Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

luthien.k
23. jún 2010

@erikasadek, však ano a je to fajn 🙂 Jinak souhlas, bianka234 jistě dá na svůj mateřský cit 😉

erikasadek
23. jún 2010

@luthien.k ze,, ako to dobre robi sa nehadat ale skor si len vymienat nazory aj ked odlisne;; 🙂 😉
je to obohacujuce, a ni evycerpajuce pre ostaenyh .; ako v niektorych temach. 😠

bianka234
23. jún 2010

tak vyriešené, na testoch nám vyšli zle kvasnice, tak dúfam, že reakcie spôsoboval chlebík a nie mliečko čo pil, takže ideme znova otestovať ryžové, a ak nie, tak budem dávať sojové, tak a teraz sa preradím do inej témy nekvasený chlieb 🙂

luthien.k
23. jún 2010

bianka, a z jakých testů? Z krve? Nebo té biorezonance...?

erikasadek
23. jún 2010

@bianka234 kup si suseny kvasok ak ho nezozenies tak s ami ozvy poslem ti ;; s fr.. 😉
ja ho pouzivam uz davno nie je nad kvasok.. 😉

luthien.k
23. jún 2010

Sežene ho určitě i na Slovensku, pokud vím, DM drogerie tam má stejný sortiment jako u nás a u nás se tam prodává sušený kvásek. Už jsem z kváskového těsta pekla i koláč a byl naprosto úžasný 🙂

erikasadek
23. jún 2010

@luthien.k no som rada.; jasne z eje uzasny chutovo sa neda porovant ;;; 🙂
a ani kvalitou. uz nikdy drozdie;. 😠

vinifera
23. jún 2010

@erikasadek Baby zajtra by sme mali ísť na očkovanie MMR - mám dať malého zaočkovať? Alebo podľa možností oddialiť.

erikasadek
23. jún 2010

@vinifera ty mi davas tazku otazku to musis vediet sama.. 🙂 ale ak mozes a ak ty sama citis tak skus oddialit. 😉

vinifera
23. jún 2010

No v podstate som sa chcela opýtať všetkých kočiek. Len som nejak automaticky dala odpovedať tebe 😅
Ale myslím ty si písala že Patrickovi sa rozbehli autistické prejavy po MMR? Ak nie tak ma oprav!

vinifera
23. jún 2010

V podstate som sa chcela spýtať či je dieťaťu s toľkými alergiami vhodné ešte dávať takéto očkovanie ...

erikasadek
23. jún 2010

@vinifera ano nemylis sa;.

ano ak nemusis tak nedavaj pockaj apson do 3 roku ked uz imunita ide na 100% 😉 ak sa da// 🙂

bianka234
23. jún 2010

vinifera, ja som podpísala že nedám, nejak nemám dobrý pocit z toho čo by mu to spravilo už len s ekzemom, ak neberiem do úvahy ostatné vedl.účinky, pri dcére ma to ani nenapadlo,ale ked o tom čítaš, tak to je už všetko inak

erika teraz ked čítam aký je zdravý kvások, normálne som prekvapená prečo to ludia nevedia. A normálne upečiem z toho chleba , dám to len namiesto kvasníc? To by bolo super

bianka234
23. jún 2010

luthien na bio mi zistili, zobrala som žemlu z 2 múk, ktoré sú otestované, a myslela som si že, teraz ťa dostanem doktore, ale zobrala som pre istotu aj kvasnice, žemla vybehla na 70 zo 100 a potom som dala kvasnice, a veru aj tie takže takto to bolo, ach jaj bodaj by to bol dôvod našich prebdených nocí. ☹

erikasadek
23. jún 2010

@bianka234 HEJ BIANK ADAM TI PRESNY POMER ak nahodou nemas, ako nahradis ja davam na 600 G muky 3 a pol lyzicky kvasku.. 😉 chleib bude sice menje napuceny tak sa nezlakni , ale bud echutovo iny lepsi a zdravssi 😉

bianka234
24. jún 2010

ok dnes som si ho dala kúpiť, len dúfam že majú aj iný ako ražný, už som zvedavá, lebo žemle čo som robila zmizli už z plechu, je to fakt iné ked sa to doma pečie mnam

luthien.k
24. jún 2010

@bianka 234, ten kvásek je bohužel žitný... Ale já bych ho zkusila, já osobně na to bio moc nevěřím, takže jsem spíš pro testování a testování a testování...
Jinak já si nejdřív kvásek rozdělávám podle stránek www.varime-zdrave.cz, takže těsto naběhne bezvadně, lépe než s kvanicemi (nedávám ho sušený přímo do těsta, já ale taky nemám pekárnu...).
@vinifera, očkování je pro imunitu (nejen) atopika velká zátěž, já bych to určitě odložila.

modra1
24. jún 2010

@erikasadek dík za tip na sušený kvások, doteraz som netušila, že také dačo existuje. Pečiem chlebík pravidelne, skúsim s kváskom, hoci priamo dôvod nemám, ale som zvedavá 🙂.
Bianka, som rada, že som svojím podrypovaním, dúfam, trošku prispela k tomu, že si skúsila domáce pečivo. SOm zvedavá, či to u vás naozaj bolo droždie, kiež by bolo a vyriešiš to tým kváskom.

frisca22
24. jún 2010

Čauky holky, já vím, že příspěvek bude teď tak trochu mimo, ale v souvislosti s tím, že jsme také alergici, a to celkem na pestrou škálu potravin 😠 , neustále hledám recepty, co nového ukuchtit, aby mrňous něco pozřel 😖 Našla jsem celkem šikovný receptíky a byla by škoda se o ně nepodělit 😀 www.kojeneckavyziva.cz - největší mňamka jsou bramboráčky 😉

vinifera
24. jún 2010

Očkovanie MMR úspešne preložené o dva mesiace. Ale nám nasilu stiahla predkožku a teraz to má krvavé ☹((

erikasadek
24. jún 2010

@vinifera VINIFERA KRISTE PANE naco stahovala na silu 😠 je mi to luto..
ja kvasok nerozrabam pouzivam ako susene drozdie rovno do pekarni. 😉

erikasadek
24. jún 2010

moj kvasok je psenicny. 😉

vyzera takto.. ale to je v fr .. mn etento sacok vydrzi asi 2 mesiace vyzera byt drahsu stoji 5 € ale nakoniec ma vyjde lacnejsie ako drozdie susene;. 😀 a je 100 krat zdravsie....

bianka234
25. jún 2010

ahojte, tak som zohnala kvások, síce ražný, ale skúsim, len musím počkať, lebo zas má malý reakciu asi na to ryžové mlieko, ja som nepoučiteľná, 5x ho skúšam, ale som si myslela že to vždy spôsobil chlieb, tak som to musela skúsiť, tak už budeme asi bez mlieka. Ak by ste niektorá naďabili na pšeničný kvások, dajte vedieť, ale ja som na nete čítala zloženie a aj v nom je ražná múka tak neviem prečo sa to tak volá.

erikasadek
25. jún 2010

@bianka234 moj na obrazkuje 100% psenicny takze existuje

adricc
25. jún 2010

ahoj holky dlouho jsem tady nebyla 😉

vcera jsme byli u alergologa co jsem presla sty gastro.pani doktorka nic neresila tak jsem byla mile prekvapena pan doktor se hrozne divil ze ho netestovali nebrali krev na imunitu jestli mu nechybi vapnik zelezo atd v ordinaci jsme byli 40minut vzali krev na mliko vejce rajce mouku a jeste na hodne ale nevim uz nevim na co vsechno za 14dni na kontrolu doporucil mi knizku alergie ciha v jidle a piti a ze se muzu spojit i stim doktorem v praze a pak podle vysledku i klidne da kontakty na poradce pres vyzivu jsem strasne spokojena ze se uz neco deje 🙂 🙂

adricc
25. jún 2010

http://www.proalergiky.cz/eshop/alergie-ciha-v-...

to je ta knizka a je tam hodne na precteni 😉

erikasadek
25. jún 2010

@adricc drzim palce 🙂

luthien.k
26. jún 2010

Ahoj @adricc, tak určitě dej vědět, jak jste dopadli 😉

evicka1
27. jún 2010

ahojte kocky
idem sa k Vam pridat, vo stvrtok nam zistili tiez alergiu na bielkovinu kravskeho mliecka. po skoro roku vecneho kaslania a zbytocneho podavania atb- nam homeopaticka zistila z krvicky alergiu. 😒 teda toto nase zdravotnictvo je dost na nic 🤐
vcera sme skusali sojovy jogurt - no teda nasilu a z odporom to zjedol ale sojove mliecko mi nevypije. co davate vasim deturencom?
mavajte sa tu krasne

luthien.k
27. jún 2010

Ahoj @evicka1, sója je taky dost silný alergen (hned třetí nejčastější po kravském mléku a vajíčkách), takže já bych ho neviděla jako nejvhodnější, ačkoli když by po něm byl bez reakce, tak je možné ho dávat, ale moc se to nedoporučuje (@erikasadek bude mít jiný názor 😉 😀 ). Takže já raději doporučím mléko rýžové, seženeš v DM drogerii nebo zdravé výživě, v DMku mají toto mléko i obohacené o vápník (dítěti maximálně dvě deci denně). Bez vápníku bez omezení 😉 Také se dají bez předpisu koupit speciální dětská mléka, která jsou myslím pro prcky ještě lepší, protože mají o dost hodnotnějěí složení než mléko rýžové, a to Nutrilon Allergy Care nebo Nestle Alfare. Jsou to mléka, která sice v sobě mají kravskou bílkovinu, ale naštěpenou tak, aby ji děcka s ABKM mohla.
Místo jogurtů můžeš zkusit udělat malému puding:

RÝŽOVÝ PUDING:
0,4 l rýžového mléka, půlka ovocné přesnídávky, 1 pol. lžíce rýžového sirupu nebo glukózy, 4 vrchovaté lžíce kukuřičného škrobu (Gustin, Maizena), špetička soli
Postup:
V mléce rozmícháme nejdřív ovocnou přesnídávku, pak škrob a rýžový sirup. Můžeme přidat pár zrnek soli. Za stálého míchání přivedeme k varu a vaříme alespoň 3 minuty, aby byl škrob dobře provařený. Navrch můžeme posypat kukuř.lupínky, rozinkami, ozdobit zbytkem ovocné přesnídávky.