Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
27. jún 2010

@evicka1 vies co ani sa necudujem ze mu nechutnalo , ani mojmu ani mne nechutnali sojove jogurty na slovensku 😠
neviem co to robia, ale chutovo su hnusne;. 😠
neda sa porovnat co sa predava tu..
a najhorsie na tom je ze su aj na slovensku drahe, ako fras a nechutne; 😠
@luthien.k 😀

mozme suhlast je to alergen, ale vias ako ja uz som povedala co si myslim. 😉

luthien.k
27. jún 2010

Jasně, vím, třeba vyzkoušet 😉 😀

evicka1
27. jún 2010

@luthien.k dakujem velmi pekne. no som z toho total tela. co vsetko sa smie a nesmie toho je tak moc. a pani dr mi povie ze len sojove , potom citam ze sojove nie 😅 no babo rad
nejak to vsak prekoname.a uz naivne dufam, ze nas v tomto storoci aj zaockuju. mi este nemame ani to povinne co sa dava do 15 mesiacov

evicka1
27. jún 2010

@erikasadek jasne ze su hnusne. a prosim ta kde to zijes ze mate skvele sojove jogurty 😀

slniecko_z
27. jún 2010

ahoj no ani moj maly nechce tie sojove jogurty ale nam doktor odporucil to sojove mlieko aj z neho varim ked ma alergiu na kravske mlieko tak sa vyhybam veciam kde je a mylsim ze sojove mlieko to neobsahuje.a co to mate s tymi kvasnicami nechapem ???

luthien.k
27. jún 2010

@evicka1, a jakým testem přesně vám zjisitili tu alergii? Má zvýšenu hodnotu protilátek IgE u mléka a mívá často respirační potíže, rozumím tomu dobře? Ono totiž mléko také "jen zahleňuje", ani na něj nemusí být alergie, to je známá věc, takže si úplně nejsem jistá, ze kterého důvodu nemáte mléko pít (a ani nic mléčného jíst...) Protože pokud by nebyl alergický, ale byl "jen zahleněný", a to díky mléku, tak pak bych se těch sójových výrobků bála o něco méně, ale jestli je skutečně alergik, tak na sóju je u nás alergických (v různé míře závažnosti) asi 30% lidí! Málokdo je alergický jen na jednu věc a bílkovina sóji je podobná bílkovině mléka. Takže na sóju bacha (to platí i pro @slniecko_z). Pokud by chutnalo a nedělalo problémy mléko rýžové, rozhodně bych mu dala přednost.

Co se týče očkování, není kam spěchat!!!! V žádném případě bych ho nenechala očkovat, pokud nebude zcela v pořádku (tím nemyslím, dokud nezmizí alergie, to může trvat, ale dokud nezmizí její příznaky, když bude řádně držet dietu). Pokud je oslabená imunita, může mít očkování doslova katastrofální následky, takže pokud vás ještě neočkovali, jen dobře!

Jinak co se smí a co ne... Při ABKM se nesmí nic, kde se vyskytuje bílkovina kravského mléka ve všech svých podobách, takže kromě očividných věcí jako je mléko, sýry, jogurty, smetana, máslo atd., se nesmí sušenky, kde je sušené mléko, margaríny, kde je syrovátka, masné výrobky často obsahují BKM, pečivo (bezpečný bývá chléb Šumava nebo obyčejný tukový rohlík, jinak je potřeba se dotázat v pekárně nebo kupovat pečivo balené, kde je napsané složení), prostě pozorně u všeho číst etikety.

erikasadek
27. jún 2010

@evicka1 V francuzsku.. 😉

kvasnice no nie su zdrave.. 😀 to mame.. 😉

evicka1
27. jún 2010

@luthien.k dlho kaslal soplil a nik nevedel ze z coho. nejak sme sa k dr dopracovali ze od kedy mu davam mliecne prikrmi tak mal s tym problemi. tak ze skusime vynechat mliecko a vsetko s nim, pretoze to vyzera ze ma nan alergiu ma aj virazky...
vravela ze to je nejaka potravinova alergia cize reakcia imunitneho sysstemu. a brala mu krv, a ma nejake zvysene hodnoty nejakych protilatok z mlieka ci nejak tak. ja som z toho magor 😅

evicka1
27. jún 2010

@erikasadek je to tam mate super zivot. zije kamoska pri san tropez a vravela ze je tam skvely zivot.. 😉

luthien.k
27. jún 2010

@evicka1, brzo do toho přijdeš, neboj 😉 Takže skutečně alergie, ten ekzém to jen stvrzuje, o tom jsi prve nepsala. Takže jak jsem psala, vše mléčné vynechat a dávat pozor na dostatek vápníku, měl by mít cca 600 mg/den, něco je z toho mléka (podle toho, pro jaké se rozhodnete, já bych nejspíš kombinovala - na pití kojenecké pro alergiky a na vaření to rýžové) a zbytek nutno dodat stravou (moc u dětí nejsem pro přípravky s vápníkem, ale taky se dá). Hodně vápníku má: květák, žloutek, kapusta, brokolice, fenykl, pórek, luštěniny (hlavně fazole), pohanka, zelí, cizrna, oves, zelené saláty, quinoa, amarant....

erikasadek
27. jún 2010

@luthien.k ONO TREBA POVEDAT AK VAM LEKAR PREDPISE mlieko pre alergikov na mliecko , tak s anemusite strachovat , v mlieku je vsetko. 😉 aj keby nic nepapal.. 😉

luthien.k
27. jún 2010

@erikasadek, já to mléko nemám předepsané, ale kupuju si ho sama (nicméně jiné by mi doktor stejně nedal a Neocate bychom nedostali) a malej ho nevypije víc jak půl litru denně, víc do něj prostě nedostanu (aby taky něco snědl) a mám spočítáno, že to na doporučenou denní dávku vápníku nestačí, bohužel. Vychází to na cca 350 mg vápníku a to je v tomto věku málo, takže se to MUSÍ dohnat jídlem... Ale třeba ho jiné dítě vypije víc, nicméně si nemyslím, že by takhle velké dítě mohlo být dlouhodobě jen na UM, to by mu určitě brzo něco chybělo.
Musím ale říct, že moje jedna kamarádka pouze kojila svou dceru (fakt plně) až do roku a půl, nic jiného do ní nedostala a taky žijou, ale MM se přece jen daleko lépe přizpůsobuje dítěti než UM.

erikasadek
27. jún 2010

@luthien.k neocat ma tu vyhodu ze napomaha vstebavaniu latok jedine mlieko vlatsne,
aj pred eti ktore tazko viazu , mineraly a vitaminy. 😉
pol l denne staci.. 😉 mlieka;. 😉
ja som zato ze deti maju vyvinuty rexlex jedia len vtedy ked potrebuju a nenapchavju sa.. 😉 az my ich to dokazeme naucit , ale vo vseobecnosti to plati. 😉

erikasadek
27. jún 2010

ja by som aj neoact poslala mam ho vela;; ale to postovne neviem neviem ci by niekto chcel. 😉

vinifera
27. jún 2010

@erikasadek poštovné v rámci EU vychádza tak na 20 € balík. Takže pri tom mlieku to možno ani nie je tak veľa 😉
@luthien.k Rok a pol plne kojila 😕 😕 😕 Ty brdo. Klobuk dole.

erikasadek
27. jún 2010

@vinifera no , nie je pe koho je a pre koho nie;. 😉

vinifera
27. jún 2010

Ako pri tom že malému daávam za telacie maso 12 € a viac za kilo. Za špeci kašu Sinlac 10 €. A za špeci prací gél 3 litre za 18 € mi už tá dvacka navyše ani nepríde .... Asi začnem kradnúť 😖

luthien.k
28. jún 2010

@vinifera, a nezkoušela jsi na praní obyčejné jádrové mýdlo (bez parfému)? To používám já a vyjde to teda o moc levněji 😉

No, ta kámoška tak fakt kojila, malá prostě nechtěla nic jiného ani za nic a dodnes je to špatný jedlík, ale jinak je úplně zdravá 🙂

erikasadek
28. jún 2010

@vinifera coze 18€ 😕 preboha;

to co kupujes, ? prepac nic v zlom len so zvedavosti.. 😉
ja kupujem ekologicke prasky a gely 3 l za 3€ 😉

vinifera
28. jún 2010

No nevyhadzuje mi vyhľadávač link nakoľko nie som doma na PC. Je to prací gél z mydlových vločiek Organic. Predávajú aj mydlové vločky. Ale moja práčka znesie len gél - inak robí fľaky.

erikasadek
28. jún 2010

kriste ale poriadny drahy je, normalne vyjde na 4az 5€ vonku 😠

modra1
28. jún 2010

@vinifera ja mám toto http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod... a majú tam aj gél, pozri hore ikonu eko pranie.

vinifera
28. jún 2010

no to je 1,5 litra za 10,80€. Takže 3 litre by ma vyšli ešte drahšie.
http://www.dekortextil.sk/mydlove-vlocky/p/prac...
odtiaľto objednávam ja, ale našla som aj lacnejšie v CR. Len neviem či posielajú aj do SR.
http://www.organicprodukty.cz/shop/na-prani/org...

modra1
28. jún 2010

Ja som myslela hlavne tie orechy, vydržia dlho, takže vyjdu lacnejšie. Dá sa ešte vyrobiť "sliz na pranie", obsahuje len vodu (čiže je to gél), sódu a jadrové mydlo, návod som videla na mimibazare. Keď používam chemický prášok alebo gél, dávam ho veľmi málo a vždy dobre vyperie, takže niekedy sa dá ušetriť aj zmenou dávkovania.

vinifera
28. jún 2010

a môžeš po mne hodiť link na ten sliz? Lebo prášky fakt nemôžeme. Moja práčka je asi rozmaznaná. 🙄
Kočky má niektorá skúsenosť s vybavovaním nejakých penazí navyše zo soc poistovne ? Pre také deti ako máme my? Že extra prášky, extra oblečenie, strava ...

luthien.k
28. jún 2010

@vinifera, já jsem líná dělat sliz 😅 , tak to dělám tak, že před praním si nastouhám cca 3 polévkové lžíce mýdla, přidám stejné množství sody (nebo méně) a nasypu přímo do bubnu. K bílému prádlu přidávám ještě ekologickou sůl na praní (Puer) a na máchání 3 lžíce octa. A je to super 🙂

modra1
29. jún 2010

Tak včera ten link neprešiel, skúsim znova, ale v podstate je to to, čo píše luthien
http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=86

maly_prcek
1. júl 2010

Ahoj holky, nejste některá z Brna?
Nevíte o nějakém dobrém alerogologovi??? (nějaký, co by mi věřil, že syn reaguje na BKM skrz MM, že se neosype do hodiny ale až za den dva... šak to znáte... )
A nevíte jací jsou v Bílém domě? Jaké jsou čekací lhůty atd.
Díky...

maly_prcek
1. júl 2010

A ještě kdo máte starší děti a alergii na BKM, jak jste dávali příkrmy????
Máme zeleninku na oběd, odpolední svačinu ovoce, večer bezmléčnou kaši s ovocem. Kojím ráno, dopoledne, večer a jednou v noci. Teď bych chtěla zrušit tu dopolední svačinku, ale nevím co dát, měla by být mléčná... Jak jste postupovaly vy?

vinifera
1. júl 2010

Malý prcek a kukala si zloženie tej nemliečnej kaše? Lebo čo som ja pozerala tak aj tam bolo BKM☹