Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

lenaaa
24. jún 2009

Tak nám Nutrilon Allergy Care dali jen na předpis a bohužel vůbec nepomohl, nakonec jsme skončili na Neocatu, chudák Jiřík ho ale nechce papat, je hrozně ošklivý, smrdí jak chlor do bazénu ale výsledky se dostavili už po dvou dávkách

erikasadek
24. jún 2009

pavlinka, na trhu tu je ich vela, ale ja nie som na slovensku, zijem vo francuzsku , ale na trh prisla novinka pred par mesiacmi , je to mlieko vyrabane s ryze , pre alergikov... na BKM a laktozu.. chutovo je vyborne..

hodim ti par linkou, a skus hladat u teba doba, vela mliek mate na trhu len lekarnicky niektore nevedia..
poznam po sebe ked som volala na slovensko , ci je dostat...
NEOCAT; najprv bola zaskocena, a hladala v databaze , az potom ano je dostat.... len cena je vyssia ako u nas podstatne, v FR je 50 euro a na slovensku 77 euro.. za krabicu...
je to nejlepsie co existuje na trhu .. ale predsa preco taky rozdiel..!!!

erikasadek
24. jún 2009

http://www.allobebe.fr/modilac-modilac-soja-1er...

hadzem ti par , mlieko cisto soja; toto je jednicka existuje samozrejme aj 2, a potom , pre vatsie deti samozrejme.. je mnoho znaciek... 😉

http://www.modilac.com/index2.asp?acces=bebe-ar...

pavlinka, toto mliekonie je na stranke, pretoze je vyhradne dostat v lekarni... ale je tu aspon rada mliek.. toto mlieko sa vola...;
MODILAC EXPERT 2 RIZ teda ryza....
100% rastlinne mlieko , bez laktozy, a mlieka kravskeho.. 😉

http://www.enfamil.fr/html/Prosobee*-Soja-2-rub...

dalsia znacka, pre babatka apotom od 6 mesiaca.. 😉

takze to su take zakladne zancky.; vytlaci si a ukaz v lekarni.. ci nieco take maju, alebo podobne ine znacky.. drzim palce..

pavlinka3
24. jún 2009

tak mi dneska odpoledne tchýně přivezla ten Nutrilon Allergy Care 2 a jak jsem čekala, tak Mates ble ble ble a to si jen cucnul....ale není se čemu divit, když doteď znal jenom prso 😅 zkusím mu z toho dělat kaše a pohledám to sojové ještě
erikasadek děkuju za linky....sice francouzky umím....teda učila jsem se na SŠ a na VŠ taky pár semestrů, ale jak to člověk nepoužívá pár let, tak hodně zapomene...musím na to čučnout se slovníkem 😅

erikasadek
24. jún 2009

pavlinka , no ja som ti to dala len orientacne ze na trhu existuje toho vela, aby si mohla argumntovat , v lekrni vies..
no chutovo jasne ze mu toi nebude chutnat.. kazde toto mlieko je naozaj nechutne, ale cim su mensi tym lepsie, si zvykaju.. 🙂 teda az na vynimky mozno..

katinka0000
12. júl 2009

ahojte!

chcela by som sa spytat, cim sa da nahradit UM u rocneho dietata, ak je podozrenie na alergiu na kr. mlieko? jogurty alebo pudingy moze?

mojinecka
15. júl 2009

Ahojte, chcem sa spýtať...teraz papáme Nutrilon allergy care 2. Doktorka nám predpíše max 6 krabičiek na mesiac. Gastroenetrologička mi vravela, že budeme musieť žiadať o výnimku po roku. Koľko mi potom bude vedieť pediatrička predpísať mesačne krabičiek? A ako často sa potom bude musieť výnimka vybavovať? Ďakujem.

mojinecka
15. júl 2009

gastroenterologička má byť, to bude asi tou pozdnou hodinou 😖

kate77
17. júl 2009

ahoj,je tu niekto kto má alergiu na bkm skoro od narodenia ako my?Malá má už 1 rok,dávam jej aj piškoty(vlastne tam nie je mlieko) a pečivo,ale jogurty a syry a maslo a mlieko proste nie,tak nevieme,či ešte máme alergiu..skúšali ste niekto už vačšiemu potom dat jogurt,ale radšej až po nejakých krvných testoch?

bustik
4. aug 2009

Ahoj holky, chci se zeptat - mám doma dvě malá balení (á 450g) Nutrilonu Allergy Care, spotřeba do 10/2010, od 5. měsíce. My to nespotřebujeme. Nechcete některá? Jsou nenačatá. Na ceně bysme se domluvily 😉

sue
5. aug 2009

Ahoj Bustik, škoda, že ste z Prahy, my by sme celkom mali záujem...

sue
5. aug 2009

Katinka, nemal by jesť jogurty, syry, pudingy,maslo, pečivo kde je mlieko ani do žiadnej stravy sa nesmie dávať mlieko ani mliečne výrobky.

My nahrádzame rastlinnými mliekami - ryžové, mandľové u nás najmä vedie. Ako jogurt dávam ryžový dezert tzv.Siváček, syry neriešim zatiaľ, od 3.rokov budem dávať sóju. Pudingy kupujem nemliečne a zarábam s vodou. to isté kaše. Jediné maslo ktoré sa môže je Perla, ale to nedávam, pripadá mi hnusná. Bielkovinu z klasického živočíšneho mlieka odstrániš tak, že dáš spražiť - do hrnčeka malého alebo na panvičku alebo do mikrovlnky a oddelí sa ti od masla taká pena a to je tá bielkovina, chutí ako smotana, ja to vždy malému vyžeriem 😅 keď to spražím 😅 no a to čo ostane dávam do chladničky, vydrží to toľko čo norm.maslo.

Existujú aj rôzne instantné mlieka, ryžové,pohánkové, kukuričné a tak, ale tie ešte nedávam.

+ je stroj Veganza na tvorbu rastlinného mlieka, je dosť drahý, ale vraj veľmi dobrý.

blandik
5. aug 2009

ahoj Sue - můžu se zeptat - to mandlové mléko si vyrábíš nebo kupuješ (ještě jsem to neviděla). Malý má taky pravděpodobně alergii na BKM /krevní testy to nepotvrdily, ale ty nejsou směrodatné a k evidentnímu zlepšení po vysazení BKM došlo/, tak by mě to do budoucna zajímalo.

A sue teď si čtu - "Bielkovinu z klasického živočíšneho mlieka odstrániš tak, že dáš spražiť - do hrnčeka malého alebo na panvičku alebo do mikrovlnky a oddelí sa ti od masla taká pena a to je tá bielkovina, chutí ako smotana, ja to vždy malému vyžeriem keď to spražím no a to čo ostane dávam do chladničky, vydrží to toľko čo norm.maslo."?????? vysrážet bílkovinu s mléka NEJDE! NIJAK. Stejně tak z vajec. Kdyby to šlo tak jednoduše, pak by se nehydrolyzovala BKM kojeneckých mlék pro alergiky! Pozor na to.

Bustik - můžeš zkusit namazat malé něco mléčného kolem pusinky (aby si to ale neoblízla) a sledovat reakci. Ta alergie na BKM vyhasíná, ale zdá se mi ještě příliš brzy ve vašem případě. My nedáme mléčné asi tak do dvou, tří let minimálně.

reruna
5. aug 2009

Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, tak prominte, jestli to tu už někde je, ale jak se vlastně ta alergie na BKM pozná? Z krevních testů? Můj synovec má podle všeho všechny příznaky - atopický ekzém, řídkou, hlenovitou stolici s nitkami krve - infekci žádnou nemá, zatím je plně kojený, má 5 m, ségra teda jedla hodně jogurty a sýry, ted přestala a ekzém je trochu lepší.

geegee
5. aug 2009

sue a co ma maly? 😲

blandik
5. aug 2009

Reruna - ty příznaky, co popisuješ, to je typická velmi silná reakce na nějaký alergen (může to být cokoli, co ségra jí), ale nejčastěji to je něco z nejčastějších alergenů. Může zkusit na týden vysadit vše (ale vše i to, co jen BKM obsahuje) a uvidí, jestli se ekzém zlepší, ale může to být cokoliv jiného, takže doporučuji okamžitě na alergologii a na gastroenterologii. Krevní testy můžou ukázat alergii na BKM /většinou se dělají testy na nejsilnější alergeny a taky celková hodnota IgE - pokud je zvýšená, dítko reaguje na nějaký alergen/, ale také nemusí krevní testy nic ukázat a přesto se jendá o alergii, ale jiného typu. Každopádně krvavé nitky ve stolici nejsou sranda a je nutno jít k lékaři a přijít na příčinu - tj. na ten alergen.

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

Toto je odkaz na dietu, kterou může držet kojící matka po určitou dobu a sledovat, jestli se ekzém zlepší, pokud ano, pak do své stravy zavádí opatrně další potraviny a sleduje reakci dítěte.

Nám na gastru říakala, že pokud budou stopy krve ve stolici, předepíše nám Neocate.

reruna
6. aug 2009

blandik díky, dneska ségra přijde, tak jí hned ukážu ten článek, já myslela na alergii už dávno, ten ekzém trvá už asi 2 měsíce, no ta stolice je od minulého týdne, dr. samozřejmě dělala výtěr na infekci, ale nic, prý má podrážděný konečník... a na alergologii prý je brzo 😲

sue
6. aug 2009

Blandik, ďakujem za tú informáciu 😲 mne to isté poradila aj naša kožná lekárka aj predavačka v bioobchode, kde kupujem všetky potraviny pre malého a dokonca aj lekárnička 😲 že oddelím bielkovinu kravského mlieka z masla tak, že ho spražím a zozbieram penu 😲 😔 je pravda, že malý toho "masla" nespapá veľa, takže nezbadám či má nejakú reakciu... brala som to tak, že keď mi to poradili traja nezávislí ľudia, takže je to pravda 😔 ďakujem 😔

Mandľové mlieko len kupujem, várobca je taliansky - Isola. Čisté mandľové mlieko sa tu u nás predáva v 1l baleniach, Macko má najradšej ryžovo-mandľové mlieko, ktoré sa vyrába len v 500ml baleniach, je síce ukrutne drahé, ale trošku mu ho riedim a chutí fakt fantasticky. Skúšala som ho 2x vyrábať ale nebolo to ono. Ešte je ten spomínaný stroj Veganza, ktorý ho vyrobí naozaj kvalitne, ale čo sa týka financií, tak výroba v ňom vyjde cca rovnako, pretože ten stroj je dosť drahý (cca 100eur) a ingrediencie sú tiež drahé...

Alergiu na BKM nám zistili z krvi...

Pokiaľ ale viem, tak krvavé nitky v stolici nie sú príznakom alergie na BKM, ale na intoleranciu laktózy...

sue
6. aug 2009

GG, Macino má alergiu na bielkovinu kravského mlieka, takže cca mesiac žijeme bez akýchkoľvek mliečnych výrobkov, potravín a jedál z mlieka 😔 😅

reruna
6. aug 2009

sue díky. a jak se taková intolerance laktozy řeší u plně kojeného dítěte?

blandik
6. aug 2009

Sue - děkuji za info ohledně mléka. Na to máslo se ještě zepstám, ale nezdá se mi to. Kdyby to bylo jinak, písnu ti na IP, ona by byla škoda vyřadit vše a nechat tam pak trošku kvůli dezinformaci:o)

A sue - je rozdíl u krvavých nitek ve stolici, když jsou červené a černé? Vím, že můžou být oboje. Malý to nidky neměl, jen hlen.

sue
6. aug 2009

Blandik presne tak, bola by škoda, keď sme vylúčili absolútne všetko mliečne, nechať tam čosi mliečne... ja som v tom veľmi striktná preto, že nám potvrdili, že keďže je ešte relatívne maličký, je veľká pravdepodobnosť, že z tejto alergie "vyrastie" pokiaľ sa naozaj nebude stretávať s ml.bielkovinou.

Ďakujem.

O tých krvavých nitkách neviem, my sme to nikdy nemali, len som to čítala pri tej intolerancii laktózy...

kate77
7. aug 2009

Ahooj,tak blandik..my sme mali krvavé nitky v stolici,ktoré prechádzali neskor až fakt do krvavej stolice,po nasadení allergy care ešte 3 mes trvalo,než bola stolica ok...malá má teda alergiu na BKM od 3 týždnov,kedy som prestala kojit a musela dávat UM..a čierne sa nám objavili vieš kedy?Ked sme dali banán,ale to sa neskor tiež spravilo...

blandik
9. aug 2009

Sue - stejně se mi to nezdá. Já bych vyřadila i to máslo, protože mám známou - její malá mě silnou alergii na kde co a mimo jiné i BKM a ta známá mi radila, že mám kupovat jeden druh Perly, která je čistě rostlinná - a ona tomu opravdu hodně rozumí (je odborník v této oblasti) a často mi říká, že lékaři špatně informují /prý snad jeden docent radil mléko převařit - že se BKM vysráží - totální pitomost) + myslím, že to máslo není zase tak výživně hodnotné, aby ho dítko muselo papat - takže bych ho být tebou vysadila a měla jistotu. Ono stačí jen trošička BKM a celé snažení o vysazení alergenu, aby tělo zapomělo a později na to nereagovalo, event. to nepřešlo do inhalací, je v tahu. Takže bych to neriskovala:o), když už jste tak hezky všechno ostatní vyřadili.

Reruna - nevím, jak je dítko staré - my jsme šli na alergologii cca v 5 měsících a nidko se nás neptal, jak jsem jsme staří - navíc jsme naprosto nepotřebovali doporučení od dětské. Pokud by na alergologii nezjistili žádné alergie - pak bych se objednala na gastroenterologii (nebo se raději objednejte hned, bývají tam dlouhé čekací lhůty) a šla bych na obě místa. Na gastro jsme potřebovali doporučení, stačilo, že dětská na doporučení napsala, že došlo ke zlepšní po přechodu na hydrolyzované mléko /je-li kojená, pak po vysazení všeho mléčného) - ale ve vašem případě by stačilo napsat, že má krev ve stolici a když se budete na gastro i alergo objednávat - tak řekněte sestře, že máte krev ve stolici, jak je to dlouho a chtějte se tam dostat co nejdříve.

kate77
10. aug 2009

hm tak to na krvavé nitky som komu reagovala?Lebo blandik to má naštudované parádne..nám práve od mala zistili alergiu na bkm a teraz nám obvodná povedala,že už možme dávat jogurty....taaaa velmi ich nechce,osypali sme sa až za týžden ale v tom období sme jedli marhule čerstvé po 1x tak neviem z čoho je ta vyrážka..

blandik
10. aug 2009

kate - jestli vám zjistilli alergii na BKM, tak kašli na dětskou /ty o tom ví vesměs houby a jen dělaj zásadní chyby/ a nic mléčného nedávej (já bych nedávala min. do dvou, tří let). Naše dětská nám je schopná říct, že mu máme dát jogurt (9M v té době) hned poté, co nám předepíše Allergy Care. Taky nám radila pomerančovou š'távu ve 4M. Vymlouvala mi vařenou brokolici, že je silně alergizující - prostě naše dětšká je naprosto mimo. Alergická reakce může nastat se zpožděním i týden.

kate77
11. aug 2009

Blandik no já právě nevím,kdokdy se má bezmléčna dieta dodržovat,říkají,že dítě z toho vyroste,ale kdyyyyy?Takže je lepší do těch i 2-3 let jo?Hm,takže by to ten jogurt mohl být...já furt čekám,že po nové potravě se něco uděje hned nebo do 2 dnů...

sue
11. aug 2009

Kate, ja čo som našla informácie, tak naozaj radili min. do troch rokov dodržiavať veľmi prísnu diétu a potom VYSKÚŠAŤ a ak sa objaví reakcia, tak zas prísna diéta...

Pediatričky o tomto bohužiaľ naozaj vedia veľmi málo 😔 mne naša povedala, že keďže má malý "len" hnačku a menší výsyp, tak to nemám riešiť a pokojne dávať mlieko ďalej... až keď sme sa vrátili z kožného s výsledkami a tak, tak začala ako by sme mali vyskúšať kozie a ovčie mlieko a podobne 🙄 🤐 furt čosi iné hovor´í... neviem čím je táto nevedomosť spôsobená, som dosť bezradná v komunikácii s ňou, pretože ja nie som odborník a kadejaké informácie z časopisov a internetu a podobne nepovažujem za nadôveryhodnejšie, v medicínskej literatúre dostupnej sú informácie typu "dieťaťu treba liter mlieka denne" a podobne... chjo

blandik
11. aug 2009

Sue někde na netu bývají tabulky potravin a jejich množství, které dokáží nahradit vápník (Ca) místo mléčných výrobků, tak aby dítko nestrádalo nedostatkem. Dobrá knížka je Alergie číhá v jídle a pití od Martina Fuchse - ale je to trošku náročné čtení, každopádně tam i píše, že alergické reakce můžou mít podobu osypky nebo ekzému a že osypky jsou častější v případě IgE alergií a ekzém spíše v případě nonIgE alergií (ty, co se nedají zjistit z krve) a které se můžou projevit i po několika týdnech, ale mám radu, že mám zkoumat potraviny tak týden nazpět, když přemýšlím, z čeho je ekzém.

Ještě jsem dostala radu, že zkusit namazat novou potravinu kolem pusinky dítěte - a jestli nastane alergická reakce, tak nedávat. Náš malý má zatím 10M, ale mléčné věci nedostane tak do těch dvou, tří let. Ještě nevím, ale Sue taky píše, že našla do tří let. Ono totiž organismum miminka je schopen zapomenout na alergen, podku jej tak 2 - 3 roky nedostane do těla, jenže tím se myslí - žádné množství - ne že člověk občas testne jogurt. Čím je člověk starší, tím déle to trvá než jeho tělo zapomene.

A pediatričkám bých vůbec nevěřila - tj. minimálně prověřovala na internetu, v literatuře. Navíc bych se ani moc neřídila chaty na netu, je tam spousta hovadin ohledně kosmetiky, stravy...raději bych si hledala články.
Jak jsem psala výše - dobré články jsou tyto: přečtěte si ty, které jsou označené atopický ekzém díl I-nevím přesně kolik jich tam je.

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...