Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

kytykenka
28. sep 2011

no na gastro som ich objednala pre bolesti bruska a odgrcavanie myslela som ze to je reflux, ved práve aj ja som sa cudovala ze preco bez laktory kedze to nepotrebujeme ved preto som ho este ani nedala a asi ani nedam lebo dobre prospievame na bebe a neviem nepripada mi rozumne menit mliecko. Vies to tak byva ked nieco potrebujes ide to tazko od lekarov 😠

luthien.k
28. sep 2011

@kytykenka , aha, ale ublinkávání a bolest bříška mohou souviset s alergií na BKM, takže jestli potíže trvají, tak bych s jeho nasazením neváhala. Z testů se to nepozná, jestli ta alergie skutečně je, nejlépe právě tím, že se BKM vysadí. Že přibírají, ještě nemusí znamenat, že tento problém nemají. A Ty nebo tatínek dětí nebo někdo v rodině - máte nějaké alergie/astma/ekzémy? Pokud ano, tak mohou alergii na BKM mít s ještě větší pravděpodobností. Vyzkoušej a uvidíš.

kytykenka
28. sep 2011

@luthien.k no alergie mame skoro vsetci na vsetko mozne a brali im krv a tak teda co myslis mam skusit mliecko? no grckaju skoro po kazdom jedle

luthien.k
28. sep 2011

@kytykenka , jestli jim nediagnostikovali reflux, tak bych to určitě zkusila, protože dispozice k alergii tam jsou velké.

zuzan_ka29
29. sep 2011

@luthien.k vďaka 🙂 veľmi dobrý článok, niektoré nejasnosti mi viac osvetlil 🙂 a ako to je so sójovými výrobkami? môžu sa používať alebo nie?

cincinnati
29. sep 2011

Ahojky, už jsem sem před pár dny psala. Dle dr. má naše malá alergii na BKM. Poslala nás do nemocnice kvůli krvi v plínce. Doktor řekl, že jestli to do týdne nepřejde (2 týdny pije Nutrilon Allergy Care) , tak si tam budeme muset jít lehnout a budou dělat vyšetření střev. To se mi moc nelíbí, aby jí do střev něco strkali, je moc malinká a bojím se, aby jí je nepotrhali nebo tak něco.

Vy, co s tím máte zkušenost, můžete mi poradit, které vyšetření by mohlo odhalit alergii na BKM, aniž by dělali vyšetření střev ? Byla bych ráda, kdyby udělali i jiné testy než se rozhodnout pro vyšetření střev.

Myslíte, že jde o alergii na BKM, když ani Nutrilon Allergy Care nezabral (nekojím) ? Nebylo by vhodné nasadit třeba Nutrilon Digestive Care ?

Dokonce se jí to od kontroly v nemocnici ještě zhoršilo (hlen s krví, voda s krví na začátku a konci kakání). Tak moc bych jí chtěla pomoct a nevím jak...

luthien.k
30. sep 2011

@zuzan_ka29 ,sója se nedoporučuje, je zde velké riziko souběhu těchto alergií. Ze zkušeností vím, že nemusí dítě reagovat hned, ale alergie na sóju "naskočí" až po nějaké době používání sójových náhražek.

luthien.k
30. sep 2011

@cincinnati , je zde teoretická možnost, že se to ukáže v krevních testech na specifické IgE protilátky proti bílkovinám kravského mléka, ačkoli u malých dětí jejich vypovídací hodnota není velká a lékaři k nim proto nepřistupují často. Co se týče AC mléka, asi pěti procentům alergiků na BKM vadí a musí mít Neocate. To by byl další možný krok před vyšetřením střev, nasadit Neocate a na alergologii nechat vyšetřit ty spec. IgE protilátky.

Myslím ale, že to vyšetření byste absolvovat měli, pro vyloučení jiných onemocnění.

monapink
30. sep 2011

Prosiiiim jsou dva druhy Neocate a neocate advanced,ktery koupit a ozkouset,nejspis nam Nutrilon AC dela zle..potrebuje rychlou odpoved a rychle objednat,jinak mam pres vikend smulu..diky

lucia81
30. sep 2011

Baby chcela by som sa opýtať, či máte niektorá skúsenosť s podávaním ryžového jogurtu KIKA. Malého strašne z neho preháňa, včera a predvčerom 3x a dnes raz. Čím to môže byť? Okrem toho nejedol nič také z čoho by ho preháňalo. Ďakujem

yuyka28
30. sep 2011

ahojte maly ma alergiu na bkm- prejavuje sa svrbivymi cervenymi plochami po tele hlavne rucicky, krk a nozicky...dnes mu moj otec doniesol ovcie jogurty...mozem sa obavat ze sa vysype aj z nich?

monapink
30. sep 2011

@yuyka28 Ovcim a ani kozim mlekem by se to nemelo nahrazovat,luthien.k rika,ze je zde riziko zkřížené alergie..reakce po prvnim poziti byt nemusi,ale casem by se mohla projevit..Ja bych nedavala..

luthien.k
30. sep 2011

@monapink Advance je po roce, ale to píšu pozdě, že 😅

@lucia81 , my ho dáváme, jím ho i já a nic takového se nám nestalo... Teď ho zrovna nemám po ruce, tak nemůžu kouknout na složení a takhle z hlavy netuším, co by mohlo vadit 😨

@yuyka28 , při alergii na BKM se nesmí ani žádné jiné savčí mléko, je zde velká pravěpodonost zkřížené alergie, která může být okamžitě nebo může naskočit časem. Z podobného důvodu se nedoporučuju ani sója.

monapink
1. okt 2011

@luthien.k Diky,v lekarne mi objednali Advance a to jsem se ptala zda to neni dle mesicu,pry ne,ja ho ale nevyzvedla na radu nutricni poradkyne z nemocnice,uplne se zhrozila,ze je to volne prodejne a tvrdila,ze je to, to same jako kdyby volne prodavali ATB a lide si je sami kupovali..14.jdeme do gastro poradny a do te doby mam pry vydrzet,jo a pokud ji nedela dobre Nutrilon AC,rikala,ze nevidi duvod podavat jine mleko a ze kdyby to tak bylo,tak dcera mit mlicko nemusi 😲 Jak ji pohlidam davku vapniku vubec netusim,pitny rezim take nedodrzuje,myslim,ze jen diky trem davkam Nutrilonu AC je zavodnena a hlavne ona mlicko ma moc rada,chutna ji i Reis drink,sem tam ji ho dam na piti..Jo a ta nutricni rikala,ze na ten Neocate nemuzu spolehat,ze je to jen velka reklama a ze by ji taky nemusel sednout a v zadnem pripade ho nemam kupovat sama!
Jo a nase pediatricka nam na dcerky pretrvavajici rymu napsala ATB kapky do nosu i presto,ze nema jeste vysledky vyteru..v pondeli si reknu o vysledky a zaroven i o kartu,s tim Nutrilonem Anti-colics mne totiz uz uplne dostala,ona ji moc nase alergie na mleko nezajima,zda se mi ze to dost podcenuje od sameho zacatku! 😖

luthien.k
1. okt 2011

@monapink podle mého názoru je scestné srovnávat atb. a Neocate. Neocate je sice speciální výživa, ale je to pořád "jenom UM", nemůže dítěti ublížit (nebo Ti vysvětlila jak by mohlo??? To by mě totiž dost zajímalo!). A že nevidí důvod podávat jiné mléko? To jí raději doporučí nějaký preparát s vápníkem nebo jak? To by byla pěkná kravina. Jako dá se ta dávka vápníku pohlídat i bez UM (idálně po roce, kdy se můžou začít zkoušet mořské řasy aneb Reis drink calcium atd.), ale nejde jenom o vápník, jde i o příjem kvalitních bílkovin, což Neocate zajistí. Sednout by ji samozřejmě nemusel, jako cokoli z potravin, hodně dětí ho kvůli jeho specifické chuti a vůni odmítá. No odborník žasne, laik se diví... 😒
O pediatričce jsem si udělal názor už z toho, že doporučí Anti colic mléko pro dítě s ABKM...

monapink
1. okt 2011

@luthien.k Nevysvetlila mi nic,pry ale byla na dost seminarich,kde o tom mluvili,takhle mi to podala,na mou otazku jak by ublizilo,odpovedela,ze bych se divila,tot vse..mluvili jsme po telefonu,tak jsem dohadovani vzdala,hlavne mne tim vsim dost prekvapila a tim umlcela..Jo jeste dodala,ze kdyz bude dcera bez UM nic se nestane,pze spousta deti UM odmita a take zijou!Prave,ze vim,ze nejde jen o vapnik a to mne zarazi,no uvidim jak v gastro poradne dopadnem..

luthien.k
1. okt 2011

@monapink chápu, že Tě vykolejila... Tak dej info po tom gastru.

tinki
1. okt 2011

@luthien.k Ahoj, takže moja 4roč.dcérka, drží už vyše mesiaca bezmliečnu diétu. Znáša to lepšie ako by som si myslela. V tvojich príspevkoch odporúčaš spraviť expozičný test - neviem či som to dobre napísala - to znamená, že nejaký čas sa vyhýbať mlieku a výrobkov z neho atď a potom niečo zaradiť a sledovať reakciu. Zaujímalo by ma, že čo a v akom množstve a akú reakciu môžem očakávať?
Dcérka totiž nemala žiadne kožné problémy. Ona len bola stále zahlienená a večne nádchy. Sem tam mi tvrdila, že ju bolí bruško. A tak som požiadala doktorku aby jej spravila test a ten to potvrdil.
Ešte sa chcem opýtať, teraz sa vyhýbame všetkému čo obsahuje mlieko a napriek tomu sa občas sťažuje, že ju bolí bruško. Máva 3 krát denne stolicu, ale nie je to hnačka. Sem tam je tá stolica dosť tmavá. Myslíš, že to môže byť ešte aj intolerancia laktózy?

kaja73
1. okt 2011

@monapink Vacsiu somarinu 🤐 som este nepočula-aby mlieko- specialne pre alergicke deti niekto porovnaval s ATb.
Skor si myslim, že ide o cenu toho mlieka,lekari si nim prekracuju limity a tak sa im to nepaci.
Neboj nic tym mliekom nepokazis,iba ak ziskas-my sme teda ziskali vela-ekzem uplne zmizol a to sme si ho kupovali 2m sami co nas uplne lekari ignorovali. 😠
Dokonc na alergologii nam Dr povedala,že ona NIKDY toto mlieko nepredpisovala a ani nevie ako sa to robi-no ,co dodat-no comment.
A k tej velkej reklame-to kde ho reklamuju?????? este som nikde nam ziadnu reklamu nevidela-skor ho zatajuju.

luthien.k
2. okt 2011

@kaja73 , no nechtěla jsem to tak napsat veřejně na plnou pusu... 😅 😀 Ale naprostý souhlas se vším.

monapink
2. okt 2011

@kaja73 nevim,kde ho reklamuji,kdyby nebylo techto stranek,o Neocate bych nevedela nic!

@luthien.k Verejne ne,do IP ano 😀

Devcata dekuji za odpovedi a v pondeli si pro to Neocate dojdu,za zkousku mi to stoji i za ty prachy,vyzkousim na 14 dni,snad to bude male smakovat,uvidim zda budou nejake zmeny u dcery a pak jdem do te gastro,jenze uz ted doktori neposlouchaji,co jim rikam.. 😖

monapink
4. okt 2011

Dcera Neocate prijmula a pije,poprve jsem se obavala a jednu odmerku jsem ji dala Nutrilonu AC,koukala sice na mne divne,ale vypila ho..a ted budu cekat,zda dojde k nejakym zmenam..
Dva tydny uz nekojim a jim jogurty atd. a z te stravy mi je dost tezko.. 😲 Po osmi mesicich diety si me telo zcela odvyklo..

lucia81
4. okt 2011

Tak môj syn bol na kontrolnom krvnom teste a po pol ročnej diéte klesli hodnoty IgE zo 142 na 32. Ešte diétka minimálne na pol roka, ale je to na najlepšej ceste. Prajem všetkým veľa šťastia.

hajanka
4. okt 2011

Ahojte, ako sa testuje na alergiu BKM?

luthien.k
4. okt 2011

@hajanka pouze u alergologa - specifické protilátky IgE z krve. Ale u malých dětí jsou málo vypovídající, takže je často ani lékaři nechtějí dělat, častá je falešná negativita i pozitivita testu a cca 50% dětí nemá zvýšené protilátky vůbec - mají tzv. nonIgE alergii, kde imunita reaguje jiným způsobem a testy to neodhalí. Nejspolehlivější je eliminační test - vysadit BKM z jídelníčku alespoň na 14 dní a pokud potíže ustoupí, znovu zkusit BKM zařadit a sledovat reakci.

luthien.k
4. okt 2011

@lucia81 , ahoj, nechci Ti kazit radost, ale hodnota nemusí nic vypovídat o síle reakce, jsou mezi námi tací, kteří mají obrovsky vysoké hodnoty a na daný alergen téměř nereagují, potíže minimální a naopak, někteří mají hodnoty hraniční a reagují anafylaxí...

luthien.k
4. okt 2011

@monapink , 😉 tělo si snadno zvyká na lepší 😀 Neocate to chce aspoň těch 14 dní...

lucia81
4. okt 2011

@luthien.k tak to si ma potešila, ale ono to vyšlo konkrétne na to mlieko aj predtým aj teraz. Nevadí, v diétke pokračujeme ďalej, nerobí mu to žiadne problémy. A dokonca všetky jedlá a koláče čo varím a pečiem sú nemliečne, a to konzumujeme všetci dokonca aj susedové deti a chutí nám všetkým.

luthien.k
4. okt 2011

@lucia81 , no jo no... 😅 Ale šance, že z toho vyroste, je opravdu velká, takže pěkně dietujte a bude to OK 🙂

ygreen
4. okt 2011

ahoj holky, netuším zda tu je o tom info, posílala jsem tento email výrobcům toho nového margarínu Delakids a poslali mi odpověď, že margarín neobsahuje, BKM, vejce, lepek a jiné alergeny. A stojí asi 35,- takže super 😉

Dobry den,
Výrobok DELAkids ani Delíčko neobsahujú alergény mlieko,laktózu, vajíčka ani lepok.

Šikulová
Mária Šikulová
PALMA Group, a. s.

Ivo Večeřa
PALMA Group CZ, s.r.o.