Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

matita
31. jan 2012

@modra1 dakujem 🙂

modra1
1. feb 2012

@pavlina05 bola som s dcérou u alergológa keď mala 4 mesiace, bez problémov je urobila krvné testy na inahlačné a potravinové alergény, kompletnú imunológiu. Každopádne, alergia jej nevyšla, hoci ´v domácom testovaní áno. Takže sme držali diétu a alergologička ju sleduje.

lusana
1. feb 2012

nám tiež v pohode urobili testy v 6 mesiacoch na alergologii , tak nám zistili alergiu na mlieko a vajce

timca9
1. feb 2012

aj my s tým máme skúsenisti, keď sa nám Filipko narodil, všetci mi kázali jesť veľa mliečnych výrobkov - jedla som všetko - jogurty, mlieko, peny, tvarh, acidká, pudingy, vtáčie mlieka 😒 až mi to šlo všetko hore krkom. malý mal silné blesti bruška, zvýjal sa nám, silné koliky, odkedy mliečne výrobky nejedávam, máme s bolesťami bruška pokoj. Na testy sme zatiaľ neboli 🙂 Rodina mi radí, aby som malého dokrmovala kravským mliekom, ale mám strach a ani doktorka nám to neodporúča.

michamicha
1. feb 2012

@timca9 rodina ti radí dokrmovat 2-měsíčního kojence kravským mlékem??? 😕 😕 😕 hlavně že se všude doporučuje dávat kravské mléko raději až od 3 let... osvěta je v tomto směru stále velmi chabá ☹ 😔

luthien.k
1. feb 2012

@timca9 , prosímtě, hlavně takové zvěrstvo, jako dokrmovat kravským mlékem, nedělej, může to způsobit nenávratné škody, neupravené kravské mléko pro kojence je moc moc nevhodná věc, natož pro toho pravděpodobně alergického na BKM. Kdybys potřebovala dokrmovat, tak ve vašem případě plně štěpeným mlékem, Nutrilon alergy care nebo Nestle althera.
Nejlepší test u takových mimin je vysazení podezřelé potraviny a pozorování 😉

cora73
1. feb 2012

niet nad rodinne rady... 😠 😠 moja rodina nevie pochopit,ze maly mlieko nemoze a basta..to,ze ma potvrdene alergie pre nich nic neznamena a ja som zla matka,lebo mu nedoprajem.. 😀

luthien.k
1. feb 2012

@cora73 chudáček malý, takovou tyranku matku mít doma 😀

lotte1
1. feb 2012

@cora73 to poznám my máme tiež aler.na BKM a rodičia tiež nevedeli pochopiť ako je to možné že by nemohol mlieko ani žiadne mliečne výrobky dokonca nič v čom je trolinka mlieka ,ale potom keď sme boli na diete aj ja som bola prekvapená ako všetky kožné a traviace problémy zmyzli naši konečne pochopili...a raz mu navšteva dala niečo mliečne lebo nevedela že nesmie to keď videli aký ekzém a ake mal problemy tak už oni sami dávali pozor aby ani kúsok mlieka nespapal..takže nevšímaj si to a pekne ich upozorni ak s niečim nebudeš súhlasiť aby mu jej davali

timca9
1. feb 2012

@luthien.k my sme skúsili nutrilon anti colics a teraz máme france lait, nutrilon ho zrejme zapekal, tak uvidíme

luthien.k
1. feb 2012

@timca9 ale ani jedno z těch mlíček, co píšeš, není při alergii na bílkovinu kravského mléka... Ono tedy mít ji tedy nutně mít nemusí, pokud bude mít i po france lait problémy, tak bych určitě to plně štěpené zvážila.

cora73
1. feb 2012

😉 To vies,moja zaťatá panovačna neustupciva 86 rocna babicka mi nieco uzna... 😀 😀 😀 😀 Ja ho tam ani nemozem nechat varovat,lebo len co by som vytiahla paty z bytu,uz by mu natierali rohlik s maslom-chudacikovi mojmu podvyzivenemu 19-kilogramovemu.... 😀 😀 😀 Oni maju teoriu,ze "musi trenovat organizmus" a on si potom zvykne..Ale ze na kazde porusenie diety je hned reakcia... ☹ Naposledy,ked sa dostal k maslu-zabudla som zabezpecit ladnicku,tak sa vyhadzal po celom tele,ako keby mal osypky...

lotte1
1. feb 2012

@cora73 to naši si už teraz dávajú pozor a viem že sa môžem spoľahnuť a nechať ho s nimi keď niekde potrebujem ísť ,,,,ale tvoj synček má 19 kg a koľko má rokov? náš má 13kg a má 3 roky a to už aj začal pekne priberať čo sme to mlieko vysadili

luthien.k
1. feb 2012

@cora73 tak to je opravdu cvalík 😀 No a babičce takové věci asi už nevysvětlíš, i když u nás je to celkem v pohodě, nikdo si nedovolí dětem dát cokoli bez mého svolení...

@lotte1 , já budu ráda, když náš starší bude mít ve třech letech 13 kg 😉

michamicha
1. feb 2012

@luthien.k tak u nás moji rodiče ptají co může jíst, ségra když jsme u nich tak taky a plně respektují to co řeknu 🙂 no moje babi to furt s něčím zkouší, ale poté co jí podrobím výslechu ohledně složení té dané laskominy, tak to většinou vzdá se slovy, že to je chudák malej a čím ho teda krmím 😀 a tchýně to taky zkouší třeba s polívkama (jenže u nich je to většinou hovězí nebo slepičí vývar - což Vojta nemůže), ale třeba zapomene na to, že v tom vývaru je celer a vaječné nudle 😖 a co mi teda u tchánů leze na nervy, že se jim tam furt na stolku v obýváku nebo v kuchyni povalují v mističce arašídy a jiný oříšky nebo ty jejich chlebíčky (s vajíčkem, salátem s majonézou, sýrem a šunkovým salámem) a když to dám někam, aby na to Vojta nemohl, tak tchán to za chvíli vrátí zpátky na původní volně přístupné místo 🙄 dělá to nevědomky, ale já furt trnu při představě co by se stalo, kdyby Vojta ochutnal 😔 stačilo, že posledně místo povolenýho rohlíku dostal kousek chleba (mně neznámýho, co oni kupují) a za chvíli se osypal 😔

luthien.k
1. feb 2012

@michamicha no u silných atopiků jako Vojta je to opravdu o strach 😖 Už jsem se Tě jednou ptala, ale nepamatuju, jestli jsi odpovídala - Ty máš poučení, případně léky, v případě anafylaktického šoku? U vás by to bylo myslím na místě...

michamicha
1. feb 2012

@luthien.k bohužel nic nemáme, pouze fenistil 😅 doktorku nepřesvědčilo ani to, že stačí, aby si sáhnul na kousek eidamu a hned se osype ☹ napsala to sice do zprávy při poslední kontrole, ale když jsem se jí ptala co mám teda dělat, kdyby zbaštil nějaký oříšky nebo tak něco, protože nevím jak bude reagovat, když oříšky nikdy nejedl... a ona mi řekla: "noste u sebe stále lahvičku s fenistilem" 😒 takže já jenom doufám, že ten epipen (o kterém mi říkala Věrka) nikdy potřebovat nebudeme 😉

michamicha
1. feb 2012

a taky proto chci zkusit otestovat to vajíčko, samozřejmě že se bojím co se bude dít, ale chci mít v rukávu nějaký argumenty až půjdem na další kontrolu v březnu

tigerca10
1. feb 2012

@kim intolerancia na laktozu sa praveze zistuje z krvi, synovi ju tiez zistili, test vsak nedokaze diferencovat medzi intoleranciou na laktozu a alergiou na mliecnu bielkovinu. uz 3 mesiace ma riedke stolice, asi 3 tyzdne nedavame ziadne mlieko a riedke stolice pokracuju, takze budeme musiet stopnut aj ostatne mliecne vyrobky, lebo mozno je to aj alergia na mliecne bielkoviny.

tigerca10
1. feb 2012

@lotte1 aj my mame podobny problem... len nevieme jedno: aj maslo sa musi vylucit?

lotte1
1. feb 2012

@luthien.k tak to ja rada som pretože predtým to bola bieda a teraz vidím pokroky takže sa tým už nezaoberám 🙂 ,ale tiež mi to niekedy nebolo príjemné keď sa vypytovali a komentovali jeho váhu a výšku 😢

lotte1
1. feb 2012

@tigerca10 to klasické maslo čerstvé nie ,ale napr.perlu alebo veto môže , si všímam zloženie vždy

tigerca10
1. feb 2012

@lotte1 no prave ta perla a veto nie su az tak zdrave... ale dakujem za radu!

lotte1
1. feb 2012

@tigerca10 u nás tiež najprv nevedeli určiť či je to intolerancia alebo alergia...skúšali sme aj bezlaktozové mlieka ale problémy neustúpili ,ustúpili až po vyradení mlieka a celkovo potravín ,ktoré mlieko obsahovali..takže dr.povedala že to teda bude alergia a dali nám bezmliečnu dietu na nejaký čas a potom sa po troške vraj bude zavádzať späť najprv jogurty tvrde syry a tak ..takže som zvedavá ako to bude potom

lotte1
1. feb 2012

@tigerca10 no vidíš to som nevedela nám povedala dr.že toto môže myslím maslo

tigerca10
1. feb 2012

@lotte1 veto a perla su ciste margariny... lepsie je potom davat bravcovu mast v tenkej vrstve.

lotte1
1. feb 2012

@tigerca10 tak tu máme dokonca našu domácu 🙂

tigerca10
1. feb 2012

@lotte1 no tak to je uzasne! 🙂 my bravc.mastou nahradzame vsetok margarin a olej (s vynimkou sladkych kolacov 🙂)

luthien.k
1. feb 2012

@tigerca10 také nejsem moc přiznivcem margarínů, ale ani sádlo nevidím jako nejvhodnější, (dost se jich konzumuje už masem), já nejvíc používám různé pomazánky a na topinku si klidně kápnu nějaký kvalitní nerafinovaný za studena lisovaný olej a staršímu taky 😉
Jaký prosímtě to mohl být test, co neumí rozlišit mez intol. lakt. a alergií na BKM? Žádný takový neznám. Na ABKM má vypovídající hodnotu pouze alergologem dělaný test na spec. IgE protilátky, případně kožní prick test nebo náplasťový atopy patch test na pozdní reakci, ovšem když všechny vyjdou negativní, ještě to neznamená, že alergie není, rozhodující je pouze reálná reakce. Testy na intol. lakt. jsou zase jiné, sledují hladinu cukru v krvi po požití laktózy, další test měří pH stolice, poměrně spolehlivý je výdechový test, kdy se měří obsah vodíku v dechu, tam je toho víc... Ale žádná "společný"...

cora73
1. feb 2012

@lotte1 krpec ma 3 roky,ale ja som miesto MM mala asi smotanu,lebo obe deti som kojila a uz v 6 mesiacoch mali 10 kg len z mojho mlieka.. 😀 no a potom uz len priberali normalne na tu vyssiu vahu,,ale teda papat on vie,papa len jedenkrat denne-cely den 😀 No pritom vobec nie je tucny,ale pevny,ale krize mam v tahu a to sa ho snazim co najmenej dvihat.. ☹ On ma aj alergiu na mlieko aj lakt.intol. a fakt sa snazime vsetkemu vyhybat,no jemu sa navyse tvori malo traviacich enzymov a kym som to sama zistila-doktori nulova ochota nieco zistovat 😠 😠 😠 ,tak plakaval kazdu noc od bolesti bruska,nevedel stravit ryzu a mrkvu-jedla,s ktorymi zacina obdobie prikrmov 😒 Ked som uz vedela,tak tlacil skoro stale zemiaky..Teraz mu davam traviace enzymy a je dobre.. 🙂 A atop mu vybehne len ked je chory..Ani ja nedavam tie humusacke margariny,nebudem jest umelu hmotu 😀 U nas tiez fici bravcova mast..