Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

demo
11. júl 2014

@salome123 ahoj, to netusim bohuzial. a uz ste lepsie na tom? vysledovala si, co skodi? spominam si, ze u vas to s tymi potravinovymi alergiami vyzeralo naozaj zle.

salome123
12. júl 2014

@demo nic sa nezmenilo, ale uz aspon viem co jej skodi a co nie. ja si skor myslim, ze okrem alergii na vajko a arasidy su ostatne problemy spojene s jedlom vysledkom potravinovej intolerancie a nie alergie. tak mam dilemu ci ma zmysel pytat si od pediatra vymenny listok ku gastroentrologovi alebo nie.

sam262
28. júl 2014

Ahojte, potrebujem poradit, lebo som z toho vsetkeho jelen 🙂 mame synceka, ma rok, plne dojceny. Chcela som pomalicky zacat mu podavat mliecne vyrobky (napr. jogurt) a skusala som mu ponukat aj UM, rada by som uz znizovala dojcenie, kedze maly slabo je, zle spi... to je k inej teme 🙂 Ponukla som malemu UM a hned po par lyzickach sa mu na tvaricke, hrudniku a brusku vyhodili cervene flaky (vyzeral ako muchotravka) aj sa vyhnackoval. To iste po jogurte a raz som mu dala lyzicku krav. mlieka, ta ista reakcia. Dr. mi povedala, ze mu mam mesiac vsetko mliecne vynechat. Ja ho ale dojcim, mam vynechat zo stravy vsetko mliecne aj ja? Moze byt za jeho problemami so spankom to mlieko, ktore ja prijimam v strave? (od malicka zle spi, hadze sa... chce dojcit velmi casto) Po akom case, ked ja vynecham vsetko mliecne by som mohla pozorovat zmenu v jeho spravani? Dakujem za rady.

alexanotbad
28. júl 2014

@sam262 ahoj. ak ma naozej alergiu na bielkoviny kravskeho mlieka - podla toho, co pises, to presne tak vyzera - tak ano, mlieko a vsetky mliecne vyrobky a vyrobky, ktore mlieko obsahuju mu mozu sposobovat tazkosti, a tym padom aj horsie spinkat.
Ja by som to prekonzultovala s pediatrickou.

salome123
28. júl 2014

@sam262 ano vynechaj aj ty zo stravy mlieko. neviem ako dlho to potrva, ale myslim, ze min. takych 24hod urcite

alexanotbad
28. júl 2014

@sam262 myslela som mlieko a mliecne vyrobky, ktore prijimas v strave Ty. som sa v tom prispevku vyssie nejako zamotala 😀

sam262
28. júl 2014

dakujem dievcata 🙂 mam striktne davat pozor na vsetko co obsahuje mlieko? aj napr. pecivo, sladkosti?

luly13
28. júl 2014

@sam262 ano,ked chces zistit na kolko reaguje,treba na vsetkom citat zlozenia a vylucit to,co sa mihlo okolo kravy.ci uz susene mlieko,srvatka,smotana atd.. a ppdla mojich skusenost treba aj u teba dietu drzat min mesiac. A mozno mu sprostredkovana bielkovina nebude vadit. U nas napr bielkovina robi problem aj cez mm,no bielok len napriamo zjedeny. Teraz sa mi zda,ze sa mu zvysuje tolerancia. Mozem si obcas dat latte,kolac a pod. No pred jogurtom mam stale respekt. Ten som v puse nemala uz rok a pol...

martinkah
29. júl 2014

Ahojte mamičky, idem si k vám po radu. 4-ročný syn má dg. alergia na bkm od 2 mesiacov, pravdepodobne na syrovátkové, naposledy sme skúšali zaviesť bkm asi pred 14 mesiacmi, mal vtedy už dlhšiu dobu malý fliačik - ekzém, po zavedení bkm sa po pár dňoch zhoršil, tak sme pokračoval v diéte. Teraz sme to po dohode s gastro lekárkou skúsili znova, bol predtým úplne bez ekzému, dávame Hollandia jogurt, 1. deň 4 lyžičky, 2. polovica kelímka, 3. a 4.celý, 5. a 6. deň dva jogurty. Na tretí deň večer som synov na nôžkach našla dve bodky, vyzerá to ako upchatý pór, potnička, málinko ružová, ale je to ekzém. Kedže alergologička nám vravela, že môže nastať na koži nejaká reakcia, ktorá po niekoľkých hodinách, dni zmizne, dúfala som, že aj tieto dve bodky budú tento prípad, ale nemiznú ☹ takže od dnes zasa po starom, diéta. Aj takáto malá reakcia sa považuje za prejav pretrvávajúcej alergie, však? Dalo by sa po takomto krátkom podávaní alergénu niečo zistiť vyšetrením špecifických imunoglobulínov?
@katyxq @luthien.k aj ostatné dievčatá, prosím, poradíte? Ďakujem

sam262
29. júl 2014

Dievcata, tak taketo flaky sa urobili malemu po troske UM, kravskom mlieku, jogurtoch... Ked toho vypil viac (30ml) zacalo sa to rozsirovat na hrudnik, brusko. Do hodiny to zmizlo. Mali ste nieco podobne?

luly13
29. júl 2014

@sam262 nas maly mal takuto alergicku reakciu po rajcinach. Po bkm ma problemy s bruskom

sam262
29. júl 2014

no on mal aj hnacku hned. a podavala si mu este rajciny? ci nemoze ich?

luly13
30. júl 2014

@sam262 no min pol roka som mala obavu a vobec neskusala. Potom som skusilav, lebo on rajciny miloval a v pohode. Teraz papa, no neprehaname to. A takuto reakciu uz nemal. Este upodozrievam, ci to neboli dozrievane rajciny na okne. Bol to domaci produkt na konci septembra.
U nas sa alergia prejavuje castou makkou stolicou a hlavne jemu hned scervenie ritka ako malej opicke 🙄
Teraz ideme na dovcu, tak som zvedava, ako dame hotelovu stravu...

sam262
13. aug 2014

ahoj no boli sme u pediatricky a poslala nas na gastro, teraz cakame na termin. ona ani nechcela robit odbery, lebo sama nevedela co to bude, kedze to ma po velmi malinkom mnozstve a opakovalo sa mu to, aj potom co sme na mesiac vylucili mlieko. luly13 verim, ze dovolenku zvladnete a uzijete si 🙂

salome123
13. aug 2014

@sam262 to vyzera ako alergicka reakcia.... skus mu pretriet kuskom smotany kozu napr. na ruke. nasa ma alergiu na 2 veci, ktore keby sme pretreli po kozi tak ta koza scervena a mierne sa vysype

sam262
15. aug 2014

@salome123 skusila som, nemal reakciu pri dotyku s pokozkou 🙂 musime pockat na to gastro, este takmer mesiac 😖

demo
15. aug 2014

@sam262 pises že ste mu na mesiac vylúčili mlieko. Mlieko je skryté vo všeličom: chlieb, rožky,sladkosti... Sledovala si zloženie výrobkov? Na gastro sa pri alergii veľmi spoľahnúť nedá, testy vychádzajú veľmi často falošne negatívne.

luly13
16. aug 2014

@demo
@sam262 presne.filipovi na mlieko aj na bielok vysli negativne.no eliminackou sme potvrdili.ja tam uz ani nechodim.poslali ho aj na alergo,tam som odmietla kontaktne testy a vysetrenie krvi "aby sme vedeli,ci sa to niekam pohlo". No kvoli "aby sme vedeli ci"svoje decko traumatizovat nedam. Odporucili kazdy den brat zodac "pre ochranu crievka". Na co,ked drzi dietu a je v poho...nevysvetlili. len boli prevelmi vytoceni,ze zas raz matka co veeela vie 🙄
A dovcu sme zvladli v poho.varili baby menu,ktore upravovali podla potrieb 😉

demo
16. aug 2014

@luly13 zodak pri potravinovej alergii je teda naozaj podivuhodny prístup. Čo dodať 😕

sam262
21. aug 2014

@demo ano vysadila som zo svojej aj maleho stravy vsetko, kde by mohlo byt mlieko. najprv som mala pocit, ze spi lepsie (asi 2 dni) potom to bolo take ako predtym, takze neviem. od toho gastra nejak vela neocakavam, no aj by som chcela malickeho pomalicky odstavit, teraz neviem co mu mozem davat, ako nahradu

nutrimas
26. aug 2014

Pre doplnenie vapnika odporucame mamickam, aj ich detickam makovy alebo mandlovy olej, ktr. obsahuje niekolkonasobne vyssi obsah vapnika ako mlieko. Odporuca sa jeho dlhodobe uzivanie, 1KL rano a vecer, mensim detickam ho mozete pridavat do jedla. Takto budete mat istotu, ze bude mat dietatko ten spravny prisun dolezitych zloziek pre spravy vyvin a rast kosti, zubov, nechtov, vlaskov. Makovy olej posobi navyse ako prevencia voci osteoporoze, bez obav ho mozu deti, tehotne, dojciace mamicky. Makovy olej 100% prirodny lisovany za studena ako aj pestru ponuku ostatnych druhov olejov najdete na nasom eshope 🙂

luly13
3. sep 2014

Nemate pls niekto skusenosti s kremom do torty z pudingu z mandloveho mlieka a masla bio alsanu? Alebo ine osvedcene tipy. Vdaka!

rony192
4. sep 2014

JA UZ NEMOZEM! prosim o radu... mame uzasnu lekarku, dieta ma polroka, z toho tristrvte zivota trpi na zaludok, ALEBO CO TO JE. najprv mavala koliky, tazke, nieco strasne, prenosila som ju den, noc, nakoniec ma hospitalizovali co sa mi chrbtica z toho nosenia poskodila na cas... po asi 3 mes zivota sme vymenili laktoz.mlieko za bezlaktozove. stav sa zlepsil o 70 percent, ale proste stale som videla, ze nieco ma s tym bruchom... skrucanie, hned ako jej padlo mlieko dole, myslim po par hltoch tak sialeny rev, bolestive vetry,potom uz len take pomrnciavanie ked sme dali to bezlaktozove...potom zacali prikrmy, super vsetko, prespavala celu noc, nic jej nebolo, stolica pravidelna, pekna... takze prikrmy a bezlaktozove, super.teda relativne, stale bolo badat, ze to brusko proste a to pitie mlieka je divne.. po asi mesiaci tych prikrmov a troch mesiacov bezlakt.mlieka zacalo toto z toho super stavu- zacalo to ohybanim sa do luku pocas dna, krcenie noziciek, mrncanie, ale tak inak ok, ale potom sa mi zacala budit, v noci, raz, potom dvakrat, po tyzdni uz bola hore trikrat, pridalo sa mrncanie, plac, skrucanie, nevedela som ju uspat, hadzala sa, odhadzuje dudlik co ju kedysi ukludnoval..zas bolestive vetry, dopadli sme tak, ze sme hore kazdu hodinu v noci, trva to mesiac,place, prdka, je jedna hodina v noci, dosli sme z vonku, tam som doteraz brazdila ulice s kocikom, co dve hodiny revala v kuse od bolesti a mala vetry...nespi, hadze sa, som hore.zacali jej draplave flaky cervene na licach a uz to ma vsade, take vacsie flaky....ja uz neviem co mam robit, lekarka nas cely jej zivot nechce poslat na gastro, ani na alergie... dnes som zmenila pediatricku, uz nevladzem. jej otec, nie sme v kontakte, mal nejake problemy s mliekom, ja neviem ake, proste nemohol mlieko, len male mnozstvo vzdy, vtedy som sa nepytala preco, este ani tehotna som nebola...aj toto vie lekarka a proste nas nikam neposle, moze to mat dedicne? a ja som tiez atopik.

dazdovka
5. sep 2014

@rony192 bože toto som už čítala stokrát, čo je spoločné pre všetky tieto deti, že stav sa zhoršil po očkovaní, očkovacia látka obsahuje kazein a preto taká vážna reakcia. Vo fotoblogoch je skupinka o nesuhlase s povinným očkovaním, veľmi veľa rodičov má rovnaké trápenie a môžu ti popísať ako sa z toho dostali a čo ďalej...

rony192
5. sep 2014

@dazdovka no, prave po ock. to zacalo, ale nechcem to radsej hned spajat, aj ked si myslim svoje... mam ine dieta ako som mala. dik, idem sa mrknut.

salome123
5. sep 2014

@rony192 nechces skusit vymenit bezlaktozove mlieko za allergy care mlieko? aspon na skusku...

od gastra a alergologov toho vela necakaj.

rony192
6. sep 2014

@salome123 ahoj, od vcera ho pijeme toto mlieko, nam predpisali, ze uvidime... chcem sa opytat, musi to zabrat hned? alebo to moze aj nejaky cas trvat? lekarka vravela, ze hned by mal byt vysledok vidiet na dietati ak teda ide o alergiu na bkm... teraz neviem ci hned ma byt ok uplne, alebo moze byt aj tak, ze pomaly zacnu tazkosti ustupovat?

salome123
6. sep 2014

@rony192 kolko ma mesiacov? co vsetko je? moze reagovat aj na ine potraviny...

rony192
6. sep 2014

@salome123 6msiacov ma... takmer dva mes je zeleninu, zemiaky, kekse pre deti, s mliekom, jablko, co ja viem tekvica, spenat, mrkva, cukina, zemiaky, kuracie maso, vlocky, banan... mesiac po prikrmoch asi taka zacala byt nervna, prehyba sa do luku stale,a kazdu chvilu hore v noci a plac, hadze sa v spanku, mrvi sa, vidim, ze brusko, ako sa zacala prikrmovat tak akoby sa to zlepsilo vsetko na jeden mesiac, stolica pravidelna, pekna, cele noci spala, a teraz pred mes. bum bac...

jvlo
6. sep 2014

@rony192 ahoj, mam 9 mesacnu dceru, presla som si kvoli jej alergii na kravsku bielkovinu peklom....Uz je ako tak stabilizovana....Jedine co ti ostava je tvrda eliminacna dieta.....co znamena....ziadne keksiky pre deti, ked uz kase, tak bezmliecne, ak chces mlieko, tak ryzove, alebo ovsene (napr.v DM), inak odporucam pre zaciatok vypustit a vajcia a ich stopy....jednoducho zelenina, ovocie, ryza, zemiaky, krupy, kukuricne chrumky....nove mlieko zaberie postupne, ak ma BKM, nesmie dostavat mlieko ani v strave (keksy, kase), ta atopickost s tym ma velky suvis, moja dcera ma exem o 1000% lepsi, ako ho mala.....no a este to ockovanie.....dceru som nedala zaockovat prave kvoli kazeinu, dalsie davky zatial aspon odloz, kym nebudes vediet, na aku zlozku stravy ma alergiu....treba navstivit gastro pre deti...uvidis ze bude lepsie, ja by som neverila ako sa dcerin stav zlepsi za tych par mesiacov...skus si pozriet posledny clanok u mna v blogu