Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

oksu
15. dec 2015

@mirreckall statna skolka, ale druha co je v meste to nebola moc ochotna

ladybugk
29. dec 2015

@mirreckall
@oksu
Ahojte nestihla som skor reagovat,ano suhlasim ze to co pise oksu je v podstate "idealny" stav,ustretovost a ochota zo strany skolky a najma kucharok ktore to jedlo pripravuju je skutocne dolezita (ja by som bola nadsena kedbyze synovi osobitne navaria obed a este aj uvaria nove ked nieco zabudnu 🙂
Moj sy chodi do statnej,aj to len na 3 hodiny,obeduje uz doma kedze je to pre mna v konecnom dosledku jednoduchsie ako kazdy den varit podla jedalnicka kt maju v skolke (aby mu nebolo luto ze nema take jedlo ako deti...a casto by chcel aj to co maju..) Ochota zo strany kucharok/veducej jedanlne osobitne pre neho varit nie je ziadna... mozem mu doniest,oni zohreju a podaju(aj to som musela riesit donasku oficialne cez magistrat) ..ale ako som pisala pre mna je jednoduchsie mu dat obed doma,takze nosim len desiatu.
U mojho syna je vsak navyse silna alergia na roztoce,musi dodrziavat prisny rezim alergika a skolka je statna a stara... ma jednoducho svoje roky a aj ked sa snazia co to vylepsit,nie je mozne aby tam spal kedze vsade su same stare koberce,gauce,plysove hracky..ani by som ho nenechala kedze by som mala obavu (spanok ma hrozny kedze sa casto dusi kaslom..Uvidime ako to pojde dalej,ale cim dalej tym viac uvazujem o sukromnej skolke kde by mu navarili obed aky potrebuje ( co je pre mna hodina navyse v praci) a kde by bolo o cosi lepsie prostredie - menej prasne, bez starych kobercov a nabytku... tak drzim palce nech najdes to naj pre svoju dcerku🙂

salome123
29. dec 2015

@mirreckall ahoj, my tiez nosime stravu do skolky... riesili sme to s veducou jedalne, chcela od nas papier od alergologa. malej nevarim podla jedalnicka v skolke, ale nosim jej jedlo kazdy druhy den aby mala na 2 dni. kucharka hhovorila, ze by bolo fajn keby som sa drzala jedalnicka, ale neviem si predstavit prist z prace a potom este hodinu varit kazdy bozi den rozne jedla. malá chodi do statnej dedinskej skolky.

oksu
1. jan 2016

@ladybugk
@salome123
ale prečo varite vsetko?! ved vela jedla mozu deti v mš jesť - nie do vsetkeho davaju mlieko, maslo ... a nech sa na mna nehnecaju, velakrat staci len skor odobrat!!!

bzzzz
1. jan 2016

@oksu Nam napr. nechceli ani dovolit nosit nahradu len za jedla, v ktorych je BKM. Bud si prinesieme celodennu stavu alebo dostane dcera vsetko od nich. A nieto este odobrat zemiaky pred omastenim. Veru som rada, ze mam este mladsie dieta a som na RD, lebo keby som mala prist o piatej z prace a varit stravu na dalsi den v skolke, tak by mi to pekne liezlo na nervy.

salome123
2. jan 2016

@oksu nasa ma okrem BKM aj kopec dalsich alergii/intolerancii, takze preto oni nechceli pre nu varit specialne a na druhej strane ja som aj rada, pretoze viem presne co cely den jedla.

ladybugk
2. jan 2016

@salome123
@bzzzz
@oksu
U nas je to podobne,ochota ako som pisala takmer ziadna,donaska mozna az po vybaveni povolenia z magistratu...cize moj nazor - zbytocne sa s nimi natahovat ze staci len odobrat. Na margo zlozenia jedalnicka,u nas maju kazdy den mlieko a vajce(to syn nemoze v ziadnej forme) a to takmer v kazdom jedle...(aj do kazdej jednej natierky davaju maslo- to mi povedala osobne kucharka ked som sa pytala co kde kde davaju..)
Navyse, ak nie su ochotne spolupracovat tak mam pocit ze tam nie je ani istota ze skutocne by dodrzali pri vareni to o co som ich ziadala a to by som teda nerada..kedze v konecnom dolsedku na to doplaca dieta... ( a prave preto argumentovat ani bojovat s nimi nebudem lebo poznam pripady ked si to nakoniec odnieslo dieta..)
takze ako spomenula salome123 tiez mam takto vacsi prehlad co zjedol a co mu nemuselo sadnut...u nas bola reakcia veducej jedalne asi v tom duchu, ze kebyze to mali robit pre viacero deti tak by to jednoducho nestihali kapacitne kucharky......syn je (zatial) jediny ak neratam 1 dievcatko kt ale nemoze lepok a obeduje taktisto uz doma...Dalsia "rada" veducej jedalne bola, ze ak nie som spokojna s moznostou donasky,tak su aj ine moznosti - inymi slovami mam syna vziat prec a hladat speci skolku kde mu navaria (o inej ako sukromnej kde by vysli v ustrety v nasom meste neviem a na tu zial mometnalne nemame) takze asi tolko k ochote spoluprace zo strany veducej jedalne a kucharok🙂 ale verim ze su aj svetle vynimky co je ozaj super !

ladybugk
2. jan 2016

@salome123
@bzzzz
@oksu
Este mi napadlo ze u nas je paradoxne vacsia ochota zo strany uciteliek... a dokonca riaditelky samotnej ktora casto pomaha v synovej triede(ta mi uz aj par krat volala ci syn moze napr medovniky ked mali program pred vianocami a napiekli si medovniky ktore potom deti mohli zjest...). Ucitelka bola natolko ochotna ze mi povedala, ze len staci povedat co nemoze a oni na to dozru aby sa mu to nedostalo... to si velmi vazim, len skoda ze ten zakladny clanok vramci pripravy stravy (zamestnanci jedalne) pri ochote spolupracovat vypadava...

oksu
2. jan 2016

@ladybugk ja som do triedy dala keksíky z lindl aco moze, a to mu daju ked niekto ma narodky a donesie to co on nemoze

maznak888
19. jan 2016

Mame zistenu alergiu BKM.začali sme papat mliecko Nutrillon alergie care a fajn.ako som začala krikrmovat tak sa mi zase zda v kuse zahlienena ako predtym.prikrmi jej kupujem a v nich BKM ved nieje(v rych hotovych jedlach) tak som zase na nervi.

mimikas
19. jan 2016

@maznak888 skor skus varit a jednozlozkove jedla, davaj pozor, lebo velakrat hotove prikrmi obsahuju konzervanty n aktore deti zle reaguju. Ja som ovocie varila az do 1 roka ☹ a nedavaj vajicka, bielok je jeden z najvacsich alergenov.

maznak888
19. jan 2016

@mimikas bože nemam s takymito vecami skusenosti prvy poho na niç alergicky a dcera od malinka niečo😢nedavam vajčka este kedže ma len 5mesiacov

bzzzz
19. jan 2016

Maynak888 A nejdu jej zubky? Deti vraj vtedy vedia byt aj mesiac soplave a zahlienene. Nemusi ti byt hned alergie

luba41
19. jan 2016

@maznak888 skús podla tohto , teda primerane podla veku..alebo daj telu ešte čas a nech je len na mlieku.. napr. aj mrkva je velký alergen
http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

zuzuliatko81
6. feb 2016

Ako sa u vas prejavovala alergia a za aky cas po nasadeni bezmliecnej diety sa to upravilo?

mirreckall
6. feb 2016

@zuzuliatko81 brutal hnacky... prestali po 2 tyzdnoch asi... dodrziavame dietu, sem tam skusime ci sa to nezlepsilo...ale po roku ma rovnake priznaky, minule zjedla kusok smotany v jedle, babke to nejak nedoslo, ze smotana je mlieko :DD spamatala sa, az ked to zjedli... a hnackovala 4 dni... takze po roku dodrziavania pokracujeme dalej 🙂

simonkaa5
6. feb 2016

baby pomoooc. nemôžeme mlieko, tak používam sojovú smotanu a malá pije sojové alebo pohánkové mlieko striedame, a alergologička ma dnes ZJAZDILA, že ani sojovú nemám používať, že žiadnu! no ale var bez smotany a nerobí nám soja zle. že mám dávať mlieko ALFAMIno ty kks ale za také peniaze?!?! ako ste vy na tom s mliečkom ???

zuzanadringus
6. feb 2016

@simonkaa5 aj mi mame alergiu na BKM... maly pije susene kozie mlieko z freshu...

maznak888
6. feb 2016

@simonkaa5 ano ani sojove by ste nemali veru a ani kozie.aj my to mame tiez som na prašky s toho.

simonkaa5
6. feb 2016

@maznak888 tak skusim asi ryžovu smotanu. ale bola som taka spokojná že ma pochváli 🙂 a tá že NIE!!!robíte zle ved to alfamino stojí 400g 79€ no neviem kto si ho dovolí kupiť

maznak888
7. feb 2016

@simonkaa5 no ty kokso to je teda ina palka fuuu.a dieta mate ake stare???

84matulik
7. feb 2016

Nám zistili alergiu keď mali naši 2,5 roka- dvojičky...najskôr ze stačia probiotika....Ale veľmi nás zapekalo tak sme začali piť ovsenne mlieko ....A všetko sa to upravilo...
Dnes budeme mať 4 roky a pijeme obyčajne mlieko.

maznak888
7. feb 2016

@84matulik nam zistili v 3mesiaci.takže super ze nieje este na chute naučena.len nemam s tym skusenost kedze starši to nemal takze niečo nove pre nas😕

simonkaa5
7. feb 2016

@maznak888 anetka má 3,5 roka starší syn 6 rokov A manžel 32 😉 všetci sú bezmliecny 🙂 len deti pýtajú večer kakavko tak neviem či nezačnem kupovať tie umelé mlieka ako Beba a pod. Veď má skoro odvalilo keď som si alfamino vygooglila. Že taká palka

zuzuliatko81
7. feb 2016

@simonkaa5 nam na gastre predpisali Alfare.

zuzuliatko81
7. feb 2016

@mirreckall moj maly hnacky nema len grcka a huci mu v brusku. Dietu drzim uz viac ako dva mesiace kedze kojim ale necitim velky rozdiel

bzzzz
7. feb 2016

@simonkaa5 lAhoj, Moja dcéra má 3 roky a pije Nutrilon Pro allergy - je tam BKM vysoko hydrolizovaná. Na Slovensku stoji okolo 14 až 16 Eur, na predpis (dá sa do 3 rokov predpísať) okolo 8 Eur. Ja objednávam z internetu z Čiech za 10Eur. Skúšala som jej dávať aj rastlinné mlieka obohatené s vápnikom z DM (ryžové, ovsené, mandľové) na striedačku s doma robeným makovým. Keďže má ešte ďalšie potravinové intolerancie nejak jej to nestačilo a bola strašne bledá, nepriberala, nerástla, robili sa jej kútiky. Tak som jej začala dávať ten Nutrilon a za 2 mesiace mi podrástla tak, že sme museli na veľký nákup oblečenia.

simonkaa5
8. feb 2016

@bzzzz ďakujem aj nám to mlieko predpisovala do 3 rokov no už budeme mať 4. Ale bolo horké aj tak som jej ho riedila s pohankovym. Skúsim b tej DM chvália to tu celkom a smotanu akú používaš? A do varenia aké mliečko odporucas?

mirreckall
8. feb 2016

@simonkaa5 existuje napr.aj ovsena smotana, ak vam nerobi problem lepok ... My pouzivame ryzovu. A do varenia sme mlieko prestali pouzivat... Ak tak tak velmi malo pohankove, alebo do kolacov kokosove.
Inak nada zo sojoveho mlieka mala to iste co z klasickeho a takisto aj ovcie. Teraz skusame kozie. Zda sa, ze v mensich mnozstvach ho toleruje.

maznak888
8. feb 2016

Boze tieto skušacky na detoch to je des.poradte mi tie mliecka co su v DM mandlove,kokosove to malej možem dat ked ma alergiu na BKM a od kedy?ma pol roka.pijeme zatial Nutrillon alergy care(ale mam dojem ze ju brutalne zahlienuje)co možem dat este pol ročnemu s touto alergiou?dakujem za radu