Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

nika1988
2. jún 2015

@atair ak má alergiu tak v žiadnom prípade nie a smotanu možeš ale len sojovu alebo ryžovu nie klasicku
ked mu dáš rastlinné nápoje plus strukoviny a vela maku tak docieliš to čo aj pri obyčajnom klasickom mlieku

tinki
2. jún 2015

@atair laktóza je mliečny cukor..to, že dáš dieťatku, ktoré je alergické na mliečnu bilekovinu bezlaktózové mlieko, neporiešiš nič..
Musíš vedieť, či mu vadí laktóza alebo kazein-mliečna bielkovina..A tá je v podstate všade..Pozor na čokolády, pečivá..

mirreckall
2. jún 2015

@atair my sme tiez vynechali vsetko... A stav sa malej po mesiaci upravil. Na soju tiez davame pozor. Zo zaciatku ma v tom clovek bordel a ked ma varit a vymyslat co im zrazu dat jest je tazke, ale je to len zvyk, uz tak fungujeme 4 mesiac a zvykli sme si a doprajeme si aj dobroty s malymi obmenami...u nas to bolo o to tazsie ze ja som na bezlepkovej diete a dalsej dcere robi zle ryza 🙂

sasa1983
20. jún 2015

Kočky, dávam do ponuky 2ks mliečka Nutrillon Allergy Digestive Care 1, exp. 13/08/2016. Cena 13eur/2ks.
Prešli sme z neho rovno len na allergy Care 2, preto nám 2 balenia zostali. V prípade záujmu, pošlem foto, aj s exp. Saša

angela1
20. jún 2015

Dievčatá čo dávate deťom na chlieb atď. už som zúfalá čo malej dávať ani maslo ani syr..., aké pomazanky sa dajú robiť? ďakujem

mirreckall
20. jún 2015

@angela1 ahoj, casto pouzivame avokado ako zaklad…a dostat aj maslo veganske, vola sa Alsan ☺🙂

nika1988
22. jún 2015

@angela1 pomazánky asi žiadne ale v zimnom období dávam avokádo to je základ a velmi zdraví s hoci čím bud na sladko alebo na slano Maslo je alsan to sa dá kúpit v zdravej výžive alebo v klasickom obchode maslo Perla Tip modrá ale len jeden druh tohoto druhu Potom robím nátierky s fazule šošovice cíceru a potom domáce lekváre a domáce džemy Dá sa to mojho syna stravujem takto 3 roky a je to vpohode
Koláče robím s pohánky a zo strukovýn Je toho vela ale tie začiatky aj ja som bola zúfalá zvládame to aj ja aj malí a nič krajšie nie je ked povie synček maminka super ranajky a dá vam pusinku Držím palce a pevné nervy

nika1988
22. jún 2015

@atair mlieko len rastlinné to je napríklad mandlové kokosové pohánkové ryžové ...

atair
22. jún 2015

Ďakujem dievčatá za rady , skúšala som doma vyrobiť si kokosové mlieko a aj kokosové maslo a synovi to veľmi chutilo takže sladké jedlá ako žemlovka a ryžový nákyp s kokosovým mliekom sú v pohode a dokonca lepšie :O) kokosové maslo má na kváskový rožtek s džemom. Máme aj alergiu na soju a doteraz som ani len netušila kde všade sa soja a sojový lecitín nachádza 😒

angela1
22. jún 2015

ďakujem 🙂 dievčatá

aaddeell
8. júl 2015

ahojte pripajam sa do temy synovi zistili tiez alergiu, takze sa potesim vsetkmy informaciam nakolko som uplne laik

pocula som, ze v rakusku maju vacsi vyber specialnych potravin, chodite niektore na nakup jedla do rakuska ak ano aku znacku tam kupujete a v ktorych potravinach?

pekkka
8. júl 2015

@angela1 len normalne maslo nahradis rastlinným alebo kokosovým olejom ( veto, flora,)
bez maslovej prichute samozrejme

aaddeell
8. júl 2015

chcem poprosit maicky ,ktore uz maju skusenost s alergiou, ake napriklad sladkosti sa mozu, ake pecivo ano a ake nie?

mirreckall
8. júl 2015

@aaddeell ahoj, ja som si zistovala pecivo priamo u vyrobcu a chleba v pohode, dokonca aj vianocku, co som bola prekvapena, rozky aj klasicke aj grahamove, pagaciky, cesnakove tycinky, takze celkom slusny vyber 🙂 a sladkosti, u nas sem tam lizatka, gumene medvediky a momentalne ficime na kukuricnych gulickach farebnych 🙂 a cokolada len 74% a viac, ale je malo vyrobcov bez mlieka

aaddeell
9. júl 2015

@mirreckall dakujem , adamko sladkosti nepapa iba gumovych macikov takze v tomto to je super 🙂

mirreckall
6. aug 2015

Je mozne, aby sa alergia na mlieko prejavila len tak z nicoho nic????? Nasej malej sa prejavila po rotaviruse... Naucili sme sa s tym existovat...lenze posledne 2 tyzdne je blbo z mlieka aj mne... Staci malicky hlt a hned krce v bruchu :( stalo sa Vam to niekomu?

map0007
6. aug 2015

@mirreckall ahojky,presne to mame aj my tak.Najprv mala,vyšla jej alergia.No a ja mam tiež len si dam trocha mlieka a hneď kŕče a prezenie ma aj 6-7krát.Začala som tiež obmedzovať mlieko a ak tak si dam radsej kefir.

kubobubo
6. aug 2015

Pravidelne sa mi to tento rok stava, par dni pred nejakou chorobou. 😒
Gastroentrologicka mi to mlieko nasla uz davno, len som to ignorovala. Ale tohto roku mi to hlavne pred chorobou prepukne, aj ked minimalizujem mlieko a mliecne veci.

mirreckall
6. aug 2015

@map0007 ja som este aj na bezlepkovej strave, mam intoleranciu lepku, takze uuuuuplna parada... A bola si na testoch aj ty?

map0007
6. aug 2015

@mirreckall bola ale vysledky v pohode,nemam intoleranciu.Tak neviem prečo tie kŕče a toľko krát návšteva Wc.Bola som aj na gastre,ale doktor mi povedal ze to je psychického problemu,lebo som pribrala 2 kg.Vravel ze by to bol problém az keby som schudla.13.8 idem na hadicku.tak uvidím.Ako to dopadne.

blonkyt
6. aug 2015

Ahojte,chcem sa spýtať,ake príznaky mali vaše detičky,keď im zistili alergiu na mlieko.Moja malá bude mať v septembri 3 roky a posledné dva mesiace máme veľké problemy s bruškom-zvracanie,hnačky,kŕčovité bolesti bruška.Bola som aj u lekára,ten nám odporučil smectu a hylak.Na pár dni to ustalo aj stolica sa zlepšila,nezvracala a od včera zasa hnačky,zvracanie a bolesti bruška.Mám podozrenie,že je to z mlieka.Ďakujem za každu radu.

map0007
7. aug 2015

@blonkyt Dobrý deň.Moja malá tiež hnačky aj zápchy,bolesť bruska dokonca sa niekedy vyhadzala na ličkach.No a strašne smrdavo poprduje.

sasa1983
7. aug 2015

@blonkyt ahoj,klinika moze byt uplne roznoroda,od vysevu na telicku,cez vsetky gastrointestinalne tazkosti vyssie spominane,az po znuzenu imunitu,chorlavost. Bud.infekcne-vysetrit stolicu aj na shigellu,enterokoky,pre istotu aj salmonelu,parazity (pre istotu),rota a adenovirusy. Keby mala toto,klinicky obraz by asi vyzeral inak,teploty,horucky,ake pre istotu a prave kvoli tomu,ze ma hnacky by som to skontrolovala. A ak by to boka intolerancia/alergia (imunologicky/gastroenterologicky dovod), tak sme imunolog IgG, IgA a IgE na mlieko,kazein,pre istotu aj lepok, aj antiIgE. Vysledky tak do 3-4tyzdnov. Zatial by som upravika stravu,a sama uvidis,ako zareaguje. Zvazit aj Helicobactera P (co asi skor nie).Zatial skua daku kuru s Nutrilonom B napr., alebk len probiotika (Probiofix, BioGaia, Dr.Max ma dake aj lacnejsie produkty).

aaddeell
7. aug 2015

prosim vas aku cokoladu mozem pouzit na kolac?

mariadarina
7. aug 2015

@aaddeell Napr. Orion horku alebo tu cervenu horku z Lidlu

blonkyt
7. aug 2015

@sasa1983 malá býva posledneho polroka dosť často chorá,napr.zapálene hrdielko,nádcha alebo len dosť vysoké horúčky- večer ide normálne spinkať,nič jej nie a råno má 39,9,drží ju to deň,dva a potom nič...v máji prvý krát hnačkovala,vysoké horúčky,brali jej výter,všetko v poriadku,vtedy sme sa toho nevedeli zbaviť skoro 10 dní...odvedy berie probiotiká...kupila som jej aj trojmesačnú dávku na posilnenie imunity Arko defenses to brala februar,marec,april...minuly pondelok sme boli u dokiho,co zvracala a hnačkovala dal nam tu smectu,hylak,bola na dietke a vcelku sa to upravilo aj začala znova papať,nezvracala aj stolicu už mala ok...v utorok som jej dala kakao a od stredy sa to zasa začalo,preto ma napadlo či to nemá z mlieka...malá je hrozne na mlieko vypije aj liter za deň+jogurty...dnes som s nou bola znova u dokiho a ide jej robit konečne aj krvne testy,tak uvidime..

sasa1983
7. aug 2015

@blonkyt tak jej to mlieko obmedzuj,aspon do tych vysledkov. Liter denne,jogurty k tomu,inak ja by som hnackovala asi tiez. 🙂

simonkaa5
7. aug 2015

@aaddeell mám alergické detičky aj manžela tak so sladkosťami je to hrozne jediné banány V čokoláde alebo horkú cokoladu

mariadarina
7. aug 2015

@simonkaa5 Je toho viac, len to treba vsetko v obchodoch citat a ponachadzat. Napr. Čoko Piškóty figaro neobsahuju mlieko ani manner keksiky citronove a lieskovoorieskove ani zlate esicka od opavie.