Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

suezana
12. dec 2012

ahojte
mám 4 mesačné dievčatko a už sme brali 3x atb, stále bola zahlienená a kakala pri každom papaní, bruško nafúknuté, veľa grckala - tak sme postupne skončili pri mlieku Nutrilon alergy care digestive - lebo je podozrenie na alergiu - že preto je stále zahlienená (ale mala vždy po výtere bacila v nošteku 😒 tak neviem)
chcem sa opýtať, aká je stolica pri takomto mliečku - moja má zelenú ako špenát 😨 😨 je to ok?

luthien.k
12. dec 2012

@suezana ano, je to OK, ta štěpená mléka to dělají.

luthien.k
12. dec 2012

@mmartina78 a má nějaké potíže, častá nemocnost atd.? Jinak ano, je to ten nejhorší výsledek, nicméně testy nejsou stoprocentní nikdy, vždy je tam nějaká možná chyba. Možná by bylo dobré to ještě jednou ověřit, ale hodně záleží na tom, jaké jsou potíže.

luthien.k
12. dec 2012

@jonas17 dej vědět, jestli se do toho pustíte a případně jaké budou výsledky (i když ty se dají čekat v horizontu měsíců až let - GAPS je obvykle na cca 2 roky).

jonas17
12. dec 2012

@luthien.k neustále nad tým premýšľam...keby išlo o mňa, hned sa do toho pustím, ale je hrozne ťažké presvedčiť o tom Olivera..teda, ťažké...už sme sa o tom bavili...on je veľmi inteligentný, celú diabetes má naštudovanú a stále mi tvrdí, že cukrovka sa nedá vyliečiť, lebo tie beta bunky ked raz niesú, tak sa nenarodia nové, hovorí mi, že keby nemal ruku, tak mu dalšia nenarastie...ja viem, ale stále si myslím, že ked mu ešte pankresa ako tak ide, že by sa ten stav mohol udržať...chcem, aby si prečítal Syndrom..., tak ako chytil mňa, snád nadchne aj jeho..on je alergický na všetko, čo mu tvrdí,že sa dá cukrovka vyliečiť...včera som čítala o nejakej metode, kde sa pije voda a medituje a vyliečia sa všelijaké choroby, tak zase na mňa vyletel, ako tomu môžem veriť..išlo tam homeopatiku a mne to nejak tiež zaváňa šarlatánstvom...tá diéta gfcf je podľa mňa super, len ja si to neviem veľmi v praxi predstaviť..sme 5-členná rodina, neviem, ako dokážeme fungovať bez múky, bez mlieka hej, ale múka? vraví mi, že z čoho by mal potom sacharidy...no musím tu knihu prečítať. na začiatok začnem s dophylusom, len ma napadá, ty si niekomu radila aj top inulin topinambur, mala by som mu to tiež kúpiť? a ak áno, ako to dávkovať? poznáš niekoho, kto takto diétoval? nejaký autista, diabetik? lebo na internete som našla celý príbeh jedného chlapca a predsa, nie je to u nás...

suezana
13. dec 2012

@luthien.k ty si odborník? dr.? - myslíš, že je to ok - keď nám to mlieko predpísali pri vyššie uvedených ťažkostiach? na budúci týždeň ideme na gastro - vôbec nám nepovedali ako prísť s bábätkom - pred jedlom, po jedle, doniesť jedlo, čo sa bude robiť? 😒 😒 ideme kvôli tomu, že malá kakala pri každom papaní, a to zahlienenie neustále..... pripísali to možnej alergii na bkm - takže obvodná nám predpísala mlieko a teraz to musí posúdiť gastro.....

luthien.k
13. dec 2012

@suezana nejsem lékař. Toto UM, pokud není malá kojená a má takové potíže, je podle mě správně nasazené, ona není jiná spolehlivá možnost, jak alergii na BKM nebo intoleranci laktózy vyloučit, než tzv eliminační dieta. Na gastro se nijak speciálně připravovat nemusíte. Co se týče těch nálezů ve výtěru, ono na sliznici, která je "drážděná" alerg. zánětem, tak se snadněji něco uchytí, než na sliznici zdravé. Ale to je jen můj názor, nejsem lékař a toto patří jim k zhodnocení.

luthien.k
13. dec 2012

@jonas17 topinambur jsem neradila já, jen se mě tu na něj někdo ptal, jestli to je alergen, pokud si dobře pamatuju. Inulín se dá koupit i třeba z čekanky (viděla jsem dokonce i v Tescu v té části, kde mají doplňky stravy).

Já zkušenost s nikým s diabetem nemám. Ta dieta dle té knihy ale není GFCF dietě, to se tam brzy dočteš, mezi nimi je podstatný rozdíl - GFCF vyřazuje jen mléko a lepek (který nahrazuje klasickými bezlepk. výrobky na bázi bezlepk. obilovin a škrobu), ale GAPS dieta je bez všech obilovin bez výjimky, sacharidy jsou zajišťovány zeleninou, vybranými druhy ovoce a luštěnin, může se i trochu medu, pokud není alergie. GFCF dieta byla sestavena na základě toho, že osobám s poruchami chování se díky špatnému trávení tvoří z mléčných bílkovin a lepku v těle látky podobné opiátům a působí na mozek (čímž vznikají ty poruchy chování). Takže se nasazuje většinou autistům apod., aby se tyto kazomorfíny a gluteomorfíny ze stravy odstranily. Ale přináší do těla stejně sacharidů, které vyživují patogenní střevní flóru, o které GAP syndrom říká, že je ten prapůvod potíží. Patogenní flóra nedostatečně kontrolovaná tou benefiční (probiotickými bakteriem) produkuje řadu toxinů (které mohou působit změny v celém těle, včetně rozvinutí autoimunitních chorob), poškozuje přímo střevní stěnu a zvyšuje její propustnost, rozklad a vstřebávání potravy nefunguje správně atd., z čehož může pramenit celá řada potíží, od alergií, přes poruchy zažívání (s důsledkem podvýživy, anémie, snížené imunity, kdy tělu chybí esenciální látky pro její dobré fungování atd,), samozřejmě to chování až po ty autoimunitní choroby. Hodně jsem to zjednodušila, ale o řešení tohoto problému je GAPS.

mmartina78
13. dec 2012

@luthien.k DO TROCH ROKOV BOL VELMI MALO CHORY ZIADNY PROBLEM, ale od kedy prekonal rotavirusovu infekciu ak je casto chory, berie aj ecobec od alergologa, lebo stale kaslal a alergie na testoch boli negativne, inak je celkom v pohode, dobre papa, ma aj dobru vahu... Ja by som len potrebovala vediet ako, alebo cim by som mu mohla pomoct, Mam mu kupovat vitaminy, alebo co? A ci sa to IgA da niecim zvysit, detsky organizmus sa stale vyvija , proste nechcela by som len sediet a cakat , Dik.

mirusak1
13. dec 2012

Ahojte, s jakymi probiotiky pro kojici maminku mate dobre zkusenosti? Diky za nazory

katyxq
15. dec 2012

@mirusak1 Já beru laktobacily "5" od Swissu.

mirusak1
15. dec 2012

@katyxq dekuju, ja uz si vcera objednala probiosan, tak priste zkusim i tyhle.

melanche
19. dec 2012

ahojte. viete mi niekto poradit? kupila som palmarin - uz som si zistila ze kyselina mliecna je ok, ale maslova aroma sa moze tiez? googlila som ale nic som nenasla

katyxq
19. dec 2012

@melanche Jestli je máslové aroma OK, nevím, neriskovala jsem, navíc se mi příčí myšlenka umělého aroma jako taková.

sanym
19. dec 2012

@melanche ja Palmarin používam, myslím si že maslová aróma nemá s normálnym maslom nič spoločné.

sanym
19. dec 2012

@katyxq a čo používaš na pečenie?

katyxq
19. dec 2012

@sanym já moc nepeču, ale zkusila jsem cukroví z Alsanu ze zdravé výživy (v něm je přírodní aroma, ale jako máslo se to chutnat nesnaží) a bylo to dobré 🙂, moje mamka zkoušela cukroví ze sádla a prý dobré - já ochutnǎm až 25./26. 😉.

melanche
19. dec 2012

dakujem, snad je to teda ok.

pillinka
20. dec 2012

@luthien.k ahoj, prosim ta, ty mas isto uz vela skusenosti, ze by si mi vedela odpovedat na moju otazku 🙂 dcerka ma alergiu na BKM+vajce (podla testov spred neceleho roka,IgE mlieko 6,6, IgE vajecny bielok 50). Teraz akurat sme testy opakovali a vyslo jej mlieko negativne (teda pod 0,35) a vajce 2,1. Mame ist na expozicny test na mlieko. Myslis, ze je naozaj realna sanca, ze uz nie je vobec alergicka na mlieko? Alebo telo len prestalo tvorit protilatky, lebo s mliekom neprislo do kontaktu? Papa Nutrilon Allergy Care... Uz si pocula o nejakom pripade, ze im to naozaj takto preslo alebo naopak, ze podla testov negativne ale v realite dieta reagovalo? Dakujem!!!

mirusak1
20. dec 2012

@sanym ja letos zkusila vanilkove orechove rohlicky ze sadla a jsou moc dobre

dejka77
26. dec 2012

@luthien.k Pri alergii na bkm treba vylucit aj vajcia?

luthien.k
26. dec 2012

@pillinka šance určitě je a ne malá, trávení vyzrává, imunita také, tak směle do toho 🙂

@dejka77 to určitě není třeba, pokud se po vysazení BKM potíže zlepší. Pokud by přetrvávaly (ekzém, trávicí potíže atd.), tak je na zvážení vyloučení vajec jako dalšího častého alergenu.

martinakl
27. dec 2012

@luthien.k Muzu mit dotaz ohledne drozdi? Nekde jsem nasla, ze se pri alergii na BKM nema, nekde jsem nasla recepty s drozdim.. Taky jsem cetla, ze drozdi od Faly je "nekontaminovane". Jak to je, kdyz je ve slozeni produktu (napr. tycinky nebo balene pecivo) napsane drozdi? Doted jsem to radeji nejedla, ale porad mi to vrta hlavou 🙂

luthien.k
27. dec 2012

@martinakl nevidím důvod, proč při alergii na BKM nepoužívat droždí.

martinakl
27. dec 2012

@luthien.k Takze treba obycejny rohliky taky muzu, pokud si v pekarne overim, ze tam nedavaji primo mleko?

luthien.k
27. dec 2012

@martinakl ano, ale nevidím nic prospěšného na konzumaci obyčejného rohlíku 🙂

martinakl
27. dec 2012

@luthien.k No tak predpokladam, ze to same plati pro celozrnne. Obycejne si davam jen obcas, byl to spis takovy priklad 🙂 Dekuju!

luthien.k
27. dec 2012

@martinakl na celozrnné ještě možná větší pozor, než na bílé, bývají plné aditiv, barvené karamelem a málokdy jsou bez sójové mouky... Ono nejlíp péct si vlastní pečivo doma, to je na jistotu 🙂

martinakl
27. dec 2012

@luthien.k Tak to je pekny.. No ja bych si i pekla, ale s takovym nevrlym miminkem jsem rada, ze si parkrat za tyden aspon uvarim 🙂 Dekuju jeste jednou!

melanche
27. dec 2012

@luthien.k ahoj...dcerka 4 r. ma alergiu na bielk.krav. mlieka v podstate od 4 mes. to vieme. ale hodnota okolo 2, naposledy 1-pocas diety.je dost chorlava,vylucili sme vsetko mliecne, este aj pecivo si ustriehnem. viem ze sa nema ziadne zivocisne mlieko, ale myslis ze by sme aspon mohli skusit kozie mlieko? ci to nieco spravi? ci radsej neriskovat? pocula som ze je dobre na imunitu. a nam tie rastlinne moc nevyhovuju, je tam malo vitaminov