Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

kaja73
24. feb 2012

@luthien.k Ja viem tak ze bielokovina KM je tam nastiepena na aminokyseliny-ale teraz nemam doma plechovku-tam bolo zlozenie napisane-sa mi zda ze tam bolo daco ako syrovatka-ale nie som si ista 😝

luthien.k
24. feb 2012

@kaja73 já plechovku doma mám a nic tam není, jen seznam těch aminokyselin, co tam jsou, ale nic o tom, z čeho jsou získávány, já si matně pamatuji, že Věra kdysi někde psala, že se ani z mléka nevyrábí a od té doby to mám tak v hlavě zafixované...

kaja73
24. feb 2012

@luthien.k Moze byt,ja som to proste tak pochopila, ze je to vsetko z KM,len je rozdiel v sile stiepenia-ale mozem sa mylit-nikdy som nad tym vaznejsie neuvazovala 😉
Moze byt, ze tu syrovatku si pamatam z alergy care mlieka-aj to maly pil.

verinka100
24. feb 2012

@tinki
@modra1 Dakujem za informaciu 🙂 🙂 😉

verinka100
24. feb 2012

@modra1 Aj pecivo? Ach jaj, tak co sa da jest? Ked ai joguty, pecivko, termixy, acidka, syry, ja zijem len na tom 😒

modra1
24. feb 2012

@verinka100 2. možnosť je prestať kojiť a dieťaťu nechať predpísať Nutrilon Allergy Care. ALe zvyčajne sa ženy rozhodnú pre diétu. Vyzerá to hrozne, ale dá sa zvyknúť 😉, a najmä za tých 14 dní sa môže ukázať, že to s mliekom nesúvisí.

tinki
25. feb 2012

@verinka100 to bežné pečivo ako rožky, bagety tak tie sú bez mlieka.

verinka100
25. feb 2012

@modra1
@tinki tak to dietovanie skusim od buduceho tyzdna, ked sa mozu aspom rozky, to mi odlahlo, lebo ja jem iba rozky, ale grahamove alebo s hroznovou vlakninou a chlieb. Ach, no snad sa to nepotvrdi 😒

pillinka
25. feb 2012

ahojte dievcata, malej zistili alergiu na mlieko a vajcia, hodnoty ma 6,6 na mlieko a 50 na bielok a 8 na zltok, neviete mi povedat, ci je to velmi vela alebo ci sa da dufat, ze z toho vyrastie? nasla som, ze prave z tychto dvoch alergii najcastejsie deticky vyrastu, ale neviem, ci tie hodnoty nie su prilis vysoke na to, aby z toho uplne vyrastla... dakujem ;)

modra1
25. feb 2012

@verinka100 držím palce, var si doma, nekupuj polotovary a normálne sa prestravuješ, vážne to horšie vyzerá ako v skutočnosti je 😉

pillinka
26. feb 2012

@michaelak. ahoj, pises ze dcerke alergia zmizla po diete, nepamatas si prosim ake mala vysoke protilatky IgE ked to mala zle? dakujem

luthien.k
26. feb 2012

@pillinka popravdě, na hodnotách prakticky nezáleží aneb nemají moc vypovídající hodnotu o síle alergie natož o tom, zda alergie vymizí nebo ne. Nicméně tyto alergie jsou alergiemi dětského věku, je dost rarita, aby dospělý měl alergii na mléko nebo vejce. S opravdu velkou pravděpodobností s těmi alergiemi do školy již nepůjde. Jaké máte příznaky? Ono totiž navíc zvýšené IgE protilátky ještě neznamenají alergii... V rodině máte nějaké alergie?

kaja73
26. feb 2012

@luthien.k chcem sa ta opytat,kamyzyk mi hovorila,že maly zakysane moze jest-teraz mal cca 2m prisne bezmliecnu dietu,dnes dostal prvy jogurt-ako casto mu ho mozem davat-ja planujem tak 2 krat do tyždna.
mozem aj castejsie,alebo menej casto?
Od oktobra papal kazdy den jogurt,potom od decmbra nejedol mliecne vobec.
Jemu tie jogurty hrozne chutia,dnes chcel ist hned do obchodu nakupovat-nestacil mu ten jeden. 😝
No viac mu nedam.
Kozu ma teraz takmer na 100% cistu-len dake male vyrozocky ma na hrudniku-ale fakt len dake 3 kusky.
Soju som vysadli teraz uplne,nechcem to miesat s jogurtmi.
Takze namiesto 2-3 deci soje za den ,mu chcem davat 2 jogurty tyždenne.
Aky je tvoj nazor? Krvne odbery ma mat az o cca 2 mesiace-teda pol rok od minulych.

pillinka
26. feb 2012

@luthien.k dakujem za info, fakt nezalezi na hodnote? cize kludne aj ten bielok s hodnotou 50 moze vymiznut? jeejeej, to by bolo super. priznaky mame take, ze po poziti cela scervenie do par minut v tvari a spravi sa jej na tom zihlavka, sucha si tvaricku a je nepokojna. v rodine potravinove alergie nema nik, manzel ma ale sennu nadchu :( este ma po telicku obcas take suche miesta, ale nic hrozne, ked jej to pravidelne natieram. dr. nam kazala teraz 1 rok vobec nejest nic s mliekom a vajcami. kedze stale kojim, tak asi aj ja nemam nic take jest, ze? jaj a mala ma 9 mesiacov

luthien.k
26. feb 2012

@kaja73 ahoj, třikrát týdně je OK. Tak držím pěsti, ať není reakce a to železo se dá do pořádku 🙂

luthien.k
26. feb 2012

@pillinka ano, přesně tak, s opravdu vysokou pravděpodobností mu alergie vymizí na bílek i mléko. Co se ale může později rozvinout, je inhalační alergie, alergici na vejce častěji mají alergii na roztoče a peří. Jinak určitě tabu by mělo být také hovězí a kuřecí maso po dobu diety a samozřejmě tyto alergeny nedávat malé ani sobě při kojení.

pillinka
26. feb 2012

@luthien.k ani kuracie a hovadzie? kuracie asi kvoli tomu ze sliepky znasa ju vajcia a v mase je potom tiez nieco podobne bielkovine ktora je vo vajci? a hovadzie tiez nie? to preco? ale co budeme potom jest... a inac to nemozem jest ani napr. sladke pecivo, ked v ceste je vajce alebo trocha mlieka? inac dakujem za rady, ty mas asi tiez babo co ma/malo tuto alergiu ked tak vela o tom vies? 🙂

luthien.k
26. feb 2012

@pillinka přesně tak, některé bílkoviny v mase a mléce / v mase a vejcích jsou stejné. Vejce a mléko se nesmí ani tepelně upravené.
Já mám doma dva alergiky, věnuju se tomu už dlouho, radím maminkám taky už dlouho, prošlo mi jich "rukama" mnoho desítek. Psala jsem Ti IP.

bamb27
26. feb 2012

ahojte bkm znale maminky,,, mohli by ste mi prosim poradit nejaky margarin ktory je pocas diety povoleny? ...a tiez sa chcem opytat, ci by sa teoreticky do varenia mohol pouzit maslovy tuk,,, neviem presne ako sa vola ta tepelna uprava masla, ide o to ze sa necha pustat v nadobke vo vodnom kupeli, po case za z cisteho tuku akoby odstredi srvatka, ostane na dne ako biela tekutinka a vytopia sa bielkoviny, tie ostanu na povrchu ako pena ktora sa odoberie,, potom sa vlastne pouziva len cisty zltucky tuk, teoreticky mi vychadza ze cisty tuk z ktoreho sa odoberu bielkoviny by problem nemal robit, len sa pytam ci s tym niekto ma skusenost,, aspon teda na varenie, na jedenie to nie je nic moc

a tiez sa chcem opytat na telacinu, predpokladam ze tiez vylucit z jedalnicka 😕

,,inak mam 16mesacneho syna atopika, ekzem ustupil asi tak v roku, tak som pomaly zaviedla mliecne vyrobky, zozaciatku to toleroval v pohode aspon sa zdalo, no asi sme prekrocili hranicu a zacal mat hnacky, slo mu aj vela zubov naraz, tak som si myslela ze to bude nimi, ale zuby vysli, hnacky ostali, nejak ma nenapadlo ze ked je ekzem pod kontrolou ze sa to moze preklopit na traviace problemy,,, kazdopadne kakal aj 5krat denne, kasovitu, hlienovitu stolicu s nestravenymi zvyskami, vylucili sme mliecko uplne pred tyzdnom a do 2 dni kakal ukazkovo,,, mame na rozbore aj krvicku na protilatky ale pre mna je to jasne uz aj skor ako sa dozviem vysledok,,

len este by ma zaujimalo co by mu teoreticky pri neprijimani mliecnych vyrobkov mohlo chybat,,, vapnik,, ten viem ze mozem krasne doplnit riasami, ale este na co by som si mala dat pozor,,, dakujem za odpoved 😉

a inak strasne super ze existuje tato tema 😉

vojtisek2007
26. feb 2012

@bamb27 my používáme Delakids nebo Perlu - obojí naštěstí Elišce chutná a říká tomu "speciální" máslíčko 🙂, ve školce jim mažou taky Perlu nebo Ramu - tam nevím složení....

bamb27
26. feb 2012

@vojtisek2007 jeeej, diky,,, pozriem to hned,, a s tym maslovym tukom si sa nestretla nikdy? ...ozaj a piaty den sme na dietke bezmliekovej,, kakanie super, len ekzem zacina troska vyskakovat,,nic hrozne ale na to ze bol prakticky cisty tak sa mi to nelubi, ale ak sa dobre pamatam tak pri vyluceni alergenu po par dnoch moze nastat mierne zhorsenie, ze? ...ci si zle pamatam?

luthien.k
26. feb 2012

@bamb27 ano, může nastat zhoršení po pár dnech diety. To přepuštěné máslo je Ghí, je třeba vyzkoušet, obykle obsahuje malé zbytkové množství mléčných bílkovin.

Hlídat při bezmléčné dietě je ještě potřeba příjem bílkovin i tuků, obojí je v mléčné stravě zastoupeno. Co se týče vápníku, určitě bych ho nepokrývala jen z mořských řas, protože ty obsahují poměrně dost jódu a proto se u dětí nedoporučuje víc jak cca lžička denně (v sušené formě).

bamb27
26. feb 2012

@luthien.k dakujem krasne 😉

pillinka
26. feb 2012

neskusali ste niekto pri potravinovych alergiach navstevu homeopata alebo niekoho na ajurvedsku medicinu alebo nieco ine alternativne? ze ci sa tomu neda pomoct aj nejak inak ako len "cakanim" a nekonzumovanim tej ktorej potraviny...

luthien.k
26. feb 2012

@pillinka podle mého názoru se tomu pomoct nedá.

peya104
26. feb 2012

@pillinka , my sme absolvovali 5 tyždnovu ayur kúru priamo v koliske ayurvedy, bol to desný atopický exem, ktory potom začal pomaly sa zlepšovať, ťažko povedať čo pomohlo lebo sme skušali všetko, dnes je to už podchytene , lenže..narodil sa nam dalši a práve mám podozrenie na druhe kolo, vyhádzala sa mu celá tvar, tak vysadzujem mliekoviny, uvidime. držim ti palce. je to dlha namahava cesta

pillinka
26. feb 2012

@luthien.k @peya104 dievcata dakujem

pillinka
27. feb 2012

neviete niekto odporucit dobreho alergologa v bratislave? alebo info, komu sa radsej vyhnut? dakujem

luciperka
27. feb 2012

Ahojte holky, chci se poradit. Zkusím to nějak zkrátit. našemu malému jsou 3,5 měsíce. Od malička je hrozně zahleněný, chrčí to v něm, dusí se, nelze téměř nic odsát, nespali jsme kvůli tomu dva měsíce atd... Chodila jsem se k Mudr doprošovat, že to přece není normální .... Od 3 týdne se mu vysypal na obličeji a v hlavě ekzém, seborea, a je jasný, že bude atopik, tak to měl i náš první syn. Asi od měsíce začal zvracet , hodně, klasickej reflux Začala jsem dávat po kojení sirup proti tomu a za 14 dní se to zlepšilo. Ale zahlenení se začalo velice zhoršovat, do toho problémy s bříškem, bud nekadil vůbec nebo měl příšernej průjem i 6x denně. Začala jsem mít podezření na ABKM, a po telefonátu s kamarádkou, jejíž synovi to ve 3 mesících potvrdili a musela ze dne na den přestat kojit jsem si tím byla naprosto jistá. To bylo na přelomu roku. V té době malej chrčel už šíleně, tak jsem šla zase za Mudr. Rekla jsem jí, at nás někam pošle, že si myslím, že je to ta alergie... TAk se mě zeptala, jestli mu dávám kravský mlíko, že si to myslím... No blbka... No ale odbila nás Stodalem a Olynthem myslím. Nepomohlo to, tak mu dělala stěr z nosu a přišlo se na to, že tam má bakterii Branhamelu.. Měl 2 atb, po 5ti dnech jsem mu začala konečně něco odsávat, obrovský kusy a dokonce se poprve v jeho životě, stalo, že jsem ho třeba hodinu neslyšela dýchat. To byl mazec. Myslela jsem, že už to bude dobrý. Uplně to chrčení nevymizelo, ale bylo to tak, že bych to asi už neřešila. Nic hroznýho. Nakonec i druhému synovi našli tu bakterii, tak měl atb taky a když měl i po druhých atb za měsíc stále zelenou rýmu a i malej se zase nachladil, tak jsme skončili na ORL. Tam se přišlo na to, že starší má druhý stupen zvětšené mandle a dostal antihistaminika na dlouhodobé užívání atd, a malej má velice zužené rourky nosohltanu (nevim přesne jak to napsat 🙂 ) a z oběma nás poslala na alergii, protože i ona si myslí, že je to nějaká potravinová alergie. No a já myslela, že konečně malýmu vezmou krev a zjistí se, co že se mu to vlastně děje. Jenže Mudr mi to svým způsobem rozmluvila, že je to zbytečný, že ho nechce týrat (tím braním krve - už byl šílenej zážitek brát tomu staršímu a na kojence se evidentne necítila. Neměl prý žíly, musela by mu to prý brát z hlavičky, a to bych asi už nedala já ten den :( ) Takže jsem to udělali tak, že já měla eliminační dietu na 14 dní. Malej byl porád jakoby v "pohodě", nedýchal čistě, ale oproti tomu, co jsme si už užili, to bylo minimální.... A taky mu pořád vyskakoval ten ekzém. A já si po tech 14 dnech přidala do kafe mlíko a zpozorovala jsem, že se zhoršil a bohužel tentýz večer jsem mu dala na noc Nutrilon HA, protože kvůli spurtu měl prostě hroznej hlad a i když jsem furt kojila, tak to prostě nešlo. Už ráno bylo jasný, že je zle, že zahlenení je zpět. Takto dostal večer mlíčko k mému kojení asi 4x a jsem si tou alergii jistá. Vyskákal ekzém a je hodně zahleněnej, nic nejde zase ven :( A já se ptám - mám to jít dořešit na alergologii (nechám mu vzít krev a udělat testy) a nebo se mám nechat poslat na gastro? Co je lepší v našem případě? Doktorka z alergo mi řekla, že té ABKM moc nevěří, že je to nafouklá bublina a tváří se, že bych to zvládla kojit i s dietou, ale já už tak docela padám na hubu.... No nevím co dělat... Musím to nějak už pořešit a ti doktoři mě fakt nebaví :( díky moc. snad jsem to napsala trochu pochopitelně

inka070707
27. feb 2012

ja radim zmenit pediatricku v prvom rade... nasa brala synovi dvakrat krv z hlavicky, a uplne v poho, vraj to tam najmenej boli a rychlo tecie... z krvi mu zistili alergie na bkm, kazein, vajecny bielok, raznu a psenicnu muku a tak obaja dietujeme na spominane potraviny... vraj z potravinovych alergii zvyknu deti vyrast... my sme zacali chodit ku gastroenterologicke a k alergologicke, co myslim su aj pre vas aktualne lekarky 🙂