Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

valentinuska
30. mar 2011

holky, tak já jsem dala místo Nutrilonu HA ten Nutrilon AC a zažívání se nezlepšilo ... stále to podle mě není v pořádku, dokonce teď začala mlíčko a kaši i odmítat ☹
buď to odmítá kvůli zubům, co jí trápí a nebo ví, že jí to nedělá dobře ...
jsem z toho docela jelen, protože nechápu, že to dělá i AC a nevím, jestli by nepomohlo třeba změnit značku ☹
setkal se někdo s tím, že změna značky pomohla?

modra1
30. mar 2011

@valentinuska dokedy berieš tie ATB, resp. dokedy nemáš kojiť? Mohla by si malej skúsiť miesto UM napr. Reis drink natur.

valentinuska
30. mar 2011

@modra1 dnes přestávám brát antibiotika v pátek mohu začít kojit, takže už se to blíží 🙂
určitě ale hned nedám plné dávky - vidím, že mléko trochu kleslo, takže tak jednu dávku mléka budu muset možná dát jinak ... není na Reis drink malá?

modra1
30. mar 2011

@valentinuska natur, to je čisté ryžové bez pridaného vápnika, môže sa. Probiotiká určite berieš, no aj tak sa môže stať, že aj po tvojom mlieku bude reagovať. Brala som atb (zinnat) počas kojenia, malá mala asi 3 mesiace a napriek probiotikám, ktoré brala malá aj ja, zareagovala, mala v podstate tekutú stolicu a prestalo to až keď začala jesť príkrmy.

valentinuska
30. mar 2011

@modra1 jj, já probiotika beru pravidelně a právě že příkrmy už krásně papá ...
samozřejmě mě ještě napadá, že to bude zubem, který právě vyráží - ale už je to několikátý zub a žádný předchozí se zhoršenou stolicí neprojevoval ☹
mám z toho všeho hlavu jak pátrací balon, protože mi to vůbec nedává logiku 🙂

luthien.k
31. mar 2011

@valentinuska, každý zub může dělat jinou neplechu, tělo je při každém novém zoubku taky v jiné kondici (obzvlášť teď, když přestala dostávat MM), takže když už jsi zase začala AC Nutrilon, tak pokračuj, dávej probiotika i přímo malé (což asi i dáváš). Jestli to není vysloveně vodový průjem a jinak je malá v pohodě, tak bych to zase tak dramaticky neviděla (a neřešila)

marketa97
31. mar 2011

Ahoj holky, potřebovala bych od vás radu. Mám 4,5 měsíčního syna. Přibližně před měsícem, kdy jsem přestala kojit, se u syna objevil atopický ekzém a následně byla na základě toho zjištěna alergie na bílkovinu kravského mléka. Bylo nám řečeno, že máme synovi koupit kojeneckou stravu pro alergiky. V lékárně nám objednali Nutrilon Allergy Care, jenže po tom syn zvracel obloukem (kožní problémy ovšem zmizely). Pak jsme vyzkoušeli Nutrilon Soya, potom tolik nezvrací, ale kožní problémy i když ve velmi malé míře, má. Četla jsem, že soja je taky silný alergen, stejně jako bílkovina kravského mléka. Na netu ale nemůžu nikde najít jiné kojenecké výživy pro alergiky za nějako přijatelnou cenu. Mohly byste mi poradit jiné značky kojenecké výživy, které by pro syna mohly být vhodné. Díky moc za každou radu 😎

kaja73
31. mar 2011

@marketa97 Este mas Nutrilon alergy care digestiv-to je ked su aj traviace problemy,potom je Neocate-ale to je pomerne tažke vybavit-jedna plechovka stoji bez receptu 78 euro,potom je este Alfare a možno este niečo,nie som si ista.Inak ta soja ma casto skriženu reakciu s BKM,preto sa pri alergii na BKM moc neodporuča.S tou cenou to mas tak,že to treba vybavit na recept od doktora,potom je cena dobra-napr ten neocate stoji na recept len 4 euro,bez neho tych 78 euro.Aj tie ostatne su na recept pomerne lacne.

marketa97
31. mar 2011

@kaja73 Díky moc za radu. Doktorka (pediatrička) říkala, že pokud budeme mít potvrzení z alergologie pak nám může tu výživu na recept psát. Kožní lékař mi ale řekl, že Lukášek je na alergo vyšetření zatím moc malý a on by toto vyšetření nedoporučil protože výsledky nemusí být v jeho věku prokozatelné. Jenže bez toho tu cenovou úlevu nedostaneme a platit plnou cenu u těch dražších výživ je nad naše finanční možnosti.

kaja73
31. mar 2011

@marketa97 To je riadna blbost.Ano vysetrenie je skreslene u malych deti,ale ak nastalo vyrazne zlepšenie kože a po nasadeni BKM sa znovu koža zhorsila,je to dokaz o tom, že dieta dane mlieko potrebuje.Vola sa to eliminacny test a jeho vysledok ma Dr stačit na predpisanie mlieka.Inak aj neskor nemusia byt krvne testy smerodatne,pretože existuje alergia IgE a non IgE,ta prva sa ukaže v krvi,druha nie.Potvrdi je LEN potravinovy eliminacny test.Takže ja by som proste na Dr zatalčila-mysli alergologa.My mame napr. non IgE a mlieko mame predpisane len na zaklde eliminčneho testu. A je tu vela takych mamičiek. 😉

marketa97
31. mar 2011

@kaja73 Super, to jsem moc ráda, že jsi mi takto poradila. Teď budu doktory bombardovat ať už se s tím něco dělá. Ještě jednou díky za rady

valentinuska
31. mar 2011

@luthien.k jé ty si mě utěšila a potěšila 🙂
děkuju moc a dodatečně i já gratuluju!

modra1
31. mar 2011

PRE VŠETKÝCH:
Kam.zyk upravila svoj článok - 5. diel tak, aby si maminy vedeli poradiť s diétou samy, je to taký manuál na to, ako zistiť alergény v potrave. TU je https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kam.zyk/clan......

z.u.z.k.a.
31. mar 2011

@modra1 ten link mi neide otvorit 😕

modra1
31. mar 2011

Skúste otvoriť toto https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kam.zyk a prepísaný je 5.diel.

cicimon
4. apr 2011

caute
ako sa prejavuje ta alergia? ja som zacala red 2t davat malej jogurty a potom maslo a lucinu a poslednych par dni som si vsimla, ze ma take cervene prsty... bez vyrazok... nic ine nema len tie prsty vyzeraju akoby ekzem alebo nieco podobne... a neviem, co to moze byt, ziadne ine nove jedlo ani praci prasok okrem tych jogurtov sme nezaviedli

skizuzu
4. apr 2011

poprosila by som o radu ohladom postupneho zavadzania kyslomliecnych vyrobkov. Mame alergiu potvrdenu z krvi pozit. IgE, z tretej skupiny sme sa postupne dostali po roku prisnej diety do prvej. Dnes sme boli po vysledky, a alergologicka nam povolila postupne zavadzanie kyslomliecnych vyrob. do stravy. Dali sme malej pol lyzicky smotanoveho jogurtu, na ktory nereagovala. Manzel jej dal este maly kusok tvrdeho ementalu po ktorom vyzvracala cely obed. Co teraz? skusat zatial len jogurty a zo syrmi pockat? Mala ma presne dva roky.

luthien.k
4. apr 2011

@cicimon, ahoj, může to být reakce na BKM, vysaď minimálně na 14 dní vše mléčné, pokud se to zlepší, je to pravděpodobné, že je to z toho, což na 100% ověříš tím, že zase mléčné zavedeš a reakce se vrátí.

luthien.k
4. apr 2011

@skizuzu, ahojky, začněte jen tím jogurtem zatím, jestli nereagovala na půl lžičky, tak další den dejte dvě, pak deset, pak dva dny po sobě půl jogurtu a pak další dva dny jogurt celý. Takže testovat minimálně sedm dní po sobě. S ničím jiným bych to zatím nekombinovala, ona ta reakce na ementál nemusí být alergie (i když samozřejmě může) - nicméně je to zrající sýr, není to to nejvhodnější pro začátek.

terina25
5. apr 2011

Ahojte baby.idem si k vám po radu.Synovi brali krv na testy,či nemá alergiu.A dnes sme volali o výsledky,tak nám lekárka povedala,že má alergiu na kravské mlieko a vajíčko.Objednala nás na máj...no,ale čo mu mám dávať dovtedy?aby som niečo neurobila zle ☹ Ja mu dávam UM nutrilon 2.a papá príkrmy-dosť málo-ovocie,zeleninu a mäsko.nemá žiadne ťažkosti,teda aspoň som si nevšimla.AKurát,keď som mu skúšala dať jogurt,tak sa po ňom vysypal.takže žiadne jogurty nedávam.inak na ňom nebadať nič,žeby mu bolo od mlieka zle.Mám mu ho dávať ďalej a počkať do mája,čo nám povie lekárka?alebo ho mám radšej sama zmeniť za iné?lekárka do telefónu povedala len toľko,že nám to vysvetlí a predpíše mlieko.ale čo mu má dávať jesť dovtedy,to už nepovedala 😖 ďakujem za rady.

luthien.k
5. apr 2011

@terina25, zajímavé, že po normálním UM nemá žádné potíže, protože to také obsahuje to alergizující bílkovinu kravského mléka... Každopádně se mu tím ta alergie udržuje, takže jestli chceš poradit mléko pro alergiky na BKM, tak je to Nutrilon alergy care nebo Nestle althera, já bych do té návštěvy dávala jedno z nich, pro jistotu a jsem přesvědčená, že vám ho i potom předepíše. To, že nechá doktorka klidně měsíc prodlevu, to ani raději nekomentuju, nicméně ze zkušeností zde na diskuzi nabytých se nedivím už vůbec ničemu 🙄

terina25
5. apr 2011

veď práve to,že nás objednala až o mesiac.mesiac sme čakali,kým nás objednala na krv,skoro mesiac sme čakali na výsledky a teraz,keď konečne vieme,čo mu je,tak zase máme mesiac čakať,aby mu niečo predpísala.takže dokopy čakáme 3 mesiace.to je sila...keby sa jednalo o mňa,tak to mi je fuk,ale je to malé dieťa,ktoré papá skoro len mlieko.aspoň nám mohla niečo poradiť.

inak,náš syn bol často chorý.celý február ,,marodoval,,mal zápal priedušiek a laryngitídu.a aj dcéra mala opakované laryngitídy,tak neviem,či aj ona nemá nejakú alergiu.preto nás pediater poslal so synom na alergológiu.len neviem prečo neposlal aj dcéru 😖 Muž je alergik-peľ,prach,seno,slama...dcéra pije kravské mlieko od 2 rokov,ale u nej nič nebadať,žeby jej škodilo.teraz keď nad tým tak rozmýšľam,syn od narodenia dosť ťažko dýcha.počuť mu také hlieny.aj keď v noci spí,tak ako keby chrápal.aj keď som ho kojila,tak to bolo tak.tak to bude asi tým UM.

a ten nutrilon alergy alebo nestle althera nie je na predpis?dá sa normálne kúpiť?nemože mu to poškodiť?lebo sa naozaj bojím prejsť na iné mlieko.predsa len nie som lekár.

luthien.k
5. apr 2011

@terina25, to co popisuješ - dušnost, zahlenění, časté marodění na horní cesty dýchací - patří mezi příznaky alergie na BKM. I při kojení to mohlo být - BKM přechází do mateřského mléka.
U dcery - je možné, že alergii na BKM má také, ačkoli má tato tendenci kolem dvou, tří let vyhasínat u dětiček, ale není tomu tak vždy, obzvlášť pokud se na to nepřijde a nedrží se dieta. Určitě bych jí taky nechala udělat testy, i když nemusí nic vyjít - ono se stává, že i když alergie je, tak se nedá z krve zjistit, a to u cca 50% alergiků na BKM. Jedině zkusit mléčné vysadit i jí. Není to taková tragédie, téměř vše se dá adekvátně nahradit, že ani o vápník bys nemusela mít strach. Kdyby ses rozhodla, dej vědět, pošlu Ti nějaké tipy, jak na to.
Ta mléka nejsou pouze na předpis, dají se běžně koupit, ale jsou celkem drahá proti normálnímu UM (jak na Slovensku nevím přesně), ale ublížit jimi dítěti v žádném případě nemůžeš. Jejich složení je analogické běžnému mléku, pouze ta bílkovina je v nich už naštěpená tak, aby nealergizovala - to bohužel dodává tomu mléku poněkud nahořklou chuť. Přechod na něj se dá zvládnout postupným mícháním se starým UM a zvyšováním koncentrace toho nového, než si prcek zvykne... Doktorka vám může předepsat pouze jedno z těchto dvou a nebo speciální mléko štěpená až na aminokyseliny (Neocate), ale to dost pochybuji, protože je velmi velmi drahé a dává se obvykle u těžkých alergiků, u kterých se prokáže, že ani to alergy care nebo althera nesnesou.

terina25
5. apr 2011

@luthien.k ďakujem ti veeeeeeeeľmi pekne za rady.tak ja mu kúpim ten nutrilon allergy care.keď pije nutrilon 2,tak to mu bude asi bližšie.aj keď tá cena 😠 ale čo už,hlavne,nech je syn zdravý.ten jeden mesiac to nejako prekusnem a potom dúfam, budeme mať na predpis.

k tomu kojeniu..hlavné,že každý radí,že keď kojíš,tak treba piť mlieko.HAHAHA.možno preto mi syn moje mlieko odmietal a zlostil sa pri ňom.ale človek to zistí,keď je už neskoro..

ak budeš taká dobrá,tak mi pošli tie tipy na mail:teri23@post.sk budem ti veľmi vďačná 😉

dcére dám určite urobiť tiež tie testy keď pojdeme so synom.nech viem,na čom sme.lebo aj ona može mať tie laryngitídy z toho.a mala ich silné.neskutočne sa dusila,musela som jej otvárať okno,čo nevedela dýchať 😢

ešte sa chcem opýtať.čo sa týka príkrmov.može normálne papať zeleninu,ovocie,chlebík.alebo sa mám niečomu vyvarovať?len problém je v tom,že syn najradšej papá mlieko a aj s tými príkrmami máme problém,lebo ich veľmi nechce jesť 😝

luthien.k
5. apr 2011

@terina25, máš to na mailu.

K tomu, že lékaři radí pít mléko, k tomu nemám co dodat. Když už, tak zakysané mléčné výrobky, které jsou daleko lépe stravitelné a hodnotnější, ale u rizikových dětí, kdy je matka, otec nebo sourozenec jakýkoli alergik/astmatik/ekzematik (zjednodušeně - atopik), tak i ty je třeba konzumovat s mírou, která nemá nic společného s reklamní masáží o tom, jak jsou mléčné výrobky zdravé a nezbytné (cca 2 - 3 x týdně stačí a je dokonce žádoucí, pokud projevy alergie nejsou, tak v těhotenství a při kojení toto množství konzumovat, aby se na BKM nastolovala tolerance).

terina25
5. apr 2011

@luthien.k ďakujem veľmi pekne

luthien.k
5. apr 2011

@terina25, dej vědět, jestli to na ten mail přišlo... 😉

terina25
5. apr 2011

@luthien.k áno prišlo mi to ,akurát to čítam.k tým probiotikám.ja som dávala infants dophilus.teraz nedávam,dávam len vitamíny cebion multi.takže radšej dávať tie probiotiká?a musím dávať stále?

terina25
5. apr 2011

@luthien.k ešte čítam,že kokosové mlieko.to už može?nie až neskor?

terina25
5. apr 2011

@luthien.k ešte pozerám,že ani kuracie mäso nemože??tak to dávam,to som netušila ☹ a ako je to s ovocnými čajmi.syn pije len ovocné čaje-hipp,sunárek...tie može?bylinkové vobec nepije,odmieta ich.