Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

katyxq
7. máj 2012

@ivka144 Ono záléží, na které konkrétní bílkoviny je alergie - kravské mléko obsahuje cca 30 různých bílkovin a ne všecky jsou i v mase 😉.

luthien.k
8. máj 2012

@meggieerika přímo antirefluxní mléko bez BKM neexistuje. Je možné mléko pro alergiky zahustit například instantní rýžovou kaší, pokud je skutečně reflux. Ono ale u alergiků na BKM často nejde o reflux, ale o zvracení na základě podráždění právě bílkovinou kravského mléka nebo dokonce i tím zahušťovadlem (jsou děti, co jim vadí karob - svatojánský chléb, kterým se tato mléka zahušťují).

mojinecka
8. máj 2012

Ahojte mamky, nepotrebujete niektorá mliečko Nutrillon allergy care 2. Ja som objavila ešte nejaké krabičky. Ak by Vám to pomohlo, tak kuknite môj inzerát na bazáriku s podrobnosťami.

meggieerika
10. máj 2012

Ahojte poradte mi............ mate isto viac skusenosti........ malemu vyslo z krvi ze ma alergiu na BKM, avsak nema ju az tak brutalnu, aby bolo nutne nejak zasahovat.........mame 1 mesiac byt na sojovom mlieku a sojovych veciach, nic z kravskeho mlieka nema papat..... Lenze on mi to pit nechce............sice dnes to pil 1x, aj to je pravda, nakoniec som mu z toho mlieka zarobila kasu, tu zjedol......... Ale co mu mam dat jest v noci ked sa mi zobudi??? Zeby caj.........Mlieko papa rano, na obed podla potreby a na veceru a ked sa v noci zobudi tak aj v noci, Od narodenia papal Nutrilon AR...... Kojila som ho len v nemocnici........... Poradte mi...... ☹

katyxq
10. máj 2012

@meggieerika Sóju raději ne, zhruba v polovině případů je nebo vznikne souběh alergií BKM a sója (a protilátky IgE v krvi být nemusí ani na jedno, má to tak skoro polovina potravinových alergiků, reakce probíhá jinými složkami imunity). Měli byste mít UM s plně štěpenou BKM jAko je Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra.
Ze stravy (příkrmů) vyloučit vše z kravského, kozího a ovčího mléka, sóje a také hovězí maso. Pozor na složení všech potravin včetně pečiva.

katyxq
10. máj 2012

@meggieerika Pokud částečně kojíte, tak dietu musíte držeti i vy, BKM do mateřského mléka prochází.
A teda za měsíc alergie na BKM nezmizí, u většiny dětí mizí tak po roce, spíš třech věku.

meggieerika
10. máj 2012

@katyxq on je od narodenia na UM, doteraz papal Nutrilon AR.............. ze zatial nie je nutne prejst na Nutrilon Allergy Care alebo ine..................mame mesiac vydrzat so sojou a potom sa uvidi ako bude reagovat...........Ja nekojim.....................aaaaaa maly ma len 10 mesiacov

katyxq
10. máj 2012

@meggieerika Pokud má alergii na BKM (jakkoliv silnou), tak na AC Nutrilon nutné přejít je, neřešením jen zaděláváte na jiné alergie (celiakii, astma). Doktoři neradí vždy dobře, bohužel - stačí si přečíst v tomto tématu x stránek dozadu nebo celé téma, je to furt dokola to samé 😠 ☹.

Reflux může být příznakem alergie na BKM, ale o kousek výš na téhle stránce luthien.k radí, jak AC mléko případně zahustit.

mimi21mimi
10. máj 2012

Vylucila som dcere mlieko, mame sa prist k dr. ukazat buduci tyzden (neviem, ci ide o BKM alebo intoleranciu laktozy zatial).... zaujima ma, ci pred testami maju mat deti uplne vysadene akekolvek mliecne vyrobky ap. ... ci to nejako neskresluje vysledky pri odbere krvi. Dakujem.

katyxq
10. máj 2012

@meggieerika A kaše jen nemléčné z AC mléka, do příkrmů maso může být drůběží, králičí, jehněčí, vynechat samozřejmě jogurty, pokud už jsem je začali dávat.

katyxq
10. máj 2012

@meggieerika Kvůli jakým problémům se dělaly testy? A alergii zjistili podle IgE protilátek z krve nebo jinak (IgG a IgE nejsou moc relevantní)?

meggieerika
13. máj 2012

@katyxq lebo mal problemy s kaslom, predtym mal zapal priedusiek so zapalom pluc a teraz 5 tyzdnov dozadu mal nieco podobne, nie vsak tk akutne, vtedy sme boli tyzden v nemocnici........ IgE a IgG bolo v norme.......... tam bolo napisane tucnymi pismenami ze BKM 0,63........... vraj to nie je vysoka hodnota na to aby sa nutne muselo prejst na HA mlieko.............. preto mame len striktne vynechat mlieko a papat vse zo soje

katyxq
13. máj 2012

@meggieerika No, nemyslím si, že vám doktor dal dobrá doporučení 😒. Takhle se problémů (častých nemocí dýchacích cest, možná i ten reflux) dost pravděpodobně nezbavíte. Zhruba 40% alergiků na BKM v krvi protilátky IgE nemá a přesto reagují, děje se to jinými složkami imunity. U alergiků na BKM je zhruba v polovině případů souběh alergie i na sóju, nebo se tato alergie může vyvinout, proto sóju nelze doporučit.
I HA (hypoantigenní) mléko by bylo špatně, BKM je v něm jen částečně naštěpená. Abyste viděla, že si ta doporučení, co jsem napsala v minulých příspěvcích, necucám z prstu, doporučuju prostudovat toto: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

katyxq
13. máj 2012

@meggieerika Jinak než striktní dietou bez BKM a sóji u dítěte jejich vliv na nemocnost či reflux neověříte.
Ten článek, co jsem dala odkaz. se sice týká ekzému, ale platí i pro jiné příznaky potravinových alergií.

meggieerika
13. máj 2012

@katyxq tak mi povedzte co mam davat jest malemu 10mesacnemu dietatu?????? obedy papa zeleninu s masko, jedava ovocne vyzivky s ovsenymi vlockami, kase so sojovym mliekom, pije caje................

katyxq
13. máj 2012

@meggieerika Maso jen vynechte telecí a hovězí, dávejte drůbeží, jehněčí, králíka a kaše dělejte z vody, UM (AC Nutrilon) nebo rýžového mléka, ale to je v odkazovaném článku napsané 😉 .

martinka05
14. máj 2012

@meggieerika ahoj my sme dávali kašu Sinlac, mali by ju mať aj DM - ku.

meggieerika
14. máj 2012

@martinka05 to je taka nemliecna kasa???? chutila????

meggieerika
14. máj 2012

Ovsene, pohankove mlieko by mohol pit??? Ak by mu to teda chutilo...........neskusala som..... bo kozie asi moc nie, ci??? Ryzove mlieka som pozerala tiez, ale obsahuju morsku sol........... a moj maly ma len 10 mes....

luthien.k
14. máj 2012

@meggieerika to jsou stopy soli, to nevadí, nicméně na pravidelné pití doporučuji minimálně do roka Nutrilon alergy care či Nestlé althera, reis drink spíš do kaší a na příležitostné pití. Sinlac nedoporučuji, při alergii na BKM má asi 30% dětí i alergii na karob, což je hlavní složka kaše Sinlac. Navíc obsahuje cukr, což je pro alergiky dost nevhodné kvůli tomu, že narušuje správnou střevní mikroflóru, která je při potr. alergiích moc moc důležitá.

meggieerika
14. máj 2012

@luthien.k a to kozie mlieko sa moze????

luthien.k
14. máj 2012

@meggieerika za mě určitě ne, bílkoviny kozího i kravského mléka jsou si hodně podobné a riziko zkřížené reakce je velké.

meggieerika
14. máj 2012

@luthien.k aha............. diky za info.............. ale tie pohankove a ovsene by som mohla skusit???

luthien.k
14. máj 2012

@meggieerika nevím, jaké přesně myslíš, například pohankové sušené mléko Zajíc obsahuje kaseinát, což je BKM, takže to se nemůže. Některá obsahují i sóju - prostě záleží na složení.

romcovaklarka
14. máj 2012

@luthien.k @meggieerika No to jsem se tuhle nachytala, máma mi koupila v lékárně pohankové mléko a rýžové mléko Zajíc a doma jsme si přečetli, že obsahuje mléčnou bílkovinu, jako to mi hlava nebere, proč to udělají z pohanky a pak tam nas..ou ten kasein?!? Pardon jsem se trochu rozčílila 😝

Jinak já kupuju v DM rýžové a ovesné tekuté a jsou obě moc dobré.

Akorát z toho rýžového jsem zkoušela dělat pudink, normální oetker a vůbec neztuhl, nevíte někdo, čím to může být?

camilca
15. máj 2012

Holky, poraďte. Na doporučení jedné z maminek odsud jsem vynechala veškeré mléčné výrobky a dcera naprosto přestala zvracet (předtím zvracela po UM - vyzkoušela jsem asi 4 značky, zvracela trochu i po Nutrilon Allergy Care, ale řekla bych, že rozhodně méně). Reflux to nejspíš nebude - po čaji, vodě a polévkách žádné zvracení. Včera mi lékařka řekla, že mám zapisovat vše, co dcera jí a po čem zvrací a za měsíc přijít na kontrolu. Ale mně se nechce čekat další měsíc, když mi z toho blinká. Lékařka mi řekla, že to ani tak nemusí být intolerance bílkoviny, jako že to může být spíš způsobené tím, že některé děti si na UM prostě nemůžou zvyknout (úplně kojit jsem přestala před měsícem, ale i v době kojení jsem jí občas dala UM a zvracela). Už nevím, co mám dělat. Mám raději dceru objednat na alergologii? Nebo čekat ten měsíc? 😒

luthien.k
15. máj 2012

@romcovaklarka je třeba dát cca 1,5x více pudinku než se dává normálně.

luthien.k
15. máj 2012

@camilca ano, může to být prostě tím, že jí UM nechutná. Jak toleruje jogurt nebo třeba mléčnou kaši?

camilca
15. máj 2012

@luthien.k Po mléčné kaši Sunarka zvracela, z jogurtu také blinkala, ale už jsem jí to dlouho nedávala. Dnes to zkusím a uvidíme, co to udělá. 😉

luthien.k
15. máj 2012

@camilca tak v tom případě bych UM nedávala ani nic jiného (jen jako test - ale jen lžičku!). Pokud ani alergy care nebyl OK a chceš dávat UM, tak si určitě zajdi na alergologii a zkus se domluvit na Neocate, což je UM, které má téměř nulový potenciál alergizovat. A nebo, protože bude mít prcek brzy rok, dá se pak na pití dávat obilné mléko s vápníkem (reis drink calcium, ovesné mléko Oatly s vápníkem...). Při pestré stravě se obejde i bez UM.