Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

uankab
19. sep 2011

baby, ja som to tu uz davnejsie pisala, ze mam nazvys tusim 3 krabice neocatu lcp, trvanlivost je asi do marca 2012. V UK som ich dostala na predpis a teraz sme presli uz na neocate active... ak by ste ho niektora chceli, tak mi dajte vediet, poslem vam ho za cenu postovneho... mne je zbytocne a vam sa moze zist...

fram
21. sep 2011

Ahoj, prosím poraďte mi. Může se ABKM projevit bolestmi bříška, zapáchájící stolicí a prdíky? Krev ani hlen ve stolici nemá, kaká hodně často (míchaná vejce nebo řidší), ale po každém kojení má velké bolesti, pořád tlačí a pláče a to i 2 hodiny po jídle. Neublinkává skoro vůbec, ale často jí navaluje až dáví. Zkusili jsme všechno možný a mě napadá už jen jediné - zkusit vysadit BKM.

luthien.k
21. sep 2011

@fram , ahoj, ano, může, BKM bych určitě vysadila, nejméně na 14 dní z Tvé stravy, pokud se situace zlepší, BKM bych opět zavedla a tím dokončila tzv. eliminačně expoziční test - jiné spolehlivé testování reakce na BKM skrz mateřské mléko neexistuje.

hajanka
21. sep 2011

Ahojte mamicky, chcela by som vas poprosit o radu, kedze sa v tomto vobec nevyznam.
Sestrinej malej pri piti mliecka (Nutrilon AR) sa obcas (nie vzdy) po tvari vyhodia take cervene flaky, niekedy velke aj cez cele ocko, do par minut to vzdy zmizne. Spomenula to dr. a ta malej vzala krv na genetiku, ze ma podozrenie na alergiu na kravske mlieko. Nutrilon obsahuje nejake bliekoviny kravskeho mlieka? A aky je rozdiel medzi alergiou na BKM a intoleranciou laktozy?

luthien.k
21. sep 2011

@hajanka , Nutrilon samozřejmě stejně jako ostatní UM (kromě pár speciálních) obsahuje BKM - vyrábí se z kravského mléka, které prochází úpravou tak, aby ho mohli pít kojenci (mění se u něj poměr bílkovin, který je v KM jiný než v MM, snižuje se obsah minerálů, který je u KM příliš velký, obohacuje se o další složky, například nukleotidy, probiotika atd.), ale ten základ tam zůstává - kravské mléko a jeho bílkoviny. Alergie na BKM je vůbec nejčastější alergií u dětí do jednoho roku (5 - 7% dětí jí trpí) a příznaky jsou nejčastěji trávicí (koliky, plynatost, hlen a krev ve stolici), kožní (vyrážky, ekzém), dýchací (dušnost, zahlenění) i jiné (neprospívání, chudokrevnost, celková reakce - anafylaktický šok...).
Takže ty fleky alergii na BKM znamenat můžou, ale nejpolehlivější metoda je BKM vysadit, v případě UM toto nahradit mlékem speciálním (Nutrilon alergy care, Neslte althera) a sledovat, zda došlo ke zlepšení potíží.
Intoleranci laktózy určitě malá nemá, ta se projevuje pouze potížemi trávicími - nadýmání, bolesti bříška, průjem - ne kožními. Ale narozdíl od alergie na BKM není intol. latk. u malých miminek častá.

hajanka
21. sep 2011

@luthien.k dakujem za objasnenie, som zvedava co z tych testov zistia. Ona ako malicka pila Nutrilon HA a dr. jej ho odmietal predpisovat lebo ani ona ani partner nemaju alergiu, okrem nich dvoch sa alergia v rodine nachadza. 😖
Potom kvoli GER presli na Nutrilon AR ale mala stale grcka aj po nom, doteraz. Ma 6m. Plus este sa jej vytvaraju tie cervene flaky po tvaricke ked pije. Kym dopije flasu tak zmiznu.
Ked tak ale na tie priznaky poriadne pozeram, tak koliky mavala (ale to ma vacsina deti), plynnatost tiez,ekzem nie len tie flaky po tvari pocas pitia mliecka, castokrat sa nam zda ze je zahlienena, akoby v nej chrapcalo, ale dychanie ma podla dr. vraj ciste, dnes na poradni jej dr. brala krv na odporucanie neurologicky (zdala sa jej bleda) brala krv na zelezo a bola vazena - od posledneho vazenia (mesiac a pol) pribrala pol kila, co dr. povedala, ze to je malo. Pritom papa pekne, skor vela ako malo, denne vypije 920ml, na obed zel-mas. prikrm okolo 180-200g, poobede ovocie.

luthien.k
21. sep 2011

@hajanka nechci být prorokem, ale vypadá to celkem typicky, to ublinkávání může mít s alergií též spojitost, je to časté, že BKM dráždí již v jícnu a při vstupu do žaludku. Nečekala bych na žádné výsledky (jaké přesně testy dětská nechala dělat?) a nasadila Nutrilon alergy care, je dostupné bez předpisu (cenově jako HA mléko, bohužel).

fram
21. sep 2011

@luthien.k děkuju za odpověď i za IP. Syn je atopik, my s manželem v pořádku. Vyzkouším dietu a uvidíme.

mayem
23. sep 2011

Ahoj holky, máme dávat malé Neocate, malá ho vůbec nechce, dr. řekl, že to do ni musíme nějak dostat, máte prosím někdo zkušenost, jak toto mlíčko dochutit, abych ji trošku obalamutila a malá ho vypila?

luthien.k
23. sep 2011

@mayem připomeň mi, jak je stará?

mayem
23. sep 2011

@luthien.k Malé je 17 měsíců, trápí jí průjmy, nedáváme ji nic z mléka, nejdřív jsme ji dávali Nutrilon Alergi care, který vůbec nepomohl, pak jsme přešli na Nestle AL 110, ten pomohl hodně, cca 3 týdny, dr. řekl, že po zlepšení se určitě jedná o intoleranci laktózy, poslední 2 týdny má zas průjmy, sice ne tak často, jen 1x za den vodnaté nebo kašovité stolice, předevčírem ale už 3x a včera zas 1x, tak nám dal Neocate, abysme zjistili znovu jestli nemá ABKM. Že tohle mlíčko je lepší než Nurilon Alergi care. Malá ho ale vůbec nechce, já se jí nedivím, je hrozně hořké a smrdí. Prý to do ni mám dostat za každou cenu po dobu aspoň 2 týdnů abysme viděli zlepšení nebo jsme vyloučili ABKM

z.u.z.k.a.
23. sep 2011

@mayem ja som malej tieto hnusne mlieka ochucovala, chutilo jej to s kasou sinlac, dala som za polievkovu lyzicu 😉

mona7
23. sep 2011

@luthien.k No, škoda, že jsem vás nenašla dřív, ale i tak jste mi tu holky hodně pomohly. Jsem vděčná za každou radu. A jak píšeš o té stravě v těhotenství, tak to jsem vůbec netušila, mléko jsem pila snad denně 😒
Díky za rady, jak vylepšit štěpené mléko, možná se nám to bude ještě někdy hodit.

Jinak k našemu testování, přes mateřské mléko to malá zvládá a od středy zkoušíme bílý jogurt a dnes k snídaní měla trochu Lučiny a zatím to vypadá nadějně 🙂, budeme opatrně zkoušet dál.

@z.u.z.k.a. se Sinlac kasi je to dobrý nápad, my jí používáme normálně, jen mi přijde dost sladká, tak jí ředíme neml. kaší od Babylove (Dm), ale do toho hořkého mléka ideální.

mayem
23. sep 2011

@z.u.z.k.a.
@mona7
Děkuji, tu kaši Sinlac musím koupit. Měla jsem doma glukopur, tak jsem ji to mlíčko osladila tím, nepomohlo, vůbec to nechtěla, pak jsem ještě zkusila banánovou příchuť co mají větší děti do mlíka, taky to nepomohlo a to už se malá rozlobila a nechtěla víc ani ochutnat. Mám tu ještě osmizrnou nemléčnou kaši Sunarku, tak ji zkusím dát do toho mlíčka.

luthien.k
23. sep 2011

@mayem musíš to prostě zkoušet, sladit se dá také obilnými slady, lepší vůni i chuť dodá Neocate melasa, půl lžičky na plnou dávku. Co bych ale zkusila nejdřív: dá se to taky udělat tak, že se přejde ze stávájícího UM plynule, tj. začneš tak, že dáš jednu odměrku Neocate do stávajícího UM a postupně budeš zvyšovat, až se podaří na Neocate přejít.
Na Sinlac trochu pozor, obsahuje karobovou mouku - karob aneb svatojánský chléb, je příbuzný sóji a to může být problém aneb riziko zkřížené alergie: BKM - sója - karob. Navíc obsahuje cukr (sacharózu), což nemůžu už vůbec doporučit. Já nejsem moc zastáncem této kaše, to už je lepší například od Nestlé rýžová nebo kukuřičná krupička. Osmizrnná kaše je zase z velké části pšenice, opět častý alergen.

cincinnati
23. sep 2011

@mona7 Jak prosím probíhá sono střev?

cincinnati
23. sep 2011

@kaja73 Jaký je prosím rozdíl mezi Allergy Care a Neocate ?

kaja73
23. sep 2011

@cincinnati neocate je nastiepeny až na aminokyseliny-teda je vhodne pre deti co netoleruju ani alergy care.
No a cena je uplne ina- bez receptu stoji neocate na SK 78 euro-to je už ine kafe. 😒 Ale na recet je to pohodicka- nieco medzi 4-6 euro. Vacsine deti s alergiou na BKM staci ten alergy care.

cincinnati
23. sep 2011

@kaja73 Já jsem vysadila mléčné výrobky, pak jsem přestala kojit úplně (radši), 2 týdny máme už Nutrilon Allergy Care. Zlepšilo se to, už je kve v plínce míň a jen občas, ale stejně ještě plně nezmizela... Když to do týdne nezminí, budeme muset do nemocnice lehnout na vyšetření střev a konečníku ☹

kaja73
23. sep 2011

@cincinnati treba skusit ten neocate -aspon ja by som pred dakym invazivnym vyseternim skusila najskor niečo co dieta neboli a neobmadzuje 😉
Skus nech ti to predpisu-možno sa ti to podari vybavit - a až potom to rieš s nemocnicou. nam alergy care zabral len ciastočne,neocate už uplne,ale my sme mali problem s ekzemom.
Skoro 2m sme kupovali neocate na vlastne naklady v plnej cene-moje nervy- ale stalo to za to. 😉

cincinnati
23. sep 2011

@kaja73 Do nemocnice nás poslala dr. Tam nám řekli, že po týdnu vyšetření. Dr. vůbec o Neocate nemluvila...

kaja73
23. sep 2011

@cincinnati Ani mne to DR nespomenul.az tu kamzyk. 😉 vdake nej sme bez ekzemu. Zial Dr nie vzdy dobre poradi,respektive nie vzdy vsetko vedia,alebo povedia. 😝
preto sme na vlastnu past zaviedli neocate ,nie na radu Dr. Az potom ked ekzem zmizol mm zacal vybavovat neoacate na recept .
Dovtedy sa s nami nik ani len bavit o tom nechcel-maly totiž nemal v krvi potvrednu alergiu,tak až takyto dokaz nam uznali-aj to po dlhych tahaniciach.

cincinnati
23. sep 2011

@kaja73 Nám ro právě začalo vyrážkou, která se sice po speciálním krému ztratila, ale stále se vracela. Malá to měla po celém těle. Teď je to o dost lepší...

kaja73
23. sep 2011

@cincinnati este ma napadlo,že ja si myslim že o neocate Dr nehovoria pre jeho cenu-aspon na SK ho možu predpisat z tohto dovodu až po schvaleni reviznym lekarom- az potom ho može zacat predpisovat napr. gastroenterolog,alebo alergolog. A po 4m sa to znovu prehodnocuje.

luthien.k
23. sep 2011

@cincinnati , také myslím, že jste případ na Neocate, to se vlastně vůbec nevyrábí z kravského mléka (Nutrilon alergy care ano, proto ho asi 5% alergiků na BKM nesnese).

mona7
23. sep 2011

@cincinnati Je to ultrazvuk přes bříško, jako když jsi byla těhotná 🙂

cincinnati
23. sep 2011

@mona7 Tak proč nám neudělají ultrazvuk, ale přímo chtějí strkat sondu do střev. nechápu ...

julie123
24. sep 2011

@kaja73 v kolika mesicich jste zacali u maleho s Naocatem? Prestali jste kojit a nasadili Neocate? Dik 🙂

kaja73
24. sep 2011

@julie123 Najskor sme davali alergy care plus kojenie-do 7m,potom necely mesiac neocate plus kojenie a nakoniec už len neocate-od 8m.Pil ho do myslim do 14m-uplne sa mu koža vycistila už po cca 10 dnoch,co ho pil-ja som drzala prisnu dietu-kym som kojila,potom som skusila v tych 14m znovu alergy care-už ho toleroval,nasledne sme skusili kozie mlieko-aj to toleroval a tak sme myslim v juni skusili jogurty,syry a neskor UM babylove-to pije dodnes a vecer mu už zarabam kasu do klasickeho kravskeho mlieka.
vstky priznaky potravinovej alergie su prec 🙂 on reagoval aj na mrkvu,ovsene vločky, surove jablko,ci kamilku.

monapink
25. sep 2011

Jak poznam,ze nam Nutrilon alergy care nesedi? Meli jsme ekzem,od te doby co pije tohle mleko vycistila se,obcas se ji udela ekzem v zahybeh,to prisuzuji,ze ma obcas z poceni..nedavno se ji udelala vyrazka v obliceji,doktorka rikala,ze to ma ze slunicka,napsala nam michanou zinkovou rybi mast a pomohlo to,nyni se objevuje opet,mne to prijde jako ekzem,sice je to drobne,ale nekdy pekne zcervena..Ted ma drobne flicky na nozkach a i na rukach,nepatrne,ale jsou tam,doktorka to neresi,tvrdi ze muzu byt rada,ze tam skoro nic nema a ze ji se zda cista 😠 Nyni se dcera odstavila,uz nekojim,jenze ted mi zacina pripadat divne,ze po kazdem vypiti Nutrilonu AC ma stolici ridkou..mleko pije rano,odpoledne,vecer kasi a 3 krat po te, ma stolici-ridssi,kasovitou,pred spanim ma uz jen 120ml,to uz vydrzi..
Jenze kazdou noc se budi,nekolikrat,jasne ze to muze byt cimkoliv jinym,ale mozna ze ma neustale boleni briska..do dnes neprospala celou noc,vstavam k ni i desetkrat a vice..nyni je neklidnejsi i pres den,jenze to muze byt zubama,vim..
Myslite,ze jen plasim?Jenze ja jsem uz z male unavena,je neklidna,byla i pred tim nez ji zacali rust zuby!Neznam mit klidne dite a ted kdyz to tady ctu,tak mne napadlo,zda ji nedela ten Nutrilon AC zle..