Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
6. jún 2012

@cecil36 aha, ono jde přímo o Tebe - skutečně jde o alergii na kravské mléko? Nezní náhodou diagnóza intolerance laktózy? Jinak alergie na BKM se může projevit klidně i po třech dnech, ale tato alergie je u dospělých opravdu hodně vzácná, kdežto intolerance laktózy je velmi častá a projevuje se právě typicky průjmem do cca 1,5 hodiny od konzumace něčeho s laktózou.

cecil36
6. jún 2012

@luthien.k no testy na intoleranciu laktozy mi vysli na 100% negativne, aspon podla biopsie. Tak ma gastoenterolog poslal na alergologiu. Hmm tak ak sa BKM moze prejavit do 3 dni, tak pokojne to mohlo byt aj z toho peciva. Ja som uz dlhsie mala problemy s mliekom, prehanalo ma a po porode sa vsetko zhorsilo, uz nemozem ani jogurt ani smotanu, vsetko mi robi zle....

luthien.k
6. jún 2012

@cecil36 aha, tak pokud byla biopsie, tak tomu se dá rozhodně věřit.

tymothy
6. jún 2012

@luthien.k Děkuju, budu muset udělat nájez na DM. 😉

olusenka
6. jún 2012

@luthien.k Třeba Nutrilon Alergy Care?

katyxq
6. jún 2012

@olusenka Jojo, nebo Nestlé Althéra, případně Neocate (ale to je bez předpisu úděsně drahé).

nikuskabee
6. jún 2012

chcem sa spýtať,má niekto medzi vašimi atopikmi alergiu na cibuľu a cesnak? Malý ma síce len 20 mesiacov,no chcel by jesť z otcom vždy,no bojím sa ale som zas počula že cibuľa je zas dobrá na alergie,manžel sa z alergíí vyliečil,denne je cibuľu a cesnak už asi aj 10 rokov.

olusenka
6. jún 2012

@katyxq díky, tak to bude asi stačit ten Nutrilon AC nebo ta Althera, když by to bylo pro mě.
To by mě nenapadlo pít sama UM, jak píše Luthien, ale pokud by to pomohlo....jinak budu jak tyčka a nevím, jak to pak je ohledně výživnosti mléka. Už teď máme skoro týden trochu problémy, které právě nevím, čím jsou způsobené. ☹ Malý chce pít nějak moc často, mi přijde, občas u toho kručí nebo brečí. Začal méně kakat. Takže začínám tu EET (mléko a hovězí).

tymothy
6. jún 2012

@olusenka Neboj, já myslím, že s výživností mléka to nic moc neudělá - já také při kojení strašně moc zhubla (asi o 15kg od své původní váhy), vypadala jsem fakt hrozně, ale dcerce se evidentně dařilo. A pak se to upravilo, když jsem podruhé otěhotněla. 🙂

luthien.k
7. jún 2012

@olusenka při dietě a kojení je opravdu hodně potřeba hlídat jídelníček, hlavně dostatek bílkovin, je dobré vědět podle své váhy, kolik cca jich denně je třeba zkonzumovat a podle toho si v rámci dne rozložit porce, hlavně na noc cílenou bílkovinu (maso nejlépe), k tomu dostatečně zdravých tuků (u nemocných s játry trochu složitější problém...) a samozřejmě i sacharidů, ale ty problémeme nebývají, těch máme obecně v jídelníčku obvykle až zbytečně moc.

olusenka
7. jún 2012

@luthien.k No páni, takhle do detailů jsem nad tím nikdy nepřemýšlela. Abych se přiznala, ani pořádně nevím, co všechno jsou vlastně sacharidy. S tuky je to problém, ale jím jen rostlinné oleje (slunečnicový a olivový a kokosový) a margarín. Teď po porodu se mi ale zase zhoršily testy, i cholesterol. Co se týče bílkovin, tak hovězí musím vysadit, i když to jsem doma stejně prakticky nejedla, jen u "tchýňové babičky", kvůli tomu EET.

Ale mám dotaz ohledně něčeho jiného. Koupila jsem si včera mořskou řasu (Kombu), prý je v ní vápník a je dobrá při vysazení mléka. Ale nevím, jak ji upravovat. Pán v prodejně říkal do polévky a že stačí málo asi 3x3cm. Asi hodně nabobtná. Prý vyvařit, a pak ji nakrájet a do to polévky dát. Ale potřebuju poradit, jak dlouho vařit a zda ji pak vyndat nebo použít i tu vodu, co se v ní ta řasa vařila. Předem děkuju.

luthien.k
7. jún 2012

@olusenka no ono je to potřeba, protože to hubnutí při kojení není vůbec ideální (kvůli kvalitě MM).

Kombu je třeba vařit dlouho, alespoň hodinu (ideální v kombinací s luštěninami), lepší do polévky je například Wakamé nebo Nori vločky.

olusenka
7. jún 2012

@luthien.k Aha, tak to jsi mě nepotěšila. Malý je od soboty nějaký rozežraný. 😒 už by asi potřeboval příkrmy, nebo nevím, co se děje, ale musíme to vydržet ještě měsíc. Zhubla jsem už hodně. Moje ideál.váha je asi 59kg. Před těhot. jsem přibrala asi 8-10kg (hormony, operace atd.) takže na začátku těh. jsem měla 67,5kg. V den porodu 76kg a teď po 5 měs. od porodu mám 58kg.
Luštěnin se bojím, kvůli nadýmání, jím jen červenou loupanou čočku a cizrnu, prý to nenadýmá. Kombu jsem koupila, pač byla nejlevnější.

blavacka
8. jún 2012

@luthien.k ahoj, tak sme spet z nemocnice.... samozrejem nic nezistili, len ma s malou vyseetreniami a odbermi zbytocne vystresovali. Robili jej test na intoleranciu laktozy, ten vysiel samozrejme negativne a potom chceli na mlieko a som im povedala, ze si to odsledujem doma a isli sme domov.
Mala si pravdu, radsej jej budem kupovat ten allergy care a postupne kazdeho pol roka skusat na par dni pridat obycajny, ze co to urobi, ako ju tahat po nemocniciach.
Chcela som sa spytat, mala ma teraz 15 mesiacov a pije mi rano a vecer 240ml mlieka.
Mam jej uz radsej davat rano a vecer normalnu veceru alebo stale jej nechat mlieko ked ho pije?
A teraz mam uplne vysadit vsetky mliecne vyrobky? Lebo doteraz papala smotanovy jogurt a obcas chlebik so syrom a nemala nejake problemy. Dakujem za radu. Lydka

palomka
8. jún 2012

@blavacka moja dcera(3,6r) ma alergiu na BKM od 9m a napr. maslo kravske obycajne a syry jej nerobia problem. tiez pila mlieko allergy care a popritom sojove mlieko lebo to allergy care bolo len na stanoveny pocet ks na mesiac a nestacilo nam. teraz mlieko uz nepije vobec. staci vsetko co obsahuje mlieko nakradit zeleninou a strukovinami. a ked ti mlieko este pije tak jej ho davaj dalej a ked jej spominane vyrobky nerobia problemi tak jej ich davaj, pokial nema ziadne problemy 🙂 . moja do 3 rokov pila rano a vecer mlieko...keby sme ho mali dalej na predpis tak by ho pila i nadalej 🙂

palomka
8. jún 2012

pardoooooon, som zabudla, ze od roka a pol pila Neocate Advance, takze to keby sme mali dalej na predpis by pila urcite...uuuplne sa mi pomiesali tie mlieka, uz sme ich mali tolko ze si nepamatam ktore kedy pila. ale toto jej robilo dobre, nemala ziadne problemy. toto bola pre nas najlepsie, skoda, ze je taaaaaaak straaasne drahe

palomka
8. jún 2012

@cecil36 ja by som si na tvojom mieste dala urobit aj u alergologa vysetrenie na histaminovu intoleranciu. aj moja dcera hnackovala ked zjedla hlavne kysnute pecivo alebo makovnik, sisky....a stale ze to je z mlieka a nakoniec urobila lekarka aj odber na tuto intoleranciu a potvrdila sa...veeeeelmi veeeelmi malo ludi ju ma, alebo lepsie povedane, ze ludia ju maju a nevedia o tom lebo nie su tieto vysetrenia bezne a velmi malinko sa o tom pise...a potom si myslime, ze mame celiakiu alebo co...urcite sa o tom porad s lekarom alebo sa sleduj po akom pecive to mas.... 😉

cecil36
8. jún 2012

@palomka dakujem za radu. V juli idem na dalsie testy, tak poprosim, ze nech mi spravi aj histamin. Co som si zatial vsimla chlieb, mufiny, sisky, vianocka... v podstate vsetko okrem bielych rozkov. Ked som si spravila doma mufiny alebo lievance a dala som do toho ryzove mlieko, tak vsetko bolo ok. A mozno blba otazka, ten histamin sa kde vsade nachadza? Celiakia sa nastastie ani u mna nepotvrdila kde mi robili biopsiu.

luthien.k
8. jún 2012

@cecil36 testy na histamin. intoleranci bohužel nejsou moc směrodatné, jediný spolehlivý test je vysadit potraviny bohaté na histamin nebo látky schopné ho v těle vybudit. Testy se samozřejmě mohou nechat udělat, ale když vyjdou negativně, ještě to neznamená, že je to s histaminem OK. Ne drahá a dostačující kniha na toto téma: http://knihy.heureka.cz/histaminova-intolerance... Kdo má podezření, tak místo testů doporučuju pořídit 🙂 Problém obvykle nejvíce dělají produkty kvašení, konzervované a nakládané potraviny, hodně zralé ovoce i zelenina (hlavně rajčata, jahody), jakékoli ryby kromě těch zcela čerstvých, zrající sýry, kofein, čokoláda... Je toho celá řada.

luthien.k
8. jún 2012

@blavacka prosímtě, připomeň mi, jaké má malá potíže (maminek a dětí moc a v hlavě to neudržím).

palomka
8. jún 2012

@cecil36 tu je link tak pozri http://www.imunita.sk/index.php?page=57-strasia...
u dcery hlavne kysnute veci robili problem, vsetko kde bol kvasok a teraz aj kysla kapusta...proste vsetko kde su kvasinky

cecil36
8. jún 2012

@luthien.k @palomka velmi pekne dakujem za tipy 🙂
@palomka priznaky na ten histamin podla toho co som precitala by aj boli, no skusim to spomenut aj dr. a uvidim co dalej. Uz som niekedy na nervy co vsetko nemozem jest lebo hned letim na vecko 😒
@luthien.k tu kavu mam trosku odsledovanu. Pila som goldku nescafe a davala si do nej mlieko, no ale zacalo mi to robit problemy. Tak som vysadila mlieko a nepila radsej ani kavu. Nedavno bola u mna kamoska a dala som si s nou kafe bez mlieka. Do pol hodky som bola na vecku. Hned som sla pozerat ci na obale neuvadzaju stopy mlieka, ale nic. Tak som nechapala. Hmmm, zeby to spravil histamin 😠

blavacka
8. jún 2012

@luthien.k hnacky, vracanie, dusivy kasel, zahlienenie, ked som jej vysadila allergy care a dala obycajny nutrilon ha

olusenka
11. jún 2012

Prosím pora´dte mi ohledně pudinku. Vařila jsem z rýžového mléka. Na sporáku to bylo celkem husté, ale v misce to zřídlo. Musím při vaření z rýžového mléka dávat dvojitou dávku pudinku? Bylo to to rýžové mléka + kalcium z DM drog. Děkuju.

katyxq
11. jún 2012

@olusenka Jojo, je potřeba dát víc pudinkového prášku, asi tak 1,5dávky 😉.

olusenka
11. jún 2012

Tak jsem naplno začala držet EET. Mléko a sýry nejím týden, zbytek týdne mi ale ještě trvalo, než jsem vyloučila sóju, vejce a jiné. Posledních pár dní měl pod kolenama čisto, jen dva flíčky u podpaží, ale dneska zhoršení všude, pupínky, hlavně krk, ale i jinde po těle. Snad to zase zmizí...
Je to teda těžký, hlavně bez sýrů.

romcovaklarka
12. jún 2012

@olusenka @katyxq Já jsem posledně dala už toho pudinku tu 1,5násobnou dávku a stejně mi neztuhl... tak nevím 😝

lussy23
12. jún 2012

Ahojte. včera som niečo hľadala a natrafila som na tento receptík. myslím, že je to aj pre vás, nejde tam kravské mlieko🙂 http://www.jedloakopriatel.sk/spaldove-palacink...
Prajem vám pekný večer

renlu
16. jún 2012

Ahoj,přidávám se k Vám do diskuze.No mám co pročítat.Na alergologii malému(1 rok) zjistili,že má alergii na bílkovinu kravského mléka.Byla jsem z toho dost v šoku.Jelikož,žádné průjmy,exzém,zvracení...v rodině žádná alergie.Naše doktorka nás tam poslala díky tomu,že v 8 měs a 10měs měl velikou obstrukci.V 10měsících to trvalo měsíc,než se z toho dostal.Musel inhalovat,brát kortikoidy...Ale od té doby nic.Celý měsíc a půl klid a to jsem nevěděla o alergii,jedl normálně jogurty,pil Sunar(má ho jen na noc) a tak mě to velice překvapilo.Tak teď nějak nevím co dělat.Tam mi mudra řekla ať to nahradím kozíma výrobkama..Nic víc.Tak hledám info na internetu.Zas tam jdeme za měsíc na kontrolu