Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

erikasadek
24. okt 2010

pri alergii nesmie sa

Lactoprotéine;;;
Protéine du lactosérum
Caséine
Caséinate
Lactoglobuline
Lactalbumine
Lactose
Margarine
Crème
Beurre* et matière grasse butyrique*

lieky obsahujuce mlieko
Contenant du LAIT
AROVIT 50 000 UI comprimés enrobés
EPHYNAL 100 mg comprimés enrobés
RENUTRYL 500 solution buvable
ROVIGON comprimés enrobés
TROPHIGIL gélule vaginale
VITAMINE K1 ROCHE 10 mg comprimés

obsahujuce caseine
Contenant de la CASEINE
BOLDOFLORINE comprimés pelliculés
DIO 300 mg comprimés
ENDIUM 300 mg comprimés
PREPARATION H VEINOTONIC 300 mg comprimés
STAGID 700 mg comprimés sécables
VENIRENE 300 mg comprimés

Contenant des CASEINATES
RENUTRYL 500 solution buvable
Contenant des LACTOGLOBULINES
MAXILASE 3000 U CEIP comprimés enrobés
Contenant du LACTOSERUM
PROTEOSERYL 2 % pommade
Contenant des LACTOPROTEINES
SACOLENE 2 g granulé pour suspension buvable
SACOLENE PEDIATRIQUE 500 mg granulé pour suspension buvable

to je lne prikald liekov pozor na cremy a sampony treba citat .. 😉
V

zabudla som na sunku . aj ked sa nepise ale ta co je balena je obalovana v lactoze.... takze pozor;....

peya104
24. okt 2010

@kaja73 no ja neviem teda. najlepšie by bolo asi ghee..http://www.slnecnica.sk/vyhladavanie/all/?s_key... je vo všetkom zlych vecí.že už asi ťažko hovorit o idelanej strave.. ale my to všetko dako zvládneme že maminy?? najdležitejsia je naša laska..Napr. v ayurevede, vobec neodporučaju davat detom mliečne vyrobky pretože neskutočne zaťažuju trav,system a tym reťazovo narušuju imunitu, a to nielen u alreg. detí.a už vobec nie mlieč,vyrobky v kombinácii s ovocím.čo je dnešnym trendom v reklamách, media nam určuju mienku o tom čo je zdrave, neviditelná ruka trhu manipuluje našim vedomím a často večina nás uplne koná v jej otroctve. bohužial vlády nam určuju čo je "akože" zdrave a modernych doktorov to vobec nezaujíma, hlavne že maju peknu, modernu ambulanciu a dosť pacientov, keby sme boli zdraví boli by zbytoční. vieme.

bobocka
24. okt 2010

@luthien.k dakujem krasne za odpoved 😉 .vela mojich znamych co maju rovnako stare deti uz mliecko kravske dava a v pohode,tak preto som uz aj ja chcela zacat.chcela som z prevareneho mliecka krupicu robit.nie uuuplne mliekovu ,aj vodu by som tam dala.no je mi jasne,ze okolo mliecka je vela otaznikov,preto sa pytam 😉.nehodlam sa ho nasadit zajtra,no do 3 rokov isto cakat nebudem.a a ni do dvoch.asi sa spolahnem na materske vnuknutie 😉 zatial to u nas vzdy fungovalo 😉

adamala
25. okt 2010

No pojdem do tych BIO potravin opat a kuknem maslo, nejake tam snad najdem
A s tym mojim malym to je tiez take vseliake,uz aj pochybujem ci je na to kravske mlieko alergicke, lebo sa mi zda rovnaky ako predtym, stale si ublinkava pri grgnuti a obcas pomrnci a to nejem nic z kravskeho mlieka.
Uz ho asi moc sledujem a som z toho dost zblbnuta.

luthien.k
25. okt 2010

@peya104, a tak je to nejen s mlékem, ale se všemi léky, potravinovými doplňky, sladkým, očkováním a co já vím s čím ještě....

uankab
25. okt 2010

@adamala , flora light v UK obsahuje mlieko! takze ono tie vyrobky su v roznych krajinach odlisne a fakt treba etikety citat... my napr kupujeme maslo PURE, to je jedine bezmliecne co tu viem zohnat...

peya104
25. okt 2010

@luthien.k no ved to!! 😵 konzumácia riadena vládou

adamala
27. okt 2010

Len tak pre zaujmavost by som chcela vediet ci vase dietatka prisli na svet cisarskym alebo normalne,ci to moze mat nejaky suvis s alergiou na kravsku bielkovinu,
Moj siel cisarskym o tyzden skor pred terminom.

luthien.k
27. okt 2010

@adamala, vliv to zřejmě má, ale zatím jsem nestudovala, jakým způsobem to funguje - kam.zyk, skvělá to poradkyně ve věcech alergií a ekzémů - se na to maminek vždy ptá.
U nás porod normální, roli hrají jistě geny, já mám pylovou alergii (jarní stromy) zkříženou s mnoha druhy ovoce a zeleniny a oříšky (prakticky nemůžu jíst nic, co u nás vyroste - jahody, třešně, broskve, meruňky, jablka, hrušky, kořenovou zeleninu atd.)

peya104
27. okt 2010

helou bambule, ake mate skusenosti s ovčím mliekom resp.syrom, lebo predfčerom som malemu dala naskušku ovčí syr, zjedol celu hrudu a vobec sa nevyhadzal do teraz... teda vyhadzal by sa už určite alebo mam ešte počkat , alebo mu ho mam kludne dať?? je možne že mu už ani krafske nebude vadit?? že by bol už z toho vonku? ale s tym radšej este počkám, ved to nieje take nutne.. dajte mi prosim vedet. vesmííírna vdaka. 😀

luthien.k
27. okt 2010

@peya104, psala jsem tu nedávno, že 90% dětí, které reagují na BKM, reagují i na kozí a ovčí bílkovinu. Jestli zatím dobrý, pokračovala bych v testu, tj. podala bych mu to každý den, nemusí to být ale celá hrouda, pro jistotu 😉 A to po dobu sedmi dni. To už by se mohla reakce ukázat, u nonIgE alergií to může trvat i pár dní.
Jestli nebude reagovat, pár dní bych počkala a otestovala bych klidně kravskou bílkovinu, a to ve formě jogurtu, ten je nejlépe stravitelný, začít lžičkou a každý den zhruba zdvojnásobovat množství.
Venku z toho už být může, začíná být ve věku, kdy začínají potravinové alergie pomalu vyhasínat 😉 Tak hodně štěstí při testování!

peya104
27. okt 2010

@luthien.k dakujem ti moc.🙂 len tu bude problem s tou jednou lyžičkou postupne, aj z tej hrudky som mu chcela len dat ochutnat ,ale hádzal sa a jedoval až kim som mu nedovolila celu...takže som z toho pochopila že ked to zjedol takto len raz a to že sa nevyhádzal neznamená že nato alergiu nemá..ja som myslela že to by sa hned asi vyhodil..budem teda čakat. ešte.. 😵 vdaka este raz.

luthien.k
28. okt 2010

@peya104, když se mu nestalo nic hned, tak s velkou provděpodobností nebude mít IgE reakci (tj. tu v krvi), ale ještě bych opravdu počkala, jak se to vyvine a já věřím, že dobře 🙂

zuya
28. okt 2010

Ahoj , já sama jsem tu alergii měla jako miminko , myslíte že to automaticky bude mít i moje mimčo ? ☹

luthien.k
28. okt 2010

@zuya, ahoj, automaticky ne, ale cca na 60% bude také alergik (nemusí to být jen na mléko). Teď mléčné normálně konzumuješ? Ono se v těhotenství doporučuje u "rizikových" maminek (maminek alergiček) konzumovat tyto alergeny střídmě, ne je zcela vysadit, ale nepřehánět to, třeba dva jogurty týdně, ale ne každý den něco mléčného. Údajně se to tak dá ovlivnit v pozitivním (a při velké konzumaci i v tom negativním) smyslu slova.
Jinak BKM přechází do mateřského mléka, takže až budeš kojit, tak určitě mléčné také s mírou, sem tam jogurt nebo tvrdý sýr a bude to OK 🙂 No a kdyby nebylo, vyskytly se trávicí potíže (hodně to začíná kolikou, nadýnáním, může se přidat hlen a krev ve stolici, průjem) nebo ekzém, tak honem zcela vysadit. Ale doufám, že nebudeš muset 😉 Tak se pak ozvi 🙂

zuya
28. okt 2010

@luthien.k no to je hezký 🙂 , já ty mléčný vyrobky moc nemám ráda ... spíš se musim nutit abych ten jogurt aspon někdy snědla .o) tak uvidíme ... snad to nějak dopadne
😉

uankab
28. okt 2010

@adamala , Magdalenka bola 11 dni prenasana, narodena normalne.. ja som akurat vcera citala v novinach, ze vraj deti narodene na jesen (september - november) su viac nachylne na ekzemy a potravinove alergie.. ako to je u vas? u nas to zial plati, drobec sa narodil zaciatkom septembra..

adamala
29. okt 2010

@uankab no zistujem ze to je asi blbost, lebo moj je narodeny v juni 🙂) letne dieta , ani predcasne ani s nizkou vahou ako pisu....cize na to asi nikto nedojde preco maju tie nase deti alergiu,ale asi to je dnesna doba,to co jeme ( ved ani polku z toho neviem ci to je naozaj bio potravina a neda sa jest vsetko bio ani to nie je dobre,postriekane ovocie, bohvie ake maso kupujeme,cim krmia tie kravicky a kurence...atd) takze to moze byt hocico z tohto,dalsi faktor je iste to co dychame a mozno aj stres v tehotenstve, ale tak ako je alergia tazko diagnoztikovana tak je tazko asi aj zistit ze z coho to je.
🙂 ved to nie je dolezite,je to tak ako to je,nebudem sa tymto zaoberat uz ,lebo urcite sme nic zle neurobili pre deti, ved neda sa zit ako v bavlnke.

a ja stale mam otazkniky ohladom mojho maleho ze ci ma tu alergiu alebo nie,cakam kym bude mat 6mes a urobia krvne testy ale to nie je smerodatne,skor tie prikrmy ze ako bude reagovat,lebo mne sa zda taky isty aky bol predtym, ziadna zmena,nijake vyrazne vyrazky alebo cervene flaky, odgrckava si stale ale menej ale to moze byt aj vekom ze sa mu uzatvara ta membrana na zaludku,ja uz neviem naozaj. Asi to zistim ako matka lepsie casom s tymi prikrmamy a budem mu drzat palce aby z toho vyrastal ak bude reagovat zle na potraviny.

@luthien.k kupila som si vitamin D a calcium ,prirodne vitaminy,co sa lahko vstrebaju do tela, a teraz kukam zlozzenie ze sojovy olej a lecitin zo soja :((((( tak to ma nenapadlo prekontrolovat lebo som sa pytala v lekarni ze maly ma alergiu na kravske mlieko a potrebujem calcium...co myslis,radsej to nemam brat???

adamala
29. okt 2010

este som zabudla dodat,ze ja som nebola tazky alergik na mlieko ako mala ,ale plakavala som dost casto ako malicka ked som bola babo a mamina chodila so mnou po lekaroch a oni nevedeli zistit preco ,mama vravela ze som ako tak stonala ako keby ma bolelo brusko..ale nemala som ani hnacky ani nic..a takto ju lekari odbijali ze som ok...a ked som mala 3-4r tak som ukazovala mamine ze ma boli zaludok ,ako na zlcnik som ukazovala a az ako 6r mi jeden super detsky chirurg,stary bol vtedy mal 70r, a diagnoztikoval mi cystu na zlcniku a dokonca som mala ko 6rocna kamene zlcnikove,naco nikto nedosiel lebo by nikto nepovedal ze male detsko moze mat zlcnikove kamene a problemy zo zlcnikom..som mavala ako 5r zlcnikove zachvaty obcas. A predtym ako 4rocnej mi zakazali pit mlieko kravske,ale len to ,nie ze mliecne vyrobky....tak ma napadlo ci toto nema suvis s mojim pripadom,ze to je dedicne a mozno nevedeli ze mi mliecne vyrobky zle travia...odkedy som mala operaciu ako mala tak si musim zaklopat ziadne problemy , jem fakt vsetko ale predsalen jem zdravsie cely zivot,ale obcas zahresim 🙂) ako kazdy.

luthien.k
29. okt 2010

@adamala, sojový lecitin - to není dobrý, bohužel ☹ Olej by nevadil, tak není ta bílkovina ze sóji, ale v lecitinu ano. Zkus se zeptat, jestli nemají nějaký vápník na bázi vaječných skořápek, tyto preparáty jsou obvykle skvěle vstřebatelné.

Jinak otázky ohledně příčin vzniku alergií... Ono to bude od všeho něco, chemie v životním prostředí, v jídle, jiný styl života, že byl dřív, stravování (je prokázáno, že jednostranná strava vede do říše alergií, viz. nadměrná konzumace mléka naší kulturou, v Číně je zase nejvíc lidí alergických na rýži...), prostě jsme už děsně zdegenerovaní 😒

Jinak je dost dobře možné, že jsi měla ABKM Ty sama jako dítě, já myslím, že u nás v rodině to bylo podobné, jenže dřív se o tom houby vědělo, já byla taky hodně uplakané dítě (na UM). A můj otec, toho zachránil až profesor Švejcar, česká pediatrická kapacita své doby, jinak by někdy kolem roku umřel na podvýživu - žádné mléko nesnesl... Takže u nás asi taky geny.

mukky
29. okt 2010

ahojte,
možem sa opýtať či pečiete doma detičkám chlebík v domácej pekárničke a aké máte skusenosti?Synček má tiež alergiu na kr.bielkovinu a ked kupujem balené pečivo vačšinou sa aj všade uvádza ze moze obsahovať stopy bielkoviny a soje a aj tu zatial nemožme,kedže testy na soju vyšli všelijako a dr.mi sama nevedela povedať čo to znamená 😖 kedže testy vyšli aj pozitiv aj negativ tak nech radšej zatiaľ nedávam soju

no a v jednom markete som sa opýtala na jeden grahamový rohlík a ostatné pečivo pani pekárky čo obsahuje pretože to nikde nebolo uvedené a malý sa ho dožadoval,tak mi povedala že aj do kvasníc dávaju nejaku zlozku/bohužial názov som zabudla/ a tá obsahuje tiež kr.bielkovinu 😕

bluvatko
29. okt 2010

ahojte,chcem sa spytať mamičiek tych detičiek čo piju mliečko NEOCATE.Musí poistovna schvalovať každy polrok či môžu vaše detičky to mliečko piť,lebo môj synček ho pije siedmy mesiac a v lekárni kedže je drahe a nemame ho schvalene tak nam ho nechcu dať a lekarka ktora nam ho predpisuje ma dovolenku takže sa jej nedovolali,že čo s´tým.

mukky
29. okt 2010

@luthien.k ahoj,
prosím Ta kupuješ ten margarín bio vive slnečnicový alebo omega 3?
ďakujem..

maly_prcek
29. okt 2010

@luthien.k Tak jsme 4. den na jogurtu a zatím (ťuk ťuk) vše OK... 🙂

adamala
30. okt 2010

@luthien.k Ahoj jakse mas? mate??

Len chcem povedat.,ze som zohnala to bio maslo v tom bio obchode dnes dostali tovar, 100% rastlinne, a je dost nechutne, vyzera to ako husacia alebo bravcova mast 🙂) take skor priesvitne. Ale vzdy lepsie ako suchy chleba .
Budes mi musiet potom poradit s prikrmamy uz mam teraz z toho trosku strach, len trpnem ako bude reagovat...ale zistujem ze na rybu moc dobre neraguje, ma z toho traviace potiaze,vcera som zjedla lososa a mali sme burlivu noc, stale sa mu chcelo prdkat chudak maly a na to ma neustale budil,snad kazdu 1.5-2hod,tak rano so mnou nebola rec o 7h 🙂)) muz si to zlizol ,boze ja som strase naladova z nevyspatosti.

@bluvatko tak to je sila , to ti akoze nedaju to mlieko bez predpisu ked si to budes aj plne hradit, to aby som cestovala ked pridem na slovensko s pixlami neocatu ,polka kufra mlieko. Ti akoze ma dieta umriet hladom alebo ako si to predstavuju, ved nedas dietatu nieco co by nemalo nie?? dufam,ze ti niekto s tym poradi,by som ich zahlusila v tych lekarnach.

luthien.k
30. okt 2010

@mukky, já pekárnu dostanu teď k narozeninám, tak také budu shánět vhodné recepty 🙂 Je zde téma v receptech o domácích pekárnách, tam by Ti určitě poradila @erikasedek, maminka alergika na BKM, nějaké recepty 🙂 Jinak sója fuj fuj, asi 50% dětí, co reagují na BKM, reagují i na sóju, takže raději nee.
Jinak u nás mají jen ten obyčejný BioVive, takže já kupuju ten 🙂 Ještě můžeš zkusit Alsan ze zdravé výživy, ten by měl být také kvalitní, je taky bio.

@bluvatko, bohužel, nemáme Neocate, třeba poradí některá ze slovenských děvčat...

@maly_prcek, jen tak dál 🙂

luthien.k
30. okt 2010

@adamala, díky za optání 🙂 Malý zdárně překonal angínu, ale čeká nás v dohledné době vyšetření na gastro, protože přes veškeré snahy se nedaří normalizovat jeho trávení... 😒

Hmm, na jinou chuť margarínu si snad zvykneš, co by člověk pro prcka neudělal 🙂

Jinak co se týče té ryby - nedivím se, je to pátý elergen v pořadí, který dětem nejčastěji vadí. Asi jsem Ti to už dávala, ale raději znovu než vůbec, zkus co nejvíc jídla vybírat z tohoto seznamu (pro sebe a pak i na příkrmy, ale to se ještě klidně poradím 🙂)
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/bezp...

adamala
31. okt 2010

@luthien.k ahoj, tuto stranku si mi posielala ale bolo to o hodnotach vapniku v potravinach a teraz si mi poslala inu stranu o tych potravinach co sposobuju alergeny, dakujem.
cele dni nic nerobim len citam clanky po internetoch a jedna vec mi nejde stale do hlavy,ze vsade pisu zevraj tuto alergiu na BKM maju deti ktore piju UM a moj je kojeny od narodenia,tak je asi jeden z tych mala pripadov ako tam pisu :(( dost ma to stve lebo som chcela pre neho to naj mojim kojenim a mliekom a aj tak ma alergiu.

a to ryzove mlieko, kedy toto mliecko moze aj moj maly ,ze ho budem davat do kasiciek a podobne, teraz po 6mes budem robit kasicky nemliecne s neocatom ano?? tak mi to vravela lekarka a to ryzove potom kedy mozem??

Inak moj muz tak kycha neustale hlavne ked rano vstane, ten je tiez alergicky na nieco ale nevie naco a neriesi to nejako lebo len kycha, bud je to klima alebo nejake roztoce ,co ja viem.
Ja kycham ked je jar a som v Europe kde je vela stromov a sa opeluju, mamina ma alergiu na zemiaky surove, jej uplne opuchnu ruky a zcervena koza ked ich supe , vzdy jej ich musim ja supat,plus reaguje na ovocie ktore je postriekane , na niektore jablka, broskyne ,... skor to je postrek,lebo take co su zo zahradky niekoho znameho tak jej nic nerobia,ale inak jej opuchnu usta a horsie raz aj hrdlo,plus ked mala 1r tak ju stipla vcela a tak opuchla hned ze utekali na pohotovost....to ma teraz napadlo , zistujem ci mame vyskyt alergie u nas.

Ked som bola tehotna a pytala sa ma lekarka ci mamae nejake dedicne choroby ,alergie a podobne....tak ma toto vobec nenapadlo, ale teraz ked si spatne spominam a som to telefonicky rozdebatovala s mamou tak v podstate toto je vyskyt alergii ako takej v rodine ,mam to tak chapat???asi to spomeniem lekarke, ked tam nebude muz,lebo mam z toho zly pocit ako keby sme potom my boli na vin ;( som hlupa co ze takto rozmyslam,lebo moja svokra si mysli ze je naj sam super ( preto sa s nou ani nebavim )

z.u.z.k.a.
31. okt 2010

aj my mame ABKM a malinka je kojena... ja zarabam kasicky do MM, odsajem a je, takzenic ine nerobim len beham s odsavackou, niekedy sa citim uz ako mliekarensky zavood 😕 . Mne ten neocate nechce, ale ucim ju nan, postupne jej ho primiesavam do kasicky, momentalne ked je moc hladna tak ho vypije,ale musi tam mat trochu tej sinlac kase.

luthien.k
31. okt 2010

@adamala, ahojky, pro ABKM není bohužel rozhodující, jestli je dítě kojeno nebo ne, velkou roli hrají geny a zřejmě i strava matky v těhotenství. Jak vidím, tak v rodině máte alergií požehnaně, takže to není žádný div a rozhodně to není ničí vina, tak to prostě je. Děti nemívají jako takto malé alergie na pyly apod., tj. sennou rýmu, ale právě na ty alergeny, se kterýma se setkají jako první přímo (buď přes MM nebo v příkrmech) - na potraviny. Tím to začíná. Kolem třetího roku věku obvykle tyto alergie vyhasínají (spíš výjimečně pokračují dál) a štafetu bohužel často přebírají právě ty inhalační alergie na různé pyly, roztoče, plísně, zvířátka... Někdy i v kombinaci s astmatem, ekzematici mohou mít dál ekzémy, na které přestane mít tolik vliv strava, ale začnou ty jiné alereny plus hormonální změny (později), stres atd. Je to někdy celoživotní kolotoč, ale také tomu tak být nemusí. Hodně se dá ovlivnit právě od malička tím, že ty potravinové alergeny se důsledně nepodávají a nepodporuje se tak ta špatná imunitní odpověď organismu, což vlastně alergie je - netypická reakce imunity na alergen.

Kašičky můžeš dělat i do čistého rýžového mlíčka, od těch cca šesti měsíců, ale neměly by tam být žádné přídavky, aromata ani třeba vápník navíc (u nás se tam vpravuje z mořských řas a tak to obsahuje i jód, který do toho roku života není dobré dávat kvůli ledvinám).