Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

martina236
21. jan 2009

jajka a ma hnacky? no 8x za den je dost... predsa len tvoj syncek je este male babo, aby nebol dehydrovany, v tomto veku so stravou moc neporiesis. drzim vam palce, my sme si svoje tiez prezili, ani nechcem spominat na to 😒 . moja mala v septembri 2 roky, stale sme na allergy care a prisnej diete.

martina236
21. jan 2009

jajka, chodite k dr. gubanovej?

andrea78
21. jan 2009

jajka, ryžu a ryžový odvar proti hnačke si skúšala? zvyčajne to pomáha.....alebo doma vyrobený (ten zaberal u nás pri hnačkách najlepšie), alebo je aj hotová kašička - ryžová s mrkvou - chuťovo je dobrá, ak si dobre pamätám, vyrába ju tuším nutricia, je bezmliečna (takže zarobíš aj s vodou), myslím, že je od 6.mes, to by už malý mohol....

jahodka11
21. jan 2009

jajka a skusali ste probioticke kvapky biogaia? nam velmi pomahaju 🙂

jajka968
22. jan 2009

martina,áno chodíme k dr. gubáňovej, myslím, že nie je zlá, len mi strašne prekáža to, že objedná na istú hodinu a dnu ideme aj o 2 hod. neskôr. No čo už, ale platiť jej stále 350,- za objednanie sa nedá, veď sme takaj 2x do mesiaca.

Naša detská dr. nám poradila aj HIPP ORS mrkvovo-ryžový odvar, nepomohol, ani po domácky vyrobené odvary. Aj drobca aj kojím, takže som sa musela vzdať všetkých mliečnych výrobkov a mám aj ja problém s chodením na wc. Ale vydržať musím,lebo je dobré, že ho kojím,zatiaľ nebol chorý-klop, klop a to nám na pneumológii zistili veľmi zníženú imunitu.

jahodka, tie kvapky mi zatiaľ nik neporadil, skúsime, dík za tip.

martina236
22. jan 2009

Aha,teraz ma smecta este napadla,tu som davala ja malej na odporucanie deckara.no co sa toho cakania tyka,dnes je to asi vsade tak,ak nejdes na priamu platbu,aspon ja mam taku skusenost.

erikasadek
22. jan 2009

ahojte, jajka tak co ako, hnacky uz presli?

kocky ja som vam zabudla povedat , minuly tyzden som bola s vysledkami u mojeje lekarky , co sa tyk avysledkov alergie na vajicko..

takze bol mierne pozityvny na zltko a silne na bielko..
takze uz sme aj na bezvajecnej diete, nestaci to poondiane mlieko. ☹

takze , mozno vam to niektorym aj pomoze;..
josh nereaguje na kolace kde je vajicko, a, on zareagovakl silne len raz to bolo brutalne na omeletu , povazuje sa to za surove vajicko..
tak sme sa bavili s lekarkou a co sa tyka reakcie aj na mlieko, a vajicko, z esa stava ze som mu nestastne dala zemiakove pyre, kde bolo maslo a mlieko, a nemal ziadnu reakciu, a to iste u vajocka ze papa pekne potraviny co obsahuju a nic..

odpoved... no to neznamena ze ked neraguje vonkajsim sposobom, ze nereaguje v krvy...a vtom je ten problem.. teraz ma hodnotu 3 na bielko.. ak budem pokracovat mu davat potraviny ke je vajicko tak za rok mu stupne ta hodnota, bez toho aby mal neaku reakciu, len jeden den urobi taku silnu alergicku reakciu, ze uz mu to ostane na zivot..
takze je lepsie , predchadzat teraz, ets eked sa dava imlunita dokopy, vydrzat rok dva a potom bude pekne moct konzumovat mliecko a mliecne vyrobky, a aj vajicka...
tak aj pre vas baby, aj ked vam neraguju to neznamena, ze neraguju v krvy.. moze to byt past, tak sa radsej poradte s lekarkou, ake ma hodnoty a co dalej... 😉

mimom
22. jan 2009

jajka,aj my sme v jednom kuse hnackovali,aj teraz mame riedsiu stolicu tak 2az 3x denne,sme neskutocne citlivi na stopy alergenov v potravinach a dokonca sa nam stalo,ze pomahal iba ryzovy odvar z ryze bask alebo natural,z inej fakt nie a doky vraveli,ze sa to stava.tak rano sme varili odvaru viac a z tej zvysnej vody som chystala mliecko,neskor som davala do zemiakovej kase.zrejme by ste mali dlhodobo uzivat probiotika,najlepsie su tie kvapky biogaia alebo dophilus infants.

jajka968
23. jan 2009

erika, neprestali. No my sa s tým trápime od narodenia a keďže malý nepriberal tak sme sa dostali na gastro a tam zistili alergiu na KM. Museli sme papať NITRILLON digestive allergy care a od neho sme pribrali a keďže už pribral dosť zmenila doki mlieko na allergy care. To je šťastie, že priberá inak sme už v nemocke dávno.

Smectu varíme aj ORS-ku , len on vôbec nechce piť, len moje mlieku, žiadnu vodu, ani čaj, takže varíme zbytočne. Dostanem do neho len pár kvapiek.

Mimom, dophilus sme mali, no v pondelok kázala doki všetko vysadiť, aj espumisan na bolesť bruška, že uvidíme či bude dajaká zmena, zmena sa však nekoná. ☹

Len pevne verím, že sa všetko napraví a bude OK 🙂

erikasadek
23. jan 2009

jajka, uz chapem, tam to mi je luto, nebudem ti davat mudre rady ni esom lekar, ale len dufam, ze sa vam to rychlo upravy.... 😉

strociatka
23. jan 2009

prosim vas, poradte na co sa mam pripravit, mojej malej az v tomto veku idu robit laktozovy test a je to riadna nervacka a jedoska, co si od nikoho neda nic robit? prosim poradte, dakujem

bublinkajasminka
23. jan 2009

kočky - prosím poradte ak máte podobnú skúsenosť - mám 10 mesačnú dcérku a asi v 4 mesiacoch začala vracať mlieko - bola na UM a mala nutrilon....tak som to povedala dokine a ona nás poslala na gastro vraj to vyzerá na reflux. na gastre povedali že reflux a hotovo...potom začala už papať hocičo - stále viac príkrmov a to mi nevracala ale ak som jej dala mliečne produkty napríklad mlieko, jogurty, uvarila som jej z UM puding všetko ide von. na gastro urobili test na BKM a negatívne vyšiel. ale stále to vracia - v čom to môže byť? nemáte takúto skúsenosť?

martina236
23. jan 2009

bubli ahoj 🙂 a na laktozu robila testy tiez? ale to by mala aj ine problemy zase si myslim. brusko, kakanie... len zaujimave, ze stale vyvrati mliecne... 😒 a teda napriek tomu ze vracia, jej davas, nedavas alebo pomenej mlieka a mliecnych vyrobkov? je to na dlhe drate, ako u nas... a zaujimave ze ste uz jogurty uz skor papali, ked takyto problem s vrackanim bol, lebo tie by sa mali vseobecne od ukonceneho 10. mesiaca, niektore zasadove mamicky davaju aj neskor.

jahodka11
23. jan 2009

bublinka-aj nam vysiel test negativne, ale zakazali nam vsetko mliecne.....nedostava absolutne nic, kde je len stopa mlieka.....ja by som na tvojom mieste mliecne zatial tiez vylucila, ked mala vracka.... mne dr vysvetlila, ze jeho brusko este nemusi byt dost zrele...ci co...a preto netoleruje mlieko.....casom by sa to malo upravit...a v aprili ideme na kontrolu, takze dovtedy mlieko urcite nie 😖 len nutrilon allergy care 🙂

bublinkajasminka
25. jan 2009

jahodka - a mlieko potom tým detičkám nechýba? a tebe vrackal alebo čo? lebo viem že v mliečných výrobkoch je veľa bielkoviny ktorú potrebujú - tak potom sa to dá niečím nahradiť? 😕

martina - no ale my sme neboli kojení a od 7 mesiaca mi dokina povedala že môžem jogurty skúsiť ale to som hned zamietla však to vracala 😒 😒

erikasadek
25. jan 2009

bublinka nahrad , nekravskym nliekom.... alebo skus mlieko bez laktozy.... 😉

martina236
25. jan 2009

bubli, ani my sme neboli kojeni, cim neskor mliecne vyrobky tym lepsie, ako aj lepok.

suhlasim s erikou, ona je tu profi 😉

erikasadek
25. jan 2009

martina si zlata, ze vraj profi.. 😉

ale naozaj skus sojove, pre deti, pokial nie je alergia, alebo ine, ktore mate na slovenskom trhu; prepac nepoznam vsetky , vyrobky na slovenskom trhu...

skus sojovy jogurt... 😉

jahodka11
25. jan 2009

bublinka-no maly pije nutrilon 3x denne, tak ja dufam, ze nechyba.....nic mliecne nemoze....takze dvaam nutrilon, kedy sa da 🙂

bublinkajasminka
25. jan 2009

jahodka - ale moja aj nutrilon vracia - skrátka nielen mliečne výrobky ale aj mlieko 😒 😒

erikasadek
25. jan 2009

bublinka to znamena, ze tazko travy laktozu, potrebuje bezlaktozove mliecko............. 😉

bublinkajasminka
26. jan 2009

erika - vážne? ako sa dá tá laktoza zistiť? sú nato neaké lieky??

bublinkajasminka
26. jan 2009

resp. neaké testy ako to určiť?

erikasadek
26. jan 2009

to neviem , ale vo svete j evela ludi, co neznasa teda netravi laktozu v mlieku, proste naduva, a podobne..aj dospely....
vysad mliecne, a skus bezlaktozove mlieko, v lekarni kupis, nie je najchutnejsie, ale dava sa ked su hnacky, alebo vracia sa....
skus , ako bude reagovat, ak ti po nom nezvracia tak mas odpoved..

erikasadek
26. jan 2009

s jogurtami pockaj trochu neskor nez sa vyvinie viac , traviaci systema a neskor nebude mat problem,

skus sa porozpravat aj s tvojou lekarkou, ak sa teda da...
ale podla mna je to;toto.. skus
neboj nie je to vazne, naozaj je vela ludi na svete.. dokonca aj pre dospelych uz su bezlaktozove mlieka, kedze ich netravia, ....
ci su testy to neviem nikdy som sa tym nezaoberala blizsie.... prepac...

bublinkajasminka
26. jan 2009

erika- vdaka 🙂 🙂

jahodka11
26. jan 2009

bublinka-nasmu malemu robili krvne testy, tak asi z toho sa to da zistit, alebo mozno aj sono.. neviem, isla by som ale urcite k dr....nech sa to cim skor riesi...

zuza.m
1. feb 2009

ahojte chcela by som malemu kupit nejake sušienky ale zatial som sa nevidela že by nejake vyrabali a preto sa pytam tuto skušenejšich.vyrabaju nejake sušienky ktore neobsahuju kravske mlieko ,a ani lepok??ma vyše5mes.tak že primerane k jeho veku.je alergicky na BKM a laktozu a lepok nemože preventivne.papa už zeleniku (zemiak,mrkvu,brokolicu)ovocie (banan jablko marhulu) dala som mu už aj varene kuracie mäsko a žiadne problemy som nevidela.ked jeme my tak chudiatko tak smutne pozera natahuje sa mlaska naptrazdno preto by som mu chcela dat niečo do ručičky nech si ocumlava.čo vy na to maminy??? 😉 dakujem.

erikasadek
1. feb 2009

zuzka ja ta sklamem , neviem ako je to s vyberom na slovenku... takze ja ti velmi neporadim...

ak ti mozem poradit daj mu , ocistenu mrkvu, dobre na zubky a bude mat radost a ty spokojna ze nie je mlieko a ani nic naco moze byt alergicky... to mas za ten cas nez nieco najdes...

neboj pochrumka si dobre...

zuza.m
1. feb 2009

ale on nema ani jeden zubok tak ako si odhryzne? 😅
banan by asi aj ocuckal ale to si myslim že by bolo všade ked že je to mäkke.ale asi by som sa bala aby si neodhryzol velky kus a aby mu to nezaskočilo či take sa nestava? 😅 ževraj byvaju bez lekove piškoty ale neviem či to je vhodne pre take male babo.no neviem či niečo najdem