Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

cora73
31. aug 2012

@luthien.k 🙂

tercinka
3. sep 2012

@cora73 Prosím ťa ako teda objednávaš tie probiotiká a tráviace enzymy,skúsila by som to.Ďakujem.

stazina
7. sep 2012

Ahoj , ráda bych znala váš názor. Synovi zjistili asi v 6 měsících alergii na bílk. krav. mlíka, doporučili jen kojit a držet bezml. dietu. V 7.5 měsících se sám odstavil a od té doby pije NUtrilon alerg. care. Ze začátku to bylo dobré ,a el ted po někalika týdnech pití mi přijde, že se to opět vrací, má obrovské noční koliky , černě zabarvenou páchnoucí stolici a často i zácpu. Poradíte , co s tím? Má zkusit změnit mléko? Mohlo by to dělat UM? Ostatní strava ho myslím nenadýmá natolik, aby takhle vyváděl.Prdět po brokolici mu jde, tohle je ale ostrá řezavá bolest, podle toho jak brečí a přesně takovými breky začínaly problémy v těch 6 měsících. Alergii na lepek nemá.Už nevím, co s ním, poradte...děkuju

luthien.k
7. sep 2012

@stazina Neocate, vyžádala bych si Neocate, jsou děti, co nesnesou ani Alergy care mléko. Co jiného má za příkrmy? Pšenici, resp. obiloviny s lepkem tedy máte zavené? Ono jestli mu vyšlo z testů, že nemá alergii na pšenici/žito atd., tak to ještě neznamená, že ji nemůže mít ve skutečnosti, testy jsou velmi nesměrodatné. Pokud jde o celiakii, tam nelze v 6 m vidět žádný rozhodující výsledek, ta se totiž zjistí, až když dítě lepek konzumuje (v množství cca krajíček chleba denně) a to prokazatelně až pouze biopsií střeva. Čili já bych buď najela na čistě rostlinné mléko nebo si vyžádala Neocate a řešila i další příkrmy, zejména vejce, pokud konzumuje, pšenici, sóju ani jiné savčí mléko doufám v ničem nemá.

silvia.t
7. sep 2012

Ahojte baby ,nechce sa mi citat celu temu,tak sa rovno spytam mozno mi bude vediet niekto poradit...
Moja dcerka ma 8mes. od 4mes.pije allergy care,lebo ju z kazdeho mlieka nenormalne zapekalo a mala krce... odkedy ma allergy care tak sa vsetko upravilo,no ako sme zacali s prikrmami ,leyla mala 6mes. dr. mi zacala pisat 3x allergy care a 3x HA nech si zvyka,no ja som jej aj napriek tomu davala len alergy care,ale asi mesiac jej davam obdavku uz aj HA ale zas sa dostavili problemi s kakanim,zapeka ju... myslite ze to moze byt tou zmenou mlieka? lebo jedla uz aj skor mliecne kase a nic jej nebolo 😒
a este mam otazku...moze mala jest jogurty,syry a ostatne mliecne vyrobky,do buducna?

anehap
8. sep 2012

holky, zajímal by mě váš názor - můžou hleny ve stolici znamenat i něco jiného než alergii na BKM? Malá je teď občas mívá, někdy třeba dva dny klid a pak znovu 😒 Má dva roky, nikdy dřív to neměla....alergii na BKM jsme řešily cca v 15. měsíci kvůli zahlenění, častý kašel, dietu jsem zkoušela dvakrát, ale po znovu zavedení mléčných výrobků se nepotvrdila. A teď nevím, co by ty hleny mohlo způsobovat? Máte prosím zkušenost?

stazina
8. sep 2012

@luthien.k Ahoj ,d íky z aodpoveď, vejce a jiné velké alergeny jsem mu ze staravy vyřadila...jeho jídelníček je : ráno - 230ml Nutrilon Al. c, svačina, - jáhlová kaše, pohanková kaše, nebo přesnídávka, banán, oběd - maso, mrkev, brokolice, svačina - opět něco z dopoledí svačinky a večer opět mléko Nutrilon al. ca..Včera jsem mu zkusila dát jen do čaje 4 odměrky mléka..spal krásně..už fakt nevím.
Takže to Neocate může předepsat pediatr? kolik se na něj doplácí? Díky, pa

luthien.k
9. sep 2012

@stazina a jaké maso? Dost dětem vadí i banán a mrkev... Lépe tolerovaná je vařená hruška nebo dýně, z potravin, co by mohly být náhradou, nicméně na prvním místě bych dala rostlinné mléko nebo Neocate. Pediatr může Neocate předepsat na zkoušku, ale pro pravidelné předepisování musí mít potvrzení z gastra nebo alergologii. Doplácí se různě, přesně si to nepamatuji, ale od 130 do 230 Kč zhruba, jak v které lékárně, jak kterou dodávku (dodnech to nechápu, ale bylo to tak).

luthien.k
9. sep 2012

@silvia.t těžko říct, čím to je, jak dlouho to bylo po zavedení těch mléčných kaší? Pokud nevadí ty, nemělo by vadit ani HA mléko, nicméně jedno je jisté - pokud má mléčné kaše, je nesmysl dávat HA mléko - HA mléko má preventivní charakter, pokud jsou v rodině alergie, při zavedení příkrmů, natož mléčných, nemá žádný smysl ho dávat. Takže jsou dvě možnosti - vynechat mléčné kaše i HA mléko a nebo naopak zavést běžné UM a nechat kaše a sledovat, co bude. Já osobně bych udělala první možnost. Sýry atd. - bude to moct, děti z této alergie vyrostou 🙂 Tím dřív, čím poctivěji se na začátku drží dieta, a to obvykle alespoň půl roku.

luthien.k
9. sep 2012

@anehap jasně že můžou, signalizují nějaký problém ve střevech a nemusí to být jen alergický zánět. Řešila bych to na dobrém dětském gastru. Někdy je příčina banální, někdy stačí, když rostou zuby a hlen se objeví a po proříznutí zase zmizí atd., tak se prosím hned neděs 🙂

anehap
9. sep 2012

@luthien.k aha zuby! To mě nenapadlo, poslední stoličky se jí teď prořezávají, to je možný, že je to tím, to spolu souvisí?....tak asi bude lepší pár dnů vyčkat, a zatím to neřešit...díky 😉

luthien.k
9. sep 2012

@anehap určitě, jestli jiné potíže nemá, tak bych počkala, až se proříznou a pak to ev. řešila 🙂

isiss
10. sep 2012

Ahojte baby, neviete mi poradit, prosim? Moze dieta ktoremu zistili z IgE alergiu na biekovinu kravskeho mlieka pit Bebu HA ? Je to mlieko HA bez tej bielkoviny? Dakujem za rady. 🙂

katyxq
10. sep 2012

@isiss nemůže, všechna HA mléka maji BKM štěpenou jen částečně (a je to na nich napasáno, že se při alergii na BKM nesmí), potřebuje UM s plně štěpenou bílkovinou jako je Nutrilon allergy care nebo Nestlé althéra, silní alergici pak čistě aminokyselinové Neocate.

isiss
10. sep 2012

@katyxq aha, dakujem 🙂

katyxq
10. sep 2012

@isiss plus samozŕejmě vysadit vše z kravského, kozího a ovčího mléka (i máslo, zakysané a bezlaktózové produkty) a sóji, taky hovězí maso, možná se budeš divit, kde všude to najdeš (bacha na pečivo, sušenky a vlastně všechno), taky prospěje omezit jednoduché cukry a dávat probiotika.

isiss
10. sep 2012

@katyxq vies, ale neviem co to moze byt, lebo malej som asi od 14 mes. zacala davat po nutrilone normalne kupenske krav. mlieko a asi 4-5 mes. na to sa jej na 1 rucke postupne pomaly objavili take drobne zdurene vyrazky, ktore sice nesvrbeli ale niekedy tak scervenali a zdurili sa. potom som jej zacala davat bebuHA a nejake maste od koznej, popritom som jej vsak stale davala jogurty, tvaroh, kedeco s obsahom mlieka, smotany.. len rano a vecer som jej davala to HA mleiko. Zacalo to miznut a potom jej urobili z krvi Ige test a zistili alergiu na bielkovinu krav. mlieka. Teraz to ma uplne zahojene.. a nadalej je kadeco mliecne, smotanove omacky, pribinacky, atd., len stale jej rano a vecer davam to HA mlieko. A ma to pekne, tak rozmyslam , ci jej neskusim kupit normalne susene mlieko bez HA... neviem..hmm..

luthien.k
10. sep 2012

@isiss je úplně jedno, jaké budeš dávat mléko, pokud dáváš jiné věci, které obsahují BKM. Buď ABKM je a po vysazení všech forem BKM se potíže zlepší nebo alergie na BKM není a potíže s tím nesouvisejí. Když vyjde pozitivně sIgE, tak to ještě neznamená průkaz alergie, ta se 100% zjistí jenom eliminačně expozičním testem, čili že se vysadí vše mléčné, potíže ustoupí a když se mléčné zavede zpět, tak se to nějak projeví (potíže se vrátí nebo se objeví i jiné - jakékoli trávicí, kožní nebo v dých. cestách - kašel, dušnost atd.). Pokud neuděláš skutečný eliminačně expoziční test, tak nic nevyšpekuluješ 😉

katyxq
10. sep 2012

@isiss Tak to pak taky nechápu, na co jste dávali HA UM. A ty masti od kožní - kortikoidy nebo něco jiného? A mažete stále nebo je to dobré i bez nich (protože pokud mažete kortikoidy, tak je to jen maskování příznaků, nemluvě o negativních účincích kortikoidů, léčbou je právě dieta). Bez EET se pak nedá říct nic víc.

isiss
11. sep 2012

@katyxq nie kortikoidy jej nepredpisala, len nejaku robenu mast z lekarne s obsahom taninu.. skor take na zahojenie a jednu mast Linola na premastenie.. A preco som zacala davat UM HA? neviem, tak mi napdla, ci to nesuvisi s obycajnym mliekom a ze toto neobsahuje tolko alergenov.. a ked som ho zacala davat asi 2-3 tyzdne na to sa to zacalo zlepsovat a po asi mesiaci sa tu uplne stratilo.. ale cele mi je to divne, ze ked jogurty, syry atd. dalej normalne papa a predsa jej to zmizlo.. neviem co mam robit, ci nadalej davat HA.. ci je zbytocne a k tomu drahe.. ci mam skusit nejake obycajne UM..neviem, bojim sa ze sa to vrati.. ☹

katyxq
11. sep 2012

@isiss Jak ti psala @luthien.k - pokud dáváš jakékoliv mléčné výrobky, tak je úplně jedno jaké UM.

isiss
11. sep 2012

@luthien.k ved prave, toto nechapem, ze ine veci z mlieka papa a nic sa nedeje.. ale nieco tam musi byt lebo to IgG ukazalo dost vysoke az 74U/ml a norm je od 15-20.

luthien.k
11. sep 2012

@isiss IgG je ukazatel k ničemu, nechápu, proč ho pořád někde vyšetřují, o alergiích vypovídá jen a pouze IgE.

isiss
11. sep 2012

@luthien.k faaakt? no fajn.. IgE ma 7,48 kIU/l .. to je vela ?

luthien.k
11. sep 2012

@isiss jednou píšeš IgG, jedno IgE a to je rozdíl, takže už se v tom malinko ztrácím... Navíc testy nejsou vypovídající, s tím, jaká vyšla hodnota, bych si hlavu opravdu nelámala, jediné, co je rozhodující, je reakce v reálu, čili znovu a znovu opakuju - jedině vysazení VŠEHO mléčného a pak postupné znovu zavedení může spolehlivě ukázat, jestli alergie je nebo není.

isiss
11. sep 2012

@luthien.k ok, asi fakt musim poskusat, dakujem pekne za rady 😉

luthien.k
11. sep 2012

@isiss zkus 🙂 Opravdu to jinak nejde, na testy nelze spoléhat.

natty53
11. sep 2012

Prosim vas,co davate vacsim detickam,kakao,karob alebo horku cokoladu bez mlieka ak je taka..co je "najlepsie" ? dakujem

luthien.k
11. sep 2012

@natty53 Alnature Feine Bitter 70% kakaa (DM drogerie) 🙂

natty53
11. sep 2012

@luthien.k dakujem,takze je neskodne? 😉