Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

demo
12. feb 2014

@erinka123 ak ma po mlieku problemy, tak mu tie problemy robi bud laktoza alebo mliecna bielkovina. Ak laktoza, tak mu bude stacit UM bezlaktozove. Take mozes vyskusat bez toho, aby to skreslilo testy na laktozovu inotelranciu. Ak sa nic nezmeni ani s bezlaktozovym mliekom, tak bude skor problem v mliecnej bielkovine a na to su specialne mlieka s nastiepenou bielkovinou. Tie su horkej chuti vraj a starsie deti ich nechcu. To by som uz nedavala ziadne UM vo vasom veku a nasadila by som bezmliecnu dietu.
Pises, ze mu davas mlieko aj v noci. On sa asi zobudi, lebo ma problemy z toho vecerneho mlieka a tym, ze mu das dalsie mlieko v noci mu ich vlastne nevedomky este zhorsis. Necudovala by som sa, keby sa po vyradeni mlieka prestal v noci budit.

demo
12. feb 2014

@melanche organizmus si na tie "umele" probioticke bakterie nezvykne v tom zmysle, ze by ich prestal sam tvorit. probioticke kultury kazdy clovek v crevach ma, ide len o to, v akom mnozstve. Tie kultury tam nielenze treba dodavat (kysla kapusta, bryndza, pickles, kefir a jogurty domace, v lekarni kupovane pripraky), ale aj podporit v rozmnozeni (vlaknina). To su dva klucove kroky pre to, aby sa v crevach udomacnili. V minulosti ludia jedli viac prirodne fermentovanych potravin a rozhodne viac vlakniny, ktora aj mensie kolonie dokazala rozmnozit. Oni jedli hlavne surovu zeleninu, ovocie, korienky a vsade tam je plno vlakniny. Inak probiotik v jogurte priemyselne vyrobenom je zufalo malo.
Inak moja teoria je, ale nicim nepodlozena, ze aj malo probiotik plus vlaknina je lepsie ako vela probiotik a bez vlakniny.
Vobec nemaj vycitky ze im to davas. To nie su tabletky od bolesti.

erinka123
12. feb 2014

@demo no v noci,prakticky o 5 hod rano len toto som nejako postrehla až teraz lebo je to horšie a horsie cca 3 dni do vtedy mi lekarka tvrdila že to je isto zo zubkov preto sa v noci budi a place,lenze po pozorovani za posledne dni si to nemyslim preto sa pytam aj na testy,ked zje jogurt tak ma riedku stolicu a smrdi ako zrazene mlieko,napriklad pribinacik čo je tvarohovy ten mu nerobi nič ten može,a preto jogurty nedavam. Od narodenia mal Nutrilon HA,do 4 mesiacov mal s neho neskutočnu zelenu hnačku a bolesti,povedali ze mam vysadit a dat obyč.Nutrilon ten robil to iste tak zas že mam dat Sunar,dala som mu ho od 9 mesiaca bolo celkom faj bez hnaciek bruško bolelo iba obcas v noci sa budil tak 5x, ale teraz to nabralo grady a sama neviem si rady,nechcem mu ubližit bojim sa preto potrebujem poradit...tuto noc vôbec nemal mliecko,ani na večeru ani o 5h rano,bolo lepšie sice mrncal občas ale nekrutil sa,nereval hystericky ,rano som volala lekarke a povedala som jej toto všetko a pokial nebudu testy musime len vydržat,len neviem ake mu mam vymenit mlieko aku značku ake je bezlaktozove poradiš mi prosim znacku? moc ti dakujem

demo
12. feb 2014

@erinka123 Nutrilon ma myslim nieco bezlaktozove. Pozri googl, alebo sa opytaj v lekarni. Nie je pravda, ze musis cakat do testov a nechat ho trapit sa, co je to za blbost. Tie testy su aj tak absolutne nespolahlive, takze kludne sa moze stat, ze vyjdu negativne a ak im uveris, budete sa trapit dalej. Normalne vyhod na par tyzdnov vsetko mliecne (aj pribinacik) a uvidis sama ako sa mu bude darit.

erinka123
12. feb 2014

@demo vdaka 😉

bosoorka
12. feb 2014

Ahoj, nejspíš se to tady už řešilo, tak se omlouvám, ale je už tady toho hodně. Malá má pravděpodobně alergii na BKM, již od prosince držím bezmléčnou a a od ledna i bezsójovou dietu. Na gastro jdeme až na konci února, neměli dřív volno. ZAtím plně kojím, ale potřebovala bych mít doma k dispozici i UM když nesem doma a není dost odstříkaného mléka (tvorba se mi už snižuje). Jde mi o to, že malá měla dost silné příznaky intolerance a obvodná říkala, že bych měla koupit jedině Neocate a že se po gastru uvidí, jestli na něj můžu dostat předpis. Zároveň ale řekla, že se možná alergie nepotvrdí, neboť dietu držím už tak dlouho, že malá nebude mít v těle protilátky...máte s tím zkušenost? Nebo se to na gastru zjistí i přes dlouhodobou dietu? díky.

marlenka75
12. feb 2014

@martinka05 No nám teraz už testy na BKM vyšli negatívne, no dcérka má ešte aj diagnozu HIT a tam je neznášanlivosť mlieka, takže jej dávam mliečne výrobky v obmedzenom množstve.

marlenka75
12. feb 2014

@erinka123 Prosím ťa a prečo idete až v marci ? Išla by som hneď.

alimama
12. feb 2014

@bosoorka ahoj, my máme gastro za sebou, ale žádné testy, aby se ABKM potvrdila či vyvrátila nejsou.. Alespoň jsme na žádných nebyly.. Měla jsem držet bezml.dietu (což pak způsobilo nedostatek tvorby mléka, bohužel) a tak je teď malá na UM - Nutrilon Allergy Care (pro děti s alergií na bílkovinu kr.mléka). Neocate je myslím na předpis, jinak stojí plechovka přes tisícovku.

erinka123
12. feb 2014

@marlenka75 ved ja by som isla aj teraz v tomto momente len nemaju volny termin.

bosoorka
12. feb 2014

@alimama Aha tak když testy nejsou tak to jsem zvědavá co s náma na tom gastru budou dělat 🙂 ...a nevíš na základě čeho mi pak může (a kdo ) předepsat Neocate? Jak jsi napsala, je to šíleně drahé.

bosoorka
12. feb 2014

@alimama a ještě, s nutrilonem allergy nebyl problém? Mě Mudr řekla, že nic jiné než Neocate jí nesmím dát. tak nevím..a díky!

marlenka75
12. feb 2014

@erinka123 To chápem a niekde inde? My sme nakoniec išli až 100 km od nás, rozhodovalo, že nás zobrali hneď.Lebo ešte na výsledky budete čakať cca 3 týždne 😢

janickacrazy
12. feb 2014

@bosoorka U nás to bolo rovnako ako u vás, my sme boli na testy najskor u obvodnej lekárky, kde sa zistilo, že malý je alergický na bielkovinu krav,mlieka a tak nás poslali na gastro. No tam mali vela naobjednávané, tak sme sa tam dostali až za 3 mesiace. Medzitým som malému dávala sojové mlieko Nutrilon Soya. Kedže jeho stav sa po tomto mliečku okamžite upravil, prestali mu bolesti bruška a stolica sa upravila, už som pri tomto mlieku aj ostala. Ked sme prišli na gastro, výsledky testov nič neukázali, lebo už sme boli 3 mesiace na bezmliečnej strave, takže gastroeterologička mi povedala, že nemám nárok na mlieko na predpis!!!! Myslela som, že ju tam asi uškrtím. Ona je proti sojovému mlieku, takže mi zato pomaly vynadala, že som ho malému dávala....vraj mu mám dávat nejaké iné, už neviem ani aké to bolo, skúsila som, bolo hnusné na chut, malý ho odmietal, tak som prešla znovu na Nutrilon Soya. Malý nemá odvtedy žiadne problémy, len mu nedávam nič mliečne, ani jogurty, ani syry, proste nič. A prečo máte aj bezsojovu dietau vlastne? To vám kto nakázal? Neviem prečo majú u nás všetci čosi proti soji, žila som nejaký čas v Irsku a tam to deti normálne piju, ked nemožu kravské mliečko.

demo
12. feb 2014

@marlenka75 cestovat 100 km od bydliska kvoli nespolahlivym testom?

marlenka75
12. feb 2014

@bosoorka My máme Neocate na predpis od gastroenterologičky, na základe zlých výsledkov nám lekárka napísala žiadosť na poisťovňu na schválenie.Detská lekárka ho predpísať nemože.

marlenka75
12. feb 2014

@demo Prečo nespoľahlivým? Nám to veľmi pomohlo, dcérka na tom bola dosť zle a teraz je ok, stálo to za to a teraz tam jazdíme dvakrát do roka na kontroly.

demo
12. feb 2014

@marlenka75 krvne testy na potravinove alergie a intolerancie su nespolahlive. Neviem ako testy na HIT tie su mozno lepsie

bosoorka
12. feb 2014

@janickacrazy ahoj, díky za odpoved. Bez sóje som, lebo sa stav nelepšil a že údajne tak polka detí čo má alergiu na BKM ju má aj na sóju. Hm tak neviem, to aby som si dala pred vyšetrením pohár mlieka, ale to chudák malá, to je fakt blbé...

bosoorka
12. feb 2014

@marlenka75 aha díky to bude asi rovnaké aj v ČR s tým predpisom

marlenka75
12. feb 2014

@demo Tak to som nevedela, lebo nám sa potvrdila aj neznášanlivosť potravín a po ich vysadení z jedálníčka je dcérka ok.My sme to museli riešiť hneď, malá mala pol roka, hnačkovala, vracala, nepriberala, stále plakala, nemohla som mesiac čakať na termín a potom ešte na výsledky.

marlenka75
12. feb 2014

@bosoorka Moja dcérka má alergiu na BKM a aj na soju, vačšinou to tak je, že deti majú obe zároveň, tak pozor na sojove mliečko.

alimama
12. feb 2014

@bosoorka možná jsou, jak tu někdo psal,ale nespolehlivé..nevím, nám dělali krevní testy na vše možné a sono. Nutrilon Allergy Care je jediné UM na trhu pro děti s ABKM, stojí kolem 270,-/malá piksla..

alimama
12. feb 2014

@alimama joo a v pohodě.jen je to mlíčko hořké, ale malá si zvykla,-)

bosoorka
12. feb 2014

@alimama aha tak naše doktorka říkala, že právě ji nesmím dát nic než neocate, tak se poradím na tom gastru, nutrilon allergy je rozhodně levnější, tak to by bylo fajn, díky 🙂

marlenka75
12. feb 2014

@bosoorka Možno ti to povedala preto,lebo niektoré deti pri BKM netolerujú ani Nutrilon alergy Care, ako napríklad moja malá.Toleruje jedine neocate, neviem prečo.

kaja73
12. feb 2014

@bosoorka nutrilon alergy care toleruje vyse 98% deti alergickych na BKM.
Neocate je urceny pre tie zvysne necele 2%. takze skus kludne alergy care a uvidis-na 98% vam stacit bude.
Aj ked nam konkretne nestacil 😝 my sme boli tie 2%. 🙄

bosoorka
12. feb 2014

@marlenka75 uff tak uvidíme

marlenka75
12. feb 2014

@bosoorka Za pokus to stojí,moja má celkovo problémy s trávením, hneď je zo všetkého nafúknutá, tak možno aj preto toleruje len to Neocate.

kaja73
12. feb 2014

@marlenka75 a neskusali ste alegy care DIGESTIVE?-ten neobsahuje ani laktozu...neocate je totiz aj bez laktozy-mozno vam vadi len ta laktoza v obycajnom alergy care...