Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

modra1
15. feb 2011

Naša alergologička má pri dverách vypísané, že týždeň pred testami (kožnými, krvnými) je potrebné vysadiť všetky antihistaminiká, aby nedošlo k skresleniu výsledkov. Píšem to preto, lebo sa mi zdá divné odporúčanie otestovať potraviny za súčasného užívania antihistaminík, ako píše @marky27. Alebo je to takto bežné? Nemám s tým skúsenosť.

marky27
15. feb 2011

@modra1 to je zajímavá poznámka. To by mě taky zajímalo...

karmenta
15. feb 2011

Ahojte, prosím o radu. Myslíte si že se může jednat o tuto alergii, když malá pila cca měsíc a půl jen moje mlíčko a pak další měsí Nutrilon Nenatal 0 a nic se nedělo a jak jsme došli z nemocnice domů a nasadili Nenatal 1 tak se osypala. Nejdřív na čelíčku, odtud to po týdnu zmizlo a přesunulo se to na tváře a ted to formou malých červených pupínků pomalu sestupuje přes hrudníček dolů.. Díky za odpovědi.
Ps. já celou dobu normálně jedla mléčné výrobky a pila hodně mléka. V mé stravě nebyla žádná změna. Díky moc.

luthien.k
23. feb 2011

@karmenta, vidím, že Ti nikdo neodpovídá, já jsem nechtěla, protože můj názor znáš - může to ABKM být. Jak malá vypadá dneska, lepší, horší...?

karmenta
23. feb 2011

@luthien.k díky za odpověd. Dala jsem na tvou radu, mlíko jsem omezila, ale nějaké mléčné výrobky jsem přesto jedla. Změnili jsme hlavně 2 věci - 1) místo Nenatalu 1 jsme přešli zpět k Nenatal 0, 2) malou jsme začli mazat olejíčkem Aviril s azulenem a JE ČISTÁÁÁÁÁÁ 🙂

luthien.k
23. feb 2011

@karmenta, bezva, oni některé děti jsou na BKM "jen citlivé", není to třeba přímo ABKM. Tak uvidíš, jaký bude vývoj, já doufám, že dobrý 🙂

marcaradko
24. feb 2011

ahojte,neviete mi nahodou niektora poradit ci mozem miesat nemliecnu kasicku od hami s neocate-mliecko pre alergikov na mlieko?nestle nemliecne kasicky obsahiju bifidus...,takze tie viem ze nie ale u hami som si nie ista,uz som im aj pisala na stranku no neodpisal mi nik.
za skoru odpoved vopred dakujem

luthien.k
25. feb 2011

@marcaradko, nerozumím tomu, proč by měl bifidus vadit??? Naopak, pro alergiky jsou Nesté kaše dobré právě kvůli obsahu probiotických kultur, takže není žádný důvod se jim vyhýbat.

ludmilabb
25. feb 2011

ahojte jedna otazocka tie maminy ktore kojite, davate si nejaky vapnik v tabletkach?

luthien.k
25. feb 2011

@ludmilabb, já Ti neporadila Biomin H střídat s Caltrate plus každý den nalačno??? Jestli ne, tak mě zab 😅

ludmilabb
25. feb 2011

@luthien.k zatial nie ale vsak riesis kopu veci..takze si mam davat urcitu dobu Biomin H a potom ten Caltrate
citim ze mi to chyba, Sofia sice ma mlieko odo mna ale ja nemam od koho 😝

luthien.k
25. feb 2011

@ludmilabb, pij Reis drink calcium z DM drogerie, aspň 4 dcl denně a dávej si jeden den ráno Biomin H, druhý den Caltrate plus... I když vy toho už tolik moc nenakojíte, že? Jak často kojíš? Možná by stačilo půl sáčku Biominu... Pak do polévek si přidávej mořské řasy (Wakamé třeba je chuťově neutrální, stačí velikost poštovní známky na polévku pro rodinu, pak špetku vloček Nori - lze i do salátů, pomazánek a jiných jídel), chce to málo, ale často. Slaď si melasou, ta má spoustu minerálů, nejen vápníku. Skvělý nápoj je teplý Oves milk s melasou dle chuti, chutná to po kávě, je to fakt dobrý 🙂

ludmilabb
25. feb 2011

@luthien.k kojim ju trikrat denne vytiahne obidva prsnika do dna 😀 zatial som pridavala hafer alebo reis drink do kase, palaciniek ale skusim pit aj ked na mna je to dost sladke, riasy som v obchode nikde nevidela asi len cez net objednat, oves milk sa kde da zohnat? v DMku som nic take nevidela a maju tam kadeco

luthien.k
25. feb 2011

@ludmilabb, řasy i Oves milk buď přes net nebo ve zdravé výživě, v DMku bohužel ne.

modra1
25. feb 2011

@ludmilabb a karfiol, brokolica, ružičkový kel, pomaranče ... pohľadaj na nete obsah vápnika v potravinách.

ludmilabb
26. feb 2011

@luthien.k tie tabletky som si dnes kupila...riasy skusim objednat cez net.
@modra1 karfiol, brokolicu jeme obidve, pomarance nemozeme kvoli AE

nikuskabee
26. feb 2011

@luthien.k ahoj,cez meil mi to nešlo,na dnes to sa začervenalo všetko,hrozné aj v ušku má aj za uškom,očné viečka hrubo červené a drapľavé.Trhá sa v kuse už ani fenistil nepomáha,čo mám robiť,nekľudný je veľmi

luthien.k
26. feb 2011

@nikuskabee, píšu mail...

modra1
26. feb 2011

@ludmilabb _reaguje na pomaranče? To je škoda ☹. Ja som vyskúšala, bez reakcie a malá ich miluje (a plienky sú voňavé 😀).

lili_k
27. feb 2011

@luthien.k ahoj, muzu se te prosim zeptat ... kdysi jsme si tu psali, myslim ze tvuj syn ma take alergii na BKM. A ted kdyz jsi podruhe tehotna, vyhybas se preventivne mlecnym vyrobkum? Jakub ma alergii na BKM a cetla jsem, ze bych tomu mohla predejit u druheho prcka tim, ze vyradim ze sveho jidelnicku BKM po cely treti trimestr ... co si o tom myslis? Dik 😵

A prosimte, od jake firmy je ten Oves milk jak tu radis holkam? A kde ho sezenu? My pijeme jen reis drink z DM. Dik a pekny vecer 🙂

luthien.k
27. feb 2011

@lili_k, ahoj, podle nejnovějších poznatků není správné se BKM zcela vyhýbat v těhu a při kojení u rizikových dětí, ale konzumovat omezeně, tj. BKM 2 - 3x týdně - jogurt, tvrdý sýr. Kvůli nastolování tolerance 🙂

Oves milk (a Kukuřičný nápoj, taky Kokos milk, vše při ABKM vhodné) je od firmy Asp, u nás ho mají i v lékárně, případně ve zdravé výživě (a samozřejmě v hafo obchodech na netu). Na pití pro Tebe a do vaření super, na pití pro prcka bych dala přednost reis drinku.

tygrous
28. feb 2011

@luthien.k Ahojky, jdu na radu😉 Honzíkovi se udelala vyrazka na brisku a ja ted vubec nevim, jestli je to ekzem nebo jen jakasi vyrazka nebo potnicky... Nove jidlo zadne nemel, zpotit se nezpotil, akorat mu uz dlouho lezou stolicky, konecne vylezla prvni... Nejdriv jsem myslela, ze je to ekzem, ale uz 5 den jsou to stale jen drobne pupinky, takova krupicka, nedelaji se fleky, jako u naseho ekzemu driv... Nemas s tim nejakou zkusenost? Chci to vyfotit a poslat Verce, ale samozrejme se mi vybil fotak😅

tygrous
28. feb 2011

@luthien.k Jee, ja chtela tu otazku dat do ekzemu, se mi ta temata porad pletou😀 No ale to je jedno, s nasi byvalou ABKM to uzce souvisi...

luthien.k
28. feb 2011

@tygrous, ahojky, to neva, odpověď máš v IP 🙂

vlastovka385
1. mar 2011

Holky, prosím o radu. Malej má alergii na BKM, která se projevovala zažívacími potížemi a hlenem ve stolici. Poslední cca 3 měsíce mi toleruje sójové jogurty, takže každý den dostává jeden, k tomu (samozřejmě kromě jiného, jde mi teď o příjem Ca) večer 150 ml kaše z Nutrilonu AC, ale pít mi ho odmítá, takže ho má jenom v kaši, a k tomu ještě tak 3krát za 24 hodin kojím. Chtěla bych ho už odstavit a chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti se sójovým mlékem v krabici. Chtěla bych mu ho dávat místo kojení ráno a večer, protože je chuťově lepší než třeba Reis Drink, ale nevím, jestli může mít denně tolik té sóji, když už má ten jogurt. Těch jogurtů bych se nerada vzdávala, protože mu krásně upravily zažívání, snížily plynatost a hlen už jsme taky hodně dlouho neviděli (ťuk ťuk). Díky moc za každou radu.

pia22
1. mar 2011

Kocky mame na recept 5 ks Nutrilon Alergy care 2 a uz ich nepotrebujeme, presli sme na ine UM. Ak by ich niekto potreboval, musia sa vybrat z lek. do 5 dni od dnes, osobne v ZA, je mi ich luto nechat prepadnut.

ludmilabb
2. mar 2011

@modra1 ako myslis ze plienky mas vonave od pomarancu, asi mi to nepali?

modra1
3. mar 2011

@ludmilabb 😀 no normálne má v stolici kúsky pomaranča, aj s jeho vôňou 😀

vierocka2
3. mar 2011

Ahoj, prosím poraďte:

sestra má sedmiměsíčního chlapečka, alergie na BKM, vejce. osype se jen když něco z toho dostane přímo, když to sestra jí a kojí ho, nemá problémy. na alergologii doporučili, aby sestra tyto potraviny vubec nejedla.
od pondělka má malý vysoké horečky, ale jinak žádné příznaky. dnes byli v nemocnici, na nic nepřišli, prohlídka, odběr krve, nic ☹.
nemá někdo takovou zkušenost s projevem alergie?
nenapadá nás nic dalšího, fakt nevím. zoubky mu rostou, zatím má dva, ale čtyřicítky horečky už jsou přece moc?
Děkujem za každou odpověď.

luthien.k
3. mar 2011

@vierocka2, s alergií na BKM a vejce to souvislost mít bude jen těžko, sice může při alergii (obzvlášť na BKM) být jako příznak něco podobného nachlazení, ale v žádné z literatur, co jsem k tomu nastudovala, se nemluvilo jen o teplotě.

Na alergologii doporučili správně, aby při kojení sestra nejedla mléčné věci a vejce, může tím malému alergii udržovat, takže to chce alespoň na půl roku vysadit tyto věci a pak znovu otestovat, zda ještě malému vadí, protože se to s věkem vyvíjí.