Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

nika1988
8. feb 2016

@simonkaa5 ahoj sojeve výrobky nedávaj dostane skriženu alergiu na soju Namiesto smotany dávaj len pohánkové mlieko a ked chceš zahustit tak mukou a ked chceš zdravšie tak davaj zdravšie muky ako špalkova atd , do koláčou davam kokosove mlieko alebo do pudingou a krupice VELKY POZOR na kupovane pečivo aj v rožkoch je mlieko Moj synček tiež mal alergiu a teraz má už pet rokou a od sebtembra už može papat všetko Stačilo to dodržiavat všetko čítat čo to obsahuje napríklad aj srvatka atd

bzzzz
8. feb 2016

@simonkaa5 Ja jej ho musím tiež riediť, riedim ryžovým, to má najjemnejšiu chuť. Skúšala som dávať trošku karob miesto kakaa, to jej tiež chutí. Mlieko do varenia nedávam. Keď chcem niečo smotanové tak napr. do brokolicovej omáčky ovsenú smotanu a keď niečo sladšie (napr. sviečkovú) tak kokosovú, je taká hustejšia ako tá ovsená. Pečiem už málo, ale zvyčajne bublaninu s marhuľami prípadne aj želé - recept ako predtým ale miesto mlieka len vodu, to isté do kysnutého cesta miesto mlieka môže byť voda, takmer to necítiť. Mne najviac chýba maslo vo varení do zápražiek - dá sa miesto neho použiť Ghee maslo (dá sa spraviť aj doma, ale asi tam nejaké bielkoviny ostanú) - vonia ako maslo aj dáva jedlu podobnú chuť.
Inak ešte som sa dočítala, že alergia na BKM nie je u každého tá istá, lebo tých bielkovín je viac. Niektoré sa dajú zničiť teplom - pri pečení. Takže niekto toleruje mlieko v pečive - treba odskúšať.

simonkaa5
8. feb 2016

@bzzzz dakujeme

mariana0915
9. feb 2016

ahojte maminky ☹ dness nam bolo zistena alergia na BKM,takže patram čo by mala mohla
baby kde kupujete jogurty z kozieho mlieka popripade z ovčieho????????

mirreckall
9. feb 2016

@mariana0915 ak mate alergiu na bkm pozor aj na ovcie a kozie mlieko...u nas ovcie posobi tak isto ako kravske, kozie po roku v malych mnozstvach toleruje...daju sa kupit aj v obchodnych retazcoch...ja by som sa porozhliadla po ryzovych, mandlovych, prip.kokosovych dezertoch...a pozor aj na sojove mlieko...

mirreckall
9. feb 2016

@simonkaa5 existuje aj rastlinne maslo, ja ho pouzivam aj do varenia. Vola sa Alsan Bio 🙂

mirreckall
9. feb 2016

@oksu
@ladybugk
@bzzzz tak sme nakoniec vybrali sukromnu skolku, desiatu, olovrant riesia oni, obedy zo zaciatku nosim ja...statna ochota nula bodov...

mariana0915
9. feb 2016

@mirreckall kozie mame dovolene aj ovčie ,popozeral,lenže my sme male mesto neviem či u nas take niečo kupim ☹ ano o soje viem toež,dr nas upozornila

mariana0915
9. feb 2016

@mirreckall nevieš kde by som kupila tie dezerty a popripade aj značky?????????? dik

maznak888
9. feb 2016

@mirreckall prosim ta a to kokosove,mandlive mozu od kolkych mesiacov pit???

mirreckall
10. feb 2016

@maznak888 ja by som to pomaly skusala od 6 mesiacov. Co som citala diskusie mandlove piju v pohode od 6 mesiacov. Ja by som to skusala opatrne, kedze moze byt alergia aj na ne (ja ju mam). Nase to piju od roka. Ake mas stare dietatko?

mirreckall
10. feb 2016

@mariana0915 napisem ti IP 🙂

mariana0915
10. feb 2016
maznak888
10. feb 2016

@mirreckall ja mam pol ročne dieta.

mirreckall
10. feb 2016

@maznak888 a na predpis nemate mlieko?

maznak888
10. feb 2016

@mirreckall mam jasne Nutrillon alergy care.to je strašne horke

bzzzz
11. feb 2016

@maznak888 U polročného dieťaťa, ktoré má max. 2 príkrmy za deň je mlieko (materské, umelá formula) významným zdrojom bielkovín. Mandľový nápoj (mlieko) obsahuje veľmi málo bielkovín, ryžový nápoj takmer žiadne. Je preto u dieťaťa potrebné zvýšiť ich príjem v strave a neviem, či je to u takého malého dieťaťa možné. Len preto, že niečo ľudia nazývajú mliekom, neznamená, že je to plnohodnotná alternatíva. Z rastlinných "mliek" obsahuje viac bielkovín iba sójové a to je nevhodné. Ja by som na svojom polročnom dieťati určite neskúšala nahradiť umelé mlieko rastlinným. To už by som radšej ten nutrilon rozmixovala napr. s banánom alebo nejak inak ochutila, aby to dieťa vypilo. Treba si prečítať podrobne zloženie na etiketách.

mariana0915
11. feb 2016

@mirreckall ahopj,prosim ťa a tie tavene syry v črievku nemože tiež že?????? vyrabaju sa aj kozie tavene nevieš????alebo ako nahradu čo použijem ,mala ma rada cestovinu so syrom ☹

maznak888
11. feb 2016

@bzzzz ved ale ja to nechcem nahradit Nutrillonom to určite nie kedže my ho budeme este dlho pit a vsetko do neho zarabam koli alergii.to bude pit aj nadalej a este dost dlho.na tie kokosove a mandlove som sa informovala kedže s nimy skusenosti nemam.

mirreckall
11. feb 2016

@mariana0915 klasicky nie. Vcera sa mi podarilo najst kozi syr roztieratelny v jednom stanku u nas v nakupnom centre.

mariana0915
11. feb 2016

@mirreckall tak to maš štastie 🙂

mariadarina
15. feb 2016

Ahojte, vo svojom blogu mam dva albumy tykajuce sa bezmliekarov - v jednom su doma pecene kolaciky, v druhom sladkosti bezne dostupne v obchodoch. Ak sa chcete inspirovat, co doma upiect alebo co kupit, ked na pecenie nie je cas, kuk do môjho blogu 🙂 Vsetko je vhodne pri intolerancii na laktozu aj bielkovinu kravského mlieka.

lulubinka
15. feb 2016

Ahojte chcem sa spýtať či niekomu diagnostikovali alergiu alebo intoleranciu až v dospelosti.ako sa vám to prejavovalo.A ešte ci ste najskôr skúsili domáce testy,ktoré sa dajú kúpiť na nete.stoja okolo 23 eur.

mariadarina
15. feb 2016

@lulubinka Ano, mne a manzelovi v dospelosti a dcere, ked mala cca 8 rokov. Prejavy sme mali ale vsetci podobne. Bolest brucha, nafukovanie, hnacky, zvysena plynatost. A ja mavam okrem toho aj bolest hlavy a v extrémnych pripadoch celkovu nevolnost☹ A domace testy sme si nerobili, dcere to diagnostikovli na detskom gastre, nam na alergologii.

lulubinka
16. feb 2016

@mariadarina ja mavam okrem klasickych priznakov ako je bolest zaludka, pichanie v zaludku a crevach, skvrkanie a pocit plnosti, nafuknute brucho a plynatzost aj ine asi menej caste priznaky ako je celozivotna anemia, caste zapaly mocovych ciest, perioralnu dermatitidu. naopak hnacky nemam vobec, skor nieco medzi normalnou stolicou a zapchou a palenie zahy, a to najhorsie krv v stolici. nie vsetky priznaky su vzdy.
tak som si nie moc ista ci to teda moze byt.
zistovali vam to na zaklade krvnych testov alebo na gastre aj vysetrenim criev kamerou.
chcem sa este spytat ci nemate aj niekto z vas celiakiu, ci to spolu suvisi. v rodine mam celiakiu, no mne nebola zatial zistena.

mariadarina
16. feb 2016

@lulubinka Ak si si este nedala spravit testy, tak neobcakavaj a chod na gastro alebo alergologiu. Nam to potvrdili na alergologii, takze z krvi, nie hadicou. Inac krv v stolici je aj znakom celiakie... Mozes mat dokonca kombinovanu neznasanlivost aj na mlieko, aj na muku. Neboj sa tych testov, ak organizmu potravinami skodis, je to 100x horsie. Vzdy je lepsie, ked vies, na com si.

lulubinka
16. feb 2016

@mariadarina ja po vyšetreniach chodím už dlhé roky.s vždy mi povedia ze som zdravá.na demisiou má testovali z krvi aj hadicou a nepotvrdilo sa.v januári som bola na rektoskopii kvôli krvi v stolici ale tiež nič nenašiel.No povedal že ak sa bude opakovať tak urobí celé črevo.No po pravde uz im ani moc neverím.No asi to posledný krát skúsim a keď nie tak to nechám tak a budem sa riadiť intuíciou.len som chcela vedieť či je to možné aby mi to zistili až teraz.aby som nevyzerala ako hypochonder.🙂

lulubinka
16. feb 2016

Nie na demisiou ale na celiakiu.malý preklep.

mariadarina
16. feb 2016

@lulubinka Tak potom to mlieko uz len naozaj skus na cas vylucit a uvidis,ci sa ti ulavi...

ladybugk
18. feb 2016

@mirreckall Ahoj,nestihla som skor reagovat,super ze ste vybrali uz skolku,snad budete spokojni aj vy a hlavne dcerke bude pacit😉 my sme tiez nakooniec menili - od januara nastupil syn takisto do sukromnej a to v podstate z jedineho dovodu- tak ako u vas ochota spoluprace coraz mensia.. nikam to neviedlo,stale to bolo len o tom co sa neda a preco. v novej to zatial vyzera fajn,obedy mu tiez zatial nosim ja ale ustretovost ozaj velka, co donesiem to mu daju, zvysok (desiata a olovrant) riesime operativne podla jedalnicka- ak moze dostane to co maju ostatni,ak nie donesiem len to co nemoze napr natierku... cize sa to celkom dobre rozbehlo,syncek je zatial tiez spokojny akurat ze pred tyzdnom si doniesol ostial domov kiahne...takze uvidime ako to pojde ked opat nastupi po kiahniach.Tak drzim palce nech ste aj vy spokojni!