhlasit s nou, abyt tebou menim lekarku..

my sme zmenili mlieko , ktore kao vidim ani na slovensku nie je.... a to je palka 450G 50 euro.. 65 preplati statna poistovna a zvysok moja sukromna, ked si predstavim ze 2 pichne mliek an tyzdne za 100 euro .. pretoze , po vsetkom ma , hned silnu reakciu..
mam pocit ze niektore slovenske lekarky nehnevajte sa na mna, su tak troichu este stale za totalizmu zijuce.. no hroza...

tinaka
24. apr 2009

Erika, ja som uz rozhodnuta doktorku zmenit. Proste uz nemam silu s nou argumentovat a nedoverujem jej. Lenze si chcem byt ista, ze novy pediater sa v tomto "gastro" probleme bude trosku vyznat. Doktorku pre deti som uz raz menila a uz by som sa rada niekde usidlila. Lenze ako hovoris - najst toho spavneho doktora na Slovensku je tazke :( A to je nasa doktorka dost za "odbornika" - okrem ineho je aj doktor - homeopat, co mi dost imponovalo. Urcite chcem aby aj novy pediater homeopatiu uprednostnoval. A napriek tomu, ze zijeme na Sk v dost velkom meste, najst dobreho pediatra tu je problem.

Kym som si platila hypoalergenne mlieko tak som sa s doktorkou nehadala. Som alergik a bolo to moje rozhodnutie mat malu na hypoalergennom mlieku - "pre istotu". Ale teraz - presne ako hovoris, toto specialne mliecko je indikovane.

O koznom teste tu u nas nechyrovali. Smola. Mna teraz frustruje ta neistota ze co nam vlastne tie hnacky sposobilo.

erikasadek
25. apr 2009

tinaka drzim palce.. ja viem je to takza dilema...

neboj ja zijem v parizi , anajst dobrehop lekara tiez nie je lahke... 😀
ale aspon je velky vyber a ni ej problem ist za hocikym.. u nas nie su karty a probelmy okolo.. 😉

kozny test , no pouziva sa len v niektorych krajinach zatial..

http://www.dbv-technologies.com/diallertest/ind...

vyzera to takto, je to na niektore zakladne alergie.. kazda nalepka len na jednu diagnozu teda cely kit..

stoji to 30 euro ale spolahlivost ako u krvnych testou, a hlavne rychla... teda 72 hodin mas vysledok. na chrbte.. a dieta netrpi...

drzim Ti palce..

tinaka
25. apr 2009

Erika, prestudovala som ten link co si mi poslala. Znie to velmi zaujimavo. Avsak ked som prebruzdila zoznam lieciv v sucastnosti registrovanych na Slovensku toto som tam nenasla. Nevies, da sa to niekde kupit online a dat si to zaslat na Slovensko? Ta cena by mi za to stala. Aspon by som vedela na com sme. Vo Francuzsku sa da kupit navolno alebo na to potrebujes nejaky predpis? Nemas nahodou zoznam krajin kde sa to da kupit? Mam to vcelku blizko do Madarska alebo Polska. Alebo zeby sa to dalo kupit v Anglicku? - teraz v maji ma prist kamoska a tak by mi to mohla doniest.

Chces sa este zasmiat nad odbornostou mojej doktorky? Kedze mi zacala tvrdit, ze mala nema alergiu na bkm ale intoleranciu laktozy a chcela aby sme presli na AL110 - bezlaktozove mliecko - kupila som si ho domov. Vcera vecer porovnavam plechovky a ake bolo moje prekvapenie, ze Althera normalne laktozu obsahuje a dokonca tam je upozornenie, ze pri intolerancii laktozy sa nesmie podavat. Skoda, ze som si tie male pismenka nevsimla skor. Kedze toto mliecko mala znasa v pohode, "naivne" z toho usudzujem, ze intoleranciu laktozy nema.

Mna na tom silene hneva, ze pani doktorka takto meni diagnozy a vobec to nema logiku. Dcerka mala tento tyzden 6 mesiacov a tak uz viem zmenit pediatra. Tu to vies urobit, len raz za 6 mesiacov.

Diky za vsetky rady .... snazim sa v tomto zorientovat.

Citala som tvoje dalsie prispevky a pozeram, ze to mas doma s alergiou riadne vesele ☹
Drzim palce....

erikasadek
25. apr 2009

tinaka pokila viem tak to pouzivaju v francuzsku v usa a v skandinavskych krajinach, a mas stastie v anglicku.. 😉

stoji to tych 20 az 30 euro.. ja osm mala na predpis, ale nie je hradene poistovnou takze normalne to kupis aj pbez predpisu
len neviem ako je to v anglicku...

mas to tazke; naozaj nezavidim, hlavne ked sa nemaas ako podopriet o svoju lekarku..

ano no josh dostal pozehnane vyzeralo to dobre ale nakoniec sa to vsetko zrutilo... nevedi , dufam ze sa s toho dostane, a vdaka bohu ze som tu lebo asi na slovensku by nemohol pit co pije teraz....

ak by si nieco potrebovala daj vediet.. rada to pomozem... prinajhorsiom Ti ten test kupim tu.. ved uvidime.. 🙂

tinaka
26. apr 2009

Erika, zatial dakujem za pomoc. Vyskusam poprosit tu znamu v Anglicku, maju prist v maji na Slovensko. Ak to nahodou nenajde, urcite sa ti ozvem 🙂

miaa19
28. apr 2009

Dobry den,
chcem sa opytat,ze ako sa vysetruje tato alergia???Ideme na gastro buduci tyzden+ sono a mame si doniest aj obycajny Nutrilon,teraz pijeme ten Alergy,dakujem za vasu odpoved... 🙂

zuza.m
28. apr 2009

mia odoberu krv a z toho to vyšetruju ak robia testy na laktozu tak babenu daju vypit laktozu a potom po pol hodinkach mu meraju hodnoty z pršteka.

tinaka to je dobra krava ta tvoja doktorka,mne maleho bez problemov poslala na vyšetrenia a aj bez problemov predpisuje aj mliečko.teda ak sme v norme.tiež by mali problem ak by vypil vela .lebo im poistovna hradi len určity počet.tiež nebola nadčena že pije UM ale čo sdom mala robit ked sa nechcel prisat nechat ho hladneho???
ale ostala som zamyslena z toho že ti ostali vysledky dobre a ty usudzuješ že z toho že pil protialergicke mliečko.som ostala normalne sklamana lebo moj maly je tiež na špecialnom mliečku a upravili sa mu hodnoty ale tiež iba koly tomu že vlastne kravske nepije??,tak že to znamena že ak by pil tak sa mu to zase vrati pod tie kriticke hodnoty či ako,??ja som sa tešila že už mame za tym a teras naozaj neviem. 😔

skalnicka
28. apr 2009

ahoj, spomenula som si dnes na vas, mamicky co mate problemy s alergiou deticiek, zda sa mi, ze niektora sa pytala na recepty pre dietatka...dnes som v poradni dostala taku brozurku v ktorej su recepty na pripravu z kase Sinlac, vyraba ju Nestle, tak ak by niekto chcel, nech mi napise ip, mozem ich napisat do posty, pripadne ak bude chciet viacero mamiciek, ak aj sem 😉

miaa19
28. apr 2009

A deti s touto alergiou mozu normalne papat aj pecivo??? dakujem 🙂 🙂

zuza.m
29. apr 2009

no ja davam tak hadam ano.asi podla toho či mu nerobi zle.treba skušat.

lusana
29. apr 2009

vie mi niekto poradit, či rohlíky obsahujú mlieko a vajcia

tinaka
30. apr 2009

Miaa19 - mne nasa gastroenterologicka hovorila, ze ak uz babetko nema uz mesiac styk s alergenom - kravskym mliekom tak testy nam nic neukazu. Ci je to pravda netusim. IgE a Ig? sme mali ok, len IgM mame vyssie.

Nam uz dosli aj posledne vysledky testov a nakoniec sa ukazuje, ze mame nad normu IgM hodnoty. Pani doktorka hovorila, ze to znamena, ze mame "intoleranciu bielkoviny kravskeho mlieka" . Priznam sa, ze doteraz som netusila, ze nieco take existuje. Myslela som si, ze je bud intolerancia laktozy alebo alergia na bielkovinu km. Ked som sa spytala, ci sa teda jedna o alergiu, bolo mi povedane, ze nie. Ze to co mame my je porucha metabolizmu a nie alergia. Skusala som "intoleranciu bielkoviny kravskeho mlieka alebo kravskeho mlieka ako takeho" vygooglovat a vela tam toho nebolo. Neviete mi niekto poradit nejaky link kde je o tomto viac info? Stretli ste sa uz s tymto niekto?

Ale kedze uz mame aj papierovy dokaz dostali sme a budeme dostavat na mliecko recept. Na 4 skatule do mesiaca. Co vypije viac si kupime. Aj to je lepsie ako nic.

zuza.m
1. máj 2009

tinaka ak je to niečo take že z toho nevyrastie tak je to na cely život. 😔
mam takeho kamarata a on to ma tiež .nemože nič od mlieka.al euž si na to tak zvykol že mu to ani nechyba.

miaa19
3. máj 2009

Ešte by som sa chcela spýtať,ako pripravujete puding pre vaše bábetko,ktoré trpí touto alergiou??Lebo našemu malému už prestali chutiť len dookola sójové jogurty,tak ma zaujíma,že čo iné by som mu mohla ešte dávať.Ďakujem PS : ma 11mes. 😉 🙂

erikasadek
3. máj 2009

tinaka my to mame este sa ozvem tazko sa mi pise neskor vyVETLIM

gocrazy
4. máj 2009

Ahojte,

mozem vas poprosit o vysvetlenie? zistili nam IgE specificke proti kravskemu mlieku hodnota 0,67 (norma je vraj do 0,35) je to nejake velmi vysoke?
zakazali nam akekolvek mliecne vyrobky, mliecne kase....ale klasicke HA mliecko mu vraj musim davat kym nas nevysetria na gastre, lenze tam nas objednali az o mesiac, a potom preobjednali o dalsi mesiac kvoli dovolenke alebo co....sama som mu teda zmenila HA mliecko na nutrilon alergy care po dohode so svojou detskou lekarkou(tak hadam ho nebudem tlacit niecim, co mu robi zle dalsie dva mesiace), mame viditelne zlepsenie co sa tyka ekzemu,aj grckanie je uz len sem-tam,stale sme vsak zahlieneni,... ma trapi ze toho mliecka vypije podla mna malo, kym mal HA tak rano vecer vypil 200 a na olovrant kasicku a teraz ledva rano a vecer vypije 140 kasicku uz nemliecnu mu robim z polovicnej davky, ostatne papa pekne...
nemate s tym niekto skusenosti? pijete niekto toto mliecko? alebo ake vam predpisali na gastre? a upozornili vas na nieco dolezite a podstatne co treba dodrziavat pri tejto alergii?