Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

saraju
8. sep 2011

@luthien.k ahoj,prosim Ta, ak ma maličký alergiu na BKM prečo by mu malo vadíť aj iné mlieko, dokonca aj soja? Su tie bielkoviny podobné? Vdaka. Odpovedala som aj mailom.

luthien.k
8. sep 2011

@saraju , ahoj, mail nepřišel 😕

Ano, přesně, bílkoviny jsou podobné, v případě jiných savčích mlíček, v případě sóji je to trošku něco jiného, tam jde o častý souběh těchto alergií - z praxe - mnoha dětem, kterým jsem s alergií na BKM pomáhala, sója skutečně vadila, někdy ne hned, ale po čase se vytvořila senzibilizace.

saraju
8. sep 2011

@luthien.k dala som s mailom druhy pokus 🙂 asi bola chyba v adrese. Možem za dostatočný dôkaz toho,že sa skutočne jedná o alergiu na BKM považovať to, že sa mu ulavilo ked som mlieko vynechala? alebo to treba overit odbermi?

kaselka
13. sep 2011

Ahojte, možno to poznáte, no našla som pre mňa novú kašu vhodnú pri alergii na BKM, dokonca aj pri intolerancii laktózy. Vyrába ju Nestle a volá sa Sinlac ( u nás ju mali v Bille) tak ako pri Hipp pohánkovej je v 1 porcii okolo 265 mg vápnika. 😉

lucia32
14. sep 2011

Ozývam sa po 100 rokoch...dnes nám robili testy na potraviny....
Tak vyšli nám harničné hodnoty na vajce, žltok i bielok, ale to nepapáme, nakolko mala ako malinká silnejšiu reakciu, to som tušila, potom nam vyšli trošku zvyšene na oriešky, ani to nepapáme a na kakao, takže zbohom čokoládka a granko...
....a na pšeničnú múku trošku ale to asi neporiešim, neviem si predsatviť, že by sme vylučili muku a vyrobky z nej, ražnú múku môžme, no idem niečo poštudovať, lebo nas len vypoklonkovali a nič nepovedali, aby si to človek sam zisťoval 😝
Mliečko už tolerujeme, prestali sme piť alergy care pred 2 mesiacmi, v oktobri budu robiť testy na mlieko...teraz ma napadlo, že som sa ani neopytala na vysledky kontrolného testu, ale ked malá tam robila teátre 😅

mona7
14. sep 2011

Ahoj, dcera má alergii na BKM a už jsme 9 měsíců bez veškerých výrobků obsahujících mléko a sóju. Naše pediatrička nám řekla ať pomalu vyzkoušíme jogurt. Stále kojím, tak bych raději začla u sebe, přes mlíčko to bude asi šetrnější. Chtěla jsem poprosit, ty co už s tím mají zkušenost, měla bych si dát každý den jogurt nebo obden, zas abych to moc nepřehnala. Díky moc.

monapink
14. sep 2011

@mona7 Ahoj, určitě přes MM a určitě jogurt - první den půl jougurtu, druhý den celý, třetí den celý a k tomu tvrdý sýr a od čtvrtého do sedmého dne se doslova nacpávat BKM, na co budeš mít chuť Do MM to přechází cca za 20 hodin... No a kdyby se Ti cokoli nezdálo, tak přestaň,za 14 dni to muzes opet zopakovat,pro overeni,zda se opravdu jednalo o reakci na BKM..Pokud reakce bude dalsi pul rok dietit..Tohle mam od luthien.k,neni to z me hlavy 😉

mona7
14. sep 2011

@monapink Díky moc za rady 🙂 Ještě, že existují diskuze 😀 Vyzkouším, no a snad už z toho malá bude venku.

monapink
14. sep 2011

@mona7 Tak at to u Vas dopadne dobre,u nas pul roku diety nestacilo,dietime dal 😔

lucia81
14. sep 2011

@monapink ahoj, a aké prejavy ste mali vy? A akú hodnotu IgE vám namerali po pol roku? Lebo mi ideme koncom septembra tiež po pol roku diéty na kontrolu. Ďakujem

mona7
15. sep 2011

@monapink Ozvu se, jak nám to dopadlo a Vám držíme palce, aby příští zkouška dopadla úspěšně.

monapink
15. sep 2011

@mona7 no my jsme na kontrole nikde nebyli,zkousku jsem si udelala sama a opet se nam zacal delat ekzem,dcera byla i vice neklidna a pak ji po tele naskocil ekzem,zacalo to za krkem a na rucickach,tak jsem zkousku prerusila a dcera je zase cista..
Nas nikdo ani nikam neposila,doktorka to neresi,predepisuje nam Nutlilon alergy care a nevim,zda i po dcerky roce nam to bude dal predepisovat,nic nerikala,tak nevim zda nebude potreba se objednat na alergo,aby mela nejaky papir pro pojistovnu..

cincinnati
15. sep 2011

@monapink Taky máme alergii na BKM. \nutrilon alergy care se dá koupit i bez předpisu. Kolik platíš za ten Nutrilon, když je na předpis?

monapink
15. sep 2011

@cincinnati vim,ze jej koupim i bez,ale vyjde draz..na predpis vychazi na necelych 200kc,myslim,ted nevim presne..mame toho vzdy vic a jezdi pro to chlap a plati,takze ja se ted nejak neorientuju..A vim,ze pediatr do roka to muze predepisovat,ale pak budou asi potreba opet nejake testy..Nevim,mozna mi poradi nekdo kdo ma ditko starsi pres rok,zda i tak pediatr mlicko predepisuje 😉

hojda
15. sep 2011

Holky sousedky klouček to má taky. Může se mu dát jogurt a zakysané mléko?

lusana
15. sep 2011

@monapink neviem ako je to v Čechách, ale na Slovensku môže predpisovať lekár od roka do troch rokov Nutrilon allergy care len po schválení revízneho doktora zo zdravotnej poisťovne.
Alergolog vypíše žiadosť na schválenie mlieka, potvrdí ju aj pediater a zašle sa to do poisťovne. Musí byť však presne stanovená alergia na BKM krvnými testami.

monapink
15. sep 2011

@hojda Ne nemuze! nemuze jist nic,co obsahuje bilkovinu kravskeho mleka,jogurty,mleko,syrovatku,kasein...
@lusana dekuji moc,tady to bude jiste to same,jenze nase dr. se o to nezajima 😒 a pak po roce bych asi koukala,ze nam to uz nemuze predepsat..Diky,jdu zavolat na alergo a objednat nas..

vojtisek2007
15. sep 2011

@monapink ahoj, tak zrovna od včera nám v gastroenterologické poradně doktorka doporučila kvůli denní dávce vápníku aby Eliška (3roky) začla zase pít nutrilon pro děti s alergií na BKM a že mi ho bez problémů bude předepisovat náš dětský lékař - máme ho 7km, gastroporadnu i alergo máme 50km.....prý to není žádný problém....včera mi tam jeden recept napsala na balení 450g že máme vyzkoušet, jestli ho vůbec bude pít, že je hořký a v lékárně jsem na něj nedoplácela nic...kromě těch 30kč za recept či za co to je...

monapink
15. sep 2011

@vojtisek2007 Jako opravdu?Ty nedoplacis vubec nic?nechapu,proc teda ja jo 😒

michamicha
15. sep 2011

tak my teda máme teď Neocate a pediatrička nejdřív řekla, že ho máme zkusit, ale musí ho napsat alergolog... na alergologii nám ho teda napsali a teď už nám ho píše i pediatrička, prý jí stačí, že jsem jí přinesla zprávu z alergologie 😉 a ty doplatky jsou děsný, my předchozí mlíko (Althéra) kupovali v jedné oblíbené lékárně... první plechovku Neocatu jsem vyzvedávala v nemocniční lékárně, protože ho měli skladem... tam jsem doplácela 245,- a volala jsem do tý naší oblíbený lékárny a tam mi řekli, že u nich doplatek 440,- 😝 takže budem vyzvedávat v té nemocniční, protože to už je sakra rozdíl 200,-Kč za plechovku...

hojda
15. sep 2011

@monapink Aha, tak já si to s něčím popletla u něčeho se zakysné může.

vojtisek2007
15. sep 2011

@monapink no ono možná záleží na zdravotní pojišťovně ne ??? bych si tak tipla...když i michamicha píše že v jedné doplácí tolik a ve druhé tolik....???tohle fakt netuším, když doplácíš 200,tak to se ani ten recept skoro nevyplatí, když normálně ho kupuju za 270,-kč ..... 😝 🤐 🤐 🤐

monapink
15. sep 2011

@hojda no u alergie na BKM se zakysane urcite nemuze,ani v male mire 😉
@vojtisek2007 a jakou pojistovnu ma Tva dcera? my jsme u metalky..nam se ten recept i tak vyplati,kdyz bych si to propocitala,urcite je znat tech 70kc ktere usetrime,dcerka pije UM celkem dost,a taky z toho delame kase,takze plechovka nam vydrzi neco pres tyden..
@michamicha teda nechapu,ze v jedne lekarne se doplaci tak a v jine zase jinak,tohle jsem teda nezkousela,vyzvedavame neustale v Kauflandu-lekarne,tam nas to vyjde bez poplatku za recept a minus jeste nejaka koruna dolu,kdyz mame vernostni kartu 😉

vojtisek2007
15. sep 2011

@monapink máme vojenskou pojišťovnu...no jo, ona je V ještě malá, Eliška má jen 150ráno a 150 večer pokud přes den nedostane něco dalšího s vápníkem...

kaja73
15. sep 2011

@michamicha nam napr neocate nechcela predpisat ani alergologicka,len na gastre to preslo a aj to až po schvaleni reviznym lekarom-dovtedy sme si ho 2m kupovali sami 1 plechovku za 78 euro 😖 a ta vystacila tak 4 dni-no horor.Potom nam to predpisovala na gastre ,ale vždy po 4m to musel znovu schalit revizny. Nehrozilo,že by to mohol predpisova pediater ani po prineseni nalezu z gastra. Bolo ozaj o držku to vybavit-ale asi preto, že maly nemal typ alergie co sa preji v krvi-IgE,ale ten druhy typ -non IgE-ci ako sa to vola-co sa prejavi len potravinovym testom.
Proste po nasadeni Neocatu nam do tyždna zmizol vsetok ekzem.
Doplatok bol potom myslim 6 euro,ale dnes je myslim 4-neviem to presne,ale je to vsade rovnake-v každej lekarni.
Dnes sme už nastastie bez alergie-može papat už vsetko.
Na diete Neocatovej bol 8m a predtym 4m na Alergy care.

tygrous
16. sep 2011

@michamicha Schvalne jsem se divala k nam do katalogu dodavatele a jsou dva druhy Neocate: Neocate je s doplatkem 240,- a pak je Neocate advance s doplatkem 404,- (vzdy teda jeste +30,-poplatek za polozku na receptu).

michamicha
16. sep 2011

@tygrous no a já platím ve fakultce za ten Advance 245,- za plechovku 😅

mona7
16. sep 2011

@monapink Nás doktorka taky nikam na krevní testy ani alergo neposílala. Dceru netrápil ekzém, ale zažívací problémy, krev ve stolici..., ale z počátku to bylo takové nenápadné a tím, že dobře prospívala, tak to nikdo z doktorů na alergii BKM netipoval. Sono střev i výtěry vyšly negativně. Hledala jsem různě po internetu, protože se nám to zhoršovalo a sama od sebe jsem vysadila vše co BKM obsahuje a zlepšení se dostavilo, ale úplně se z toho malá dostala až po vysazení sóji. O té jsem se dozvěděla později a to také z internetu.
A když jsem se na to ptala alergologa, kam chodím se sennou rýmou, tak se přímo divil, že netušil, že to může přejít i do mateřského mléka. Nestačila jsem se divit.
Co to alergo, jste objednané?
Když byl malé rok zkoušeli jsme Althéru, ale zvedal se jí žaludek a nic nevypila. Pediatrička mi říkala, že starší děti ty upravená mlíka nechtějí. Najednu stranu jsem ráda, že za to nemusím dávat ty velké peníze ☹ , jak to tu čtu i ty doplatky jsou šílené.

luthien.k
16. sep 2011

@mona7 , kdyby jsi přišla k nám do diskuze, bylo po problémech hned 😀 Ne vážně, je někdy až trestuhodné, jak málo vědí o alergii na BKM (a alergiích u kojenců obecně) pediatři a ještě zoufalejší je, to co píšeš o svém alergologovi - to je ten, co by Tě měl ještě v těhotenství upozornit, že nemáš vzhledem ke genetické zátěži k atopii, kterou díky Tvé alergické rýmě dítě ponese, konzumovat žádné hlavní alergeny příliš často (denně) ani v přehnaném množství, ať už se jedná o kravské mléko a výrobky z něj, tak i o sóju, vejce, pšenici, ryby a ořechy...
P.S.: Atopie, to není jen ekzém, zahrnuje všechny nepřiměřené reakce organismu na vnější podnět - alergen (inhalační a potravinové alergie, astma, atopický ekzém...).
P.P.S.: Štěpené mléko se dá starším dětem vylepšit například malou lžičkou melasy, glukopuru nebo při nejhorším třtinového cukru.

z.u.z.k.a.
17. sep 2011

@mona7 ja som alfare mlieko naucila malu pit,tak ze jej primiesavam do kazdej davky sinlac kasu, trvalo to sice cca mesiac,ale naucila sa, comu sa ja velmi tesim,pretoze 9 mesiacov co som kojila a bola na bezmliecnej a bezvajecnej diete som neskutocne trpela a ku koncu som uz bola velmi unavena, napriek snahe varit si velmi pestru stravu- vela mi tu kocky pomohli.