Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
3. mar 2014

@martasek84 jogurt obsahuje bílkovinu kravského mléka, čili se při eliminační dietě nesmí. Že nemá laktózu, to je jiná věc, to s alergií na BKM (které se při eliminační dietě snaží obvykle přijít na kloub, zda je nebo není) nemá nic společného.

martasek84
3. mar 2014

@luthien.k chápu to dobře, že jsou dvě roviny problému - ABKM a nesnášenlivost laktózy? jak poznám jedno od druhého? díky

demo
3. mar 2014

@martasek84
Laktozova intolerancia je ked v organizme chyba enzym,ktory ma na starosti stiepenie mliecneho cukru (prejavuje sa najma traviacimi problemami a u malych deti nie je az tak casta)

Za ekzemom byva okrem ineho ABKM -- t.j.kazein, ktory je vsade, aj v bezlaktozovych mliecnych vyrobkoch. Treba teda vylucit vsetko mliecne (mlieko, vyrobky, bezlaktozove)

luthien.k
3. mar 2014

@demo ano, tak zhruba to je, jen ta alergie může být i na jíné bílkoviny mléka, nejen kasein, ono jich je v tom mléce asi 30, nejčastěji je alergie na syrovátkové bílkoviny (jsou dvě hlavní, jestli se dobře pamatuji) a nebo ten kasein. Žádná se zcela neničí teplem či fermentací, jen je jich v různých mléčných výrobcích různý poměr. Nesmí se každopádně od mléka naprosto nic, ani máslo, později lze otestovat máslo ghí (i kdyby se alergie prokázala - ono toto máslo je velmi zdravé na obnovu střevní stěny, kterou mívají atopici poškozenou).
@martasek84

marunka83
4. mar 2014

zdravim maminky bohuzel i u nas se predpoklada alergie na kravskou bilkovinu kdyz jsem kojila slo to ale jakmile mala uz nepribyirala a byl nam predepsan nutrilon problemy zacly jedla max30ml a pak rev rev rev krouceni a nic nezabiralo chuze houpani kocarek drncani vibrace atd atd atd byla jsem psychycky na dne mudr nam jen predepisovala co tyden to jine mlicko a bylo to horsi horsi nakonec nas hospitalizovaly mala nepribirala nasadily nutrilon alergi degistive care propustily nas i kdyz jsem to do male strikala pod tlakem jak mi rekly sestry tyden jsem to doma provadela bud strikacka nebo z flasky pak i kapatkem od kapicek masakr a po navsteve gastro poradny opet hospitalizace tam nam nasadily neocate a postupne se to lepsilo mala pry nebude zatim zadny mega jedlik ale papka tak jak ma i kdyz oproti jinym ditkam mene ale pribira roste a to je hlavni nez jsme se z toho vyhrabaly trvalo to mesic a pul ted nam bude 5mesicu presli jsme zpet k nutrilonu alergii a tak nejak to jde brzo zacneme s prikrmy jen jsem se chtela optatexistuje i kase pro deti s takovym zdrav obtizemy???dekuji Maruska

erinka123
6. mar 2014

Ahojte ak by mal niekto zaujem mam na predaj toto mlieko...nutrilon allergy degestive care...exp date 2.5.2015 ...uplne nove neotvorene.

katyxq
6. mar 2014

@marunka83 https://www.modrykonik.cz/kase - prostě nemléčné druhy 😉 (ale teda Sinlac ani tu novou Nutrilon allergy care kaši nebrat, to jsou přeslazené hnusy, navíc karobem, na kterx´ alergici na BK m taky často reagují)

alverka
6. mar 2014

@katyxq
@marunka83 no ten Sinlac mi doporučila pani v lékarně a levný nebyl tak jsem ho koupila, pro malou jen to nejlepší...a doma pak koukala kolik to má cukru 🙂 tak jsem měla kaši já, nebudu dávat 5měsíčnímu dítěti cukr, vlastně nechápu jak může být něco s cukrem vhodné pro děti od 4měs.... Jinak malé (alergie na BKM i sóju) dávám k večeři nemléčnou rýžovou kaši (mají v DM i v lékarně) a míchám ji to s UM Nutrilonem allergy care (jinak kojím ), občas jsem to míchala pouze s vodou.

marunka83
19. mar 2014

JUU MOC DEKUJU ZA ODPOVEDI MALE JSEM PORIDILA NEMLECNOU RYZOVOU ALE MAME S NI POCKAT ZATIM JEDEM PRIKRMY A TY SI DA JAK KDY PRY MAM S KASICKOU POCKAT TAK NA 7MESIC TAK NEVIM

katyxq
19. mar 2014

@marunka83 já bych s kaší vydržela i déle než do 7 měsíců a pak dala k snídani, ne većer 😉

pillinka
22. mar 2014

ahojte, mam nejake zvysne mlieka nutrilon allergy care 2, este rok v zaruke, ak by niekto mal zaujem. osobne v BA.

zozole1886
24. mar 2014

Zdravím Vás mamičky. Mám takú netypickú prosbu, dúfam, že neprestanete čítať po prvej vete emoticon Som končiaca študentka na psychológii UK v Bratislave, robím diplom.prácu na tému Zážitok virtuálnej komunity, kde zisťujem, aké sú vzťahy v online skupinách na internete a aká je vzájomná podpora členov/členiek medzi sebou. Je to len 22 otázok , na pár minút, ak by ste si našli čas veľmi mi to pomôže a budem vďačná. Týka sa to tejto komunity MODRY KONIK, čiže ak Vás môžem poprosiť odpovedať vrámci nej.
Ďakujem pekne a ostatným sa ospravedlňujem za tento príspevok.

tu je link na vyplnenie
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

dimi26275
24. mar 2014

Ahojte,pred týždňom mi zistili alergiu na mlieko aj keď mam už 22rokov Uz tyzden nejem nič mliečne aj ked je to dosť ťažké. Lenže bolesti brucha,palenie v žalúdku, kŕče stále pretrvávajú. Preto sa chcem opýtať, že kedy by sa mohlo objaviť prvé zlepšenia?

katyxq
24. mar 2014

@dimi26275 a vynechala jsi i skryté mléko (podle složení většina druhů pečiva, různé sladkosti), a taky sóju?

chlupatinka
27. mar 2014

Ahojky Všem.
Syn má alergii taky na mléko. Projevuje se to že má křeče v břišku a nafouknutý. Má to od tři let, je mu šest. Musím říct, že čím je starší tak je to lepší. Ovšem se mu přidávají zase alergie jiné 🙄

zuzanka999
28. mar 2014

Ahojte baby, mám 9 mesačnú dcéru a stále ju kojím.. tento pondelok som jej skúsila dať kašu Nestlé ryžovú mliečnu, po troch lyžičkách začala strašne plakať.. ona takto plakať nezvykne.. vzala som ju teda na ruky no nevedela sa upokojiť. tiekli jej sliny akoby nemohla prehltať.. dva krát sa povracala no šlo to z nej pomaličky a akoby sa dusila.. myslela som si že jej zabehlo, do kaše som dala aj banánik tak som si myslela že je zabehol banánik.. včera som jej ju skúsila dať opäť, už bez banána.. po jednej lyžičke kaše začala opäť plakať, očerveneli jej líca a priam horeli, začala si šúchať nos, oči aj uši a napínalo ju na zvracanie.. volala som preto pediatričke.. tá ma odkázala na alergológiu.. prosím vás mali ste niekto takého príznaky čo sa týka alergie na BKM ??? Ďakujem

katyxq
28. mar 2014

@zuzanka999 zkus jí dát ochutnat něco jiného mléčného, třeba trošku (ale fakt jen trošku, oblíznout lžičku) jogurtu ... pokud bude reagovat, diagnóza je asi jasná, pak se ozvi mně nebo třeba kam.zyk

maudn
1. apr 2014

Děvčata, dle testů již alergii na mléko nemáme, je to na dlouho,tak to zkrátím, nefungují nám střeva, v hlavě jsem nad tím pátrala a doba,kdy se přestal vyprazdňovat souvisí se zavedení neocate (před tím stolice i 30krát za den- jde o dobu před rokem), a tak bych ještě ráda neinvazivně zkusila nasadit jiné mléko, které tedy může jako "nealergik", jsou mu dva roky, na mléko je zvyklý před spaním, před poledním spaním a ráno. Nedali byste mi tip na značku a typ mléka, které se hodí pro děti se zácpou (nejlépe, které máte odzkoušené)
Jeho stolice vypadá pouze jako když si špatně utřete zadek, děláme klystýry...

melanche
1. apr 2014

ahojte. mate niekto skusenosti ze by sa alergia na mlieko prejavovala okrem miernych soplov a kasla aj mierne zvysenou teplotou? (do 37,3). myslela som ze uz mi z tej alergie deti vyrastli, trochu sme polavili v diete a od vcera ma taketo tazkosti. zjedla zakusok, co si vycitam :( a aj mliecnu polievku. je 6 dni po prekonani virozy, takze dalsia viroza by to nemala byt.

demo
1. apr 2014

@melanche inak teraz obieha presne takato choroba. Ze po vyzdraveni sa zase vrati. Stalo sa to u nas a viacere kamaratky a ich rodiny maju navlas rovnaku skusenost. Choroba-vyzdravenie-zase ta ista choroba. Takze skor si myslim, ze je zase chora.

melanche
1. apr 2014

@demo aj ma to napadlo,ale este som o takej viroze nepocula.ale dobre vediet,dik 🙂

martinka05
2. apr 2014

@demo
@melanche aj my sme to mali, tri týždne sme strávili doma 🙂

mizulienka
10. apr 2014

ahojte dievcata, potrebovala by som asi poradit...mala ma 4 rokky, uz od babatka ma problem s ekzemom, v poslednom case sa to velmi zhorsilo, robili jej uz testy, vysla jej pozitivna alergia na roztoce, hranicne hodnoty bielok a breza, nic ine...BKM nevysla...
aj napriek tomu, ze sme dodrziavali dietu a aj antiroztocove podmienky, malej sa ekzem v poslednom case zhorsoval, tak nas kamaratka prehovorila na biorezonanciu....tam nam diagnostikovali, ze vlemi zle znasa med, mandle, strukoviny a ze zle reaguje aj na BKM, neviem, co si mam o tom mysliet, ale asi by som vyskusala na mesiac dva jej uplne vysadit vsetko mliecne...chytam sa aj slamky, lebo uz\ vazne neviem, preco ma ten ekzem horsi...

chcem vyskusat nejake z rastlinnych mliek, neviem ale ktore....maslo myslite, ze mozem Ramu?
je aj nejaka smotana bez BKM?
dakujem za vsetky rady 😉

melanche
10. apr 2014

@mizulienka moje deti piju ovsene mlieko s vapnikom. v DMku ich je dost na vyber. dobre je aj ryzove obohatene o vapnik. len si treba zvyknut na tu chut. rama obsahuje mlieko, takze na to pozor. je malo rastlinnych natierok, treba citat pozorne zlozenie. do skolky som nakupila perlu-aj to nie vsetky druhy su bez mlieka. (v skolke mali bezmliecnu dietu, no stale boli deti zahlienene, musela som sa stretnut s veducou jedalne na oboch skolkach a v oboch skolkach im natierali rastlinne maslo kde bol cmar, plnotucne mlieko-v jednej skolke to bola prave rama. ) dobre je aj toto maslo z bio obchodu ak mate nejaky po ruke:
http://www.slnecnica.sk/produkt/margarin-alsan-...
v bio obchode kupis aj ryzovu ci ovsenu smotanu, dokonca aj rastlinnu smotanu na slahanie a najnovsie som objavila vegansky tvrdy syr, ktory neobsahuje ani bielkoviny krav.mlieka ani soju. malej to velmi chuti, uplne nam to nahradi eidam.

mimi21mimi
10. apr 2014

Zdravim, mala ma intoleranciu laktozy a teraz k tomu aj alergiu na bkm. Je tu niekto s oboma diagnozami?

melanche
10. apr 2014

@mimi21mimi moja starsia to mala ked bola malinka. z laktozovej sa rychlo dostala, alergia na mlieko jej ostala

mizulienka
11. apr 2014

@melanche dakujem, si zlata, ze si napisala 😉
budem sa musiet aj ja stretnut s veducou jedalne, dufam, ze nebude problem dohodnut sa....v tej vasej skolke boli ustretovy, v pohode pouzivaju veci, co si im priniesla?

mizulienka
11. apr 2014

dievcata, chcem sa spytat este jednu vec, nie vsetko co je bez laktozy aj neobsahuje BKM, ze?

napr tento biely jougurt, je sice bez laktozy ale obsahuje BMK?
http://www.bioska.sk/sk/jogurtypuding/955-biely...

mimi21mimi
11. apr 2014

@melanche Fakt? Mne bolo povedane, ze z alergie moze vyrast, ale ta lak.intolerancia je na stalo.

melanche
11. apr 2014

@mimi21mimi z alergie na mlieko vyrastie asi 90% deti do 6.roku veku. avsak my sme urobili tu najvacsiu chybu a to ze sme sice nepili mlieko a snazili sa ho obmedzit, ale v malych mnozstvach som im davala (maslo, sem tam nejaka sladkost), nakolko im to nic nesposobovalo. ale je to zdradne. oni tie bielkoviny kr.mlieka prijimali a nedavno to cele prepuklo-starsia zapaly ucha a mladsia dlhodobo zvysene teploty a kasel. takze sme ho vyradili uplne a tym padom sice ma starsia 5,5 roka, asi si este pockame kym ho zacne tolerovat. lakt.intoeranciu mala ako babatko aj viacero mojich znamych mali a za pol roka-rok z toho vyrastli. viem len to ze ked to ma uz niekto v dospelosti, tak vtedy je to na cely zivot.