Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

tinki
10. aug 2012

@pillinka ahoj, no mandle patria do kategórie orieškov. Neviem jak staré máš dieťatko. Ale oriešky ako také sú vhodné od 2. roku, tak ako mak. A aj tak je dobré sledovať reakciu.

luthien.k
11. aug 2012

@tinki ořechy (včetně mandlí), pokud na ně není alergie, je možné podávat ve forma hladké pasty, mléka nebo i toho dezertu klidně od půl roku věku, pokud tam nejsou jiné nevhodné součásti, jako je cukr apod. (dle posledních poznatků alergologů je lepší, aby dítě se s alergeny setkávalo dříve).

tinki
11. aug 2012

@luthien.k áno? platí to aj na orechy? to som nevedela, myslela som, že sa to týka len lepku a mlieka..
ďakujem 😉
Takže, @pillinka, zmena!
viď príspevok o 10.26

tinki
11. aug 2012

@luthien.k tie dezerty sú s obsahom trstinového cukru..neviem, videla si zloženie, na tom linku, čo som priložila? Myslíš, že sú vhodné aj pre ročné detičky? Teda, predpokladám, že tie kakaové asi nie..

katyxq
11. aug 2012

@tinki A platí to i pro ryby a bílek (pokud není alergie na vejce), že je možné je zařadit od půlroku.

natty53
11. aug 2012

Ahojte,prosim vas,ako to riesite so starsimi detmi,co uz jedia "vsetko" na dovolenkach? napr take Chorvatsko? je to vobec mozne? 🙂

tymothy
11. aug 2012

@natty53 Vaříme si sami. 😉

natty53
11. aug 2012

@tymothy takze potom jedine Chorvatsko a apartman pripada do uvahy... 😀

luthien.k
12. aug 2012

@tinki tak jsem mrkla na ten mandlový - byla bych opatrná hlavně kvůli té karobové moučce, karob je příbuzný sóji a z pozorování Věrky Zíkové vyplývá, že asi 30% alergiků na BKM má alergii i na karob.
@snape můj syn je taky drobnější, v roce měl 8800 g a do toho půl roku také přibíral lépe (kojený), to je normální, že se to zpomalí. Zkus na svačinu třeba luštěninovou pomazánku, rozmixovanou cizrnu s oliv. olejem apod. 😉 A s pribiňákem to nesrovnávej, to vůbec není vhodné jídlo pro děti (ani pro dospělé). Má kalorie, ale z čeho? Z cukru hlavně; a mléčný tuk - zkus máslo ghí. Dost dětí ho toleruje.

luthien.k
12. aug 2012

@natty53 přesně, Chorvatsko, apartmán a vlastní jídlo, obědy se dají i v restauraci - pokud nevadí, tak rybu s rýží, s bramborami, vepřové maso, pokud není alergie na vejce, tak kuřecí - nechávám dělat přírodní plátek s tou přílohou a zeleninou, taková grilovaná cuketa nebo lilek, to je moc dobré 🙂

pillinka
13. aug 2012

@tinki @luthien.k dakujem dievcata

pillinka
13. aug 2012

@luthien.k ahoj, prosim ta maslo ghi sa moze vyskusat pri alergii na BKM? alebo to len pri laktozovej intolerancii?

didulka85
13. aug 2012

@natty53 Chorvatsko neviem, ale tento rok sme boli na Kefalonii, mali sme polpenziu a aj moja dcera sa tam najedla. Rano pecivo s olejom a zeleninou, obcas vajce, na obed sme isli do restiky kde som si povedala, co chcem pre nu. Vacsinou len cistu ryzu so zeleninou alebo ciste cestoviny s olejom a zeleninou. Na veceru sme vyberali z menu, vzdy som prizvukovala, ze ziadne mlieko, maslo, syr, takze nam obcas trosku stravu prisposobili. Bol to rodinny hotelik. Zeleninu pestoval otec za hotelom, varila mama, obsluhovali deti. Takze sa dalo so stravou dohodnut bez problemov. Sare chutili kadejake tie ich dusene baklazany, tekvice, jahna. No viac menej zila 2 tyzdne na surovej zelenine.

sanym
13. aug 2012

@luthien.k ahoj, konečne som sa dostala k správe od gastroenterologičky ohľadom Maroškovej alergie na BKM a vajce. Na diéte je od mája a zatiaľ som si nevšimla žiadne zlepšenie. Vlastne som nikdy nemala pocit, že by mu mliečne výrobky alebo vajíčka spôsobovali problémy. Nemá ekzém, nezvracia, nehnačkuje. Starší syn má celiakiu, takže skôr mám pocit, že aj Maroškovi robí problémy skôr lepok aj keď protilátky na lepok sú zatiaľ neg. (má 4 roky).
Alergiu na BKM a vajce mu zistili z krvi. Prosím ťa, pozrela by si sa na výsledky?
Antimilk IGG 35,5
IGA 4,0
Ovalbumin IGg poz
Betalaktoglobulin IGG pozit
SIGE KM negat.

pillinka
13. aug 2012

@tinki este raz dik za tip, prave si pochutnavam na mandlovom dezerte 🙂 skusim dat malej malinko do pusinky a verim, ze to bude bez reakcie...

tinki
13. aug 2012

@pillinka dobré sú, však?

pillinka
13. aug 2012

@tinki 🙂 ano, mam vanilkovy, ale ja skusim aj kakaovy, pre malu asi len ten vanilkovy zatial, vyskusam aj to susene mandlove mlieko na pudingy...

natty53
14. aug 2012

@luthien.k diky,to je celkom dost co by mohla,len ju este musim naucit na tie grilovane fajnotky 🙂 . Uz ked ta mam na "linke",mozem sa ta opytat? Mala bola skoro 4mes bez ekzemu,ale ja teraz ako kojaca nie stale drzim dietu,dam si obcas maslo ,syr a teraz ma mala taky divny ekzem - na bruchu a chrbte,su to male bodky,ako keby popichane malickym spendlilkom,nie je to cervene,len pod krkom vzadu si to skrabe. Tak ci moze to by cez MM alebo je pravda ze zjedla orechy a susene mango,tak neviem..Lebo pred tym nereagovala na to ked ja som drzala dietu. Ci je nutna aj u tak starsieho dietata,ci jej to narusa nejak crievka a uz tyzden ma zapalene oko jedno a sucha si to druhe. A este otazka,ci je dobre davat od narodenia dietatku probiotika,myslim vo vseobecnosti. Ozaj,ved my teraz ziadne neberieme. Dakujem

@didulka85 ako som pisala,mala mi velmi takto zeleninu nechce,nedavno zacala odmietat,ale zato ma rada surovy karelab,karfiol,zemiaky- asi bude po mne 🙂 . Ale to ze to pecivo ste tiez museli pozistovat,ktore je a nie je alergenne,dufam,ze zahranici vsade udavaju tiez bezne alergeny.

luthien.k
14. aug 2012

@natty53 ono je naopak dobré, když se kojí starší dítko, si trochu BKM dopřát, pokud není reakce a pomalu tak trénovat imunitu dítěte. Ovšem pokud nějaké projevy jsou, tak bych vysadila striktně a vidělo by se. To očičko - u lékaře jste byly? Může jít též o projev alergie (v tomto věku už mohou nastupovat i alergie inhalační), ale také nemusí a může to být nějaký bakt. či virový zánět.
Probiotika musí brát hlavně matka, a to už v těhotenství a i po čas kojení, zásadní vliv je přes MM a správný pre- a probiotický komplex předá jen ta maminka, která má sama střeva v pořádku.

kacenka1111
14. aug 2012

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda se muze jednat o alergii na BKM. Nejsem si ted uz jista. Zacalo to tim, ze jsem ( kojim plne ) dala jogurt s boruvkami a zalila ho mlekem, ala shake. Verunka se mi pozvracela a mela stolicku, takovou mazlavou ( hlen?? ). Druhy den jsem si dala vanilkovou zmrzlinu( jeste jsem netusila, ze neco jako BKM existuje ). Opet to same. To uz mi bylo divne. Asi za tyden jsem sla a aniz bych si to uvedomila, opet jsem si dala tu samou zrmzlinu. Nastala stejna reakce. Ovsem na cokoladovou nic. Pritom je tam mleko, ci smetana take. Studovala jsem a nabyla dojmu, ze jsme alergicti. Ja sama jsme v tehu pochytila potravinovou alergii. Na mleko ne. Od te doby jsme plne vynechala mlecne vyrobky, ale tvrde syry jim ( jenze tam je preci take, ne? ). No a naposledy - normalne jim palacinky ( je tam mleka az az ) a nikdy nic - az naposledy - manzel pridal dle nejakeho receptu vanilkovy cukr. A opet to same a nejen Verunka, ale i ja jsem si "pobehala". Tak tedy, muze se jednat o alergii na BKM? Jak probihaji testy? Nejde spis o vanilku? Ale co potom to prvi - jogurt s mlekem? Prosim o nejakou radu, mudra mi doporucila pouze vynechat mlecne vyrobky, ale pokud se jedna spis o tu vanilku, je skoda nejist mlecne vyrobky, uz proto, ze kojim a vapnik potrebuju. Jak ja, tak ma dcera. Predem dekuji a preji Vsem krasne slunecne odpoledne.

natty53
14. aug 2012

@luthien.k dakujem,krasne si mi to vysvetlila 😉

luthien.k
14. aug 2012

@kacenka1111 i bez mléka se dá vápník pořešit, to jen na úvod. Co se týče alergie na BKM, tak jediné, jak zjistíš, zda na ni malá reaguje nebo ne, je vysazením (a to zcela). Děti mají nevyzrálá trávení, propustná střeva a BKM je dráždí. Tvrdý sýr nemusí mít takové jasné příznaky proto, že jeho zráním dochází k naštěpení BKM a někomu to nemusí už tolik vadit, nicméně při dietě bez BKM se obejdi raději bez něj, pij reis drink calcium z DM drogerie a případně si ber na lačno Biomin H (hodinu na to nejíst, nepít). Chtělo by to 14 dní a pak vyzkoušet něco mléčného (nejlépe jogurt), BKM jde do MM asi 20 hodin, pak reakce bývá do tří dnů nejpozději vidět.
Co se týče vanilky, tak opět - vysadit a po 14 dní pauze vyzkoušet.
Nicméně zvracení nemusí být jen známkou alergie, ale i refluxu, infekce v trávení... Pokud by se to opakovalo, tak určitě bych konzultovala s pediatrem.
Vidím v blogu, že jdete na očkování - jak je malá stará? Určitě bych to ještě odložila, obzvlášť, když jsou nějaké potíže.

kacenka1111
14. aug 2012

@luthien.k Dekuji za odpoved. Ja vim, hlavne mam na mleko chut🙂 Jdeme ted ve ctvrtek. Jinak je mala v poradku, nezvraci, prujmy nema. Jen po tom jidle. Jinak tedy mlecne vyrobky ani vanilku nekonzumuju. Nase mudra vi o te alerrgii, protoze na dokrm z nemocnice jsme meli Sunar Nutra Defense na jejich doporuceni - v nemocnici nic, ale doma mi po nem zvracela. Pak jsme se rozkojily, ale po nejake dobe zase bylo potreba dokrmit - na doporuceni jsem si koupila Nutrilon Allergy Care a uplne v pohode. A nic o pozastaveni ockovani nerikala, ale uz jsme to slysela, ze by si prckove nemeli ockovat nejak brzy, pokud maji nejakou alergii. Zkusim jeste nastudovat info. Toho syra snim tak deset deka za tri dny, takze vynecham uplne. Misto masla pouzivam Floru light, zkousela jsem i sojovy dezert, vanilka a coko a to bylo v pohode. Tak prave nevim, zda se jedna o mleko ci tu vanilku. Takze uplne vynechat a za 14 dni zkusit? Cim zacit z tech melcnych vyrobku? Verunce jsou dva mesice a jeden tyden. Jo uz to vidim - zacit jogurtem. Pisu rychleji, nez ctu🙂) Ten ryzovy napoj z DMka pokryje potreby vapniku, nebo mam brat jeste nejake tabletky z lekarny?

sanym
14. aug 2012

@luthien.k prepáč, že otravujem, prosím ťa pozrela by si sa na tie naše výsledky? Písala som včera o kúsok vyššie. Vďaka.

luthien.k
14. aug 2012

@sanym jéé, já to přehlídla, nezlob se. No, co na to říct - IgG ani IgA protilátky nevypovídají nic o alergiích a intolerance na mléko a vejce neexistuje, čili testují se zbytečné, nic neříkající hodnoty. Pokud nemá žádné potíže, nevyhýbala bych se ani mléku ani vejcím (z mléčného ale nejlépe jen zakysané výborky a tvrdé sýry), naopak striktně vysadila to, na co máš podezření, že vadí (obiloviny s lepkem).

luthien.k
14. aug 2012

@kacenka1111 no vida, alergy care je dobře tolerovaný 🙂 Je dobré brát při dietě i Biomih H, jak píšu, nicméně pokud je to testovací dieta, tak na 14 dní to nutné není, pokud by se to potvrdilo a bylo třeba mít dietu dlouhodoběji, tak potom ano. Snaž se vypít alespoň 5 dcl reis drinku denně a k tomu pestrá strava: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

sanym
14. aug 2012

@luthien.k ďakujem
No, on vlastne má tráviace problémy od narodenia, ale vysadením mlieka a vajec sa to nijak nezlepšilo, práve preto som začala mať pochybnosti. Jediné čo sa zlepšilo je to, že po vysadení mlieka prestal pokašliavať. Ale v rovnakom období sme menili lieky na alergiu (roztoče a pele), takže to mohlo byť aj tým. A ako by sa vlastne dala zistiť alergia z krvi? Lepok mu zatiaľ dávam, pretože nás zrejme čaká biopsia tenkého čreva, takže aby neboli výsledky skreslené.

kacenka1111
14. aug 2012

@luthien.k tak jsme se vratili z dmka, byli jsme pro plinky, tak jsem si rovnou vzala to mliko, stoji teda 37,§, to je dost, proti mliku a chut? no pila jsem lepsi veci, ale to je o zvyku...jsem ( byla jsem ) velky kafar a ted? Ja a caro jsme velky kamaradi a bez mlika, coz driv taky nepripadalo do uvahy...Fakt je to dle me o zvyku...Dekuju moc z radu🙂

katyxq
14. aug 2012

@kacenka1111 Jojo, je to o zvyku 😉, po víc jak pěti měsících diety už mi to rýžové a ovesné mléko skoro i chutná 😀, občas pro zpestření dám mandlové, ale to jsem zkusila až později, kdy jsme alergeny vychytaly.
@luthien.k V USA jsem si jednou koupila hotové kakao z mandlového mléka, mňam, ukojila jsem chutě na sladké 🙂, dokonce jsem sehnala i bezmléčné (a zároveň bezlepkové) cookies, no bez pšeničné mouky a másla to není ono, ale dobré to bylo. Sakra, proč je tady tak mizerný sortiment ☹.

katyxq
14. aug 2012

@luthien.k A za celých 6 týdnů jsem dietu uhlídala 🙂 až na jeden malý problém (asi sója, ale s Fenistilem to malá ustála jen s hlenem ve stolici cca dva dny), v restauracích s tím absolutně neměli problém.