Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

modra1
8. mar 2011

@ludmilabb vajce toleruje? Reakcia na laktózu býva častejšie tráviaceho charakteru, bolesti bruška. Po jednej piškóte sa mi to nezdá, skôr by to mohlo byť niečo iné.

ludmilabb
8. mar 2011

@modra1 zltko mi tolerovala v pohode a bielko tiez som si myslela ale teraz som si uz nie ista v nicom
@luthien.k piskoty jej davam v postate stale, je to jedina sladkost v ktorej nie je susene mlieko a este nejake keksiky z Alnatury, plus kukuricne chrumky

sabinazv
8. mar 2011

@ludmilabb ja som este objavila piskoty PIMS to su piskoty so zele a horkou cokoladou a este v Lidli banany v horkej cokolade... bez mlieka vsjo ... a este keksiky KOKA su tiez koser 😉

ludmilabb
8. mar 2011

@sabinazv joj vsak to ze my mame aj atopicky ekzem takze kakao automaticky vynechavam

luthien.k
8. mar 2011

@ludmilabb, aha, sladké by mohla ještě například toto (akorát asi bude problém to sehnat, nevím...):
http://www.nektarzivota.cz/cz-detail-254604-siv...
No a samozřejmě domácí buchty, bez mléka, pošlu Ti nějaký recept...
S těmi vejcemi nevím, nevím, kromě těch sušenek je jinde nemá? Ony by to mohly zhoršovat...

modra1
8. mar 2011

@ludmilabb ak toleruje med, mohla by chrumkať aj špaldové pukance obalené v mede, kúpiš v DM, lacnejšie v kauflande. Moja ich zbožňuje. V piškótach je celé vajce, veď aký problém vyskúšať bielok samostatne, postupne zvyšovať množstvo 5 dní ?

luthien.k
8. mar 2011

@modra1, @ludmilabb, přesně tak 🙂

monapink
10. mar 2011

mlecne bilkoviny obsazene v potravinach nemaji nic spolecneho s mlekem?A tudiz to muzu i pri alergii na BKM? Nejak se v tom stale nemuzu zorientovat 😒

lusana
10. mar 2011

ahoj, aj syn má alergiu na mlieko a vajce, ak môžem poradiť
sladkosti bez mlieka a vajec
Z Lidlu od značky sondey keksíky v pomarančovom obale 300 g volajú sa Havre Biscuits
Bebe dobré ráno,, ale iba zelené
niektoré fit tyčinky

luthien.k
10. mar 2011

@monapink, mléčné bílkoviny, to je právě to, co je alergen! Tělo při této alergii reaguje právě na bílkoviny jakožto na jednu složku kravského mléka (kasein, syrovátkové bílkoviny - alfa laktalbumin aj., sérový albumin - ten je i hovězím mase... - je jich v kravském mléku asi 100, z toho zhruba třicet má alergenní potenciál, přičemž nejčastějšími jsou tři z nich), ale nikdy nereaguje například na mléčný cukr, laktózu. Laktóza se dá koupit samostatně jako sladidlo například, ale na tu alergie neexistuje, jen jsou mezi námi tací, co ji v těle neumějí zpracovat a mají tak intoleranci laktózy (po jejím požití pociťují plynatost, bolí je břicho, mají průjem, výjimečně zvrací).

luthien.k
10. mar 2011

@lusana, Hafer Kekse, Dinkel Kekse, Apfel Kekse - z DM drogerie, zn. Alnatura, Špaldové kačenky z biopekárny Zemanka, skořicové sušenky Drachmas, Moje sušenky javorové Bio nebio, Bio melasky... Chce to navštívit zdravou výživu a číst etikety nebo si upéct domácí buchtu, kde se mléko nahradí třeba Reis drinkem a 1 vejce = 1 lžíce kukuřičného škrobu.

lusana
10. mar 2011

@luthien.k ďakujem, ale ja som chcela len poradiť, že sušenky bez mlieka a vajec sa dajú zohnať aj v obyčajnom obchode, keďže nie vo všetkých malých mestách sú obchody so zdravou výživou a domáce buchty sa nie vždy chcú doma robiť.

luthien.k
10. mar 2011

@lusana, aha 😅 Nějak mi to teď před tím porodem nemyslí 😀

ludmilabb
10. mar 2011

@luthien.k ja som jej ale uz od roka davala bezne do polievky halusky z domacich vajicok a nic som nepobadala....len teraz v tejto nasej situacii nemozem nic testovat furt cervena ako paprika

luthien.k
10. mar 2011

@ludmilabb, právě jsem Ti poslala mail...

sabinazv
10. mar 2011

a co 100 % ovcia bryndza pri BKM, mohla by sa?

modra1
10. mar 2011

@sabinazv hm, treba vyskúšať, ak ti dieťa reaguje ekzémom ľahko to zistíš. Pokiaľ si dobre pamätám, je tu 25% pravdepodobnosť, že bude alergia, tie bielkoviny sa podobajú, u kozieho mlieka je pravdepodobnosť vyššia. Ale, bryndza obsahuje veľa kazeínu, ak ti dieťa reaguje na kazeín z BKM, tak sa (podľa mňa logicky) pravdepodobnosť zvyšuje.

sabinazv
11. mar 2011

@modra1 praveze vobec nema ekzem, on je len anemicky a davnejsie mal krv v stolici... dietu drzime len 2.mesiac
Po akej by ste odporucili znovu testovat a pripadne pomaly BKM zavadzat?

luthien.k
11. mar 2011

@sabinazv, nespěchej hlavně a pokud reaguje na BKM takto nespecificky, tak bych nepokoušela žádné kozí, ovčí, sójové věci, protože nepoznáš vliv!!! Dieta se má držet minimálně půl roku, aby to mělo nějaký efekt.

sabinazv
11. mar 2011

@luthien.k vsak ja neponahlam, ja sa len pytam 🙂
Dietu drzime obaja prisne, lebo ja este kojim...
Mne lekarka hovorila o 3 mesiacoch diety, tak som chcela vediet aku mate vy skusenost...

luthien.k
11. mar 2011

@sabinazv, jasný, každý chce na začátku vědět, co ho čeká 😉, ale tři měsíce jsou málo, na zlepšení chudokrevnosti nejspíš dost, ale ne na vymizení alergie ne.

sabinazv
11. mar 2011

@luthien.k ide mi o to, ze ho chcem casom prihlasit do skolky a teda neviem ako to tam budu riesit s jeho dietou, a ci vobec 🙄
A chcem mu dat urobit nejake podrobnejsie testy, lebo to co mu davala robit jeho mudr. takmer o nicom nevypoveda...

luthien.k
11. mar 2011

@sabinasz, co konkrétně vám v testech vyšlo, reps. jaké vám dělali?

modra1
11. mar 2011

@sabinazv *Testovanie BKM som robila po 11 mesiacoch diéty, ale iba cez moje mlieko, malej som ešte neskúšala a ani sa zatiaľ nechystám, možno v lete, ale ak by to aj vyšlo dobre, jadálniček jej meniť nebudem. Testovanie vyšlo dobre, bez reakcie (u nás je to ekzém), takže teraz občas, naozaj zriedka si dám plátok tvrdého syra, lyžičku kyslej smotany alebo misku smotanovej zmrzliny, aby sa u nej pomaly nastoľovala tolerancia.
Škôlka, no to je ťažké. Odkedy ho chceš dať, veď je ešte malinký? Suseda to rieši so synom tak, že raňajkuje doma a pred obedom ho zo škôlky vyberie, je tiež doma s mladšou dcérou. Ja som požiadala, aby synovi nedávali mlieko a zjavne mliečne jedlá, to akcepetujú, ale inak dávajú mliečne do všetkého ☹. Teraz nastúpil po mesiaci do škôlky, doma samozrejme bez mlieka, len občas som mu dovolila kúsok mliečnej čokolády alebo bryndzové pirohy a v škôlke dostali na obed bravčový perkelt, také doma nevaríme, tak som zisťovala, či do toho ide mlieko a že vraj aj smotana. No prišiel s červenými lícami a rukami a to som dúfala, že je po alergii. Žiaľ, nie je, ale jemu zistili alergiu až tesne pred 4. narodeninami a je alergický aj na kazeín, nikto mi nepovedal o prísnej diéte, takže skryté BKM dostával, až keď začala mať problémy dcéra, našla som tieto diskusie a dozvedela sa ako na to.
Určite ťa podporujem v diéte, ja urobím všetko pre to, aby dcéra dopadla inak ako syn.

sabinazv
11. mar 2011

@modra1 neviem od kedy mi ho vezmu, myslim, ze nie skor ako v 3 rokoch . cize o rok, myslela som, ze by teraz od septebra siel tak na doobedie do skolky, lebo on je cely divy za detmi... stale ked ich stretneme tak chce ist s nimi 🙂

@luthien.k este som u lekarky nebola - chystam sa v pondelok potvrdit prihlasku do skolky, tak sa na to kuknem, len po telefone mi povedala, ze prekrocil 3 nasobne limitne hodnoty (nejaku hodnotu 43 spominala)

luthien.k
11. mar 2011

@sabinazv, tak bys mu mohla přece dávat jídlo s sebou, ne?

Takže z krve dělali testy, ano? No až budeš vědět víc, tak na to můžeme mrknout (jestli teda nebudu rodit 😀 )
Jinak dej na @modra1, tři měsíce je opravdu málo, půl rok je minimum, lépe i déle.

@modra1, to je jako u nás, na malé množství sem tam nereaguje, když toho sní víc, tak se objeví fleky...

sabinazv
11. mar 2011

@luthien.k ved ak by to bolo doobeda tak to sa ta pekne doma vyriesit, len vies ake su deti, bude vidiet ostatnych nieco jest co nemoze a bude chciet tiez...

Ano z krvi na moj podnet mu robili tie testy... ved nechcem ho trapit neustalymi odbermi, je to hrozne.. tak som chcela vediet kolko je tak optimum dietovania...
Inac som si dnes bola kupit tie probiotika a ten vapnik a 20 euro pleslo v lekarni ako nic 🙄 no nevadi, hlavne aby sme boli fit 🙂 Mam aj riasy, kukuricne mlieko, ryzove a kopec inych veci...

luthien.k
11. mar 2011

@sabinazv, bezva, že jsi byla nakupovat, je pravda, že je to vše drahé, ale jsou to investice, které se vyplatí 😉

marianas
11. mar 2011

Ahojte. Mám 9 mesačného synčeka,je dojčený. Po ukončenom 8. mesiaci sme zaviedli jogurt,denne som mu dávala cca 100 g a aj to len každý druhý deň. Približne v tom čase začal kakávať redšiu stolicu, nie ako novorodenec, no redšiu ako kakal po zavedení príkrmov. Lenže vtedy sa mu práve tlačil aj prvý zub, tak som nevedela, z čoho kaká redšie. Pred 2 týždňami som jogurt vysadila, stolica sa upravila. Predvčerom som dala jogurt znova a zase mal redšiu stolicu. Bruško ho nebolí, iné prejavy nemá. Môže ísť o alergiu na BKM? Alebo o intoleranciu laktózy? Dá sa to zistiť iba testami? Akými? Ďakujem za odpovede.

modra1
11. mar 2011

@sabinazv daj si predpísať Biomin H u svojho lekára, ušetríš okolo 9 €.