Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

angela1
30. apr 2015

@papricka33 Klasické maslo? ďakujem 🙂

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luly13
1. máj 2015

Bezmliecne osie hniezda. Chutia uuuzasne 😵

buba08
1. máj 2015

@luly13 poprosim ta o receptik 🙂, dakujem 🙂

luly13
1. máj 2015

@buba08 mozem az v pondelok. Teraz cestujeme 🙂

buba08
1. máj 2015

@luly13 ok, vďaka 🙂

nikina17
1. máj 2015

Baby, taká otázka na vás. Nám zistili ABKM z krvi u našej dr. Ona sama mi však povedala, že mala asi dva prípady kedy jej z krvi vyšli pozitívne výsledky na ABKM a potom na alergológii sa to nepotvrdilo. Môže to byť nakoniec tak, že malá tú alergiu ani nemusí mať? Dcérka jedávala vždy veľa jogurtov - prakticky každý deň, niekedy aj dva. Pila mlieko, kakao, jogurtové mlieka, ochutené mlieka, syry, bryndzu,nátierky, syrokrém....nikdy sme nemali výsyp, žiadne bolesti bruška, hnačky ani nič podobné. Len sme mali často zápaly dýchacích ciest, dlho trvajúce nádchy a kašeľ. Dva krát aj problémy so zaľahnutými ušami. Vraj aj to sú príznaky alergie na BKM. Lenže krčná tieto problémy pripisuje mandliam, ktoré jej chce dať vybrať. Ako prebiehajú testy na alergológii a sú spoľahlivejšie ako tie z krvi?

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkavv
1. máj 2015

prosim vas kokosove mlieko mozu pit ako stare deti? moj ma alergiu na bkm a lepok :( dakujem za info

trgypadl
1. máj 2015

@nikina17 aj alergolog robi testy z krvi uplne rovnakym sposobom

mariadarina
1. máj 2015

@luly13 Dik,urcite vyskusam,len porad,kde ho teda kupujes,ked nie v dm?

luly13
1. máj 2015

@mariadarina maju aj v kauflande(tam kde maju exoticke potraviny),tiez v tescu. Naj je vraj v franz jozef.no v nasich obchodoch pod touto znackou som zatial nasla len ine konzervovane potraviny

mariadarina
2. máj 2015

@luly13 Dakujem, pohladam a vyskusam🙂

nikina17
8. máj 2015

Včera som v Lidl-i objavila tieto keksíky. Sú vegetariánske - čiže neobsahujú žiadne mlieko. Chuťou mi pripomínajú bebe keks, akurát majú vanilkovú arómu. 100g balenie je po 0,25€ a 450g balenie za 0,99 €. Malej chutia, som rada.

zso
8. máj 2015

@nikina17 vajíčko obsahujú?

nikina17
8. máj 2015

@zso nie ani vajíčka

zso
8. máj 2015

ooo super, tak si ich idej pozrieť, vďaka za tip

nikol315
28. máj 2015

prosím o radu v lekárni mi poradili že mám kúpiť dcére Laktazan extra má jej pomôcť keď poruší diétu a vypije mlieko ale na ňom je napísané že zlepšuje trávenie laktózy ale ona má alergiu na mlieko nie na laktózu

bamb27
28. máj 2015

@nikol315 to poradili hlupost,, pri intolerancii laktozy chyba enzym stiepiacy laktozu na jednoduhsie cukry,, Laktazan to urobi za nu,, alergia na BKM je odpoved organizmu na alergen, stiepenie cukru v zaludku nic nevyriesi, nakolko problemom je bielkovina

nika1988
29. máj 2015

@nikol315 ahoj ja mám tiež drobca z alergiou je to uplne niečo ine ako laktoza čiže ked celkom vylúčiš mlieko a mliečne výrobky tak sa aj vylieči moj syn to mal od narodenia a dodržiavala som prísnu dietu nič čo obsahuje mlieko a samozrejme žiadna srvátka atd a teraz má 4 a pol roka a zakladné testy nám vyšli uplne skvele a začali sme dávat postupne trošku s mliečnych výrobkou a teraz čakám na testy podrobnejšie ale vypadá to tak že je zdravý Držím palce pevné nervy a ked sa bude dodržovat dieta tak ako má byt tak potom sa drobcek aj váš može vyliečit A jedna otázočka kolko rokou má malinké?

nika1988
29. máj 2015

@nikina17 na alergologii to nemusi výst pozitývne moj mali tam mal negatívne ale na gastre pozitívne držala som sa diet prísnych diet a teraz cakáme na posledné testy a mohli by sme začat s mliečnymi výrobkami pravdepodobne mu to prešlo

nika1988
29. máj 2015

@katkavv kokosove všetky deti ktoré majú BKM ja dávam od 10 mesiaca pohánkové mandlove kokosové makové ryžove a nič sa mu nestalo dnes už má štyry roky a čakaju nás posledné testy a pravdepodobne dopadnu dobre

nika1988
29. máj 2015

@demo vžiadno prípade potroške mliečnych výrobkou moj syn mal alergiu od narodenia vynechala som všetko mlieko mliečne výrobky srvátku atd proste nič čo obsahuje mlieko a vdaka tomu teraz má 4 a pol roka a už sa mu to tak vyliečilo že pomáli zavádzame príkrmy mliečne a čakáme na testy Ja neodporučam papat jogurty sem tam ako píšete vy lebo len sa to črievko podraždi a je to blbos bez jogurtou atd sa dá žit A aj vápnik sa dá doplnit lepšie Asi nikto tu nevie že mak a makové mlieko obsahuje viac vápnika ako klasické mlieko ja to už všetko mám naštudované A chvala bohu asi sme to dobojovali spravne len za dva týzdne posledné testy a uvidím Držím vám palce

nika1988
29. máj 2015

@nikina17 Ked má A na BKM tak to znamená alergia na všetky živočíšne mlieka čiže len rastlinné

emili31
29. máj 2015

@nika1988 ak nema v crievku enzym Laktaza tak nemoze ziadne zivocisne mlieko.Ak ma IBA alergiu na BKM a v creve ma laktazu tak moze ovcie, kozie...samozrejme treba opatrne ale malo by to tak na 90 percent byt

atair
31. máj 2015

ahojte vie mi niektorá z vás poradiť v piatok sme sa vrátili z gastra a dr nám do správy napísala aKM IgG 54,5 soja IgG hraničné znamená to že máme alergiu na soju a mlieko.? Nič mi nehovorila a tak som trochu z toho zmätená 😒

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika1988
1. jún 2015

@atair ahoj mi sme to mali tiež tak napísané máte alergiu na BKM a ked je soja hraničná tak to znamená že mate čisto výrobky zo soje vynechat ale malé percento v strave mi nemalo vadi ale mi sme vynechali celkom a o tri mesiace mal soju v poriadku po tých testoch

nika1988
1. jún 2015

@atair ja na vašom mieste by som vysadila všetko presne takto isto som to spravila aj ja prísna dieta žiadne mlieko mliečne výrobky a ani soju a sojové výrobky /dá sa to nahradit inými výrobkami/
Vtedy mal rok a pol takto som fongovala s malim až to teraz teraz má 4 a pol roka a čakáme na posledné výsledky a pravdepodobne sme sa toho zbavili
Po výsledkoch začnem dávat po malích dávkach a uvidím
Medzi tými kontrolami mi doktorka povedala nech mu niečo skusim nikdy som to nespravila nič mi na to nepovedala mám predlženú materskú ak by si chcela ešte niečo vediet stačí napísat

atair
2. jún 2015

Dakujem vam dievcata za odpoved a co bezlaktozove mlieo a smotana mozem davat synovi alebo radsej uplne mlieko vynechat .