Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

borkax
4. máj 2009

ahojte, my mame vo vysledkoch napisane S-IGE IgE celk. 5,69. s lekarkou som nehovorila, co je to za vysledok? vdaka

borkax
4. máj 2009

teda ESTE nehovorila, ideme tam v stredu.

zuza.m
4. máj 2009

gocrazy.
to mliečko je dobre pre alergika aj my ho pijeme a dokonca ešte digestive to je aj bezalaktozove.nemusiš s abat.a to že vypije menej je asi tym že je to mliečko nechutne chutovo.teda ak ho okoštuješ tak je mierne nahorknute.ajmoj maly odmieta kaše to už mu vobec nerobim a už neviem čo by som mu davala aby zjedol.
maly mal alergiu 0,40 a to je mierne zvyšenie ale či ta tvoja hodnota je vysoka to povedat neviem.

gocrazy
5. máj 2009

zuza.m
prosim ta a preco aj bezlaktozove? to vam na gastre predpisali len tak? alebo vam robili nejake specialne testy aj na mliecnu laktozu?
na webovej nutrilonstranke som citala ze je pri hnackacha poruchach travenia, ale my nehnackujeme,skor nas zapeka...

erikasadek
5. máj 2009

gocrazy taketo mleke pre deti su aj automaticky bez laktozove ak zapeka tak ma v strave malo vlakniny skus davat malemu pit vodu bohatu na magnezium tavzdy pomoze 😉

pastuska
5. máj 2009

Baby, ako mám vedieť, či má mať HA alebo pepti napríklad? Ja ešte kojím, takže nutrilon mu dávam len sem tam, takže väčšinou nič nespozorujem. Mám mu ho dávať na skúšku dlhšie? Lebo nám predpísali HA, ale ja uvažujem, že by som radšej pepti - pre istotu. Zas neviem, či to nepreháňam...

erikasadek
5. máj 2009

petruska kojis
po druhe bola si dignostikovana teda babo?
teda nie som na slovensku,ale ha mlieka davaju ako preventiva pred alergiou ale maju vsebe mliecne proiny cize nevhodne pre dieta diagnostikovane na bkm peptit ajemu podobne mlieka nie takze vhodne
inac zistila som ze na slovesku je NEOCATE mlieko adokonca je este drahsi ako tu 77€ takze asi nebude vela co ho predpisu

mimom
5. máj 2009

erika,my mame NEOCATE,mame schvalene od poistovne 5 baleni na mesiac do 3 rokov,vtedy doplacam na jedno balenie 4,06 eur,inac stoji 77,40.je to jedine mlieko,ktore tolerujeme.

erikasadek
5. máj 2009

mimom tak to je sila 5 baleni na mesiac ja mam 10 krabic min na mesiac len nechapem ten rozdiel v cene tu je 49€ na slovensku o30€ ! viac mas pravdu aj iba tento toleruje inak ja nedoplacam nic alekarka pise kazdy mesiac 30 krabic na recept ale tu je to ine

zuza.m
5. máj 2009

gocrazy
no robili nam vyšetrenie aj na katozu a ani tu nemože .tak že preto mame prejist na take mliečko.dopijeme posledne krabice ašup na nove.ja len dufam že mu už nič nebude.a nie že mu vyšli dobre testy len koly tomu že neje nič kravske.a teda nemal posledny mesiac pred testom nič uz kravskeho mlieka.

inak nam vyšlo jedno balenie na 3dni .tak že tych 10krabic do mesiaca .zo začiatku detska frflala ale potom už normalne dala recept.teras už tolko nepije tak uže je toho menej.

mimom
6. máj 2009

erika,tak to fakt super rozdiel,vies si predstavit,ako musim s tym mliekom setrit?a po 3.r.davat ziadost na ministerstvo,ak to schvalia,tak to bude iba 20 baleni na pol roka.som rada,ze joshovi mlieko zabralo.

tinaka
6. máj 2009

Erika, vidim, ze aj vy mate "intoleranciu bielkoviny kravskeho mlieka". Uz som sa bala, ze to bol len nejaky mudry vymysel nasej dr. Znamena to, ze to mame dozivotne, ci je sanca, ze sa to po case zmeni? Na toto som zatial nedostala odpoved. Napis aj ked neskor ked budes mat chvilku. Urcite mas toho pri dvoch malych detoch vela.

Citala som ako to zacalo u tvojho maleho. Dost ma prekvapilo ako sa to zdalo chvilu po opatovnom zaradeni mlieka ok a potom to cele prepuklo. Nam dovolili od konca siedmeho mesiaca vyskusat lepok a trochu sa toho bojim. PLus mala je skoro stale strasne zahlienena, odsavame, davame morsku vodu, antihistaminika no nelepsi sa to. Uz netusim z coho to ma. Ale zda sa mi, ze ked bola tie dva dni na AL110 tak sa to zhorsilo. Par dni na to sa nam to zvrhlo az na zapal priedusiek a uska. Davame antihistaminika, odsavame, morska voda, kvapky do nosa a hlienov je stale vela.

Ja som alergicka cez respiracne veci a teraz mam tazke obdobie. Tak hadam to take male mimino uz nema tiez

siminks
7. máj 2009

Ahojte chcem sa opýtať aké to je to ryžové alebo sojové mlieko,kde to dostanem kúpiť?dakujem

erikasadek
7. máj 2009

moja zlata ani nechchm predstavit to tvoje trapenie skoda ze nie si spresova v lete idem domou hned by som ti par krabic doniesla tinaka ja sa ozvem len sa mi blbo teraz pise cez playstation nemam antiv irus a tak pocitac je vypnuty s joystikom je to o nervy

mimom
7. máj 2009

jaj erika,ty si expert 😀 dost si mi pomohla s receptami a homeopatikami.my sme si na to setrenie zvykli,horsie je,ze nechce mi pit ani ryzove mlieko atd,tak sa tesim,co potom budeme vystrajat.
siminks-mlieko dostanes v DM drogerii,tam su najlacnejsie,potom nieco nove je v bille pri bio vyrobkoch a v bio obchodoch,ale tam je to trochu predrazene.dobry vyber je na www.biosen.sk

pastuska
8. máj 2009

ahojte mamičky, chcem sa spýtať, ak môj malý má hlienovitú zelenú stolicu aj od nutrilovu ha, tak mu zrejme treba ten pepti, alebo? Podľa mňa mu ani ten ha nerobí bohvieako dobre, mám pravdu? Ešte to len skúšame, lebo ja stále kojím, tak som mu ho dala tri dni v kuse, tak aj nejaké vyrážťočky sa objavili.

erikasadek
8. máj 2009

pastuska ty kojis a davas aj umele mlieko ta zelena stolica je skor od zeleza ktore obsahuje mlieko nato aby si presla na peptit treba lekarsku dovod teda mat potvrdenu diagnozu

ono tomlieko ani chutovo nepatry k najlepsim porozpravaj sa so svojou lekarkou o tom viac urcite ti vela vysvetli

pastuska
8. máj 2009

erikasadek, my máme diagnostikovanú alergiu na bkm normálne z krvi, keď kojím, je ok - obmedzila som na tri dni kojenie, chcela som vedieť, čo ten nutrilon, tak a takýto výsledok - že vyrážky a hlien a zelená stolica. Inak má normálnej farby, lebo jedáva tri jedlá za deň, niekedy aj štyri, on už MM len v noci pije (väčšinou).
Ale napríklad kašu som mu z toho robievala a tak podobne, na skúšku. Čiže teraz čo mám povedať dokine? Som z toho už jeleň. Len to NEOCATE je pre neho? Či čo radíte?

luckam77
9. máj 2009

ahojte baby aj nam sa vyrazil exzem v zahyboch na nohach...najskor sme na 4tyzdne vysadili sladke, citrusy, vajcia,rybu,rajciny atd...zhorsilo sa to taak som povedala dr.ci to nemôze byt alergia na km...neposlal nas na ziadne testy tak sme vysadili vsetko mliecne a kedze môj syn rad pije mlieko skusala som ho nahradit s ALFARE...ale je hnesne tak neviem...dr.mi neodporucal ani kozie ani sojove...a co su prosim vas srvatky???piste mi prosim cez ip...dakujem baby

mimom
9. máj 2009

pastuska-normalne povies doktorke,ze aj po nutrilone ha su problemy.tie ha mlieka maju len ciastocne rozstiepenu mliecnu bielkovinu,takze moze reagovat.ak mas potvrdenu diagnozu,vtedy davaju uz velmi specialne mlieka,napr.ten neocate je uz uplne bez mliecnej bielkoviny,dava sa aj pri zdruzenych potr.alergiach.my sme presli cez nutrilon ha,pepti,alfare a az neocate nem sadol.ale o tom rozhoduje lekar.

pastuska
9. máj 2009

mimom ďakujem, lebo ja som alergička - potravinové alergie, malý má alergiu na bkm, tak nechápem, prečo dala len ha, keď na nete je upozornenie, že pri diagnostikovaní alergie na bkm sa nemá dávať ha...vidím, že moja lekárka má tiež prehľad.

waitinka7
11. máj 2009

Ahojte dievčatá,
strašne vela príspevkov...nezvládam to všetko čítať...preto sa chcem takto narýchlo opýtať, čím sa vlastne prejaví tá alergia na kravské mlieko? Ja malému dávam v pohode aj jogurty a nič sa nedeje, takže on nie je alergický? Od roka chcem prejsť na kravské mlieko, hoci mal ekzém, ked bol menší, ale uz sme ho vykynozili. Lekárka povedala, ze môžem od roka prejsť na kravské mlieko.ô

zuza.m
11. máj 2009

nam sa prejavila bolestou bruška,plynatostou,prešli sme na inu značku mlieka a tam sme mali hnačku,niektore vrackaju.je to rozne,ale ked je to len ta bolest bruška tak to pripisuju kolikam a preto sa to neskoršie zisti.ale ak už davaš UM a nič sa nedeje tak popdla mna nema alergiu.

waitinka7
12. máj 2009

Davam umelé mlieko ale HA, od roka chcem prejst na kravske, budem pozorovat reakcie. Môj nastastie nikdy nebol kolikavy. Lutujem mamicky, ktore sa takto trapia s detickami a samozrejme je mi luto tych deticiek,ked maju take bolesti. Moje....zlate....

kremrolka01
20. máj 2009

ahoj, chtěla bych se zeptat jestli tu nemá někdo podobnou zkušenost jako my
malý je plně kojený a už druhý týden má ve stolici stopy krve, ze začátku jakoby nitky, teď spíše tečky, jsou tak v každém druhém kakání
doktor to diagnostikoval jako alergii na BKM a měla jsem vysadit veškeré mléčné výrobky
dietu držm už přes týden, ale změna víceméně žádná
jiné příznaky malý nemá, ani exémy, neklid, průjmy, bolesti bříška, krásně přibývá, až na ty tečky krve je to spokojené miminko
myslíte že to je opravdu alergie na BKM? jak to zjistit?
jestli jste tu někdo krev ve stolici měl, za jak dlouho po dietě se to spravilo?
a ještě dotaz? jedla jsem laktobacily v tabletách, můžou se při dietě nebo ne když jsou to vlastně mléčné bakterie? a co kozí sýry?

amarelka
2. jún 2009

ahojte, prosím o radu
pred troma mesiacmi sme boli na kožnom kvoli suchým červeným flakom, dr. odporučila vynechať mliečne výrobky a ovocie okrem jablk, hrušiek a banánov. Flaky zmizli a koža bola pekne hladká...zároven nám aj robili odber na zistenie alergie na BKM. To sa však nepotvrdilo, hodnotu s IgE síce máme 34,6 . Pred pár dnami sme boli s týmto výsledkom na alergologii a vraj možme dávať mliečne výrobky, že alergia na bkm teda nie je, lenže... malému sa hned urobili flaky, tri dni za sebou mal maslo trošku na chlebe.
Dr. aj vravela, že testy možu výjsť negat. ale že alergia može byť a naopak, tak teraz nám neostáva nič iné len testovať. Chcem sa opýtať niekto, kto máte podobnú skúsenosť, skúšali ste podávať aj iné mliečne výr. ako napr. jogurty a syry aj napriek tomu, že na maslo to nebolo ok? dakujem za radu

erikasadek
2. jún 2009

amarelka mne sa to stalo teda mojmu synovi , nie na mlieko to mame zatial potvrdene a vajicko, ale napriklad velmi velmi reagoval na jablko alebo na banan, krvne sa nepotvrdilo ale kozne ano zakazdym...

kvoli tomu kedze uz niekedy neviem naco reaguje ideme na specialne imunologicko alergicke vysetrenie tu .. pretoze je to uz zahada je na mlieku neocat aaj male poskrabanie, aj komar ma u neho sialene cervenanie.. takze sa ide hladat hlboko...

takze ak vidis ze mu mlieko skodi tak mu nedavj nic mliecne, niekedy to prejde za par mesiacov.....
hlavne je ze kvne nie je potvrdene... 😉

amarelka
2. jún 2009

erikasadek, dakujem za odpoved, malý si dokonca v tých dnoch chytal a ťahal jazyk, možno ho svrbel,dNES TO NEROBí a maslo nepapal 😒

erikasadek
2. jún 2009

amarelka nemas zaco , svoje som si presla takze si viem predstavit ako ti je.... 😉

blandik
2. jún 2009

Amarelko, určitě bych nedávala nic mléčného a alergoložku bych v tomto neposlechla. Ono totiž ty alergie jsou růnzné - jednou jdou zjistlit z krevních testů (typ IgE) a pak jsou nonIgE alergie a ty žádnými testy prokázat nejdou. Navíc existují i intolerance (ty nevím, jak se prokazují, ale určitě ne pomocí IgE hodnot). My máme taky nějakou formu nesnášenlivosti BMK, a hodnoty IgE jsou do 10. Máme nižší buněčnou imunitu (IgA) a dáváme pořád Allergy Care. Každopádně bez ohledu na vysledky testů - je třeba se vždy řídit skutečnými reakcemi miminka, nevím, jak máš syna starého - ale potraviny zavádět postupně - cca 7 dní jednou novou a testovat reakce a pokud se ekzém zhorší, okamžitě vysadit a nepodávat. Podávaní alergizujících potravin vede k inhalačním alergiím v pozdějším věku a pokud se alergizující potravina přestane podávat, pak je možné, že organismum zapomene, že na potravinu dříve reagoval a může ji za delší čas opět snášet (alergie vyhasne). Nejhorší na tom je, že lékaři málo a špatně informují. Nám řekla alergoložka to samé - že nemáme zvýšenou hodnotu IgE na BMK a proto nevidí důvod Allergy Care podávat, ale na gastru nám Allergy Care začali předepisovat, jelikož jsme fotkami doložili zlepšení ekzému po přechodu z klasického nutrilonu na Allergy CAre. Doložili jsme i zlepšení po Neocate, ale to bychom museli mít krev ve stolici, aby nám jej někdo předepsal. Tak snad jsem pomohla. B.