Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

petule.h
21. máj 2008

jsou Ha mléka třeba beba??

andy.a
21. máj 2008

Niss,veru tak 😖 nevypila by mi to 😠 už som to tu písala,že som skúšala 5 druhov UM a moje odsaté MM z fľaše,ale nechcela to piť nijako 😖 ani z hrnčeka,ani z fľaše s náustkom,ani slamkou 😖

nissanek
21. máj 2008

petule: HA je i Beba, ale zrovna mi dneska doktor řikal, že pokud máme alergii na BKM (jako že máme 🙄 ) tak HA mlíka jsou pro nás už na prd. Ty jsou jenom pro zabránění vzniku alergie (když jsou třeba nějaké rodinné dispozice), ale když už ta alegie je tak mi napsal Nurtilon pepti II.

andy - hmm, tak to je fakt blby, ale důležitá složka toho mlíka je asi jenom vápník a ten je i ve spoustě jinech potravin, které můžou jíst i děti od 1 roku (špenát, rebarbora, ryby, pomeranč,...) Ještě to porádně musím nastudovat 😅

nissanek
9. jún 2008

Jaké jste měli výsledky z krevních testů kde vám potvrdili alergii na BKM? Myslím tu hodnotu IgE? Já jsem dneska volala na výsledky a máme 9,7 a přitom norma je do 15. Přesto mi řekli, že je Kika atopický alergik na BKM...už tomu vůbec nerozumím. Na kontrolu jdeme až v červenci a to je za dlouho, nějak bych to chtěla pochopit 🙄

hanculka
9. jún 2008

mamicky ako sa to prejavilo?

nissanek
9. jún 2008

hanculka: u nás exémem (postižení kožního systému), ale je klidně možné, že ten exém s alergií nesouvisí. To se ale nikdy nedozvíme. Další projevy můžou být postižení trávicího traktu (zvracení, průjmy), dýchacích cest (kašel, rýma, dušnost,..) a nebo celkové postižení, které může vést ke kolapsu, anafylaktickému šoku, atp.

andy.a
10. jún 2008

hanculka,u nás sa to neprejavilo nijako,alergia sa zistila náhodne pir odberoch/dr.urobila odbery na všetko možné/ 😒

niss,to je pravda,že vápnik je v kope ďalších potravín,ktoré už môžu jesť deti od 1 roka-len aby to tie deti aj jedli,lebo moja malá je hrozný chronický nepapavec 😖
a spomínaš napr.pomaranče-ale citrusy sú jedny z najsilnejších alergénov,takže rozhodne by som dieťaťu s AKOUKOĽVEK alergiou pomaranče neskúšala dávať 😉

včera sme dostali UM Neocate,budem ho dávať do nemliečnej kaše 😉

nissanek
10. jún 2008

andy, to máš pravdu s těma pomerančema, vápník je taky v sezamových semínkách, máku a tak...ale to fakt neni pro děti. Proč jste nezačali s Nutrilonem pepti? Ten Neocate se dává až když mimčo špatně reaguje i na ten sepciální nutrilon, ne? A nevíš kolik jste měli v těch testech hodnotu IgE?

andy.a
11. jún 2008

niss,neviem presne výsledky,ale vraj to bolo len hraničné a tú dietu máme len pre istotu 😠
a čo sa týka UM-myslím,že u nás je to úplne jedno,aj tak mi to piť nebude 😒
akurát na tú kašu,príp.do iných jediel 😉

koľko sezamových zrniečok by asi muselo dieťa zjesť,aby si doplnilo celodennú potrebu vápnika ?? 😀 😅 😕
alebo maku ?? 😀

srnkamt
autor
11. jún 2008

ahojte maminy potrebujem radu...dr.nam dovolila prikrm od ukonceneho 5 mesiaca co teda mame za chvilu...mame zacat varenou zeleninkou atd...mala niektora z vas problem s prikrmom neodmietali ho vase male...bojim sa ze jej to nebude chutit...co ste davali miesto toho a ake kase na vecer?

jahodka11
11. jún 2008

srnka-u nas sa nic take nestalo, ze by nechutilo..najskor bol prekvapeny, ze co mu to davam (mrkvicku), ale to zjedol tak 2 lyzicky a potom straaaaasny rev, ze ved on je predsa hladny, tak kde je flasa 🙂)) ale to po case preslo a dnes uz krasne spapa aj zemiacik, aj masko, aj spenat...dokonca sme presli aj na vyzivy....kase nam tiez velmi chutia, samozrejme nemliecne, napr ryzova, teraz mame aj s prichutou bananu, mam aj kukuricnu, ale to sa mi zda, ze ho bolieva brusko, tak chvilku mu ju nedam...a kupila som aj nestle sinlac....ale nemame este ochutnanu, tak uvidime, ci bude chutit 🙂

cazadora
12. jún 2008

ahoj holky tak naše natálka má hodnotu Ige 0,65 normál je prý 0 až 0,35 projevuje se to u ní jen stolicí a je hodně drobná ale to neni tim prostě málo baští už od dob kojení, ale kde je problém ona prostě nutrilon pepti nechce mám strašnej strach aby jí nezůstaly následky do budoucna ☹ jo a s příkrmama je to hodně mizerný skoro nic nejí a je na sunaru

nissanek
12. jún 2008

cazadora, no tak to teda koukám, tak nevím kolik je těch stupnic, když nám řekli IgE 9,7 ??? 😲 a normál řekli, že je do 15??!! To Kika vzala Nutrilon pepti na milost, ale stejně jí pořád kojím.

zoja
12. jún 2008

asi tento prispevok patrí sem😅

dnes som bola s malým u alergologičky - má atopický ekzém - nie vo velkom rozsahu len sem tam malé fliačky, na tieto dva týždne nam kazala vysadiť všetko čo obsahuje BKM - kedze malý mi nechce piť mlieko a ked tak len ochutené ryž.kašou, keksom tak neviem čo mu možem okrem toho dávať jesť . kupila som nutrilon Pepti a vraj mu mam davať sojové jogurty , čo este može? ved aj do pečiva sa dáva mlieko, či to sa do toho neráta?

tak asi ani ten sojový jogurt nebude moct, akurat som ho kupala a ma to rozšírené už viac jedol ho okolo jedenástej , takže pravdep. alergia aj na soju

testy mu nerobili, najprv chce alerg. vyskušať túto variantu - vysadenie KM a po dvoch týždnoch skusit dat jogurt čo to spraví

cazadora
12. jún 2008

nissanku já tu od tebe četla že je ta stupnice do 15 a když mi doktorka ukázala papír z laboratoře s výsledkem 0,67 a normál že je do 0,35 tak sem taky koukala tak nevim co si o tom mám myslet.

vikinka27
12. jún 2008

takze sa pripajam do klubu:
maly nam od 6 tyzdna hnackuje, nevieme zistit preco. je plne kojeny.
mali sme podozrenie na alergiu na mlieko, ja mam vsetko mlieko a vajicka vysadene (mozno len ked mi nieco ujde co si nevsimnem...). nasa dr., ani gastro mi neveria, stale to obratia na nejaku infekciu...
pred cca 3 tyzdnami mal krvave nitky v stolici,tento tyzden znova. este ani gastro mi nepovedala, ze to moze byt od toho. a ja beham po chirurgii... bezva ze som na vas natrafila, idem tam v utorok, musim vypytat testy.

ad maslo: ja kupujem v bioobchode Alsan Bio (maju aj maslo aj margarin) tam nie je nic mliecne.
sestre lekarka poradila ze ciste margariny su Perla Tip a Veto.
a len tak mimochodom, synovec ma potvrdenu alergiu na BKM, ma zakazane aj Nutrilon Pepti ktore pil doteraz.
Pri alergii na bkm sa moze vraj iba Neocate.

andy.a
12. jún 2008

zoja,veľa detí ,ktoré majú potvrdenú alergiu na BKM,ju majú aj na sóju 😒
môžeš skúsiť ešte namiesto jogurtov ryžové dezerty,ono je to ale skôr podobné ovocným výživám ako jogurtom/ale to aj tie sójové/ 😖

vikinka,dík za info o tom masle 😉

a držím všetkým novým v tejto téme palce 😉

zoja
12. jún 2008

vdaka za info 😉 a pečivo , kekse a chlieb sa teda možu?

nissanek
13. jún 2008

zoja, s tím pečivem je to těžký...při 100% bezmléčný dietě ho nesmíš, protože máš pravdu, že je tam mlíko. Přesně jsem ale nepochopila, jestli ještě kojíš a máš tu dietu držet taky. Jakubovi ale určitě zádný pečivo nedávej. V úvahu přicházejí takový ty křupky (rýžový, kukuřičný,..), nebo třeba rýžový chlebík. No a pak toho moc na výběr nemáš - nemléčný kaše (s MM nebo s nutrilonem pepti), ovocný přesnídávky a masozeleninu. Do ruky dát jablíčko nebo banán,.... Ve specializovaných prodejnách (takový ty bio) prodávají určitě bezmléčný pečivo ale to zase bývá vícezrnný a to malý děli ještě nestráví 😠 . Ale stejně se tam pozeptej, tam mají těch bezmléčných výrobků víc.

darty13
14. jún 2008

ahojte,pripájam aj naše trápenie s alergiou na BKM....malý mal od narodenia fliačky na líčkach,mysleli sme si že je to kôli tomu že si ich trel ručičkami....ked mal 3mesiace dala som mu pár krát NUTRILON inak stále kojím,a potom to začalo.....mal exém na celom telíčku....začali sme chodiť na kožné....tam nam dali maste čo nestáli za vela a zlepšenie neprichádzalo...doktorka mi zakázala akékolvek mliečne výrobky....aj ked si dávam velky pozor,no nedá sa to dodržiavať....po 3mesiacoch skúšania všetkého možného sa nám to zlepšilo......skúšali sme aj HA mlieko,no to obsahuje tiež BKM,tak sa vyhádzal tiež.....malému dávam na večer nemliečnu kašu s kozím mliečkom,je to super.....skúšali sme aj kašu Sinlac a je dobrá,len dosť drahá....a kúpem ho v otrubách,to vrelo odporúčam...na exem je to to najlepšie.....

zoja
14. jún 2008

nissanek volala som včera alerg. a tá mi dovolila dat malemu aj chlieb, pečivo-nakolko u nás este nie je stopercentne potvrdená alergia na BKM, teraz sa len testujeme - zdá sa mi , že už mu to ustupuje, pije len umele mlieko Nutrilon Pepti a nemliečne kaše-ryžovú a Sinlac, dnes sme mu kupili ryž. dezerty a som rada, že mu chutia aspon trocha spestrenia 😉, chlieb mu mam natierať vetom - to je na rastl.báze s minim. obsahom mlieka, ono to unho nie je až také zle - ten ekzém - býval vyhadzaný na krku a v záhyboch ručičiek hlavne ked je horúco, na nožičke mal len dva fliačky suchej kožičky - až ten sojový jogurt mu to zhorsil. dnes uz to ma relatívne pekné, natieram ho kyselinou mliečnou a kupem v Oilatum plus

andy.a
15. jún 2008

zoja,som rada,že je to lepšie 😉

ozaj,je tu ešte nejaké také dieťa-ktorému alergiu na BKM zistili náhodne-teda dieťa nemalo žiadne príznaky,tak ako my ,? 😒 ☹ 😕

zoja
15. jún 2008

andy esteze si mi poradila tie dezerty on mi mlieko odmieta nekojim tak aspon niečo zje, s polievkami a prikrmami problem nie je tie zje v pohode do mlieka mu musim namiešať keks alebo kašu , aby mi to zjedol a aj to ked je v polospanku

nissanek
15. jún 2008

zoja, super, že vidíš zlepšení! Pokud by se ale potvrdila alergie na BKM, pak bych s tím pečivem opatrně. Kika si o pečivu může zatím nechat zdát 😵 , a já držím nemléčnou dietu, ale zrovna pečivo jím...no ponevadž si pořád myslím, že u nás stejně neni ekzém důslekem alergie na BKM 😒

andy.a
16. jún 2008

ahojte 😉
to UM Neocate,čo máme od dr.,používam,ako som písala,len na zarábanie nemliečnej kaše-ale malej to nechutí s tým mliekom,neviem,či je to teda naozaj tým mliekom,alebo tým,že teraz strašne máličko zje,ešte menej ako inokedy 😒

keď som zarábala s ryžovým alebo sójovým mliekom,zjedla aspoň tých 120 g,teraz horko-ťažko nejakých 70 g ☹

používate niekto kozie jogurty/kupované/ ?? videla som v nejakom časáku reklamy na ne.. 😕 😅
a chcela som sa spýtať,či tiež tak páchnu ako to mlieko,ale jogurty už nie ?? 😕 😅 😝

nissanek
16. jún 2008

andy, a zkoušela jsi dát do tý kaše ovocnou přesnídávku? nebo rozmačkaný baná? Já tak Kiku oblafnu vždycky 😉

kozí jogurty jsem jedla, než jsem začala se 100% nemléčnou dietou a chutnaly mi, ale já jsem pila i kozí mlíko jen tak a taky mi chutnalo 😅 , ale ty jogurty určitě nejsou tak výrazné. Ale víš, že když máš alergii na BKM tak nesmíš ani kozí mlíko, ani ovčí,...? (jedině velbloudí, protože tam se ta bílkovina tolik nepodobá kravské)...ale sežeň velboula (ťava je to po slevensky, hej?)... 😀 😀 😀

andy.a
17. jún 2008

niss,výživy ovocné mi malá strašne zle je,banán som jej dala pár razy /úplne rozmačkaný/ a vždy ju z neho napínalo,aj sa dovrackala 😒
my to máme ťažké,lebo Aneta mi aj objemovo zje strašne málo,aj výber jedál,ktoré mi ako-tak zje,je veľmi zúžený ☹

a čo sa týka toho kozieho mlieka,všade píšu ináč,ja som zasa čítala,že je vhodné pri alergii na BKM 😕 tak si vyber 😕 😝 😀

andy.a
20. jún 2008

tak čo sa týka toho kozieho jogurtu,jeden som skúsila malej dať-a nechcela ho-riedke to bolo ako voda,veľké kusy ovocia 😕 druhý,čo som kúpila na skúšku,bol pokazený 😕 😖 😠 skoro som sa aj ja dogrcala 🙄
takže zbytočne vyhodené peniaze 😕

niss,pochybujem,že by Anete zachutilo to ťavie/velbloudí/ mlieko 😕 😀

zostávame teda pri ryžovom a sójovom BIO mlieku,obohatenom kalciom 😝 len do kaše a varených jedál,keďže inak mlieko do malej nedostanem 😖

andy.a
25. jún 2008

niss,kdesi som čítala,že ani to ťavie mlieko sa nemôže 😀 😀 😀 nie že by som ho chcela zháňať 😕 😕 😕
ale fakt pomaly nič nemôžeš dať takémuto dieťaťu 😕 😅 😝 😔